0
zpět
 

diskuze k tématu: BMW 320D a hodnocení po 123 tis. km.

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.04.2012 22:21, RE: Autorizované servisy
Michal napsal:
V BMW mi tvrdili, že na to existuje čidlo. Dneska tam mám cestu, tak tu informaci prověřím... ten algoritmus, který zmiňuješ, se skutečně dříve používal... ale tuším, že dneska už je na to čidlo.
Ja si myslim, ze to je tak, ze servis vynuluje pocitadlo a to si nasledne zacne sledovat studene starty, vysoke otacky (vyskou teplotu oleje) a pocet najetych kilometru - tod vsjo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.04.2012 23:44, RE: Autorizované servisy
Michal napsal:
Do autorizovaného servisu si smíš vzít vlastní olej? No i kdyby to šlo tak bych na to asi neměl odvahu, hanba by mně fackovala...
Ad vlastní olej. Předem jsem si tam zavolal a domluvil se. Mazda i Toyota servis s tím neměli problém. No myslím že jsem jeden z mála co s 9 let starou M6 pořád ještě chodí na garančky. Předposledně jsem tam nechal 11 tisíc. Poctivě jsem nechal měnit iridiové svíčky v ceně 3,5 tis., olej v převodovce, geometrii, atd. Nicméně v Mazdě zas tak drahý originální olej není. Stojí cca 500/litr. V toyotě na yaris je to podobné.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 06.04.2012 10:40, RE: Autorizované servisy
David V napsal:
Kamarád tohle praktikuje u Škody. Za litr oleje Castrol cosi 5W30 si účtují 800 Kč a přitom na netu se dá pořídit kolem 200 Kč. Výměna náplně je minimálně 3 litry, čili úspora minimálně 1800. Hanba by mě fackovala takhe odírat na oleji. Není mi žinantní si do servisu donés vlastní ND, když je značkový za zcela nesmyslnou cenu (viz manžeta u Forda za 2200, druhovýroba za 400).
Asi je to částečně i o komunikaci. Mně vždycky, když bylo třeba něco vyměnit, a šlo to do tisíců, i v aut. nabídli alternativu. Ted jsem koukal na faktury, Program K1 syntetika 5W40, údajně 5l, vč. filtru a kontroly vozu, celkem 3062 bez DPH. Je to na 20 tkm, tj. 0,153 Kč/km. Kdybych si donesl vlastní olej, tak ušetřím cca 5hal/km. Při nájezdu 35tkm/rok ušetřím 1.750 Kč/rok za to, že ze sebe 2x za rok udělám kašpara. Za palivo a ostatní servis, pojistky dám přes 100 tis, což je úspora cca 1%. Sorry, pro mě tohle není...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 06.04.2012 15:00, RE: Autorizované servisy
Pepe napsal:
Asi je to částečně i o komunikaci. Mně vždycky, když bylo třeba něco vyměnit, a šlo to do tisíců, i v aut. nabídli alternativu. Ted jsem koukal na faktury, Program K1 syntetika 5W40, údajně 5l, vč. filtru a kontroly vozu, celkem 3062 bez DPH. Je to na 20 tkm, tj. 0,153 Kč/km. Kdybych si donesl vlastní olej, tak ušetřím cca 5hal/km. Při nájezdu 35tkm/rok ušetřím 1.750 Kč/rok za to, že ze sebe 2x za rok udělám kašpara. Za palivo a ostatní servis, pojistky dám přes 100 tis, což je úspora cca 1%. S...
Ročně vyměníš 10L oleje. Tzn. při úspoře 300 kč / litr to je 3000 ročně (na jednom autě). Mě to přijde jako docela zajímavá částka. Přitom to nestojí skoro žádné úsilí. Pokud si servisák myslí že sem kašpar, tak je to problém jeho On si servisák taky asi rád nekupuje zboží co je předražené o 250%.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 07.04.2012 09:38, RE: Autorizované servisy
Petr S napsal:
Ročně vyměníš 10L oleje. Tzn. při úspoře 300 kč / litr to je 3000 ročně (na jednom autě). Mě to přijde jako docela zajímavá částka. Přitom to nestojí skoro žádné úsilí. Pokud si servisák myslí že sem kašpar, tak je to problém jeho On si servisák taky asi rád nekupuje zboží co je předražené o 250%.
Asi to není úplně patrné, ale ta částka neobsahuje jen olej, ale taky filtr, kontrolu (vizuální) brzd (ale je třeba min. sundat kola), a pod. A hlavně práci. Možná to tvůj mechanik dělá pro radost jako hobby, ale zaměstnance je třeba jaksi zaplatit. Já osobně s materiálem zákazníka odmítám dělat, a když už, tak bez záruky.
Servisák ať si myslí co chce, já píšu, že bych si připadal jako kašpar. Sám před sebou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 08.04.2012 01:07, RE: Autorizované servisy
Pepe napsal:
Asi to není úplně patrné, ale ta částka neobsahuje jen olej, ale taky filtr, kontrolu (vizuální) brzd (ale je třeba min. sundat kola), a pod. A hlavně práci. Možná to tvůj mechanik dělá pro radost jako hobby, ale zaměstnance je třeba jaksi zaplatit. Já osobně s materiálem zákazníka odmítám dělat, a když už, tak bez záruky.
Servisák ať si myslí co chce, já píšu, že bych si připadal jako kašpar. Sám před sebou.
Přeci tam nepíšu, že neplatím (600 kč/h) za práci. Jen si prostě nosím vlastní olej, a ten já seženu za 210 a autorizák mi ho chce účtovat za 500/litr.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 08.04.2012 01:09, RE: Autorizované servisy
Petr S napsal:
Přeci tam nepíšu, že neplatím (600 kč/h) za práci. Jen si prostě nosím vlastní olej, a ten já seženu za 210 a autorizák mi ho chce účtovat za 500/litr.
Nebo ty chodíš servisovat auto ke garážistovi kde jeho jediná odměna je marže na oleji?
reagovat
1 2 3


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.