0
zpět
 

diskuze k tématu: BMW 525i

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 08.01.2006 00:29, RE: BMW je kvalitní?Opravdu? Stojí to za ty peníze?
anonym napsal:
Já se nehádám...Asi ten výkon máš, nebyly takové restrikce jako dnes... Ono i s 528 se dá mimo město jet s tempomatem za 8...
Pokud někdo není schopnej překousnout porovnání srovnatelných modelů od Fiatu a BMW tak je s prominutím tupec. Pokud jde o tu technologii tak pro neznalé, FIAT vymyslel, vyzkoušel a vypipla systém common Rail. Pokud porovnám Cromu s BMW třídy 5, tak ta Croma je naprosto srovnatelnáa k tomu má i lepší bezpečnostní výbnavu...Ale to už není diskuze o bazaru...
Sakra jak Vás tady vůbec mohlo napadnou srovnávat BMW 5 s Fiatem Cromou to jste museli asi spadnou na zem ne. Dyt to je normálně proti všem automobilovejm zákonům!!!!!!!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 08.01.2006 00:34, RE: luke
wolff napsal:
ne mám 1,6 16V DOHC... podívej se jakou 1,6 dělá BMW do mini a zjistíš, že ta moje je mnohem lepší, stačí se projet...
P.S. sem přkvapený, že se tady aspoň někdo v Aut. průmyslu orientuje... 1,4 se dělala jen 2 roky, byl to opravdu nepodarek (výkon x spotřeba), ale nebyl to takový nepodarek jako motor z BMW 2,5 D, tolik prasklých bloků motorů už dlouho nikdo nikdy neviděl... Jo, ale už se poučili a přebráním naftové technologie od Fiatu (CR) se hodně zlepšili. 3,0 D je už moc pěkný a povedený motůrek...
Hele Wolffe to jsem nevěděl že Fiat vyrábí 3.0D by mě zajímalo v jakym typu se používá?????????????
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 08.01.2006 01:47, RE: BMW je kvalitní?Opravdu? Stojí to za ty peníze?
an napsal:
Sakra jak Vás tady vůbec mohlo napadnou srovnávat BMW 5 s Fiatem Cromou to jste museli asi spadnou na zem ne. Dyt to je normálně proti všem automobilovejm zákonům!!!!!!!!!
Chytraci sadnite si do Lancie Kappa a BMW 5 kde je viac miesta? a porovnajte pomer cena/prevadzkove naklady a pohodlie... ja viem o com hovorim mam 205cm a do Kappy si sadnem pohodlne na zadne sedadla kdez to do BMW urcite ani zdaleka nie,tyto zgermanizovani chytraci co v zivote maju doma asi iba Feldu alebo videli BMW len z rychlika mi idu uz na nervy vsak sa to neda citat,este raz hovorim ze nemam nic proti nemeckym autam ale sa uz konecne zobudte z toho vaseho sna a zistite ze nemci nerobia najlepsie auta na svete! Ved je to smiesne,sa tu dotahujete ako chlapci na piesocku a velebite BMW do nebies a talianov odsudzujete ako keby to boli kolobezky... uzavrime to tak ze Nemec Schumacher vyhral 5 titulov na Taliansokm Ferrari a dovidenia,niet co dodat...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 08.01.2006 09:06, RE: BMW je kvalitní?Opravdu? Stojí to za ty peníze?
Maros napsal:
Chytraci sadnite si do Lancie Kappa a BMW 5 kde je viac miesta? a porovnajte pomer cena/prevadzkove naklady a pohodlie... ja viem o com hovorim mam 205cm a do Kappy si sadnem pohodlne na zadne sedadla kdez to do BMW urcite ani zdaleka nie,tyto zgermanizovani chytraci co v zivote maju doma asi iba Feldu alebo videli BMW len z rychlika mi idu uz na nervy vsak sa to neda citat,este raz hovorim ze nemam nic proti nemeckym autam ale sa uz konecne zobudte z toho vaseho sna a zistite ze nemci nerobia n...
Nerikam, ze italska auta obecne jsou spatna. Vozy jako Ferrari, Lambo apod. jsou pojmy, jsou to legendy, ale nejedna se o normalni auta pro bezny provoz (uz vidim, jak da nekdo na strechu Ferrari lyze a pojede na vikend do Krkonos). Lancii Kappa povazuji za auto srovnatelne s BMW 5, ale Fiat Croma (a obecne zadny Fiat) se s BMW srovnat proste neda. Opakuju, ze nevlastnim nemecke auto a kdyby prislo na vec, pred BMW bych dal jiste prednost napr. Volvu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 08.01.2006 12:59, RE: BMW je kvalitní?Opravdu? Stojí to za ty peníze?
AnderN napsal:
Nerikam, ze italska auta obecne jsou spatna. Vozy jako Ferrari, Lambo apod. jsou pojmy, jsou to legendy, ale nejedna se o normalni auta pro bezny provoz (uz vidim, jak da nekdo na strechu Ferrari lyze a pojede na vikend do Krkonos). Lancii Kappa povazuji za auto srovnatelne s BMW 5, ale Fiat Croma (a obecne zadny Fiat) se s BMW srovnat proste neda. Opakuju, ze nevlastnim nemecke auto a kdyby prislo na vec, pred BMW bych dal jiste prednost napr. Volvu.
To může napsat jen člověk co v Cromě neseděl. Vaše škoda... Croma má teď před 5 celkem slušný náskok v provedení interiéru a v prostornosti a hlavně v bezpečnostní výbavě (a to nepočítám, že je min. o 1/3 levnější). Nemá tak výkonné motory, ale od toho je v koncernu Lancie a AR, případně Maserati... Stejně je Vám 200 kW na nic, stejně to nevyužijete... 170 k Nafta v Cromě bohatě stačí.
Pro neznalce...3,0 MJTD...AR 156, Lancie Thesis (no které ani 7edmička nesahá ani po kotníky,a le to je extrémní auto a nemusí se líbit každýmu)
P.S. Vždycky se mi líbí, když tady někdo začne vykládat o motorech....kdo má ajk výkonné. Já se bavím o normálních autech a neo snech a nebo vracích. Za 1,0 mil koupím nádhernou Cormu, která je v mnoha parametrech lepší než BMW řady 5 za 1,5 mil. A mimo jiné je i mnohem prostornější... Ona i taková blbá C5 je dnes už srovnatelná... ALe kdo má prázdnej mozek a nikdy v těch autecj neseděl, tak to nikdy nepochopí...A už sem nepíšu, s pubála se fakt nebavím.. Sorry
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 08.01.2006 13:02, RE: BMW je kvalitní?Opravdu? Stojí to za ty peníze?
wolff napsal:
To může napsat jen člověk co v Cromě neseděl. Vaše škoda... Croma má teď před 5 celkem slušný náskok v provedení interiéru a v prostornosti a hlavně v bezpečnostní výbavě (a to nepočítám, že je min. o 1/3 levnější). Nemá tak výkonné motory, ale od toho je v koncernu Lancie a AR, případně Maserati... Stejně je Vám 200 kW na nic, stejně to nevyužijete... 170 k Nafta v Cromě bohatě stačí.
Pro neznalce...3,0 MJTD...AR 156, Lancie Thesis (no které ani 7edmička nesahá ani po kotníky,a le to je extrémn...
P.S. Ano rozhodně bych raději zvolil tu Kappu, než tento vrak (přestárlé BMW 5)... A možná by mě vyšla i na stejné peníze...když už bych chtěl velké, rychlé a pohodlné a hlavně prostorné a bezpečné auto...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 08.01.2006 16:13,
Jenže si zapoměl na to že Italové sice s Comonrailem přišli,ale byli tak neschopní že nedokázali to vyrábět v takový kvalitě aby se to uchitilo tak to bylo předáno firmě BOSH.A asi v 1997 se poprvé objevil AR 156 JTD ano ta je Italská pod Fiatem ale taky v Mercedesu C CDI.A asi nevíš že 2 roky předtím vyjelo podobné zařízení v užitkových vozech od ISUZU.ano od ISUZU.To je určené proto ho kdo chce srovnávat Fiaty a BMW.Postav před sebe tvou Bravu a třeba 320,aby ten náskok nebyl tak velký .Si Vůl.hahaha
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 08.01.2006 17:01, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Jenže si zapoměl na to že Italové sice s Comonrailem přišli,ale byli tak neschopní že nedokázali to vyrábět v takový kvalitě aby se to uchitilo tak to bylo předáno firmě BOSH.A asi v 1997 se poprvé objevil AR 156 JTD ano ta je Italská pod Fiatem ale taky v Mercedesu C CDI.A asi nevíš že 2 roky předtím vyjelo podobné zařízení v užitkových vozech od ISUZU.ano od ISUZU.To je určené proto ho kdo chce srovnávat Fiaty a BMW.Postav před sebe tvou Bravu a třeba 320,aby ten náskok nebyl tak velký .Si Vůl.hahaha
Anonym neví o autech vůbec nic...Ale budiž.... Asi vím, kterej inteligent to psal, kderej objevil Ameriku, že existuje i jiná firma než Bosch (Denzo), víme odkud vítr fouká... Ale seš mimo jak ta jedle... Ano máš pravdu, Isuzu je průkopníkem v technických inovacích... LOL
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 08.01.2006 18:01,
No hezký to sis nekde precet ale musim uznat ze cist umis dobre to jo.ale fiata bych si nekoupil nikdy.Takovej byl i Renault v minulim stoleti ze tam odpadavali madla u dveri atak ale fiat to dela do dneska,ale musim uznat ze nova Croma je peknej kus auta ale Fiat ato bude znat na cene a tak to bude porad.Kdyz kupujes fiata je to jako sazka do loterie ale BMW,Mercedes,Audi ale i poslední dobou Ford víš co kupuješ.Zdar
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 08.01.2006 19:20, RE: bez předmětu
wolff napsal:
Anonym neví o autech vůbec nic...Ale budiž.... Asi vím, kterej inteligent to psal, kderej objevil Ameriku, že existuje i jiná firma než Bosch (Denzo), víme odkud vítr fouká... Ale seš mimo jak ta jedle... Ano máš pravdu, Isuzu je průkopníkem v technických inovacích... LOL
Wolffe a co víš o autech ty kromě toho že Fiati sou "super auta" a BMW že sou srčky??....Viš co, drž se toho co si psal takže radši už nepiš, ušetříš svůj čas a moje nervy zároveň.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 08.01.2006 21:29, RE: BMW je kvalitní?Opravdu? Stojí to za ty peníze?
wolff napsal:
To může napsat jen člověk co v Cromě neseděl. Vaše škoda... Croma má teď před 5 celkem slušný náskok v provedení interiéru a v prostornosti a hlavně v bezpečnostní výbavě (a to nepočítám, že je min. o 1/3 levnější). Nemá tak výkonné motory, ale od toho je v koncernu Lancie a AR, případně Maserati... Stejně je Vám 200 kW na nic, stejně to nevyužijete... 170 k Nafta v Cromě bohatě stačí.
Pro neznalce...3,0 MJTD...AR 156, Lancie Thesis (no které ani 7edmička nesahá ani po kotníky,a le to je extrémn...
By mě zajímalo v čem konkrtétně nesahá BMW 7 Lancie Thesis po kotníky?????? si myslim že motoricky se ta Lancie nemůže na 7dmu ani podívat
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 08.01.2006 21:49, RE: luke
Maros napsal:
Ja by som len chcel podotknut ze Wolf neporovnaval celkove rozdiely Fiat/BMW ale spomenul len rusive zvuky plastov,tato debata nema konca jednoducho niektori fandia nemcom,iny talianom ale ja len jednu poznamku ze mam Alfu 1.6 ktora ma 120 koni a ukazte mi nemecky motor s takym vykonom ani FSI nema ten vykon a je o dost novsi,alebo kto prisiel prvy na trh z common railom,ze by taliani? Hm? HAWK
PS:tymto som nechcel spochybnit kvalitu nemeckych aut,len som chcel vyviest niektorych antitalianov z omylu....
Tak se koukni kolik aut jako BMW pouziva motor 1,6???BMW si kupuje spis nekdo komu na spotrebe a obsahu motoru nezalezi.Ted se zamysli nad tim,kdo si kupuje Fiat?A div se proc ma motor 1,6 120k.Protoze nikdo kdo ma Fiat ani nemuze myslet na to ze by zivil 2,5 motor.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 09.01.2006 00:20, RE: luke
No ty si primitiv napsal:
Tak se koukni kolik aut jako BMW pouziva motor 1,6???BMW si kupuje spis nekdo komu na spotrebe a obsahu motoru nezalezi.Ted se zamysli nad tim,kdo si kupuje Fiat?A div se proc ma motor 1,6 120k.Protoze nikdo kdo ma Fiat ani nemuze myslet na to ze by zivil 2,5 motor.
Aspon si sa mohol predstavit aby vsetci videli co za uboziaka si...daj si 10 klikov a este raz nad tym porozmyslaj,vytvor si vlastne forum a tam si pis taketo blboviny a mozes si ich aj sam citat,ja som tu vobec nehovoril o tom ci dokazem alebo nedokazem zivit take auto,alebo kto si taketo auta kupuje,pomylil si si temu,ty mozes o nom len snivat a zaujimave je ze okrem svojich styroch aut,dokazem este zivit aj rodinu o com ty mozes len snivat ze by si mal 4 auta ty chudak,NEVIES CO PISES!!!!! Ja platim za poistky tolko co ty ani nezarobis,sadni do tej svojej S 120 a odpal kade lahsie,kradnes tu ostatnym ludom kyslik...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 09.01.2006 03:17, RE: luke
Maros napsal:
Aspon si sa mohol predstavit aby vsetci videli co za uboziaka si...daj si 10 klikov a este raz nad tym porozmyslaj,vytvor si vlastne forum a tam si pis taketo blboviny a mozes si ich aj sam citat,ja som tu vobec nehovoril o tom ci dokazem alebo nedokazem zivit take auto,alebo kto si taketo auta kupuje,pomylil si si temu,ty mozes o nom len snivat a zaujimave je ze okrem svojich styroch aut,dokazem este zivit aj rodinu o com ty mozes len snivat ze by si mal 4 auta ty chudak,NEVIES CO PISES!!!!! Ja...
Já fandim Japoncům a na fiaty i bavoráky Vám seru. Tak se tu přestaňte hádat jak malí děti.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.01.2006 09:10, Václav Janza
Zdravím všechny, po přečtení tohoto jsem nemohl nereagovat. Nyní sice vlastním už 3 roky staré bmw 530d e60, ale vlastnil jsem i e39 a e34. Z každým z těchto vozů jsem najel více než 120 000km a z jistých důvodů bych asi jen těžko přestupoval k jiné značce. Na BMW e34 mám ale jen ty nejlepší vzpomínky- nikdy mě nevypeklo, bylo vždy spolehlivé, rychlé,komfortní,tiché a mělo výborné jizdní vlastnosti kterých ani dnes spousta vozů nedosahuje.Měl jsem tehdy model 525i 194koní. Bylo to velmi svižné auto, se spotřebou kolem 10-11l/100km. Samozřejmě jako každé auto i tohle potřebovalo občas nějakou údržbu ale nikdy nad rámec obvyklého. Já si prostě na bmw nemohu stěžovat. nemyslete si ačkoliv jsem poměrně úspěšný podnikatel, o tom jaké auto a za kolik peněz si koupit jsem přemýšlel vždy déle než dlouho...bmw vždy zvítězilo jelikož obvykle vyčnívalo nad šedý průměr daného segmentu pomalu ve všech oblastech. Neříkám jsou auta, která jsou jistě pro některé účely vhodnější, ale bmw je dle mého názoru výborné. Jsou to vozy pohodlné a zároven velmi velmi rychlé, nemají vysokou spotřebu, jsou bezpečné (což jsem si odzkoušel právě v e34) atd..
Jen bych do budoucna poprosil, aby se někteří místní pisálkové zdrželi hloupých a nesmyslných srovnání s vozy které srovnání nesnesou. Vážení každý, kdo bmw měl ví o čem ty vozy jsou, někomu bmw sedne jinému ne, ale ti ostatní co zde jen hovoří nepravdy a dopouští se tak dosti trapného jednání, snižují kvalitu těchto stránek.Mějte se hezky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.01.2006 11:01, RE: Václav Janza
anonym napsal:
Zdravím všechny, po přečtení tohoto jsem nemohl nereagovat. Nyní sice vlastním už 3 roky staré bmw 530d e60, ale vlastnil jsem i e39 a e34. Z každým z těchto vozů jsem najel více než 120 000km a z jistých důvodů bych asi jen těžko přestupoval k jiné značce. Na BMW e34 mám ale jen ty nejlepší vzpomínky- nikdy mě nevypeklo, bylo vždy spolehlivé, rychlé,komfortní,tiché a mělo výborné jizdní vlastnosti kterých ani dnes spousta vozů nedosahuje.Měl jsem tehdy model 525i 194koní. Bylo to velmi svižné a...
No pane Janza já nemůžu než souhlasit s váma, e34 ku mám 5 let-model 530i V8 160 kw.Je to výborné auto a holt spoustu lidí jeho kvality i přes stáří dráždí dodnes. Srovnání která tu padla jsou patrně ze strany pubertálnich troubů jejichž nízké schopnosti a zaměstnání jim nedovolují koupit si podobně kvalitní vůz i přes jeho už dnes nízkou cenu.

Jinak motorizace e34ky aby se to tu nehádalo co v tom bylo:
518i-85kw,520i- 92 a 110kw,525i-125 a 141kw,530i R6- 138kw,530i V8 160 a 180kw,540i-210kw, M5 3,8T 232kw a 250kw
524td-85kw,525td 85kw,525tds-105kw,+pár kusů se 120kw
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.01.2006 15:50, RE: Václav Janza
michail napsal:
No pane Janza já nemůžu než souhlasit s váma, e34 ku mám 5 let-model 530i V8 160 kw.Je to výborné auto a holt spoustu lidí jeho kvality i přes stáří dráždí dodnes. Srovnání která tu padla jsou patrně ze strany pubertálnich troubů jejichž nízké schopnosti a zaměstnání jim nedovolují koupit si podobně kvalitní vůz i přes jeho už dnes nízkou cenu.

Jinak motorizace e34ky aby se to tu nehádalo co v tom bylo:
518i-85kw,520i- 92 a 110kw,525i-125 a 141kw,530i R6- 138kw,530i V8 160 a 180kw,540i-210kw, ...
jojo místní všeználci co v bmw neseděli jsou chytří...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 12.01.2006 20:11, RE: Václav Janza
venca napsal:
jojo místní všeználci co v bmw neseděli jsou chytří...
Myslím že tyhle názory jsou správné, kdo v autě neseděl nemůže srovnávat. Já valstním E36 a kdybych měl srovnávat s Cromou nebo Temprou, co sem znal, tak bych jen někoho pobouřilo, takže jen připíšu bod pro BMW a zas mizím...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 13.01.2006 15:01,
Ty chytraku co mluvis o Schumacherovi tak sice vyhrál s italským vozem ale jen proto že mají největší rozpočet jako stáj .Jasně Ferrari je Italský ale úplně někde jinde než Fiat.Sou kvalitní protože dělají málo aut a to by bylo jkdyby je dělali ješřě nekvalitní.A takový keci že jezdíme ve feldách to si nech pro ty Slováky doma na to se vy tak akorát zmůžete.Víš proč sme se oddělili od Vás,nase ekonomika šla nahoru ale ta vaše začala ztagnovat a to byl největší průser.Nazdar
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 20.01.2006 10:13, RE: BMW je kvalitní?Opravdu? Stojí to za ty peníze?
anonym napsal:
Jako já ti nerozumím... Když teda pominu to, že mám pocit, že 525 neměla 141 kW (to měla 528i a to tuším 146 kW) - ale jistý si nejsem, tak kdyžtak se omlouvám, tak: Ty máš pocit, že by BMW bylo spolehlivé a bezporuchové (I v tom stupidním TUV, který sice se spolehlivostí nemá nic společného je za zmíněnou Bravou, které Němci nic neodpustí)? Bav se objektivně, protože objektivně to prostě není pravda. Díly levné? Nové díly od výrobce jsou levné? Hodina v sevisu práce po přepočtení cca 2000 Kč je...
Tenhle popis už je opravdu hodně neobjektivní. Za prvé vámi popisované 528i je model E39 a ne E34. Cena práce v servisu BMW rozhodně nestojí 2000 Kč a je většinou na úrovni např VW tj kolem 1000 Kč. Opěrky hlavy v E34 se dají směrově naklánět, takže 30 cm od hlavy je nesmysl. Sedačky jsou velmi pohodlné i po 1000 km žádná bolest zad. Měl jsem 525i více než 5 let a musím konstatovat, že to nebylo bezproblémové auto, ale svezení je super a porovnávat to s Bravou je opravdu hodně mimo.
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.