0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford Focus II

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.12.2007 16:57, RE: Bylo nové nebo mírně jeté?
anonym napsal:
v carine citim smrdet benzin a slyším hučení ložiska v kole :)
Tak si ji sprav, vole.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.12.2007 18:34, máme doma oba VW i Focuse...
Ve Focusu I jsem najezdil 140tkm a v novém Focus II mám zatím 85tkm, problémy nebyly téměř až na drobnosti žádné. Jelikož máme doma i VW Golf V tak můžu velmi dobře a podrobně srovnávat, což se o některých zdejších pisatelů říct nedá.
Jízdně jsou si auta v současné době velmi podobná Focus o fous v zatáčká lepší, kvalita zpracování interiéru je u VW jednoznačně vyšší, vše perfektní, slícované a i materiály jsou kvalitnější, výrazně lépe je vyřešeno osvětlení interiéru za tmy a má více tzv drobných vychytávek. VW má kvalitnější a pohodlnější sedačky, máme verzi 1.4 a tam je určitě moc velký volant, ve Focusu výrazně lépe hrají reproduktory ve VW jsou chrastítka, ale čeká je výměna. VW je podstatně lépe odhlučněn, na dveřích je dvojité těsnění a to je znát, zabouchnutí dveří není tak plechové jako u Focusu a to platí minimálně trojnásob o zabouchnutí kufru, které je oproti Fordu naprosto sametové. Celkové provedení se mi zdá u VW na jednoznačně vyšší a solidnější úrovni ve vnitř se člověk cítí více jako v pokojíčku.
Co se týká designu k tomu se nebudu vyjadřovat je to velmi subjektivní, každopádně Focus II je oproti Focus I pro mě po této stránce velké zklamání. Oproti tomu VW působí jako siolidní konzervativnější vozidlo.

Jelikož jsme se před koupí Golfu rozhodovali mezi Focusem, novým Civice, Corolou a musím říct že tyto auta jsem projel a prolezl do podrobna, tak Golf je zatím stále etalonem a stálicí ve své třídě ať se to některým křiklounům líbí nebo ne.
Navíc jeho prodejní hodnota po letech provozu bude vždy větší než u jeho konkurentů.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.12.2007 20:39, RE: máme doma oba VW i Focuse...
anonym napsal:
Ve Focusu I jsem najezdil 140tkm a v novém Focus II mám zatím 85tkm, problémy nebyly téměř až na drobnosti žádné. Jelikož máme doma i VW Golf V tak můžu velmi dobře a podrobně srovnávat, což se o některých zdejších pisatelů říct nedá.
Jízdně jsou si auta v současné době velmi podobná Focus o fous v zatáčká lepší, kvalita zpracování interiéru je u VW jednoznačně vyšší, vše perfektní, slícované a i materiály jsou kvalitnější, výrazně lépe je vyřešeno osvětlení interiéru za tmy a má více tzv drobn...
No tak to sedi :) Golf ma opravdu vychytavky, které se na recenzích neobjevují, zato v praxi překvapí. Jediný, co se mi nezdá je odhlučnění, které mi přišlo lepší ve fordu (2.0 TDCi ver. 1.9 TDi). Od podvozku sem rozdíl nezaznamenal, ani od větru (tam má focus taky trojté těsnění a zesílená skla, snad jen hluk od pneu). Vyzkoušel jsem Nedávno novou Toyotu Auris a byl sem zklamán. Věřím, že bude spolehlivá a to všechno, nic nepopírám ,ale jízdně mě připomínala těžkopádnou Octavii 1. generace. Odhlučnění taky na draka, alespoň ne tak jako VW a Focus2. Nemá víceprvek, to je její mínus, a bohužel se s tím nevyrovnala jako Astra, která i bez něho dokázala překvapit a držet s focusem krok.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 15.12.2007 09:03, RE: máme doma oba VW i Focuse...
anonym napsal:
No tak to sedi :) Golf ma opravdu vychytavky, které se na recenzích neobjevují, zato v praxi překvapí. Jediný, co se mi nezdá je odhlučnění, které mi přišlo lepší ve fordu (2.0 TDCi ver. 1.9 TDi). Od podvozku sem rozdíl nezaznamenal, ani od větru (tam má focus taky trojté těsnění a zesílená skla, snad jen hluk od pneu). Vyzkoušel jsem Nedávno novou Toyotu Auris a byl sem zklamán. Věřím, že bude spolehlivá a to všechno, nic nepopírám ,ale jízdně mě připomínala těžkopádnou Octavii 1. generace. Odh...
u dieselu je to možný, common rail je v porovnání s TDi mnohem, mnohem zvukově kultivovanější, porovnávám můj 1.6 Focus s 1.4 Golfem a tam je to docela dost znát.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 15.12.2007 09:20, RE: máme doma oba VW i Focuse...
anonym napsal:
Ve Focusu I jsem najezdil 140tkm a v novém Focus II mám zatím 85tkm, problémy nebyly téměř až na drobnosti žádné. Jelikož máme doma i VW Golf V tak můžu velmi dobře a podrobně srovnávat, což se o některých zdejších pisatelů říct nedá.
Jízdně jsou si auta v současné době velmi podobná Focus o fous v zatáčká lepší, kvalita zpracování interiéru je u VW jednoznačně vyšší, vše perfektní, slícované a i materiály jsou kvalitnější, výrazně lépe je vyřešeno osvětlení interiéru za tmy a má více tzv drobn...
Budeš mluvit jinak až se ti na tvém VW vysipe převodovka po 150000 km a nebo až přídeš z nákupu na prázdné parkoviště ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 15.12.2007 13:20, RE: máme doma oba VW i Focuse...
anonym napsal:
Budeš mluvit jinak až se ti na tvém VW vysipe převodovka po 150000 km a nebo až přídeš z nákupu na prázdné parkoviště ...
bavíme se o žebříčku spolehlivosti nebo o recenzi aut? Tvůj příspěvek do této diskuze je naprosto zbytečný bez jediného přínosného argumentu pro lidi, kteří ji čtou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 15.12.2007 19:16, RE: máme doma oba VW i Focuse...
anonym napsal:
No tak to sedi :) Golf ma opravdu vychytavky, které se na recenzích neobjevují, zato v praxi překvapí. Jediný, co se mi nezdá je odhlučnění, které mi přišlo lepší ve fordu (2.0 TDCi ver. 1.9 TDi). Od podvozku sem rozdíl nezaznamenal, ani od větru (tam má focus taky trojté těsnění a zesílená skla, snad jen hluk od pneu). Vyzkoušel jsem Nedávno novou Toyotu Auris a byl sem zklamán. Věřím, že bude spolehlivá a to všechno, nic nepopírám ,ale jízdně mě připomínala těžkopádnou Octavii 1. generace. Odh...
Tohle jsou ošlehnuté kecy, které jsem už někde četl. Asi jsi člověk, co o tom ví prd a nedokáže si utvořit vlastní názor.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 15.12.2007 20:12, RE: máme doma oba VW i Focuse...
anonym napsal:
Tohle jsou ošlehnuté kecy, které jsem už někde četl. Asi jsi člověk, co o tom ví prd a nedokáže si utvořit vlastní názor.
co to tady meleš? Psal jsem svůj názor protože obě auta máme doma. S touto diskuzí končím, je to tady samý malý český človíček, který závidí všem okolo, a má jen plno hospodských keců. Díky své vlastní neschopnosti s vysypanou kapsou slintá nad fotkami aut a pro jistotu uráží vše co mu přijde pod ruku.
Člověk tady chce získat nějaké info a podělit se o své a nějací chudáci to jen umí zbastlit tak jako ty.
Sbohem, raději se půjdu zalogovat na nějaké zahraniční servry, tady to opravdu nemá úroveň.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 16.12.2007 12:13, RE: máme doma oba VW i Focuse...
anonym napsal:
co to tady meleš? Psal jsem svůj názor protože obě auta máme doma. S touto diskuzí končím, je to tady samý malý český človíček, který závidí všem okolo, a má jen plno hospodských keců. Díky své vlastní neschopnosti s vysypanou kapsou slintá nad fotkami aut a pro jistotu uráží vše co mu přijde pod ruku.
Člověk tady chce získat nějaké info a podělit se o své a nějací chudáci to jen umí zbastlit tak jako ty.
Sbohem, raději se půjdu zalogovat na nějaké zahraniční servry, tady to opravdu nemá úroveň.
No tak se běž zalogovat a neotravuj tady. Snad se tady be těch Tvých nejlepších a nejchytřejších keců obejdeme)) PS: Většinou nadávají do maloměšťáků lidé, kteří sami nikde nebyli a nic neznají.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 16.12.2007 12:21, RE: máme doma oba VW i Focuse...
anonym napsal:
No tak se běž zalogovat a neotravuj tady. Snad se tady be těch Tvých nejlepších a nejchytřejších keců obejdeme)) PS: Většinou nadávají do maloměšťáků lidé, kteří sami nikde nebyli a nic neznají.
A ještě něco, meleš tady, jak je to tvůj osobní názor, ale já jsem ten Tvůj osobní názor najít, přímo tady na tomto servru. Ten "tvůj osobní názor" už tady totiž někdo měl)) Jde mi o tu část, kde píšeš, že Auris nemá víceprvek (což není 100%) pravda, nejsilnější varianta ho má), ale ty kecy, že se s tím vyrovnal hůř než Astra a td, jsou taky ošlehnuté. Někdy bych takovým pisálkům, jako jsi Ty dal k dispozici auto, neřekl bych jim jako má nápravu a co by mi k tomu řekli po vyzkoušení. To by byly bláboly, většina z obyčejných řidičů ani nepozná rozdíl. To opisování je velký problém v česku, ale v současné době už ani nevím, kdo od koho opisuje.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 16.12.2007 16:42, RE: máme doma oba VW i Focuse...
anonym napsal:
Ve Focusu I jsem najezdil 140tkm a v novém Focus II mám zatím 85tkm, problémy nebyly téměř až na drobnosti žádné. Jelikož máme doma i VW Golf V tak můžu velmi dobře a podrobně srovnávat, což se o některých zdejších pisatelů říct nedá.
Jízdně jsou si auta v současné době velmi podobná Focus o fous v zatáčká lepší, kvalita zpracování interiéru je u VW jednoznačně vyšší, vše perfektní, slícované a i materiály jsou kvalitnější, výrazně lépe je vyřešeno osvětlení interiéru za tmy a má více tzv drobn...
Tak to je velmi zajímavý názor. Dokonce mi přijde na dnešní dobu až fantastiký. Předpokládám správně, že hovoříte o Golfu V. generace? Tak to jste skutečně jeden z mála lidí, co to vidí takhle ve prospěch Golfu. S oběma vozy jsem jezdil poměrně dost, dokonce jsem je prodával, ale takový názor jsem snad ještě nezaznamenal. Golf na dnešní dobu nabízí už jen kdysi dobré jméno a průměrnou kvalitu, tím výčet výhod končí. Jízdní vlastnosti jsou u Focusu II. jednoznačně lepší a to pozná i má žena a to je řidičský analfabet) Co se týče diselu, tak tam se nemáme vůbec o čem bavit, no a povážíme-li cenu a kvalitu, tak taky ne. Vyjádřil jste svůj názor a já zase svůj. Snad nás někdo rozštípne)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 16.12.2007 17:00, RE: máme doma oba VW i Focuse...
anonym napsal:
A ještě něco, meleš tady, jak je to tvůj osobní názor, ale já jsem ten Tvůj osobní názor najít, přímo tady na tomto servru. Ten "tvůj osobní názor" už tady totiž někdo měl)) Jde mi o tu část, kde píšeš, že Auris nemá víceprvek (což není 100%) pravda, nejsilnější varianta ho má), ale ty kecy, že se s tím vyrovnal hůř než Astra a td, jsou taky ošlehnuté. Někdy bych takovým pisálkům, jako jsi Ty dal k dispozici auto, neřekl bych jim jako má nápravu a co by mi k tomu řekli po vyzkoušení. To by b...
Ty seš teda pěknej magor, přečti si to znova a zjistíš, že jsem o žádným Aurisovi ani Astře nepsal. Psal jsem o srovnání Focuse a Golfa protože oba máme doma, což by mohlo zajímat ty co se zajímají o tyto auta. Což ti, kteří okamžitě používají ad hominem a nesmyslně zaplevelují vlákna bez jediné konkrétní informace nejsou.
BTW - to že auto má zadní nezávislou nápravu oproti vlečným ramenům je poznat a to hodně, stejně jako je rozdíl mezi autem s nezávislou nápravou a all wheel drive.... Mám projetých tolik různých aut a navíc s mým téměř půl milionem kilometrů bez vážnější nehody, že si osobně myslím, že můžu docela srovnávat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 16.12.2007 17:21, RE: máme doma oba VW i Focuse...
anonym napsal:
Tak to je velmi zajímavý názor. Dokonce mi přijde na dnešní dobu až fantastiký. Předpokládám správně, že hovoříte o Golfu V. generace? Tak to jste skutečně jeden z mála lidí, co to vidí takhle ve prospěch Golfu. S oběma vozy jsem jezdil poměrně dost, dokonce jsem je prodával, ale takový názor jsem snad ještě nezaznamenal. Golf na dnešní dobu nabízí už jen kdysi dobré jméno a průměrnou kvalitu, tím výčet výhod končí. Jízdní vlastnosti jsou u Focusu II. jednoznačně lepší a to pozná i má žena a to...
Není co štípat, mluvím o Golfu V, co se týká jízdních vlastností, tak píši že Focus je o fous lepší i když rozdíl není zdaleka tak propastný jako v případě Golfa IV a Focusu I, jinak Golfa IV považuji za asi nejméně povedeného ze ságy Golfů. V svém Focusu II trávím denně několik hodin a rozhodně tam oproti Golfu není co obdivovat, je to normální auto stejně jako Golf, ale ten mi připadne provedením rozhodně kvalitnější, čili je to docela solidní vůz. Ve Focusu je vše obyč, u Golfa jsou i obyčejné kličky u dveří podstatně lépe provedené a v lepším materiálu.Výplň dveří je textilní, lépe je vyřešené podsvícení, středový tunel je také lepší, o sedačkách ani nemluvím, ty jsou ve Focusu oproti Golfu naprosto o ničem. A to se bavím se základním modelu Golf V 1.4 a Focus 1.6. Jeidné co mě u Golfa naprosto vytáčí je nutnost mít jako by zapnutou klimu, svítí dioda, když je paradoxně klima vypnutá, u každýho jinýho auta když chci něco zapnout tak to pak svítí a tady je to naopak. Jinak máme ve firmě celou řadu Golfů plus a musím říct že toto není názor jen můj ale všech kdo s těmito dvěma vozy jezdíme de facto neustále...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 16.12.2007 18:24, RE: máme doma oba VW i Focuse...
anonym napsal:
Ty seš teda pěknej magor, přečti si to znova a zjistíš, že jsem o žádným Aurisovi ani Astře nepsal. Psal jsem o srovnání Focuse a Golfa protože oba máme doma, což by mohlo zajímat ty co se zajímají o tyto auta. Což ti, kteří okamžitě používají ad hominem a nesmyslně zaplevelují vlákna bez jediné konkrétní informace nejsou.
BTW - to že auto má zadní nezávislou nápravu oproti vlečným ramenům je poznat a to hodně, stejně jako je rozdíl mezi autem s nezávislou nápravou a all wheel drive.... Mám pr...
Magor jseš opravdu Ty, podívej se , co bylo psáno a na co bylo reagováno a pak si dej facku. Debile!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 16.12.2007 18:26, RE: máme doma oba VW i Focuse...
anonym napsal:
Magor jseš opravdu Ty, podívej se , co bylo psáno a na co bylo reagováno a pak si dej facku. Debile!
Jinak si myslím, že dle tvé bystrosti, jako jsi předvedl tady, Ti ani ten půl milion nestačí k tomu, abys mohl sem něco psát. PS: Mám najeto taky kolem půl mega, ale zatím jsem to ještě nikomu neříkal, to asi zvláštní,ne? Přemýšlej o sobě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 16.12.2007 18:29, RE: máme doma oba VW i Focuse...
anonym napsal:
Magor jseš opravdu Ty, podívej se , co bylo psáno a na co bylo reagováno a pak si dej facku. Debile!
Odhlučnění taky na draka........ se s tím vyrovnala alespoň jako Astra.....bla bla bla. No a pokud jsi to nepsal Ty, tak jsi magor korunovanej, protože reaguješ na to, na co nemáš))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 16.12.2007 18:44, RE: máme doma oba VW i Focuse...
anonym napsal:
Odhlučnění taky na draka........ se s tím vyrovnala alespoň jako Astra.....bla bla bla. No a pokud jsi to nepsal Ty, tak jsi magor korunovanej, protože reaguješ na to, na co nemáš))
to je vše? Zase nic konkrétního jenom nadávky? Je to s tebou ztráta času, nic nového jsi oproti mým relevantním a konkrétním poznatkům nepřinesl. Tipl bych tě na učně který si odběhl od ponku a to hlavně soudě dle tvé mizerné gramatiky a skladby vět.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 16.12.2007 18:44, RE: máme doma oba VW i Focuse...
anonym napsal:
Odhlučnění taky na draka........ se s tím vyrovnala alespoň jako Astra.....bla bla bla. No a pokud jsi to nepsal Ty, tak jsi magor korunovanej, protože reaguješ na to, na co nemáš))
to je vše? Zase nic konkrétního jenom nadávky? Je to s tebou ztráta času, nic nového jsi oproti mým relevantním a konkrétním poznatkům nepřinesl. Tipl bych tě na učně který si odběhl od ponku a to hlavně soudě dle tvé mizerné gramatiky a skladby vět.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 16.12.2007 20:51, RE: VW
anonym napsal:
Jo. Chtěl bych být tím dělníkem ze západu, abych si mohl koupit auto s tím ZASTARALÝM, NEKULTIVOVANÝM a NESPOLEHLIVÝM motorem.
Podotýkám, že dělníkem jsem nikdy nebyl a snad už nebudu. Takže si to prachobyčejné auto už nekoupím. Auta s motory CR se mi zase nelíbí. A zadarmo se také neprodávají.TDI jsou bohužel technologicky a tím i výrobně náročnější než CR . I proto se od ních upouští.
Podla mnˇa sa od motorov TDI PD upúšťa s emisných dôvodov,už bi nesplnili nové normi. Motori TDI PD sú najspolahlivejšie, čo sa tíka vstrekovania,s moderných naftových motorov.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 16.12.2007 21:37, RE: máme doma oba VW i Focuse...
anonym napsal:
to je vše? Zase nic konkrétního jenom nadávky? Je to s tebou ztráta času, nic nového jsi oproti mým relevantním a konkrétním poznatkům nepřinesl. Tipl bych tě na učně který si odběhl od ponku a to hlavně soudě dle tvé mizerné gramatiky a skladby vět.
A proto jsi to poslal 2x že? Máš pravdu je to ztráta času, Tvé poznatky jsou vždy relevantní, konkrétní a konstruktivní. Má gramatika je mizerná a skladba vět ještě horší. Ano jsem učněm a je mi 15 let. Jsem trochu retardovaný a neudržím myšlenku. Pokud něco napíši, tak to vzápětí popřu, pokud mne někdo napadne, že nemám pravdu, tak to taktně přejdu a text, kdy jsem citován rovněž. Jsem zkrátka blázen. Pokud bych na tom byl lépe a byl inteligentnější, pak bych mohl diskutovat i s někým jiným a ne pouze s Tebou. Jsme na tom skoro stejně, Ty geniální a já retardovaný, Ty, tak se sebou spokojený a já tak neschopný))
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.