0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford Focus II

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 13.12.2007 08:30, VW
Proč všichni srovnáváte s VW - pro mě je to ten největší šit na trhu - už to dávno není ten etalon kvality - stačí se podívat na čtyřkového Golfa- poruchové převodovky - zámky které není třeba zamykat - zloděj ho rozlouskne za pá vteřin, váhy vzduchu, škrtící klapky, lamda sondy , stahovačky - pořád něco - to se u jiných značek neděje - tak se už vzpamatujte a nenechte se pořád masírovat o tom , že to VW je něco extra...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 13.12.2007 08:51, RE: VW
anonym napsal:
Proč všichni srovnáváte s VW - pro mě je to ten největší šit na trhu - už to dávno není ten etalon kvality - stačí se podívat na čtyřkového Golfa- poruchové převodovky - zámky které není třeba zamykat - zloděj ho rozlouskne za pá vteřin, váhy vzduchu, škrtící klapky, lamda sondy , stahovačky - pořád něco - to se u jiných značek neděje - tak se už vzpamatujte a nenechte se pořád masírovat o tom , že to VW je něco extra...
máš pravdu,asi se budeme muset zase učit u korejců a Japonců
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 13.12.2007 08:54, Bylo nové nebo mírně jeté?
pokud to byla nějaká předváděčka nebo snad úplně nové, tak by bylo smutný, kdyby to nevydrželo aspoň rok bez poruch. Já mám Carinu a vydržela 3 roky bez poruchy, takže u nového auta by to snad mělo být naprosto normální. Navíc spotřeba 8 litrů je dost brutální, kámoš má BMW 530 r.v.2000 a jezdí za 9, což když si vezmu jeho výkon a hmotnost auta, tak se mi zdá Focus jako superžrout. A jak psal předchozí anonym, taky nechápu co máte všichni s těma VW. Kvalita skončila někde u III. golfu, potom jsou to jenom předražený sračky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 13.12.2007 08:56, RE: VW
anonym napsal:
Proč všichni srovnáváte s VW - pro mě je to ten největší šit na trhu - už to dávno není ten etalon kvality - stačí se podívat na čtyřkového Golfa- poruchové převodovky - zámky které není třeba zamykat - zloděj ho rozlouskne za pá vteřin, váhy vzduchu, škrtící klapky, lamda sondy , stahovačky - pořád něco - to se u jiných značek neděje - tak se už vzpamatujte a nenechte se pořád masírovat o tom , že to VW je něco extra...
Zámky jsou stejne odolne jako u jinych znacek stejneho segmentu.....JInak mám zkušenosti s Focusem2 Ghia 1.6 85kW. Nesouhlasím se špatným dílenským zpracováním, mě osobně přijde jako velice dobré. Jízdní vlastnosti podobné jako trojkové BMW, akorat ten přední náhon všechno trošinku kazí. Autorádio tam bylo od Sony - lesklé černé (údajně lepší než to standartní). Mě přišlo srovnatelné s Rádiem na CD ve Fabce 1. generace, takže výkonově dostačující a funkcema akorát, co se dá využít, žádný píč*viny kolem. Mnou zkoušený focus měl i tempomat, ESP, vyhřívání př. okna a sedadel, dokonce elektriku vzadu a xenony. Což se ani ve třídě střední moc často nevidí. Dokonce ani kritizovaný hluk od pneumatik nebyl slšitelný (bylo to asi tím, že majitel první co udělal - vyměnil pneu i ráfky). Co se týče odhlučnění motoru, to bylo vskutku dokonalé (přišlo mi lepší než Golf5, Fabia 1.4 i než Honda civic poslední generace..). Možná až zbytečně moc, motor jsem do 4.000 téměř neslyšel a to je škoda. Spotřebu jsem neřešil, protože to nešlo z mého, víc jak 8 si nevzal. Do 120km/h auto reagovalo na plyn velice svižně, mnou maximální dosažená rychlost byla 180km/h, ale motor točil snad 4.700 a do červeného ještě daleko. I při této rychlosti jsem se bavil s kamarádem a nemuseli jsme zvyšovat hlas. Osobně tohle auto hodnotím po stránce jízdní a komfortní jako etalon třídy. Bohužel se mi designově nelíbí třeba jako astra nebo civic, ale zbytek je bezkonkurenční.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 13.12.2007 08:56, RE: VW
anonym napsal:
Proč všichni srovnáváte s VW - pro mě je to ten největší šit na trhu - už to dávno není ten etalon kvality - stačí se podívat na čtyřkového Golfa- poruchové převodovky - zámky které není třeba zamykat - zloděj ho rozlouskne za pá vteřin, váhy vzduchu, škrtící klapky, lamda sondy , stahovačky - pořád něco - to se u jiných značek neděje - tak se už vzpamatujte a nenechte se pořád masírovat o tom , že to VW je něco extra...
Že je pro tebe VW největší šit na trhu, tak to je pouze tvůj problém.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 13.12.2007 08:57, RE: Bylo nové nebo mírně jeté?
anonym napsal:
pokud to byla nějaká předváděčka nebo snad úplně nové, tak by bylo smutný, kdyby to nevydrželo aspoň rok bez poruch. Já mám Carinu a vydržela 3 roky bez poruchy, takže u nového auta by to snad mělo být naprosto normální. Navíc spotřeba 8 litrů je dost brutální, kámoš má BMW 530 r.v.2000 a jezdí za 9, což když si vezmu jeho výkon a hmotnost auta, tak se mi zdá Focus jako superžrout. A jak psal předchozí anonym, taky nechápu co máte všichni s těma VW. Kvalita skončila někde u III. golfu, potom jso...
píše že byl celý provoz bez poruch u Focusu 1. generace, co měl předtím
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 13.12.2007 09:01, RE: Bylo nové nebo mírně jeté?
anonym napsal:
pokud to byla nějaká předváděčka nebo snad úplně nové, tak by bylo smutný, kdyby to nevydrželo aspoň rok bez poruch. Já mám Carinu a vydržela 3 roky bez poruchy, takže u nového auta by to snad mělo být naprosto normální. Navíc spotřeba 8 litrů je dost brutální, kámoš má BMW 530 r.v.2000 a jezdí za 9, což když si vezmu jeho výkon a hmotnost auta, tak se mi zdá Focus jako superžrout. A jak psal předchozí anonym, taky nechápu co máte všichni s těma VW. Kvalita skončila někde u III. golfu, potom jso...
á, další zakomplexovanej anonym. Nový VW jsou pro něj předražený sračky, ale sám hrká ve starý Carině, to je dobrý...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 13.12.2007 09:01, RE: Bylo nové nebo mírně jeté?
anonym napsal:
pokud to byla nějaká předváděčka nebo snad úplně nové, tak by bylo smutný, kdyby to nevydrželo aspoň rok bez poruch. Já mám Carinu a vydržela 3 roky bez poruchy, takže u nového auta by to snad mělo být naprosto normální. Navíc spotřeba 8 litrů je dost brutální, kámoš má BMW 530 r.v.2000 a jezdí za 9, což když si vezmu jeho výkon a hmotnost auta, tak se mi zdá Focus jako superžrout. A jak psal předchozí anonym, taky nechápu co máte všichni s těma VW. Kvalita skončila někde u III. golfu, potom jso...
Nevim proč tu startujete proti VW, jen na něj mít, co??? Dá se pochopit, že sen o novém větším autě Vám splní Kia Ceed, ale to jste pořád třídu pod VW.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 13.12.2007 09:03, RE: Bylo nové nebo mírně jeté?
A4 napsal:
á, další zakomplexovanej anonym. Nový VW jsou pro něj předražený sračky, ale sám hrká ve starý Carině, to je dobrý...
To si raději koupim nové Polo HTP než hrkat ve starý Carině. v tom Polu alepson preziju naraz do stromu a nebudu v provozu za pubertálního magora - socku, co šetří 5 let na ojetinu za 50.000.- :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 13.12.2007 09:03, RE: VW
anonym napsal:
máš pravdu,asi se budeme muset zase učit u korejců a Japonců
Až po Františkovi
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 13.12.2007 09:43, RE: VW
anonym napsal:
Proč všichni srovnáváte s VW - pro mě je to ten největší šit na trhu - už to dávno není ten etalon kvality - stačí se podívat na čtyřkového Golfa- poruchové převodovky - zámky které není třeba zamykat - zloděj ho rozlouskne za pá vteřin, váhy vzduchu, škrtící klapky, lamda sondy , stahovačky - pořád něco - to se u jiných značek neděje - tak se už vzpamatujte a nenechte se pořád masírovat o tom , že to VW je něco extra...
Jo jo, VW je shit, jen co je pravda. Zlate Lady, Renaulty, nebo jejich derivaty s nazvem Dacia. To jsou aspon auta, panecku!

Nerikam, ze VW je zazrak, ale spolehlivosti a bytelnosti jeste patri k tomu lepsimu. Ze ma vetsinou nevalne benzinove a hlucne dieselove motory, a ze jizdni vlastnosti taky u vetsiny stoji za starou belu, to je vec druha. Je to holt spotrebak, bohuzel
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 13.12.2007 10:30, RE: Bylo nové nebo mírně jeté?
anonym napsal:
Nevim proč tu startujete proti VW, jen na něj mít, co??? Dá se pochopit, že sen o novém větším autě Vám splní Kia Ceed, ale to jste pořád třídu pod VW.
To, že jsou levnější neznamená, že jsou horší. Jen jim je trapné říct o tak nehoráznou marži na auto.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 13.12.2007 11:00, RE: VW
anonym napsal:
Jo jo, VW je shit, jen co je pravda. Zlate Lady, Renaulty, nebo jejich derivaty s nazvem Dacia. To jsou aspon auta, panecku!

Nerikam, ze VW je zazrak, ale spolehlivosti a bytelnosti jeste patri k tomu lepsimu. Ze ma vetsinou nevalne benzinove a hlucne dieselove motory, a ze jizdni vlastnosti taky u vetsiny stoji za starou belu, to je vec druha. Je to holt spotrebak, bohuzel
Jaky benzinovy motory od VW sou spatne??? Ty staresiny?? T jsou stary, ne spatny.....a pokud vim, tak motory TSi, TFSi, TTSi jsou jedny z nejlepsich motoru na svete. Tdi jsou hlucnejsi, ale uvnitr passatu stejne nic neslysite, narozdil od tichych HDI a jinych derivatu jsou spolehlive. Jizdny vlastnosti VW jsou nejlepsi hned po fordech a BMW. Golf V ma vyboeny vlastnosti, stejne jako novej passat ci derivaty odvozene od golfa IV (leon, toledo, Fabia, OCtavia) V dobe vzniku slo o nejvyvazenejsi platformu....to jen trocha ponauceni.......
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 13.12.2007 11:02, RE: Bylo nové nebo mírně jeté?
watchtower napsal:
To, že jsou levnější neznamená, že jsou horší. Jen jim je trapné říct o tak nehoráznou marži na auto.
Staci nakouknout na palubni desku, nebo proletet zatacku v kile....pak si ceeda rozmyslite, nemluvim o nekontaktnim rizeni a saltr pace, ktera da vzpomenout na felicii
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 13.12.2007 11:11, RE: Bylo nové nebo mírně jeté?
anonym napsal:
Staci nakouknout na palubni desku, nebo proletet zatacku v kile....pak si ceeda rozmyslite, nemluvim o nekontaktnim rizeni a saltr pace, ktera da vzpomenout na felicii
zajímavé kritérium pro výběr vozu - kterým se dá proletět zatáčkou ve stovce....
No raději si koupím o 150-200 tis. levnější vůz, ale s plnou sadou airbagů, zatáčku budu jezdit normálně, a doufat, že se nepotkám s někým alá "proletět zatáčku ve stovce"...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 13.12.2007 11:18, RE: Bylo nové nebo mírně jeté?
kuko napsal:
zajímavé kritérium pro výběr vozu - kterým se dá proletět zatáčkou ve stovce....
No raději si koupím o 150-200 tis. levnější vůz, ale s plnou sadou airbagů, zatáčku budu jezdit normálně, a doufat, že se nepotkám s někým alá "proletět zatáčku ve stovce"...
Nerikam ze litam do zatacky ve stovce, bylo to mysleno obrazne. Treba vyhybaci manevr:) Pro me tri zasadni kriterie: odhlucneni, sedici podvozek a torzni tuhost (pak nasleduje znacka, design, motor a vybava)...ceed splnuje jenom tu tuhost.....pak nic pak motor a vybava verzus cena neni zas tak rozdilna..dalsi marketingovy tah (kdyz jsem nakukoval do ceniku, nebyla vybava moc naslapana)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 13.12.2007 11:19, RE: Bylo nové nebo mírně jeté?
kuko napsal:
zajímavé kritérium pro výběr vozu - kterým se dá proletět zatáčkou ve stovce....
No raději si koupím o 150-200 tis. levnější vůz, ale s plnou sadou airbagů, zatáčku budu jezdit normálně, a doufat, že se nepotkám s někým alá "proletět zatáčku ve stovce"...
Plna sada airbagu??? No pokud budou fungovat....:o)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 13.12.2007 11:43, Kydy
To jsou zase nářky všech ublížených. Nechcete se náhodou nad některý ty kecy povznést? No co, někdo se naváží do VW kvůli ceně, někdo do Renaultů kvůli spolehlivosti, někdo do Japonců kvůli tenkým plechům. Třeba mají své zkušenosti. Já nevím, nemůžu říct nic, jel jsem pouze v Mazdě 626 jako spolujezdec a měla vytlučený silentbloky vzadu, takže jízda nic moc, jel jsem v Laguně a vzadu jsem měl málo místa na hlavu (mám běžnou míru, ale dlouhý trup), byl slyšet motor víc, než bych si představoval (1.8 benzín) a OII jsem řídil i v 1.6 MPi (dole se nic neděje - nic - o motoru jsem začal vědět až tak přes 3000 rpm) i v 1.9 TDi (rozjezdy trochu problém, pak brutální zátah, ale zase se těžko přidávalo jen třeba trochu - šlo to jakoby přískokem, nic, nic a pak najednou auto vystřelilo). Moje auto je letitá Vectra, které bych vytkl letargický motor (1.8i) i když od 1500 rpm už je dobře použitelný a moc nežere a gumový řazení. Jinak mi vybavením i provozními náklady vyhovuje. Manželka dokonce prohlásila, že se v OII a Fábii, které mají jako služebáky, cítí stísněněji než v našem. To mě pobavilo, protože Vectru A považuji za malou.
A k Focusu: Švagr měl 1.6 Zetec ve Focucu I, i přes problémy s dobíjením, které dlouho řešil, byl s ním spokojen natolik, že ho vyměnil za Focus II 1.8 TDCi (obě auta ojetá z autorizáku). Co se týká jízdních dojmů, tak se mi zdál jako spolujezdci tvrdší, trochu se mi nelíbí ta "rozteklá" palubovka a plechový zvuk zavíraných dveří, ale to jsou jen blbosti. Až budu omlazovat park, určitě o něm zauvažuji.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 13.12.2007 11:46, RE: Bylo nové nebo mírně jeté?
anonym napsal:
pokud to byla nějaká předváděčka nebo snad úplně nové, tak by bylo smutný, kdyby to nevydrželo aspoň rok bez poruch. Já mám Carinu a vydržela 3 roky bez poruchy, takže u nového auta by to snad mělo být naprosto normální. Navíc spotřeba 8 litrů je dost brutální, kámoš má BMW 530 r.v.2000 a jezdí za 9, což když si vezmu jeho výkon a hmotnost auta, tak se mi zdá Focus jako superžrout. A jak psal předchozí anonym, taky nechápu co máte všichni s těma VW. Kvalita skončila někde u III. golfu, potom jso...
Ale 8l pise pri normal jezdeni, pokud nepospichas, jsi na 7. A to nemluvim o tom kdyz na to slapnes, kde bude 530 a kde focus se spostrebou? Hmm a jeste pojisteni a servisni naklady....porad ti vychazi 530 tak levne?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 13.12.2007 11:55, RE: Bylo nové nebo mírně jeté?
anonym napsal:
To si raději koupim nové Polo HTP než hrkat ve starý Carině. v tom Polu alepson preziju naraz do stromu a nebudu v provozu za pubertálního magora - socku, co šetří 5 let na ojetinu za 50.000.- :)
S Carinou bych tě v tom polu sramoval vole
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.