0
zpět
 

diskuze k tématu: PŘEVOD VOZU - NOVÝ MAJITEL NESPOLUPRACUJE

kategorie zařazení tématu: poradna, ostatní, automobilky, německá vozidla
K2dream
počet příspěvků5
datum registrace21.01.2019
Středa 30.01.2019 17:30, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: PŘEVOD VOZU - NOVÝ MAJITEL NESPOLUPRACUJE
citace:
reakce na: lukaskriz, 30.01.2019 16:14 (Já teď hlavně řeším to, že nej ...)


Dekujeme za rady, nejlepsi asi bude to opravdu neodkladat a zkusit to na magistratu resit, protoze pokud novy majitel prestane platit povinne ruceni tak stejne magistrat po nejakem case prijde.

Ja jeste resim to, ze jsem u predani neoveril obcanku oproti kupni smlouve (noc, stare auto za par tisic) a ted nevim, kdyby nepojistenym autem nekdo zpusobil nehodu zda tuto smlouvu nekdo nemuze rozporovat (v pripade ze kupujici je k nezastizeni). Plnit by tedy mela CKP, ale po majiteli to bude narokovat (snad jen do vyse 300 000 Kc).
Ale myslim si, ze pokud do smlouvy nekdo uvede umyslne nepravdive info, je to podvod a na reseni PCR. Ja preci ani nemam pravo od nekoho pozadovat predlozeni OP.
reagovat
ELLI
počet příspěvků9
datum registrace22.08.2018
Středa 30.01.2019 18:44, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: PŘEVOD VOZU - NOVÝ MAJITEL NESPOLUPRACUJE
citace:
reakce na: K2dream, 30.01.2019 17:30 (Dekujeme za rady, nejlepsi asi ...)


Tak dejte vedet, jak to dopadlo.
reagovat
finding
počet příspěvků114
datum registrace09.12.2012
Sobota 09.02.2019 00:08, ach jo...
ach jo.. pravidlo je: když prodávám auto, nový kupující mě zmocní abych auto na něj převedl v RSV, smluvně jsem zavázán předat doklady třeba do týdne.

v té situaci co popisujete, existují reálně tyto způsoby řešení:

kupujícího vyzvat aby okamžitě převedl, jelikož je takové chování způsobilé přivodit újmu a možně poškodit vaše práva což by byl trestný čin, nese proto riziko vymáhání škody po něm.

pokud to umožňuje smlouva (bylo v ní napsáno že přepíše kupující) lze od ní odstoupit pro porušení smluvní povinnosti a logicky žádat vrácení auta - pokud ho chce mít, rád nebude

osobně bych postupoval podle §8a - úřad je povinen dokončit a zapíše nového vlastníka. pak lze žádat úřad pro vyrozumění i pro pojišťovnu.

samozřejmě je cestou i zaslat předsoudní výzvu a následně podat žalobu na určení, že je vlastníkem věci, žaloba je to triviální a za půl roku bude vyřešeno, náklady po něm vymůže každý advokát

pokud jde o ty pokuty, musíte si uvědomit, že na úřadech jsou lidi kteří berou do 20k/měs. těm je váš osud jedno a často jsou (čest výjimkám ) bohužel naprosto nekompetentní a bohužel neznají předpisy podle kterých lidi buzerují nebo prostě jim jen říkají co jde a nejde...aniž by reálně věděli co vám říkají. smiřte se s tím, že dokud za svoji blbost nevrazíte 2-5K advokátovi nic se nestane. a to nemyslím ve zlým prostě to tak je. do tý doby bude akorát nějakej stoupa na úřadu mlít to samý, že vám dá pokutu :(

omlouvám se ale nemůžu pochopit, proč lidi nepoužívají právníky a jsou max ochotni si stáhnout nějaký nefunkční vzor plný chyb z internetu...zrovna u aut je to většinou naprosto šílený jaký problémy to může přinést. naši přiblblí zákonodárci totiž myslí kolenem a vymysleli třeba takovej paskvil nebo to že neprojdete technickou když vám kripl v bazaru stočil tacho...

držím palce!
reagovat
001Pat
počet příspěvků1
datum registrace11.02.2019
Pondělí 11.02.2019 16:10, děkuji za pomoct
děkuji za pomoct
reagovat
Jirka123
počet příspěvků1
datum registrace27.02.2019
Středa 27.02.2019 05:09, RE: RE: PŘEVOD VOZU - NOVÝ MAJITEL NESPOLUPRACUJE
Dobrý denprodal sem auto stim že bilo nabourané na zadní nápravu kupující semnou udělal smlouvu stim že až auto opravy tak přijede na přepis dokonce mám sním i datum kdi měl přijeď na přepis auto sprovoznil a prodal jinam ale stim že má jen maléj tp velký mám usebe jak mám postupovat prosím o radu
reagovat
genesis
počet příspěvků3
datum registrace14.03.2019
Čtvrtek 14.03.2019 15:59, nový majitel auta jezdí doklady starého majitele
Prosím o pomoc a radu, můj zeť před třemi lety koupil a autobazaru AAAAuto osobní automobil a protiúčtem prodal starý ojetý vůz. Po několika týdnech začala anabáze s doporučenými dopisy od policie a magistrátu města Chomutov. Všechny tyto dopisy byli dopravní přestupky a za různá porušení dopravních pravidel ( parkování, rychlá jízda a ujetí od benzínové pumpy bez placení). Na všechny tyto podněty byla podána vysvětlení přeposlány kopie dokladů vystavenými autobazarem AAAAuto o výkupu tohoto vozu. Tato situace trvá dodnes a ještě přibyla výzva české kanceláře pojistitelů za nemalou částku dlužného pojištění.
Vše bylo oznámeno autobazaru a policii jako trestní oznámení. Autobazar nereaguje a policie celou věc odložila! Tak skutečně nevíme co máme dělat auto s dobrou vírou dáte proti účtem autobazar ho prodá dál s vašimi doklady a vůbec ho nezajímá nějaká 10-ti denní lhůta na převod. Auto je již 2 roky bez STK. Existuje prosím nějaká rada jak z toho ven!!! Děkuji
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Pátek 15.03.2019 10:09, RE: nový majitel auta jezdí doklady starého majitele
citace:
reakce na: genesis, 14.03.2019 15:59 (Prosím o pomoc a radu, můj zeť ...)


Rada je zajít si k právníkovi a nehledat rady na internetu!
reagovat
genesis
počet příspěvků3
datum registrace14.03.2019
Pátek 15.03.2019 10:13, RE: RE: nový majitel auta jezdí doklady starého majitele
citace:
reakce na: KoobaS, 15.03.2019 10:09 (Rada je zajít si k právníkovi ...)


Koukám, že jste pomoc k nezaplacení ! U právníků jsme samozřejmě byli a je prý díra v zákoně.
I tak děkuji za nic .
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Pátek 15.03.2019 11:00, RE: RE: RE: nový majitel auta jezdí doklady starého majitele
citace:
reakce na: genesis, 15.03.2019 10:13 (Koukám, že jste pomoc k nezapl ...)


A to Vám právníci ani nenastínili jaký je další postup? Tak můžete zkusit ještě třeba Černé Ovce...
Minimálně s ČKP nikdy nebyl problém po doložení kupní smlouvy. Odhlášení vozu je a vždy byla povinnost prodávajícího, nikdy bych tohle nenechal na novém majiteli, ani autobazaru.
reagovat
genesis
počet příspěvků3
datum registrace14.03.2019
Pátek 15.03.2019 11:35, RE: RE: RE: RE: nový majitel auta jezdí doklady starého majitele
citace:
reakce na: KoobaS, 15.03.2019 11:00 (A to Vám právníci ani nenastín ...)


Vážený pane, nechte to být, ale jen si myslel, že mám zde co do činění s pravými odborníky a že
se s takovými případy jistě setkáváte. A podle hesla víc hlav víc ví.
Jen mne mrzí, že jste asi nepochopil vznik a chod autobazarů, zvlášť tak popularizovaného, kde vše dělají na klíč, aby se o tyto záležitosti nemusel zákazník starat a nechají si za to i zaplatit.
Ale zapomeňte na to !!
Přeji hezký den.

Vrzák Roman
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Pátek 15.03.2019 12:11, RE: RE: RE: RE: RE: nový majitel auta jezdí doklady starého majitele
citace:
reakce na: genesis, 15.03.2019 11:35 (Vážený pane, nechte to být, al ...)


No, narazil jste na obecné fórum, kde se může vyjádřit každý a odborníků na tipcarsu moc není.
Co se týče autobazarů a celkově byznysu s ojetými auty, tak minimálně v ČR je to žumpa a drtivá většina lidí se snaží ojebat druhé. Váš případ je názornou ukázkou toho, že se to stále daří a lidé jsou nepoučitelní...
reagovat
mamuša
počet příspěvků1
datum registrace04.04.2019
Čtvrtek 04.04.2019 10:09, RE: PŘEVOD VOZU - NOVÝ MAJITEL NESPOLUPRACUJE
Rešíme podobný případ prošli jsme všemy uřady dopravní policejní právní soudní městský zaplatili pokutu.Stále jsme vedeni jako majitelé vozidla.S pí které jsme auto prodaly ta auto prodala dál.Dostala plnou mic stím že auto přepíše,samozřejmě i se všemi doklady.Pí nereaguje na výzvi uřádu.V podstatě jsme v pasti.Zákony jsou jen pro hlupáky a obyčejný člověk má smulu.Na soudě radili advokáta ale advokut určirě nebude s levného kraje.Pojištění nam na pojičtovně zrušili jen na základě kupní smlouvi.Vubec nevím jak to stím pojištěním je.Jsme v pasti je cesta ven
reagovat
ELLI
počet příspěvků9
datum registrace22.08.2018
Čtvrtek 04.04.2019 11:27, RE: RE: PŘEVOD VOZU - NOVÝ MAJITEL NESPOLUPRACUJE
citace:
reakce na: mamuša, 04.04.2019 10:09 (Rešíme podobný případ prošli j ...)


Napodobne. Ted cekame navic vyzvu od CKP za neuhrazene obdobi
reagovat
TomasB
počet příspěvků401
datum registrace11.02.2019
Čtvrtek 04.04.2019 13:19, RE: RE: RE: PŘEVOD VOZU - NOVÝ MAJITEL NESPOLUPRACUJE
citace:
reakce na: ELLI, 04.04.2019 11:27 (Napodobne. Ted cekame navic vy ...)


Tohle nepochopím, takovou lehkovážnost. Neexistuje jinak, než vždy společně na přepis. Žádné plné moci, neexistuje. Pokud je někdo naivní a nechá docela důležitý úkon na kupujícím, tak vlastně dobře mu tak.
reagovat
K2dream
počet příspěvků5
datum registrace21.01.2019
Pondělí 08.07.2019 10:43, RE: RE: RE: PŘEVOD VOZU - NOVÝ MAJITEL NESPOLUPRACUJE
citace:
reakce na: ELLI, 04.04.2019 11:27 (Napodobne. Ted cekame navic vy ...)


Ano stejna situace, cekame na vyzvu od CKP aby tomu vubec dali cislo jednaci a pak lze dolozit kupni smlouvu.

Ma nekdo realnou zkusenost co se deje po nahlaseni problemu na magistratu?
Maji nejakou realnou moc donutit treba pokutou kupujiciho k dokonceni prevodu?

Uz s tim nekdo sel k soudu ?

Jinak neoficialni rada urednice z magistratu je nahlasit ztratu vsech dokladu. Tim dojde i k zmene SPZ a alespon nechodi pripadne pokuty (asi).
Me to ale uz prijde jako podezrele jednani, navic CKP podle me bude hlasit nedokonceni prevodu dle kuoni smlouvy a pak uz teda nevim.
reagovat
qinblade01
počet příspěvků1
datum registrace15.08.2019
Čtvrtek 15.08.2019 09:11, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: PŘEVOD VOZU - NOVÝ MAJITEL NESPOLUPRACUJE
citace:
reakce na: lukaskriz, 29.01.2019 17:28 (Hlavně si schovejte všechny do ...)


Zdravím,
řeším stejný problém, před měsícem proběhl prodej starého vozu s plnou mocí pro kupujícího, dnes už vím, že to je fatální chyba...následně telefonáty jak má už pojištění a evidenčku a další týden jak jede na přepis to mi říkal už několikrát. Pak mě ujišťoval jak je vše hotové, zašel jsem na dopravku, samozřejmě auto na mě, na něm žádná evidenčka nebyla provedena, následně ověřuji přes ČKP a zjišťuji že neudělal ani pojištění, další telefonáty s žádným výsledkem stále samé sliby a výmluvy a nic se už nikam nepohne. Potřebuji tedy poradit jaký je nejlepší postup abych byl co nejlépe krytý pro případné pokuty a problémy. Mám se jít sebe a jeho hned nahlásit na dopravku za nesplnění 10dnů na přepis a zažádat o vyzvání k přepisu nesoučinou stranu, i když vím že bez evidenčky se to nikdy nikam nepohne, ale zaplatím si pokutu a mám splněnou svou zákonnou povinnost, bude to následně platné spolu s kupní smlouvou na odrážení případných pokut atd? Dále pak jak je to s tím, že do 14dnů od neplaceného pojištění dojde k vyřazení vozu z registru a budou po mě chtít vrátit doklady a spz které nemám a následná pokuta, jde to nějak v tomto případě řešit? nyní jsem měsíc od podeje a chci to raději vše začít řešit ať je co nejméně problémů a prosím tedy o radu jaký je nejlepší postup. Děkuji.
reagovat
K2dream
počet příspěvků5
datum registrace21.01.2019
Sobota 17.08.2019 20:58, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: PŘEVOD VOZU - NOVÝ MAJITEL NESPOLUPRACUJE
citace:
reakce na: qinblade01, 15.08.2019 09:11 (Zdravím,řeším stejný problém, ...)


Zdravim, me se nakonec podarilo dostat auto zpet a ekologicky zlikvidovat. Ale uz jsem byl tesne pred tim jit na registr a podat tu zadost kde by meli upominat kupce.

Co jsem vyrozumnel, cloveku sice muze hrozit pokuta (ale meli by mu ji prominout jelikoz je ten co aktivne spolupracuje), ale hlavne jakmile je to v behu, nemel by jste teoreticky byt jiz zodpovedny za pripadne prestupky.

Ohledne CKP opravdu staci predlozit kupni smlouvu, ale oni si ji nevezmou drive nez tomu daji cislo jednaci, coz muze byt klidne za pul roku. Kazdopadne tim ze mate kupni smlouvu jiz nejste legalne vlastnikem vozidla.
reagovat
1 2 3


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.