0
zpět
 

diskuze k tématu: BMW 3 (E36)

kategorie zařazení tématu: poradna, servisní náklady, technické dotazy, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.02.2006 07:01, RE: 325TDS
David napsal:
Jenom doplním.... Jezdil jsem i s Oktávkou s tím slavným a velebeným motorem TDI.. Tehdy se mi zdál pohodový.. Po svezení s Báwem TDS se opravdu musím motorům TDI už jsen smát. Nevím jak výstižně ty slavné motory TDI od VW popsat... Napadá mě jediné přirovnání - uklechtanej, vibrující, línej traktor
Některý názory Dektra1 a Davida jsou fakt k smíchu. Prej že TDI je jen vibrující línej traktor. A že Oktávka při předjíždění "umřela"! To jsou teda kecy! Pořád tady velebíte krásnej tichej chod TDS, ale ten krásnej tichej chod mi je jaksi na h....., když mi u toho motoru při 150 tkm rupne hlava. A navíc TDI nemusím tolik vytáčet, aby to trochu jelo, protože táhne krásně hned odspoda. Vůbec mi nevadí, že netočí do nějakých 5000 otáček. Tak vysoký otáčky k jízdě vůbec nepotřebuju. Na každý předjíždění mi úplně stačí 3000 otáček, pro rychlou jízdu na dálnici pak dám šestku, o který se může starším bavorákům jenom zdát, a jedu kopec ne kopec.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.02.2006 07:25, RE: dobra volba
tripek napsal:
Ty seš jak Paroubek, ten se taky pořád ohání statistikama, hnupe jeden. Ukaž tu tvou statistiku o bmw chytráku. Seš prostě další zakomplexovaný debil, který po takovém autě touží a nikdy vživotě na něho nebude mít, myslým tím samozřejmě na nové např e46, současná m3 atd. Starou e36 za 200 litrů už si může dovolit podstatně víc lidí, kromě tebe, ty našetříš tak na starou stovku, protože jedině ta ti připomene bmw se zadním náhonem a aspon částečně si v ní můžeš léčit komplex!
Tripek: Hezky napsáno No, chrudimák nejsu, takže asi teda budu machýrek, kterej chce báwa jen proto, aby s ním mohl prasit, zvyšovat si svoje ego a vlastním autem navyšoval statistiku nehodovosti Tak z toho už jsem ve svých skoro třiceti opravdu vyrostt.. Asi nechápe, že někdo by si rád pořídil auto s dobrým jménem, klasickým pohonem na zadek a vynikajícíma jízdníma vlastnostma, který i přes svůj věk strčí kvalitou, designem a vlastnostma konkurenci do kapsy..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.02.2006 08:05, RE: 325TDS
A4 napsal:
Některý názory Dektra1 a Davida jsou fakt k smíchu. Prej že TDI je jen vibrující línej traktor. A že Oktávka při předjíždění "umřela"! To jsou teda kecy! Pořád tady velebíte krásnej tichej chod TDS, ale ten krásnej tichej chod mi je jaksi na h....., když mi u toho motoru při 150 tkm rupne hlava. A navíc TDI nemusím tolik vytáčet, aby to trochu jelo, protože táhne krásně hned odspoda. Vůbec mi nevadí, že netočí do nějakých 5000 otáček. Tak vysoký otáčky k jízdě vůbec nepotřebuju. Na každý předjíž...
A4: Až se v TDS svezeš, sám ač nerad budeš muset uznat, že TDI traktor je. Ano, o šestikvaltu si starej báw může nechat akorát zdát. To máš pravdu... Ale o šestikvaltu si nechává zdát 99,5 procenta všech aut, takže to sem laskavě nepleť... Na to praskání hlav jsem se informoval a týkalo se pouze starých typů 2,4 TD v kombinaci s řidičem-idiotem. U motorů 2,5 TDS už byla hlava konstruována jinak....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.02.2006 08:39, RE: bez předmětu
David napsal:
A jak tak koukám, Dektr1 měl pravdu.... Zapřísáhlí obhájci TDi jsou už tady a nadávají všem do idiotů.... No jo, ryzí charakter se nezapře
Nejdřív si přečtěte co jste napsali vy o TDI a pak se nedivte, že jsou tady obhájci TDI. Mnozí z vás poznají TDI pouze podle nápisu na VW, Škoda, Audi a Seat, ale nic o tom neví! Měl jsem možnost projet se 325 tds, zvuk fakt perfektní, člověk by nepotřeboval ani rádio a mohl by poslouchat jen ten motor, ale výkon a zátah nějak neodpovídal objemu. Pravda je, že TDI je hlučnejší, ale je to hodně dobrej motor, a takový šplechty, že neexistuje TDI s 350 tis. km, tak to se musím zasmát. Asi by jste se divili co jich jezdí a v pořádku. No jo no, každej si hájí svoje!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.02.2006 09:06, RE: bez předmětu
Dektr1 napsal:
jenže pro TDS není problém 350000 jenže ukaž mi POJÍZDNÝ auto s TDI moc jich nebude,myslím že žádný.
A u toho 2,5TDi bch pomlčel,obdobná charakteristika dole naplno ale ve 3500 už řadit,hm dost směšný§§§ZDAR
Nechci se nějak zastávat TDI, sám sháním BMW E36 a za posledních pár týdnů jsem jich několik viděl a v několika se vezl(i v 325TDS) a jede to opravdu nádherně, ale na druhuo stranu mi TDI taky nepřijdou jako špatný motory. Ale píšu hlavně proto, že nevěříš, že TDI dá 350 000km... U nás ve městě jezdí taxík, Octavia 1.9TDI a ma 420 000km a párkrát jsem s ním jel a to auto se chová docela normálně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.02.2006 09:10, RE: 325TDS
David napsal:
A4: Až se v TDS svezeš, sám ač nerad budeš muset uznat, že TDI traktor je. Ano, o šestikvaltu si starej báw může nechat akorát zdát. To máš pravdu... Ale o šestikvaltu si nechává zdát 99,5 procenta všech aut, takže to sem laskavě nepleť... Na to praskání hlav jsem se informoval a týkalo se pouze starých typů 2,4 TD v kombinaci s řidičem-idiotem. U motorů 2,5 TDS už byla hlava konstruována jinak....
David: Tak mám dojem, že tady srovnáváš 6-válcový TDS se 4-válcovým TDI, trochu nepoměr, ne? Už jsi slyšel běžet šestiválcový TDI? Myslím, že rozdíl v kultuře chodu mezi TDS a TDI V6 nebude prakticky žádnej.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.02.2006 09:43, TDs versus Tdi
Přesně jak jsem si myslel, strhne se bitva o jedinečnosti Tdi - ale o čem měla být celá tahle debata? Jirka se ptal na názory ostatních na E36, kdyby ho zajímaly zkušenosti s Tdi, tak se ptá na ně....ne?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.02.2006 09:45, RE: bez pøedmìtu
anonym napsal:
zkus v octavii vymenit vahu vzduchu a mozna poznas jak TDI umi predjizdet, na naftovych motorech je dobry jak umi pruzne zrychlit ve vyssich rychlostech, benzinak je dobry na predjizneni v nizsich rychlostech kvuli otackam, ale treba na okreskach okolo 80 km uz maji naftaci prevahu v predjizdeni to mi nidko nepopre. Pokud tedy srovnavate podobne motory, ne ze nekdo bude srovanvat TDI, HDI a tak s motorem 2,5 benzin a tak
pri predjizdeni naftaci prevahu nemaji
u benzinaku je to jak jsi psal o otackach ->v osmdesati podradim na trojku a mam na kolech vykonu az az
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.02.2006 09:48, RE: 325TDS
A4 napsal:
David: Tak mám dojem, že tady srovnáváš 6-válcový TDS se 4-válcovým TDI, trochu nepoměr, ne? Už jsi slyšel běžet šestiválcový TDI? Myslím, že rozdíl v kultuře chodu mezi TDS a TDI V6 nebude prakticky žádnej.
rozdil tam bude
uz jenom z toho duvodu, ze TDI je primovstrik a TDS nikoli
z toho plyne, ze TDI bude mit tvrdsi zvuk
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.02.2006 09:58, RE: 325TDS
mura napsal:
rozdil tam bude
uz jenom z toho duvodu, ze TDI je primovstrik a TDS nikoli
z toho plyne, ze TDI bude mit tvrdsi zvuk
To je sice pravda, ale co je to valstně "tvrdší zvuk"? To každej asi vnímá trochu jinak...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.02.2006 11:56, RE: 325TDS
A4 napsal:
To je sice pravda, ale co je to valstně "tvrdší zvuk"? To každej asi vnímá trochu jinak...
ja to vnimam jako vice kovovy zvuk
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.02.2006 12:45, RE: dobra volba
David napsal:
Tripek: Hezky napsáno No, chrudimák nejsu, takže asi teda budu machýrek, kterej chce báwa jen proto, aby s ním mohl prasit, zvyšovat si svoje ego a vlastním autem navyšoval statistiku nehodovosti Tak z toho už jsem ve svých skoro třiceti opravdu vyrostt.. Asi nechápe, že někdo by si rád pořídil auto s dobrým jménem, klasickým pohonem na zadek a vynikajícíma jízdníma vlastnostma, který i přes svůj věk strčí kvalitou, designem a vlastnostma konkurenci do kapsy..
Maximalne souhlasin, ne kazdy si kupuje BMW aby hrabal a boural a prasil. Jsou ldi co si ho koupi kvuli jmenu, kvalite, spoelhlivost atd a ne na riskantni predjizdeni a zavodeni
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.02.2006 12:55, TDI vs TDS
Stejne mi cela debata prijde stupidni. Puvodni otazka znela 4 valcove benzinove motory v BMW, odpoved byla spise jen na 4ti valce, takze tazajici se temer nic nedozvedel, a i kdyz se ptal na benzinvy motor strhla se bitva TDI vs TDS, kazdy motor ma neco sveho, je pravda ze se tezko srovnavaji, maji uplne jinou konstrukci, jine parametry, chovani atd, clovek co cche nizkou spotrebu a tak nizko v otackach jde do TDI, kdo ma rad vysoke otacky a skvely zvuk a nechce mit spotrebu 12 litru u benzinu tak si koupi TDS a ma otacky, zatah a spotrebu okolo 7 litru. Ale srovnavat 4valec TDI a 6ti valec TDS je taky divny, ale zase 6ti valce TDI byli o hodne pozdeji mylsim ze az v audi A6 1998, a bmw to melo o vice jak 5 let drive, takze se neda srovnavat. 6ti kvalt u TDI pokud vim byl prvni u audi 2,5 TDI a pak o neco pozdeji pro 1,9 TDI 130 koni. ale to jsou mnohem modernejsi motory, 330D v roce 2000 mela taky uz sestikvalt. Co treba srovanvat neco co jde srovant roekm vyroby a poctem valcu? co treba 320D 100kw 136 koní, a 1,9 TDI 96kw, 130 koni? to je preci jen rozumejsi, oba jsou 4valce, oba maji temer shodny rok vzniku, temer shodny obsah. To si mylsim ze je konkurence.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.02.2006 13:20, RE: TDI vs TDS
Martin napsal:
Stejne mi cela debata prijde stupidni. Puvodni otazka znela 4 valcove benzinove motory v BMW, odpoved byla spise jen na 4ti valce, takze tazajici se temer nic nedozvedel, a i kdyz se ptal na benzinvy motor strhla se bitva TDI vs TDS, kazdy motor ma neco sveho, je pravda ze se tezko srovnavaji, maji uplne jinou konstrukci, jine parametry, chovani atd, clovek co cche nizkou spotrebu a tak nizko v otackach jde do TDI, kdo ma rad vysoke otacky a skvely zvuk a nechce mit spotrebu 12 litru u benzinu t...
Na tom něco bude, má pravdu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.02.2006 13:46, RE: 325TDS
mura napsal:
rozdil tam bude
uz jenom z toho duvodu, ze TDI je primovstrik a TDS nikoli
z toho plyne, ze TDI bude mit tvrdsi zvuk
Je to přesně tak jak psal Mura. Jasně, přímej vstřik je modernější než nepřímej u TDS, ale má za příčinu ten pro mě nechutný traktorový zvuk a tvrdý chod motoru. Proto jsem se tak rozplýval nad TDS a jeho na diesela neskutečně měkkým, skoro sametovým během, hodně se přibližujícím svýcm chodem, charakteristikou a chutí do otáček benzíňáku. Ještě do včerejška jsem byl zapřísáhlý zastánce benzínů, ale motor TDS mě přesvědčil, že se dá udělat i ropák, který se mu svým chodem skoro vyrovná a jezdí levněji. I kdybych TDS srovnával s šestiválem TDI, pořád bude mít to TDI tvrdej a uklepanej chod - nevýhoda přímýho vstřiku....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.02.2006 14:11, RE: TDI vs TDS
Martin napsal:
Stejne mi cela debata prijde stupidni. Puvodni otazka znela 4 valcove benzinove motory v BMW, odpoved byla spise jen na 4ti valce, takze tazajici se temer nic nedozvedel, a i kdyz se ptal na benzinvy motor strhla se bitva TDI vs TDS, kazdy motor ma neco sveho, je pravda ze se tezko srovnavaji, maji uplne jinou konstrukci, jine parametry, chovani atd, clovek co cche nizkou spotrebu a tak nizko v otackach jde do TDI, kdo ma rad vysoke otacky a skvely zvuk a nechce mit spotrebu 12 litru u benzinu t...
Je to tak nejak. Zakladni problem diskutujicich je v tom ze srovnavaji nesrovnatelne. Jak nekdo muze napsat ze to ci ono auto ma 6 kvaltu a jine mnohem starsi ma jen 5 rychlosti. Kdyz se podivas na srovnatelne auto ze srovnatelne doby tak zjistis ze BMW ma take 6 ti kvalt - viz treba 320d. To same s motory - srovnavat 4 valce a 6 valcu je divne.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.02.2006 15:06, RE: TDI vs TDS
Radek napsal:
Je to tak nejak. Zakladni problem diskutujicich je v tom ze srovnavaji nesrovnatelne. Jak nekdo muze napsat ze to ci ono auto ma 6 kvaltu a jine mnohem starsi ma jen 5 rychlosti. Kdyz se podivas na srovnatelne auto ze srovnatelne doby tak zjistis ze BMW ma take 6 ti kvalt - viz treba 320d. To same s motory - srovnavat 4 valce a 6 valcu je divne.
Tak pozor, tady je Radek v jednom velkým omylu. Audi začalo do typu 100 (C4) TDI nabízet šestikvalt už od roku 1992, takže žádný "srovnávání nesrovnatelného" a mnohem staršího auta s novějším.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.02.2006 16:39, Co na to říkáte?
Podívejte se do nabídky na TIPCARS na BMW 318i, r.v.1996, 130tKm, za 119tKč. Tady je pro autora dotazu ideální vůz.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.02.2006 17:17, RE: dobra volba
tripek napsal:
Ty seš jak Paroubek, ten se taky pořád ohání statistikama, hnupe jeden. Ukaž tu tvou statistiku o bmw chytráku. Seš prostě další zakomplexovaný debil, který po takovém autě touží a nikdy vživotě na něho nebude mít, myslým tím samozřejmě na nové např e46, současná m3 atd. Starou e36 za 200 litrů už si může dovolit podstatně víc lidí, kromě tebe, ty našetříš tak na starou stovku, protože jedině ta ti připomene bmw se zadním náhonem a aspon částečně si v ní můžeš léčit komplex!
Tripek- dobře . Já taky nejsu chrudimák, tak asi nebudu používat bavca na machrování, hrabání atak. Prostě bavec je bavec a má svoje kouzlo a kvality. Asi Petrikův soused nebo kamoš má bmw, tak to nemůže vydýchat a píše tady takové nesmysly. Bavorákům zdar.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.02.2006 17:46,
Já bych osobně radil,z osobních zkušeností,autorovi nechat stranou 4válce a jít do nafty 325TDS a necháte za sebou všechny Passaty,Audiny,Škodovky, a všechny "nadupaný"(akorát dole)TDička.
Nemůžu si odpustit poznámku na cituji:"Vevyšších rychlostech necháte za sebou i benzín",hmm chtěl bych to vidět....Někdo tady psal že nejvíce kroutáku u Tdi je kolem 100km rycholsti.Já osobně si představuju vyšší rychlost minimálně nad 160km/h ale nevím třeba pro ty TDička je 110km/h VYŠŠÍ RYCHLOST!!!!ZDAR A SÍLU!!!!
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.