0
zpět
 

diskuze k tématu: Cebia a podobne "certifikaty"

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, ostatní
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Pondělí 13.02.2017 08:50, RE: haha Cebia
freebike1 napsal:
KoobaS napsal:
freebike1 napsal:
KoobaS napsal:
freebike1 napsal:
V první řadě bych se rád vyjádřil k pojmu ,,bazarník" v tomto panuje mnoho mýtů a polopravd - většina autobazarů už dávno nestáčí kilometry a nemá zapotřebí dělat jakékoli podvody. Podvody dělají hlavně majitelé vozů , kteří se snaží auto prodat buď na inzerát , do bazaru nebo dealerovi. Ti majitelé aby dostali aspoň nějaké peníze za svůj starý šuplík tají havárie, stáčí kilometry a zejména tají závady , které auto má na tož aby vozidlo prodali s potřebnou servisní prohlídkou-většinou je auto dojeté do mrtě před servisem. Ale za to ,,bazarník" přece nemůže. Ten musí být pomalu kriminalista , aby nenaletěl těm všem podvodníků a lhářům a mohl pak v rámci své firmy a jména garantovat nějaký stav vozu , který ze svých zkušeností a možností zjistí. To že někdo prodává použitou věc v nějakém stavu přece není zločin a nezaslouží si urážet. A teď jak si prověřit auto - dovoz neprověříte téměř nijak (možná jen přes dealera značky náhledem do databáze země původu-pokud to umožní) a už vůbec ne přes Cebii. Zcela ve vyjímečných případech se v Cebii najde záznam ze země původu, ale v 90% případů NE! (prověřuji přes Cebii cca 50 vozů týdně tak vím o čem mluvím) U domácího vozu je to naopak velmi důležité , ale ne úplně 100% . Objevují se mylné informace kdy někdo zadá špatně km a auto se pak jeví jako stočené a přitom není, dále různé předražené opravy kdy si servis účtoval za opravu výměny blatníku jako za celý předek - takzvaná papírová pojištovna - setkal jsem se s vozem v cebii označeným jako totální havárie a fyzicky na autě téměř nic nebylo atd...ALE nejdůležitější je selský rozum. Auto musí mít řádně a pravidelně vedenou servisní knihu, pohodovou cebii a zejména udělat důkladnou prohlídku vozu - ta napoví 100x víc než nějaký certifikát. To že v Cebii nic není také nic nedokazuje. A ještě poznámka k vozům od dealerů - nemyslete si , že když je ojetý vůz od autorizovaného prodejce je nějak vyjímečný - kdo má víc zkušeností s ojetinama - klučík u dealera co prodá 5 aut za měsíc nebo autobazar co prodá třeba 50 vozů za měsíc ?
A ty pracovníky bazaru někdo nutí vykupovat ty stočený a bouraný auta? Když ten klučina v bazaru prodá 50 aut za měsíc, tak snad pozná kvalitní auta a dojetý hujdy nevykupuje...
Bylo by fajn prodávat jen samá krásná auta, ale je to trochu složitější než se zdá. Je to otázka poptávky. Každý si nemůže finančně dovolit dražší vůz se super historií. Pokud je kupující řádně upozorněn na to co kupuje tak nevidím problém prodávat i auto s výrazně horší historií za podstatně nižší peníze . Tak to funguje od nepaměti a bude fungovat vždy. Je naprosto přirozené, že na dovoz automaticky nedám záruku na najeté kilometry , ale nevidím důvod proč bych takové auto nemohl prodávat ?
To ale nic nemění na tom, že nikdo nenutí bazarníka vykupovat a následně prodávat tyhle vraždy... I levný auta můžou být férový...Ale na jednu stranu tvrdíš, že podvody, bouračky, stáčení atd. dělají majitelé vozu a ne bazarníci. Na druhou stranu ten frajer co prodá 50 aut za měsíc (to by mě zajímalo kterej prodejce v kterým bazaru tohle zvládne) tohle vykoupí a pak to s marží prodává? Což takhle to auto nevykoupit a neriskovat pověst? A počkat si na kvalitní kus.Auta v dobrém stavu a za fér cenu se obvykle prodají v soukromé inzerci, mezi fanoušky značky atd... Protože když s takovým autem člověk přijde do bazaru, tak se nabídnuté částce musí smát...
1)Auta na privátní inzerát se už dnes skoro neprodávají - to bylo před 20 lety když se ještě prodávala tištěná Annonce. Lidi chtějí auto na splátky, něco dát protiúčtem, záruku na původ, tu vysněnou Cebii. A soukromník na inzerát nenabídne nic z tohoto. 2) Vybírat si auto na výkup do bazaru moc nejde to by se nikdo neuživil - jde o způsob prodeje - psal jsem , že i když je auto se špatnou historií není přece nic na tom takové auto prodávat když je kupující na stav upozorněn ( a to zdůrazňuji) a upřímně o taková auta je kupodivu největší zájem protože jsou za dobré peníze. Postavím auto po 1 . majiteli , s historií , servisem , 2x sadou kol a lidi ohrnují nos , že je to drahé a že jinde mají levnější aniž ho viděli porovnali skutečné parametry. Když mám auto po servisu stejně to nikdo neocení a vyžaduje slevu. Prostě čecháčkovství. Když mám auto s 300000 km s plným servisem tak většina lidí dostane srdeční zástavu , že je to moc najeto . A že by chtěli TDi 10 let staré tak se 130000, ale za stejné peníze. Takový je svět ,,bazarníků". Ale věřte mi , že největší šmejdi jsou jinde. To co denně řešíme, to co denně podstupujeme při kontrole aut, insolvencí, plných mocí, falešných dokladů to žádný lajk nevidí- jen bazar=podvod - NE - bazar znamená zkušenosti jak se nenechat ojebat od lhářů co nepřiznají, že je auto lakované, že má vykuchaný filtr pevných částic, že má přečipovaný motor a 1000 další průšvihů. Ale když se pak něco rozbije po prodeji tak za to může bazar. Ale někdo to tam dal a ten někdo moc dobře věděl proč se toho zbavuje a byla jeho povinnost to prodejci říct a ne aby on musel jak detektiv všechno zjišťovat.


1) Spousta aut do cca 100 000Kč se prodává převážně mezi soukromými osobami. Pak jsou "klubová" auta obvykle ve stavu, který málokdo (a už vůbec ne bazar) zaplatí. Annonci nahradil bazos atd...
Splátky, protiúčet, nějaká záruka, to je výhoda bazaru. Cebie dává smysl u malého počtu vozů, ale to zase moc lidí nevidí...
2)Vybírat si auto na výkup lze. Stejně tak si lze vybírat auto, které ze zahraničí dovezu a prodám.
Pokud je auto v nějakém stavu, a prodávající (soukromník či bazar) tento stav kupujícímu detailně popíše a nic netají. Je to v pořádku. Klidně ať pak auto jede bokem a žere olej, to už je boj kupujícího... Prasárna je tohle všelijak maskovat a tajit. To je stejné jako stáčení...
Já netvrdím, že všechny bazary prodávají hujdy před smrtí. Ani nechci tvrdit, že bazarníci auta stáčí. Ten největší bordel dělají dovozci a bazary živící se téměř výhradně dovozem.
S tím výkupem věřím, že je to těžký, ale tohle je úděl podnikání. To že každej chce oktávku f Tdičku do 150 000km a 150 000Kč taky moc dobře vím. Ale poctivý, klidně dražší, bazary tu prostě svoje místo mají, a osobně si myslím, že tu mají místo čím dal tím větší...
Osobně třeba auto po servisu taky těžko ocením, protože v tom čekým hnoji nikomu nevěřím... Takže třeba minimálně olej bych já vyměnil... Stejně tak je mi víceméně fuk historie auta (pokud je právně čisté), jde mi o aktuální stav a případně odpovídající cenu...
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 13.02.2017 09:29, RE: Cebia a podobne "certifikaty"
lukas87 napsal:
Dobry den,jakou vahu pri koupi bazarovaneho vozu pro vas ma provereni od cebie? A jak se stavite k autum ke kterym neexistuje v cebii mnoho zaznamu, nebo chybeji? Aktualne premyslim o nakupu 3roky stare ojetiny, nicmene zaznamy v cebii zacijinaji az cca 6 mesicu zpet, takze vlastne nelze rict zda byl tachometr stoceny, nebo ne. Byla by to pro vas prekazka pri nakupu?


Ahoj, zjisti si, kde auto bylo servisované, tam zajeď nebo zavolej, popotej se. Před koupí udělej pořádnou prohlídku vozu a hlavně auto pořádně projeď, klidně jim nabídni peníze za projetý benzín. Takže okresky, dálnice, delší stání a vyzkoušet veškerou funkcionalitu vozu, včetně diagnstiky - ikdyž tu šikovní bazaristi vždy včas resetují
Jinak těch aut je tolik, že při troše snaze, najdeš mírně ojeté auto přímo u prodejce s jasnou historií, takže určitě se nenechat zblnout radostí z nového vozu a chladně vybrat až s odstupem
Cebia - dobré bazary je mají automaticky, to že ji vůz má je minimálně dobrý ukazatel..
reagovat
Jimm22
počet příspěvků10
datum registrace10.02.2017
Pondělí 13.02.2017 15:27, servisní kniha :D
Nedávná příhoda s prodejem totální bouračky. Oktávka měla nalítáno přes 350tis km, bouráno na předek i zadek, bez servisní knížky. Auto vydražil jeden (nebudu jmenovat) internetový prodejce bouraných vraků a přes víkend ho stihl omladit o 200tis km a zařídit mu servisní knihu :)
reagovat
Kohout Pavel
počet příspěvků65
datum registrace28.11.2013
Pondělí 13.02.2017 20:36, Nevěřit nikomu
Moje zkušenost je taková, nevěřit nikomu nic a vše si důkladně prověřit.
Koupil jsem před lety dvouleté auto od dealera. Dokonce jsem tam měl známého, který říkal že je auto OK. Proto jsem se nechal uchlácholit na nic moc jsem si neověřoval ani nezkoumal.
Po 4 letech jsem auto prodával a kupec si vzal zkoušečku laku. Auto vyhodnotil jako bourané na předek i zadek. Nic vážného, jen plechy. Ale i tak jsem se málem propadl hanbou, připadal jsem si jako podvodník. Musel jsem s cenou dost dolů.
Do servisních knížek se nepíše oprava po havárii. Nevím, zda je záznam v databázi výrobce, pokud bylo auto opraveno v autorizovaném servisu.
Nedávno proběhla internetem zpráva o jednom bazaru, který prodával auta koupená v cizině bouraná a v ČR opravená a kryl to dealer značky, aby to vypadalo OK. Dělali to chytře, neinzerovali auta jako nebouraná, jen neuvedli, že byly bouraná. Kdo se nezeptal nebo nezměřil lak, měl smůlu...
Bohužel, business okolo aut je v ČR ta nejhorší žumpa (čest poctivým).
reagovat
Týna
počet příspěvků2
datum registrace05.02.2020
Středa 05.02.2020 15:50, Výpis z historie vozidla
Aneb za chyby se platí :) Rozhodla jsem se, že pro klid své duše si ověřím u portálu Cebia najeté km bazarového vozu, který se chystám koupit. Za svoji naivitu jsem zaplatila 399,- Kč , ale zůstala mi zkušenost, že výpis, který jsem obdržela je skutečně prakticky k ničemu. Auto je z dovozu, tudíž vše, co se s autem dělo do registrace v ČR NENÍ EVIDOVÁNO. Dalších 8 stran výpisu byla více méně obecná fakta o tom, pro jaký trh auto bylo vyrobeno a jaká by měla být jeho výbava. Fotky auta, obsažené ve výpisu byly totožné s těmi, které vznikly v bazaru za účelem inzerce. Takže hodnota informace 0. Co mě dokonce rozesmálo byla informace na konci výpisu, kde se sděluje, že "uváděné informace byly poskytnuty do systému partnery provozovatele" (bazary?) "bez možnosti ověřit jejich správnost. Veškeré informace mají výhradně informativní charakter." Tímto se celý výpis za 399,- Kč degradoval na hodnotu - co do účelnosti - toaletního papíru
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Středa 05.02.2020 16:23, RE: Výpis z historie vozidla
citace:
reakce na: Týna, 05.02.2020 15:50 (Aneb za chyby se platí :) Rozh ...)

Ahoj Týno, pokud je auto např. z Německa, oplatilo se mi napsat na adresu poslední servisní prohlídky(razítko s servisní knížce apod.). Kupodivu němci jsou v tomhle většinou hodně vstřícní. Jinak za mě, v běžném českém bazaru není vlastně "normální" auto.
Proto mám raději ojetiny u dealerů značky, kde občas je vůz, který má plnou servisní historii u nich atd.. To platí i pro Německo, kde se dá v mobile.de zaškrtnout do filtr "jen dealer" a "plná servisní historie".
Asi největší drzost má ale AAA, kdy soused koupil Golf "nebouraný, jasná historie" a při výměně pleje v Auto Heller Ostrava mu ukázali, že vůz byl u nich opravovaný po bouračce, kdy byl z jedné strany doslova prolisovaný, Tohle už chce hodně pokřivený charakter. Proto nechápu, jak se může sympatický herec vůbec zapůjčit takové "značce"
reagovat
Týna
počet příspěvků2
datum registrace05.02.2020
Čtvrtek 06.02.2020 14:58, RE: RE: Výpis z historie vozidla
Ahoj Bobane, děkuji za radu, snad v ní najdou inspiraci i další zájemci o koupi ojetiny :)
reagovat
Steversonix
počet příspěvků5
datum registrace08.06.2020
Úterý 16.06.2020 19:41, RE: RE: RE: Výpis z historie vozidla
citace:
reakce na: Týna, 06.02.2020 14:58 (Ahoj Bobane, děkuji za radu, s ...)


Já osobně třeba kontroluju VIN přes https://vincheckfree.net/cz/kontrola-vin. je to poměrně nový web, který spolupracuje se společností, která data o vozidlech ukládá do tzv. BlockChainu, tudíž se s nimi nedá nijak manipulovat. Cenově je to stejné a možná i levnější jak CEBIA, ale mají více informací o vozidlech. Tady se můžete mrknout, jak takový report vypadá - https://vincheckfree.net/cz/pravda-o-carvertical-proverili-jsme-nas-vuz/
Já tu službu doporučuju... nejsou to vyhozené peníze.
reagovat
čenda
počet příspěvků2
datum registrace15.08.2020
Sobota 15.08.2020 21:56, RE: RE: RE: RE: Výpis z historie vozidla
citace:
reakce na: Steversonix, 16.06.2020 19:41 (Já osobně třeba kontroluju VIN ...)


Tak jsem ten CarVertical zkusil a u auta vyrobenýho v Itálii 2010 tam je počáteční stav 9 km. Pak je záznam až v roce 2020 , když prošlo auto evidenčkou. Jediný fotky který tam jsou, jsou fotky toho bazaru, kde auto prodávali. Dobrej podvod. Ať se smaží v pekle kudly
reagovat
Steversonix
počet příspěvků5
datum registrace08.06.2020
Sobota 15.08.2020 22:17, RE: RE: RE: RE: RE: Výpis z historie vozidla
citace:
reakce na: čenda, 15.08.2020 21:56 ( Tak jsem ten CarVertical zkus ...)


Já osobně jsem díky nim zjistil věci, co prostě cebie neměla, takže u mně zatím tato služba vede. A Aspoň jde využít sleva 10% z toho článku https://vincheckfree.net/cz/pravda-o-carvertical-proverili-jsme-nas-vuz/ Zřejmě je to kus od kusu...asi jako u všeho ? ale už je doporučovali i v pořadu TopGear, tak to asi nějaký smysl určitě má ?
reagovat
čenda
počet příspěvků2
datum registrace15.08.2020
Neděle 16.08.2020 11:01, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Výpis z historie vozidla
citace:
reakce na: Steversonix, 15.08.2020 22:17 (Já osobně jsem díky nim zjisti ...)


v pohodě, tak jsem to zkusil. Jenom mi to přijde divný, že ani po uvedení do provozu v Itálii tam neni jedinej záznam. A když se podívám na detaily platby, jakási Vilnius Group, tak to ve mně taky nevyvolává nějakou důvěru. Prostě je to tak, jak píšou místní odborníci, že v první řadě záleží na technickým stavu a prohlídce vozidla před koupí.
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.