0
zpět
 

diskuze k tématu: PŘEVOD VOZU - NOVÝ MAJITEL NESPOLUPRACUJE

kategorie zařazení tématu: poradna, ostatní, automobilky, německá vozidla
free78
počet příspěvků300
datum registrace19.09.2008
Neděle 28.01.2018 15:21, PŘEVOD VOZU - NOVÝ MAJITEL NESPOLUPRACUJE
Mám dotaz, prodal jsem staré BMW5 z roku 1999 za 8000,- Kč s propadlou STK. Byla sepsána kupní smlouva. Nový majitel však nechce přepsat vozidlo na dopravním odboru ani si zřídit své vlastní povinné ručení dokud auto neprojde novou STK. Velký i malý TP i zelenou kartu si odvezl.
Zjistil jsem, že já jako prodejce mám dle našich fašistických zákonů povinnost přepsat vozidlo do 10 dní od prodeje. Jinak mi hrozí pokuta 50 tisíc korun. No jo, jenže nový majitel se se mnou nechce bavit dokud prý neprojde dle jeho vlastních slov "poctivou STK". Do té doby si prý mám platit i povinné ručení.
Co se týče povinného ručení, tak jsem rozhodnut vytvořit pojistku na jeho jméno (jeho rodné číslo a veškeré iniciály znám) a svou pojistku se pokusit zrušit. Hrozí mi nějaký postih, když takle někoho pojistím? Dá se nějak vyhnout pokutě za nepřevedení vozidla v registru? Existuje vůbec nějaké řešení abych se vyhl soudu s tím magorem?
reagovat
Kohout Pavel
počet příspěvků65
datum registrace28.11.2013
Neděle 28.01.2018 17:28, Co toto?
https://auto.idnes.cz/prevod-auta-novela-zakon-kupec-majitel-velky-technicak-pgg-/automoto.aspx?c=A170216_113015_automoto_hig
reagovat
6M/T
počet příspěvků47
datum registrace10.09.2016
Pondělí 29.01.2018 09:22, RE: PŘEVOD VOZU - NOVÝ MAJITEL NESPOLUPRACUJE
free78 napsal:
Mám dotaz, prodal jsem staré BMW5 z roku 1999 za 8000,- Kč s propadlou STK. Byla sepsána kupní smlouva. Nový majitel však nechce přepsat vozidlo na dopravním odboru ani si zřídit své vlastní povinné ručení dokud auto neprojde novou STK. Velký i malý TP i zelenou kartu si odvezl.Zjistil jsem, že já jako prodejce mám dle našich fašistických zákonů povinnost přepsat vozidlo do 10 dní od prodeje. Jinak mi hrozí pokuta 50 tisíc korun. No jo, jenže nový majitel se se mnou nechce bavit dokud prý neprojde dle jeho vlastních slov "poctivou STK". Do té doby si prý mám platit i povinné ručení.Co se týče povinného ručení, tak jsem rozhodnut vytvořit pojistku na jeho jméno (jeho rodné číslo a veškeré iniciály znám) a svou pojistku se pokusit zrušit. Hrozí mi nějaký postih, když takle někoho pojistím? Dá se nějak vyhnout pokutě za nepřevedení vozidla v registru? Existuje vůbec nějaké řešení abych se vyhl soudu s tím magorem?


nejlepší řešení je pohrozit mu že si necháte vystavit duplikát TP a vozidlo vyřadíte z evidence. zkoušet na něj uzavřít pojistku zavání podvodem, nehledě na fact že pojišťovny bazírují na dodání scanu TP se zapsaným novým majitelem, jinak pojistku nezruší. podle novely máte možnost pomoci od odboru dopravy při nespolupráci nového majitele, viz. odkaz výše. tím se i vyhnete případné sankci.
reagovat
free78
počet příspěvků300
datum registrace19.09.2008
Pondělí 29.01.2018 10:40, RE: PŘEVOD VOZU - NOVÝ MAJITEL NESPOLUPRACUJE
6M/T napsal:
free78 napsal:
Mám dotaz, prodal jsem staré BMW5 z roku 1999 za 8000,- Kč s propadlou STK. Byla sepsána kupní smlouva. Nový majitel však nechce přepsat vozidlo na dopravním odboru ani si zřídit své vlastní povinné ručení dokud auto neprojde novou STK. Velký i malý TP i zelenou kartu si odvezl.Zjistil jsem, že já jako prodejce mám dle našich fašistických zákonů povinnost přepsat vozidlo do 10 dní od prodeje. Jinak mi hrozí pokuta 50 tisíc korun. No jo, jenže nový majitel se se mnou nechce bavit dokud prý neprojde dle jeho vlastních slov "poctivou STK". Do té doby si prý mám platit i povinné ručení.Co se týče povinného ručení, tak jsem rozhodnut vytvořit pojistku na jeho jméno (jeho rodné číslo a veškeré iniciály znám) a svou pojistku se pokusit zrušit. Hrozí mi nějaký postih, když takle někoho pojistím? Dá se nějak vyhnout pokutě za nepřevedení vozidla v registru? Existuje vůbec nějaké řešení abych se vyhl soudu s tím magorem?
nejlepší řešení je pohrozit mu že si necháte vystavit duplikát TP a vozidlo vyřadíte z evidence. zkoušet na něj uzavřít pojistku zavání podvodem, nehledě na fact že pojišťovny bazírují na dodání scanu TP se zapsaným novým majitelem, jinak pojistku nezruší. podle novely máte možnost pomoci od odboru dopravy při nespolupráci nového majitele, viz. odkaz výše. tím se i vyhnete případné sankci.


Nechat si vystavit duplikáty TP a OTP, dále získat doklad o eko likvidaci vozidla (aniž to vozidlo likvidátor na vlastní oči viděl bych také dokázal) a následně nechat vozidlo vyřadit z evidence by šlo, jenže tím bych kupujícímu způsobil škodu, která by podle mne snadno byla vyšší než 5 tisíc korun a tím bych se tedy dopustil trestného činu.
U toho pojištění zřízeného na jméno nového majitele jsem uvažoval tak, že by nový majitel začal mít vlastní zájem začít situaci řešit, protože by mu přišla složenka na zaplacení pojistného, které by sám nemohl zrušit.
Jestli by pojišťovna byla ochotna zrušit mou pojistku na základě toho, že vidí že je vozidlo u ní pojištěno na další osobu a že mám v ruce kupní smlouvu na tuto další osobu, tak to netuším.
reagovat
free78
počet příspěvků300
datum registrace19.09.2008
Pondělí 29.01.2018 10:42, RE: Co toto?
Kohout Pavel napsal:
https://auto.idnes.cz/prevod-auta-novela-zakon-kupec-majitel-velky-technicak-pgg-/automoto.aspx?c=A170216_113015_automoto_hig


Moc díky za radu, zkusím se na to zeptat. Mám takovou lehčí obavu, že mne na úřadě vyhodí s tím, že kupní smlouvu sice mám, ale že nemá ověřené podpisy.
reagovat
South
počet příspěvků4
datum registrace19.01.2018
Pondělí 29.01.2018 15:59, RE: PŘEVOD VOZU - NOVÝ MAJITEL NESPOLUPRACUJE
free78 napsal:
Mám dotaz, prodal jsem staré BMW5 z roku 1999 za 8000,- Kč s propadlou STK. Byla sepsána kupní smlouva. Nový majitel však nechce přepsat vozidlo na dopravním odboru ani si zřídit své vlastní povinné ručení dokud auto neprojde novou STK. Velký i malý TP i zelenou kartu si odvezl.Zjistil jsem, že já jako prodejce mám dle našich fašistických zákonů povinnost přepsat vozidlo do 10 dní od prodeje. Jinak mi hrozí pokuta 50 tisíc korun. No jo, jenže nový majitel se se mnou nechce bavit dokud prý neprojde dle jeho vlastních slov "poctivou STK". Do té doby si prý mám platit i povinné ručení.Co se týče povinného ručení, tak jsem rozhodnut vytvořit pojistku na jeho jméno (jeho rodné číslo a veškeré iniciály znám) a svou pojistku se pokusit zrušit. Hrozí mi nějaký postih, když takle někoho pojistím? Dá se nějak vyhnout pokutě za nepřevedení vozidla v registru? Existuje vůbec nějaké řešení abych se vyhl soudu s tím magorem?


Ahoj,
jaké máš datum na smlouvě o prodeji vozidla? Co se týká pojistky, tuto na základě smlouvy o prodeji vozidla ukonči u své pojišťovny. Zajdi na příslušní odbor dopravy, řekni, jak se věci mají, zajdi na nejbližší oddělení PČR a nahlas přestupek proti občanskému soužití - schválnost, současně, pokud je to nenapadne samotné, z toho vyplývající přestupek na úseku dopravy - nepřepsání vozidla.

reagovat
Martaslover
počet příspěvků27
datum registrace10.05.2007
Pondělí 29.01.2018 16:46, smlouva
Registr vozidel je jen registr, není odrazem přesných vlastnických vazeb. Smlouva může být v českém právním řádě i ústní, ověřené podpisy tedy rozhodně nevadí. Na jakkoukoliv výzvu stačí reagovat tím, že již nejste vlastníkem vozidla, udělal jste maximum pro součinnost s úřady tím, že jste doložil kupní smlouvu a tím by to mělo být vyřízeno. V případě většího tlaku ze strany úřadů doporučuji kontaktovat advokáta, ale v případě ČKP i policie toto vysvětlení vždy stačilo. Pro ostatní a obecně platí, že je vždy dobré dát si do kupní smlouvy pokutu, pokud nový vlastník vůz nepřepíše, například 50,- Kč za za každý den prodlení s přihlášením po domluveném datu
reagovat
6M/T
počet příspěvků47
datum registrace10.09.2016
Úterý 30.01.2018 10:46, RE: PŘEVOD VOZU - NOVÝ MAJITEL NESPOLUPRACUJE
South napsal:
free78 napsal:
Mám dotaz, prodal jsem staré BMW5 z roku 1999 za 8000,- Kč s propadlou STK. Byla sepsána kupní smlouva. Nový majitel však nechce přepsat vozidlo na dopravním odboru ani si zřídit své vlastní povinné ručení dokud auto neprojde novou STK. Velký i malý TP i zelenou kartu si odvezl.Zjistil jsem, že já jako prodejce mám dle našich fašistických zákonů povinnost přepsat vozidlo do 10 dní od prodeje. Jinak mi hrozí pokuta 50 tisíc korun. No jo, jenže nový majitel se se mnou nechce bavit dokud prý neprojde dle jeho vlastních slov "poctivou STK". Do té doby si prý mám platit i povinné ručení.Co se týče povinného ručení, tak jsem rozhodnut vytvořit pojistku na jeho jméno (jeho rodné číslo a veškeré iniciály znám) a svou pojistku se pokusit zrušit. Hrozí mi nějaký postih, když takle někoho pojistím? Dá se nějak vyhnout pokutě za nepřevedení vozidla v registru? Existuje vůbec nějaké řešení abych se vyhl soudu s tím magorem?
Ahoj,jaké máš datum na smlouvě o prodeji vozidla? Co se týká pojistky, tuto na základě smlouvy o prodeji vozidla ukonči u své pojišťovny. Zajdi na příslušní odbor dopravy, řekni, jak se věci mají, zajdi na nejbližší oddělení PČR a nahlas přestupek proti občanskému soužití - schválnost, současně, pokud je to nenapadne samotné, z toho vyplývající přestupek na úseku dopravy - nepřepsání vozidla.


pojišťovny odmítají na základě kupní smlouvy ukončit pojistku, pouze po doložení záznamu o změně v TP
reagovat
6M/T
počet příspěvků47
datum registrace10.09.2016
Úterý 30.01.2018 10:48, RE: PŘEVOD VOZU - NOVÝ MAJITEL NESPOLUPRACUJE
free78 napsal:
6M/T napsal:
free78 napsal:
Mám dotaz, prodal jsem staré BMW5 z roku 1999 za 8000,- Kč s propadlou STK. Byla sepsána kupní smlouva. Nový majitel však nechce přepsat vozidlo na dopravním odboru ani si zřídit své vlastní povinné ručení dokud auto neprojde novou STK. Velký i malý TP i zelenou kartu si odvezl.Zjistil jsem, že já jako prodejce mám dle našich fašistických zákonů povinnost přepsat vozidlo do 10 dní od prodeje. Jinak mi hrozí pokuta 50 tisíc korun. No jo, jenže nový majitel se se mnou nechce bavit dokud prý neprojde dle jeho vlastních slov "poctivou STK". Do té doby si prý mám platit i povinné ručení.Co se týče povinného ručení, tak jsem rozhodnut vytvořit pojistku na jeho jméno (jeho rodné číslo a veškeré iniciály znám) a svou pojistku se pokusit zrušit. Hrozí mi nějaký postih, když takle někoho pojistím? Dá se nějak vyhnout pokutě za nepřevedení vozidla v registru? Existuje vůbec nějaké řešení abych se vyhl soudu s tím magorem?
nejlepší řešení je pohrozit mu že si necháte vystavit duplikát TP a vozidlo vyřadíte z evidence. zkoušet na něj uzavřít pojistku zavání podvodem, nehledě na fact že pojišťovny bazírují na dodání scanu TP se zapsaným novým majitelem, jinak pojistku nezruší. podle novely máte možnost pomoci od odboru dopravy při nespolupráci nového majitele, viz. odkaz výše. tím se i vyhnete případné sankci.
Nechat si vystavit duplikáty TP a OTP, dále získat doklad o eko likvidaci vozidla (aniž to vozidlo likvidátor na vlastní oči viděl bych také dokázal) a následně nechat vozidlo vyřadit z evidence by šlo, jenže tím bych kupujícímu způsobil škodu, která by podle mne snadno byla vyšší než 5 tisíc korun a tím bych se tedy dopustil trestného činu.U toho pojištění zřízeného na jméno nového majitele jsem uvažoval tak, že by nový majitel začal mít vlastní zájem začít situaci řešit, protože by mu přišla složenka na zaplacení pojistného, které by sám nemohl zrušit.Jestli by pojišťovna byla ochotna zrušit mou pojistku na základě toho, že vidí že je vozidlo u ní pojištěno na další osobu a že mám v ruce kupní smlouvu na tuto další osobu, tak to netuším.


psal jsem ´´pohrozit´´ ne to udělat. nemusíte hned dokládat EKO likvidaci, stačí dát do deposit a je namydlený. pojistku nezrušíte a uzavření nové na jeho jméno je podvod.
reagovat
capslock
počet příspěvků354
datum registrace28.07.2007
Úterý 30.01.2018 12:54, RE: RE: PŘEVOD VOZU - NOVÝ MAJITEL NESPOLUPRACUJE
citace:
reakce na: 6M/T, (pojišťovny odmítají na základě kupní smlouvy ukončit pojistku, pouze po doložení záznamu o změně v TP)


Na to jsi přišel jak? Normálně stačí kupní smlouva.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Úterý 30.01.2018 13:58, RE: RE: PŘEVOD VOZU - NOVÝ MAJITEL NESPOLUPRACUJE
capslock napsal:
citace:
reakce na: 6M/T, (pojišťovny odmítají na základě kupní smlouvy ukončit pojistku, pouze po doložení záznamu o změně v TP)
Na to jsi přišel jak? Normálně stačí kupní smlouva.


Přesně tak, stačí smlouva, u některé pojištovny dokonce stačí v internetovém formuláři vyplnit ukončení smlouvy z důvodu prodeje a nic se dokládat nemusí.

Jinak nechápu prodejce proč nepřevedl vozidlo hned při prodeji, pak vznikají takovéhle zbytečné problémy.
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Úterý 30.01.2018 14:13, RE: RE: RE: PŘEVOD VOZU - NOVÝ MAJITEL NESPOLUPRACUJE
citace:
reakce na: Humusus, 30.01.2018 13:58 (Přesně tak, stačí smlouva, u n ...)


No ono to je dvousečné. Já minulý rok taky prodával auto, podepsala se smlouva, s pánem jsem to byl přepsat a pak jak to bylo přepsané, tak jsem šel na českou pojiš´tovnu ať zruší pojistku - následně mi pojišťovák řekl, že potřebuje kopii velkého techničáku, kde je vidět, že je auto už přepsané na nového majitele. Docela jsme se chytli, ale neustoupil a nový majitel mi musel poslat mailem ofocený techničák. Když jsem to řešil rok před tím u kooperativy, tak mi stačila pouze smlouva, takže je to asi podle ksichtu
reagovat
free78
počet příspěvků300
datum registrace19.09.2008
Úterý 30.01.2018 14:19, RE: RE: PŘEVOD VOZU - NOVÝ MAJITEL NESPOLUPRACUJE
Humusus napsal:
capslock napsal:
citace:
reakce na: 6M/T, (pojišťovny odmítají na základě kupní smlouvy ukončit pojistku, pouze po doložení záznamu o změně v TP)
Na to jsi přišel jak? Normálně stačí kupní smlouva.
Přesně tak, stačí smlouva, u některé pojištovny dokonce stačí v internetovém formuláři vyplnit ukončení smlouvy z důvodu prodeje a nic se dokládat nemusí.Jinak nechápu prodejce proč nepřevedl vozidlo hned při prodeji, pak vznikají takovéhle zbytečné problémy.


Nechápu přesně jak jsem měl jako udělat ono "nepřevedl vozidlo hned při prodeji". Prodej se uskutečnil v pátek mezi 16 a 17 hodinou na vesnici o 2000 lidech. Hned při prodeji auto převézt nelze, neuskuteční li se prodej přímo na úřadě - dopravním odboru.
reagovat
free78
počet příspěvků300
datum registrace19.09.2008
Úterý 30.01.2018 14:23, RE: PŘEVOD VOZU - NOVÝ MAJITEL NESPOLUPRACUJE
6M/T napsal:
free78 napsal:
6M/T napsal:
free78 napsal:
Mám dotaz, prodal jsem staré BMW5 z roku 1999 za 8000,- Kč s propadlou STK. Byla sepsána kupní smlouva. Nový majitel však nechce přepsat vozidlo na dopravním odboru ani si zřídit své vlastní povinné ručení dokud auto neprojde novou STK. Velký i malý TP i zelenou kartu si odvezl.Zjistil jsem, že já jako prodejce mám dle našich fašistických zákonů povinnost přepsat vozidlo do 10 dní od prodeje. Jinak mi hrozí pokuta 50 tisíc korun. No jo, jenže nový majitel se se mnou nechce bavit dokud prý neprojde dle jeho vlastních slov "poctivou STK". Do té doby si prý mám platit i povinné ručení.Co se týče povinného ručení, tak jsem rozhodnut vytvořit pojistku na jeho jméno (jeho rodné číslo a veškeré iniciály znám) a svou pojistku se pokusit zrušit. Hrozí mi nějaký postih, když takle někoho pojistím? Dá se nějak vyhnout pokutě za nepřevedení vozidla v registru? Existuje vůbec nějaké řešení abych se vyhl soudu s tím magorem?
nejlepší řešení je pohrozit mu že si necháte vystavit duplikát TP a vozidlo vyřadíte z evidence. zkoušet na něj uzavřít pojistku zavání podvodem, nehledě na fact že pojišťovny bazírují na dodání scanu TP se zapsaným novým majitelem, jinak pojistku nezruší. podle novely máte možnost pomoci od odboru dopravy při nespolupráci nového majitele, viz. odkaz výše. tím se i vyhnete případné sankci.
Nechat si vystavit duplikáty TP a OTP, dále získat doklad o eko likvidaci vozidla (aniž to vozidlo likvidátor na vlastní oči viděl bych také dokázal) a následně nechat vozidlo vyřadit z evidence by šlo, jenže tím bych kupujícímu způsobil škodu, která by podle mne snadno byla vyšší než 5 tisíc korun a tím bych se tedy dopustil trestného činu.U toho pojištění zřízeného na jméno nového majitele jsem uvažoval tak, že by nový majitel začal mít vlastní zájem začít situaci řešit, protože by mu přišla složenka na zaplacení pojistného, které by sám nemohl zrušit.Jestli by pojišťovna byla ochotna zrušit mou pojistku na základě toho, že vidí že je vozidlo u ní pojištěno na další osobu a že mám v ruce kupní smlouvu na tuto další osobu, tak to netuším.
psal jsem ´´pohrozit´´ ne to udělat. nemusíte hned dokládat EKO likvidaci, stačí dát do deposit a je namydlený. pojistku nezrušíte a uzavření nové na jeho jméno je podvod.


Eko likvidaci - ta by byla potřeba pro vyřazení z evidence. Tak to bylo myšleno.
Na to abych dal vozidlo do depozitu je potřeba TP, OTP a RZ. Ani jedno nemám, samozřejmě si je všechny mohu nechat vystavit při jakože "ztrátě". Jenže je to podle mne zase podvod a mohu být žalován. Na úřadě se dělá záznam čísla občanky toho, kdo o depozit žádá.

Zítra ve středu zajdu na úřad a zeptám se jak postupovat, zda můžeme postupovat jak je uvedeno ve výše odkazovaném článku.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Úterý 30.01.2018 14:37, re
miláčku klídek, zachoval ses jako hlupák a ještě se tu rozčiluješ
reagovat
eCORE
počet příspěvků94
datum registrace12.03.2014
Úterý 30.01.2018 17:05, RE: re
Humusus napsal:
miláčku klídek, zachoval ses jako hlupák a ještě se tu rozčiluješ


Mohl bych vědět, z jakého důvodu je tazatel "hlupák" respektive, jak tedy, podle Vás, měl správně postupovat? Myslím, že by to bylo dobré poučení pro všechny diskutující. Sám jsem auta většinou prodával podobným způsobem, tak abych příště nenaletěl...




reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Středa 31.01.2018 08:40, RE: RE: re
citace:
reakce na: eCORE, 30.01.2018 17:05 (Mohl bych vědět, z jakého důvo ...)


Když jsem auto kupoval loni na jaře, tak to proběhlo následovně.
První prohlídka auta, s tím, že se rozmyslím co a jak.
Telefonát, že teda auto beru.
Druhá návštěva, podepsání smlouvy. Předání plné moci.
Následně jsem poslal peníze a zařídil si pojistku.
Prodávající zajel na evidenčku, přepsal auto, odhlásil pojistku.
Třetí návštěva, vyzvednutí auta, popřání šťastných klimoterů a zamávání šátečkem...

Je to zdlouhavější proces, ale člověk se tím vyhne problémům...
reagovat
6M/T
počet příspěvků47
datum registrace10.09.2016
Středa 31.01.2018 08:56, RE: RE: PŘEVOD VOZU - NOVÝ MAJITEL NESPOLUPRACUJE
capslock napsal:
citace:
reakce na: 6M/T, (pojišťovny odmítají na základě kupní smlouvy ukončit pojistku, pouze po doložení záznamu o změně v TP)
Na to jsi přišel jak? Normálně stačí kupní smlouva.


Na to jsem přišel tak že jsem za loňský rok převáděl tři auta u různých pojišťoven a požadovaly to všechny, s tím že některé dokonce požadovaly i navrácení zelené karty. To tykání si prosím nechte pro vaše kamarády, děkuji.
reagovat
eCORE
počet příspěvků94
datum registrace12.03.2014
Středa 31.01.2018 09:29, RE: RE: re
KoobaS napsal:
citace:
reakce na: eCORE, 30.01.2018 17:05 (Mohl bych vědět, z jakého důvo ...)
Když jsem auto kupoval loni na jaře, tak to proběhlo následovně.První prohlídka auta, s tím, že se rozmyslím co a jak.Telefonát, že teda auto beru.Druhá návštěva, podepsání smlouvy. Předání plné moci.Následně jsem poslal peníze a zařídil si pojistku.Prodávající zajel na evidenčku, přepsal auto, odhlásil pojistku.Třetí návštěva, vyzvednutí auta, popřání šťastných klimoterů a zamávání šátečkem...Je to zdlouhavější proces, ale člověk se tím vyhne problémům...


Díky za sdílení zkušeností. Já bych se u tohoto postupu obával, že pokud by člověk narazil na neseriozního prodávajícího, může se celý obchod fatálně zadrhnout po fázi poslání peněz, kdy je nutná aktivita prodávajícího (evidenčka, odhlášení,...). Přijde mi riskantní, platit předem a nemít auto, zejména v ČR s ohledem na rychlost našich soudů.
Sám jsem vždycky zaplatil/obdržel peníze v okamžiku převzetí auta a podepsání smlouvy a papírování řešil až poté, přičemž doklady si vzal ten, kdo měl podle smlouvy a plné moci udělat převod. Problémy jsem s tím nikdy neměl, ale to může být náhoda....
reagovat
6M/T
počet příspěvků47
datum registrace10.09.2016
Středa 31.01.2018 12:57, RE: RE: re
eCORE napsal:
KoobaS napsal:
citace:
reakce na: eCORE, 30.01.2018 17:05 (Mohl bych vědět, z jakého důvo ...)
Když jsem auto kupoval loni na jaře, tak to proběhlo následovně.První prohlídka auta, s tím, že se rozmyslím co a jak.Telefonát, že teda auto beru.Druhá návštěva, podepsání smlouvy. Předání plné moci.Následně jsem poslal peníze a zařídil si pojistku.Prodávající zajel na evidenčku, přepsal auto, odhlásil pojistku.Třetí návštěva, vyzvednutí auta, popřání šťastných klimoterů a zamávání šátečkem...Je to zdlouhavější proces, ale člověk se tím vyhne problémům...
Díky za sdílení zkušeností. Já bych se u tohoto postupu obával, že pokud by člověk narazil na neseriozního prodávajícího, může se celý obchod fatálně zadrhnout po fázi poslání peněz, kdy je nutná aktivita prodávajícího (evidenčka, odhlášení,...). Přijde mi riskantní, platit předem a nemít auto, zejména v ČR s ohledem na rychlost našich soudů. Sám jsem vždycky zaplatil/obdržel peníze v okamžiku převzetí auta a podepsání smlouvy a papírování řešil až poté, přičemž doklady si vzal ten, kdo měl podle smlouvy a plné moci udělat převod. Problémy jsem s tím nikdy neměl, ale to může být náhoda....


Problémem je ale výše možné jednorázové hotovostní platby která je podle zákona č. 254 omezena na tehdejší (2014) ekvivalent 10.000,- € tedy 270.000,- Kč. V současnosti je nejlepším řešením sepsat kupní smlouvu a ihned zajít na jakýkoliv Odbor dopravy vůz přeregistrovat. Bohužel odpadá možnost víkendového nákupu, bez podstoupení určitého rizika pro jednu či druhou stranu. Zdejší byrokracie sice přesahuje mé chápání ale co zbývá než se podřídit, jinde stačí předat vůz a registrační doklady a obchod je uzavřen.
reagovat
1 2 3


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.