Fiat Panda - jak zvládl cestu do Dubrovniku a zpět?
 
 
 
 
 
 

Fiat Panda - jak zvládl cestu do Dubrovniku a zpět?

již zítra na TipCars.com

Nový Mercedes-Benz Sprinter: poprvé s pohonem předních kol, ale i se šestiválcem a telematikou jak u kamionu
nejčtenější články
1. Jaký zvolit benzínový motor pro druhou generaci Hyundai i30?
2. Vybíráme benzínový motor pro Ford Focus III
3. O motor 1,4 TSI je třeba pečovat. Co se stane, když to neuděláte?
 
Pandou do Dubrovniku a zpět. Následující řádky nemají být souhrnem zkušeností za celé období, kdy je pandík v mém používání, ale svědectvím o tom, že i tak malé autíčko lze docela dobře použít.
RECENZE UŽIVATELŮ, 18.09.14 | 00:00
hodnocení článku 3.8 b / 4x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Fiat Panda
Značka:Fiat
Model:Panda
Typ:169A
Bližší označení:1.2i Dynamic
Karoserie:hatchback
Objem motoru:1 242
Palivo:benzín
Rok výroby:2003
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:52 000
Najeto km nyní:92 000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:3 roky
Průměrná spotřeba:5.0 l
Poruchy:NE
Předchozí vozidlo:Fiat Panda

Pandou do Dubrovniku a zpět.
Následující řádky nemají být souhrnem zkušeností za celé období, kdy je pandík v mém používání, ale svědectvím o tom, že i tak malé autíčko lze docela dobře použít i na relativně velkou vzdálenost (cca 1 650 km jedním směrem) na rodinnou dovolenou.
Proč zrovna pandou až do jižní Dalmácie?

Události se seběhly tak, že u většího rodinného auta se krátce před odjezdem na dovolenou vyskytla závada, která se již nedala rychle odstranit a která by mu s velkou pravděpodobností neumožnila absolvovat celou cestu tam i zpět, a tak jsem byl postaven před volbu, zda vyhodit již zaplacené peníze za ubytování 'oknem', protože storno poplatek by se rovnal 100 % zaplacené částky, či se trošku uskromnit a cestu prožít v sice poněkud stísněném, zato však spolehlivému autíčku.

Volba padla na druhou možnost, tak jsem pandovi připevnil na střechu střešní box a mohlo se, samozřejmě po běžné kontrole všeho možného v servisu, vyrazit. Díky bohu jsem byl před koupí boxu poměrně předvídavý a řekl si tenkrát, že když box, tak potom co možná největší, běžně dostupný, a koupil 'rakev“ o objemu cca 530 l. Díky tomu jsem mohl naskládat do vozu vše potřebné pro čtyřčlennou rodinu a malého psa, včetně stanu, karimatek a spacáků pro přespání během cesty.


Přiznám se, že jsem se trošku obával jízdních vlastností plně osazeného a naloženého Pandíka, po prvních pár desítkách kilometrů cesty jsem však zjistil, že zbytečně. Na brzdách jsem žádnou výraznou změnu nepociťoval, mohl jsem se na ně spolehnout i při opakovaném intenzívním brzdění, dynamika se samozřejmě trošku zhoršila, ne však nijak tragicky, a tak jediné, co jsem pociťoval negativně, byly věci, které jsou běžné při jízdě s čímkoliv na střeše v každém autě - vyšší citlivost na boční vítr, větší náklony v zatáčkách a hluk vzduchu proudícího kolem boxu, hlavně při otevřeném střešním okně.


Bydlím v západním koutě republiky, v Karlovarském kraji, proto jsem zvolil trasu Regensburg - Salzburg - Villach - Trieste (vyhnul jsem se tak placení slovinské dálniční známky, cesta přes Itálii včetně mýta a zajížďky cca 60 km vychází levněji). Dále jsem pokračoval na Rijeku a odtud po Jadranské magistrále dále na Zadar a Šibenik. Na cestu jsem vyrazil v pátek v podvečer o půl šesté a cesta byla celou dobu naprosto bezproblémová a po několika zastávkách, např. v Salzburgu kvůli zakoupení rakouské vignette, tankování, občerstvení atd., jsem v sobotu ráno kolem deváté hodiny dosáhl po cca 1 200 km chorvatského Šibeniku. Teplota začínala stoupat, hustota provozu také, proto jsem se rozhodl najít nějaký malý, cenově výhodný kemp u moře a udělat dlouhou, celodenní přestávku. To se záhy povedlo, postavili jsme stan a po zbytek dne se střídavě věnovali odpočinku a koupání v moři.

Po přenocování jsme ráno asi v devět pokračovali v cestě, stále po Jadranské magistrále. Postupně jsme minuli Split, Makarskou, projeli i úzkým územím Bosny s městečkem Neum, kde se vyplatí natankovat, neb benzín vyjde na příznivých 32,50 Kč a kousek za deltou řeky Neretvy jsme odbočili na poloostrov Pelješac, tím jsme projeli až do přístavu Orebić, kde jsme se Pandíkem nalodili na trajekt a nechali se převézt na ostrov Korčula, do cíle naší dovolené. Potom zbývalo již jen přejet ostrov Korčula napříč do městečka Vela Luka, tedy asi 60 km, a byli jsme "doma"…

Během dovolené jsme podnikli jen pár výletů po ostrově, třeba do městečka Korčula, nikam daleko se tam jet nedá.
Po týdnu odpočinku nastal čas na návrat a protože pronajatý apartmán jsme museli opustit do deseti hodin a při sjetí z magistrály směrovník ukazoval nějakých 65 km do Dubrovnika, rozhodli jsme si dovolenou prodloužit ještě výletem tam.
Okolo čtvrté hodiny odpoledne jsme vyrazili na zpáteční cestu, opět po magistrále, ostatně z/do Dubrovnika zatím dálnice nevede, opět jsme v Bosně natankovali a pomalu se loučili s Jadranem. Během cesty zpět jsme v Omiši narazili na první menší zácpu, která se hned za městem rozjela a krátce nato - před Splitem - následovala další, tentokrát delší. Po hodinovém popojíždění v koloně jsme dorazili do Splitu a protože se již začínalo stmívat a krásy chorvatského pobřeží by již nebylo možné sledovat, najel jsem ve Splitu na dálnici a pokračoval do Rijeky. Z Rijeky pak stejnou cestou jako tam i zpět, u rakouského Millstäter See jsme opět jeden den v kempu odpočívali a nocovali. I cesta zpět proběhla, kromě malého zdržení u Splitu, naprosto bez problému.

Nyní pár čísel k cestě: celkem jsem najel téměř 3 300 km, průměrná spotřeba jak podle počítače, tak podle výpočtu na základě účtenek z čerpacích stanic, byla 5,5 l/100 km, Pandík 'spolykal' 6 plných nádrží po cca 30 litrech, čistý čas na cestě byl asi 45 hodin a průměrná rychlost téměř 72 km/h.
Co napsat na závěr: během celé cesty jsem nezaznamenal jediný technický problém s autem! I přes skromné vnitřní rozměry mého Pandíka jsem nikdy nebyl po cestě přehnaně unavený, ztuhlý, záda či cokoliv jiného mě nebolelo… Dokonce ani absence klimatizace nepředstavovala zásadní problém, velkou měrou pravděpodobně pomohl box na střeše, který fungoval jako jakýsi slunečník, zastínil téměř celou střechu pandy i část čelního okna a interiér se tak přehnaně nepřehříval a i když stál vůz na přímém slunci, díky stále otevřenému střešnímu oknu mohl vzduch cirkulovat a nikdy nebylo uvnitř nepříjemně horko... Pro pochybovače musím ještě uvést, že mám zkušenosti z podobně dlouhých cest i s velmi prostornými a pohodlnými auty jako Peugeot 406 nebo Ford Mondeo a mohu tedy srovnávat.

Panda tedy i na dlouhé trase jednoznačně obstál, nechci však moralizovat a tvrdit, že nikdo nepotřebuje větší auto, než je panda. Faktem však je, že velká většina lidí jezdí z mnoha důvodů s o mnoho větším autem, než skutečně potřebují. Lidi, pojďme se zamyslet, zda opravdu potřebujeme 5 m délky, 150 koní pod kapotou a spoustu elektronických nesmyslů, které nepoužíváme a které stejně časem přestanou fungovat. Získáme tím všichni, ušetříme vlastní peněženky při nákupu i v servise, proč zbytečně špinit již tak dost znečištěné ovzduší, zdroje nerostných surovin se také jednou vyčerpají, proč to tedy urychlovat, v ulicích bude více místa, v malém autě se slabým motorem se prostě nedá jezdit agresivně, ubylo by tedy nehod, mrtvých a zraněných. Nestojí toto všechno alespoň za úvahu?

Hezký zbytek léta a šťastný návrat z dovolené přeje
ArthurKladyZápory
Spolehlivost nic jsem neobjevil
Spotřeba  
Provozní náklady  
Pohodlí (vzhedem ke kategorii a rozměrům)  
Odhlučnění motoru  

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
1
 
Cena náhradních dílů
1
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? anohodnocení
brzdy
2
design
1
dílenské zpracování
2
dynamika motoru
2
jízdní komfort
1
ovladatelnost
1
prostornost
2
pružnost motoru
1
řazení
2
řízení
1
sedadla
1
spotřeba
1
výhled z vozu
1
celkové hodnocení - průměr:
1.38
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
Pepe - 22.09.2014 08:52 
Petr S napsal:
Pepe napsal:
Petr S napsal:
Pepe napsal:
Petr S napsal:
Pepe napsal:
brin napsal:
Attila napsal:
Jasne, jak jsem psal, ja ten clanek uplne chapu, jezdival jsem se vselijakymi auty,a aby byla pohoda neni dulezita kara, ale nalada na palube...konec koncu i cesta muze byt cil...A uvazoval jsem taky o kombinaci male auto + rakev, ale dnes jsem rad, ze mam muj ingot a citim se v nem bezpecne.Mj. spotreba se dlouhodobe po okrskach pohybuje 6.3, na dlnicich to okolo 150km/h leze k 7mi...tzn neni to prilis daleko od pandy.A ruku na srdce, vy si fakt prejete dalsi dane k spotrebce, dph za naftu, silnicni dani a dalnicni znamce?Ja mam zato ze uz je rozdil proti pande zahrnut tam.Stastne kilometry v jakemkoliv aute!
Další daně si rozhodně nepřeji, měl jsem na mysli pouze změnu stávajícího povinného ručení tak, aby se platilo za poměr ceny a hmotnosti, což dává mnohem větší smysl než výkon nebo obsah. Toť vše. Někteří hned reagují řekl bych trochu přehnaně... A nejen na tento komentář.
Psal jsem to sem už několikrát, ale nevadí. Pojištěný auto kvůli způsobené škodě je zvěrstvo. Pojištěnej má bejt řidič, včetně SVÝCH bonusů a malusů, za který si může jen a jen SÁM! Tam jde adresně zohlednit věk, bydliště a historii. Žádný přepis na dědečka na venkově, kterej má řidičák 50 let... Když mám 5 aut, proč jsou všechna pojištěná, když můžu řídit právě jen jedno? To auto nemůže za to, jakej dřevák nebo Fittipaldi v tom sedí. Např. v Kanadě to tak funguje, podle mě je to nejspravedlivější systém ze všech. Nejezdíš? Dej si řidičák do depozitu. Jezdíš? Tak plať. A pro jistotu bych zavedl spoluúčast na způsobené nehodě - na lidi bohužel nic jiného než finanční bič neplatí.
Pokud např. manželka nebo dítě řídí občas, ale pravidelně, tak bude pořád běhat do depositu, aby se ušetřilo... Jen proto, že někdo má 5 aut a chce taky ušetřit :) Jinak pointu pojistky na řidiče chápu. Nicméně česká realita je, že v rodině je většinou 1 auto, max. 2. Pojistka je v tuto chvíli tím pádem výhodná pro většinu. Mně je to jedno jelikož máme 2 auta a jsme 2 řidiči a jezdíme oba každý všední den.
Mně je to taky víceméně jedno, když chci ta auta mít, tak se musím přizpůsobit, nemám s tím problém. Jen podotýkám, že výpočet pojistného podle výkonu, obsahu motoru, věku a bydliště osoby, na kterou je vozidlo hlášeno je na hlavu postavenej nesmysl se spoustou obezliček. Uvedu příklad - mám ve firmě 1 velký bourací kladivo. Myslíš, že ho mám pojištěný na škodu, kterou může způsobit? Ne, mám pojištěný všechny zaměstnance "na blbost", páč samo nářadí žádnou škodu nezpůsobí. Pojištěnej řidič je to nejjednodušší a nespravedlivější, co může bejt. Apropos - když chce někdo "ušetřit", tak si nekupuje auto, to dá rozum .
Má být každý řidič autobusu pojištěný na škodu co způsobí autobusem nebo je jednodušší pojistit ten autobus? Nemluvě o strojvedoucích vlaku, pilotech letadel atd. Není to tak jednoznačné.
Jednoduchý. Opět firemní zkušenost. Lidi jsou pojištěný na škodu způsobenou zaměstnavateli do výše 3 čistých platů, spoluúčast 10% až 1/3. Celá firma je pojištěná na křížovou zodpovědnost vůči ostatním subjektům od 50 tis do 15mio. Neříkej mi, že je pojištěnej vlak, a ne ČD, letadlo a ne aerolinky. To je jen zoufalej pokus o argumentaci. Tady se bavíme o spravedlivosti v pojištění, a ty tady začneš lítat letadlama . To je tak těžký připustit, že je blbost, když bonusy a malusy jsou vztahovaný na vozidlo a ne na řidiče? Nic přece nevypoví o riziku líp, než historie řidiče. Nějaké kubatury, adresa na venkově, přepis na dědečka, co má ŘP 50 let je zavádějící.
Bonusy a malusy přeci nejsou vztažené na vozidlo, ale na majitele vozidla (příp. obecně na pojistníka jak psal Pavlík). A jako vlastník/pojistník auta jsem holt víc zodpovědný za to komu ho půjčím. Levnější pojistka na venkově s tím podle mě nesouvisí. Ta by byla i v případě pojistky na řidiče nejspíš výhodnější na venkově vzhledem ke kupní síle a možná i ke statistikám nehod.


Jo, ale platí se za vozidlo. A nikde není zohledněna rizikovost řidiče, který v danou chvíli vozidlo řídí. O to mi jde. Asi to neumím líp vysvětlit...
Petr S - 22.09.2014 23:15 
Pepe napsal:
Petr S napsal:
Pepe napsal:
Petr S napsal:
Pepe napsal:
Petr S napsal:
Pepe napsal:
brin napsal:
Attila napsal:
Jasne, jak jsem psal, ja ten clanek uplne chapu, jezdival jsem se vselijakymi auty,a aby byla pohoda neni dulezita kara, ale nalada na palube...konec koncu i cesta muze byt cil...A uvazoval jsem taky o kombinaci male auto + rakev, ale dnes jsem rad, ze mam muj ingot a citim se v nem bezpecne.Mj. spotreba se dlouhodobe po okrskach pohybuje 6.3, na dlnicich to okolo 150km/h leze k 7mi...tzn neni to prilis daleko od pandy.A ruku na srdce, vy si fakt prejete dalsi dane k spotrebce, dph za naftu, silnicni dani a dalnicni znamce?Ja mam zato ze uz je rozdil proti pande zahrnut tam.Stastne kilometry v jakemkoliv aute!
Další daně si rozhodně nepřeji, měl jsem na mysli pouze změnu stávajícího povinného ručení tak, aby se platilo za poměr ceny a hmotnosti, což dává mnohem větší smysl než výkon nebo obsah. Toť vše. Někteří hned reagují řekl bych trochu přehnaně... A nejen na tento komentář.
Psal jsem to sem už několikrát, ale nevadí. Pojištěný auto kvůli způsobené škodě je zvěrstvo. Pojištěnej má bejt řidič, včetně SVÝCH bonusů a malusů, za který si může jen a jen SÁM! Tam jde adresně zohlednit věk, bydliště a historii. Žádný přepis na dědečka na venkově, kterej má řidičák 50 let... Když mám 5 aut, proč jsou všechna pojištěná, když můžu řídit právě jen jedno? To auto nemůže za to, jakej dřevák nebo Fittipaldi v tom sedí. Např. v Kanadě to tak funguje, podle mě je to nejspravedlivější systém ze všech. Nejezdíš? Dej si řidičák do depozitu. Jezdíš? Tak plať. A pro jistotu bych zavedl spoluúčast na způsobené nehodě - na lidi bohužel nic jiného než finanční bič neplatí.
Pokud např. manželka nebo dítě řídí občas, ale pravidelně, tak bude pořád běhat do depositu, aby se ušetřilo... Jen proto, že někdo má 5 aut a chce taky ušetřit :) Jinak pointu pojistky na řidiče chápu. Nicméně česká realita je, že v rodině je většinou 1 auto, max. 2. Pojistka je v tuto chvíli tím pádem výhodná pro většinu. Mně je to jedno jelikož máme 2 auta a jsme 2 řidiči a jezdíme oba každý všední den.
Mně je to taky víceméně jedno, když chci ta auta mít, tak se musím přizpůsobit, nemám s tím problém. Jen podotýkám, že výpočet pojistného podle výkonu, obsahu motoru, věku a bydliště osoby, na kterou je vozidlo hlášeno je na hlavu postavenej nesmysl se spoustou obezliček. Uvedu příklad - mám ve firmě 1 velký bourací kladivo. Myslíš, že ho mám pojištěný na škodu, kterou může způsobit? Ne, mám pojištěný všechny zaměstnance "na blbost", páč samo nářadí žádnou škodu nezpůsobí. Pojištěnej řidič je to nejjednodušší a nespravedlivější, co může bejt. Apropos - když chce někdo "ušetřit", tak si nekupuje auto, to dá rozum .
Má být každý řidič autobusu pojištěný na škodu co způsobí autobusem nebo je jednodušší pojistit ten autobus? Nemluvě o strojvedoucích vlaku, pilotech letadel atd. Není to tak jednoznačné.
Jednoduchý. Opět firemní zkušenost. Lidi jsou pojištěný na škodu způsobenou zaměstnavateli do výše 3 čistých platů, spoluúčast 10% až 1/3. Celá firma je pojištěná na křížovou zodpovědnost vůči ostatním subjektům od 50 tis do 15mio. Neříkej mi, že je pojištěnej vlak, a ne ČD, letadlo a ne aerolinky. To je jen zoufalej pokus o argumentaci. Tady se bavíme o spravedlivosti v pojištění, a ty tady začneš lítat letadlama . To je tak těžký připustit, že je blbost, když bonusy a malusy jsou vztahovaný na vozidlo a ne na řidiče? Nic přece nevypoví o riziku líp, než historie řidiče. Nějaké kubatury, adresa na venkově, přepis na dědečka, co má ŘP 50 let je zavádějící.
Bonusy a malusy přeci nejsou vztažené na vozidlo, ale na majitele vozidla (příp. obecně na pojistníka jak psal Pavlík). A jako vlastník/pojistník auta jsem holt víc zodpovědný za to komu ho půjčím. Levnější pojistka na venkově s tím podle mě nesouvisí. Ta by byla i v případě pojistky na řidiče nejspíš výhodnější na venkově vzhledem ke kupní síle a možná i ke statistikám nehod.
Jo, ale platí se za vozidlo. A nikde není zohledněna rizikovost řidiče, který v danou chvíli vozidlo řídí. O to mi jde. Asi to neumím líp vysvětlit...


Pojistka se neplatí jen a pouze za vozidlo. Zohledňuje se i historie vlastníka auta. Jako majitel auta nemám povinnost půjčit klíčky každému kdo si o to řekne :)
Pepe - 23.09.2014 07:23 
Petr S napsal:
Pepe napsal:
Petr S napsal:
Pepe napsal:
Petr S napsal:
Pepe napsal:
Petr S napsal:
Pepe napsal:
brin napsal:
Attila napsal:
Jasne, jak jsem psal, ja ten clanek uplne chapu, jezdival jsem se vselijakymi auty,a aby byla pohoda neni dulezita kara, ale nalada na palube...konec koncu i cesta muze byt cil...A uvazoval jsem taky o kombinaci male auto + rakev, ale dnes jsem rad, ze mam muj ingot a citim se v nem bezpecne.Mj. spotreba se dlouhodobe po okrskach pohybuje 6.3, na dlnicich to okolo 150km/h leze k 7mi...tzn neni to prilis daleko od pandy.A ruku na srdce, vy si fakt prejete dalsi dane k spotrebce, dph za naftu, silnicni dani a dalnicni znamce?Ja mam zato ze uz je rozdil proti pande zahrnut tam.Stastne kilometry v jakemkoliv aute!
Další daně si rozhodně nepřeji, měl jsem na mysli pouze změnu stávajícího povinného ručení tak, aby se platilo za poměr ceny a hmotnosti, což dává mnohem větší smysl než výkon nebo obsah. Toť vše. Někteří hned reagují řekl bych trochu přehnaně... A nejen na tento komentář.
Psal jsem to sem už několikrát, ale nevadí. Pojištěný auto kvůli způsobené škodě je zvěrstvo. Pojištěnej má bejt řidič, včetně SVÝCH bonusů a malusů, za který si může jen a jen SÁM! Tam jde adresně zohlednit věk, bydliště a historii. Žádný přepis na dědečka na venkově, kterej má řidičák 50 let... Když mám 5 aut, proč jsou všechna pojištěná, když můžu řídit právě jen jedno? To auto nemůže za to, jakej dřevák nebo Fittipaldi v tom sedí. Např. v Kanadě to tak funguje, podle mě je to nejspravedlivější systém ze všech. Nejezdíš? Dej si řidičák do depozitu. Jezdíš? Tak plať. A pro jistotu bych zavedl spoluúčast na způsobené nehodě - na lidi bohužel nic jiného než finanční bič neplatí.
Pokud např. manželka nebo dítě řídí občas, ale pravidelně, tak bude pořád běhat do depositu, aby se ušetřilo... Jen proto, že někdo má 5 aut a chce taky ušetřit :) Jinak pointu pojistky na řidiče chápu. Nicméně česká realita je, že v rodině je většinou 1 auto, max. 2. Pojistka je v tuto chvíli tím pádem výhodná pro většinu. Mně je to jedno jelikož máme 2 auta a jsme 2 řidiči a jezdíme oba každý všední den.
Mně je to taky víceméně jedno, když chci ta auta mít, tak se musím přizpůsobit, nemám s tím problém. Jen podotýkám, že výpočet pojistného podle výkonu, obsahu motoru, věku a bydliště osoby, na kterou je vozidlo hlášeno je na hlavu postavenej nesmysl se spoustou obezliček. Uvedu příklad - mám ve firmě 1 velký bourací kladivo. Myslíš, že ho mám pojištěný na škodu, kterou může způsobit? Ne, mám pojištěný všechny zaměstnance "na blbost", páč samo nářadí žádnou škodu nezpůsobí. Pojištěnej řidič je to nejjednodušší a nespravedlivější, co může bejt. Apropos - když chce někdo "ušetřit", tak si nekupuje auto, to dá rozum .
Má být každý řidič autobusu pojištěný na škodu co způsobí autobusem nebo je jednodušší pojistit ten autobus? Nemluvě o strojvedoucích vlaku, pilotech letadel atd. Není to tak jednoznačné.
Jednoduchý. Opět firemní zkušenost. Lidi jsou pojištěný na škodu způsobenou zaměstnavateli do výše 3 čistých platů, spoluúčast 10% až 1/3. Celá firma je pojištěná na křížovou zodpovědnost vůči ostatním subjektům od 50 tis do 15mio. Neříkej mi, že je pojištěnej vlak, a ne ČD, letadlo a ne aerolinky. To je jen zoufalej pokus o argumentaci. Tady se bavíme o spravedlivosti v pojištění, a ty tady začneš lítat letadlama . To je tak těžký připustit, že je blbost, když bonusy a malusy jsou vztahovaný na vozidlo a ne na řidiče? Nic přece nevypoví o riziku líp, než historie řidiče. Nějaké kubatury, adresa na venkově, přepis na dědečka, co má ŘP 50 let je zavádějící.
Bonusy a malusy přeci nejsou vztažené na vozidlo, ale na majitele vozidla (příp. obecně na pojistníka jak psal Pavlík). A jako vlastník/pojistník auta jsem holt víc zodpovědný za to komu ho půjčím. Levnější pojistka na venkově s tím podle mě nesouvisí. Ta by byla i v případě pojistky na řidiče nejspíš výhodnější na venkově vzhledem ke kupní síle a možná i ke statistikám nehod.
Jo, ale platí se za vozidlo. A nikde není zohledněna rizikovost řidiče, který v danou chvíli vozidlo řídí. O to mi jde. Asi to neumím líp vysvětlit...
Pojistka se neplatí jen a pouze za vozidlo. Zohledňuje se i historie vlastníka auta. Jako majitel auta nemám povinnost půjčit klíčky každému kdo si o to řekne :)


Fakt je to složitý... Mě jde o to, proč jsou některá vozidla účelově hlášená na seniory na vesnici (jezdí s tím potomci, ev. vnoučata), na osoby ZTP (a jezdí s tím členové rodiny), na vesnici (a jezdí se s tím po městě), na osobu s nejdelší a nejlepší historií (a jezdí s tím dítka s mokrými papíry)... Protože systém tomu nahrává, přímo k tomu vybízí... A přitom je to zavádějící. Holt to pochopit nechceš, tak to tak necháme. Beru to.
Petr S - 24.09.2014 00:48 
Pepe napsal:
Petr S napsal:
Pepe napsal:
Petr S napsal:
Pepe napsal:
Petr S napsal:
Pepe napsal:
Petr S napsal:
Pepe napsal:
brin napsal:
Attila napsal:
Jasne, jak jsem psal, ja ten clanek uplne chapu, jezdival jsem se vselijakymi auty,a aby byla pohoda neni dulezita kara, ale nalada na palube...konec koncu i cesta muze byt cil...A uvazoval jsem taky o kombinaci male auto + rakev, ale dnes jsem rad, ze mam muj ingot a citim se v nem bezpecne.Mj. spotreba se dlouhodobe po okrskach pohybuje 6.3, na dlnicich to okolo 150km/h leze k 7mi...tzn neni to prilis daleko od pandy.A ruku na srdce, vy si fakt prejete dalsi dane k spotrebce, dph za naftu, silnicni dani a dalnicni znamce?Ja mam zato ze uz je rozdil proti pande zahrnut tam.Stastne kilometry v jakemkoliv aute!
Další daně si rozhodně nepřeji, měl jsem na mysli pouze změnu stávajícího povinného ručení tak, aby se platilo za poměr ceny a hmotnosti, což dává mnohem větší smysl než výkon nebo obsah. Toť vše. Někteří hned reagují řekl bych trochu přehnaně... A nejen na tento komentář.
Psal jsem to sem už několikrát, ale nevadí. Pojištěný auto kvůli způsobené škodě je zvěrstvo. Pojištěnej má bejt řidič, včetně SVÝCH bonusů a malusů, za který si může jen a jen SÁM! Tam jde adresně zohlednit věk, bydliště a historii. Žádný přepis na dědečka na venkově, kterej má řidičák 50 let... Když mám 5 aut, proč jsou všechna pojištěná, když můžu řídit právě jen jedno? To auto nemůže za to, jakej dřevák nebo Fittipaldi v tom sedí. Např. v Kanadě to tak funguje, podle mě je to nejspravedlivější systém ze všech. Nejezdíš? Dej si řidičák do depozitu. Jezdíš? Tak plať. A pro jistotu bych zavedl spoluúčast na způsobené nehodě - na lidi bohužel nic jiného než finanční bič neplatí.
Pokud např. manželka nebo dítě řídí občas, ale pravidelně, tak bude pořád běhat do depositu, aby se ušetřilo... Jen proto, že někdo má 5 aut a chce taky ušetřit :) Jinak pointu pojistky na řidiče chápu. Nicméně česká realita je, že v rodině je většinou 1 auto, max. 2. Pojistka je v tuto chvíli tím pádem výhodná pro většinu. Mně je to jedno jelikož máme 2 auta a jsme 2 řidiči a jezdíme oba každý všední den.
Mně je to taky víceméně jedno, když chci ta auta mít, tak se musím přizpůsobit, nemám s tím problém. Jen podotýkám, že výpočet pojistného podle výkonu, obsahu motoru, věku a bydliště osoby, na kterou je vozidlo hlášeno je na hlavu postavenej nesmysl se spoustou obezliček. Uvedu příklad - mám ve firmě 1 velký bourací kladivo. Myslíš, že ho mám pojištěný na škodu, kterou může způsobit? Ne, mám pojištěný všechny zaměstnance "na blbost", páč samo nářadí žádnou škodu nezpůsobí. Pojištěnej řidič je to nejjednodušší a nespravedlivější, co může bejt. Apropos - když chce někdo "ušetřit", tak si nekupuje auto, to dá rozum .
Má být každý řidič autobusu pojištěný na škodu co způsobí autobusem nebo je jednodušší pojistit ten autobus? Nemluvě o strojvedoucích vlaku, pilotech letadel atd. Není to tak jednoznačné.
Jednoduchý. Opět firemní zkušenost. Lidi jsou pojištěný na škodu způsobenou zaměstnavateli do výše 3 čistých platů, spoluúčast 10% až 1/3. Celá firma je pojištěná na křížovou zodpovědnost vůči ostatním subjektům od 50 tis do 15mio. Neříkej mi, že je pojištěnej vlak, a ne ČD, letadlo a ne aerolinky. To je jen zoufalej pokus o argumentaci. Tady se bavíme o spravedlivosti v pojištění, a ty tady začneš lítat letadlama . To je tak těžký připustit, že je blbost, když bonusy a malusy jsou vztahovaný na vozidlo a ne na řidiče? Nic přece nevypoví o riziku líp, než historie řidiče. Nějaké kubatury, adresa na venkově, přepis na dědečka, co má ŘP 50 let je zavádějící.
Bonusy a malusy přeci nejsou vztažené na vozidlo, ale na majitele vozidla (příp. obecně na pojistníka jak psal Pavlík). A jako vlastník/pojistník auta jsem holt víc zodpovědný za to komu ho půjčím. Levnější pojistka na venkově s tím podle mě nesouvisí. Ta by byla i v případě pojistky na řidiče nejspíš výhodnější na venkově vzhledem ke kupní síle a možná i ke statistikám nehod.
Jo, ale platí se za vozidlo. A nikde není zohledněna rizikovost řidiče, který v danou chvíli vozidlo řídí. O to mi jde. Asi to neumím líp vysvětlit...
Pojistka se neplatí jen a pouze za vozidlo. Zohledňuje se i historie vlastníka auta. Jako majitel auta nemám povinnost půjčit klíčky každému kdo si o to řekne :)
Fakt je to složitý... Mě jde o to, proč jsou některá vozidla účelově hlášená na seniory na vesnici (jezdí s tím potomci, ev. vnoučata), na osoby ZTP (a jezdí s tím členové rodiny), na vesnici (a jezdí se s tím po městě), na osobu s nejdelší a nejlepší historií (a jezdí s tím dítka s mokrými papíry)... Protože systém tomu nahrává, přímo k tomu vybízí... A přitom je to zavádějící. Holt to pochopit nechceš, tak to tak necháme. Beru to.


Nikdy jsem s pojistkou nešidil, že bych přepisoval auto na dědečka nebo invalidu. Ani neznám nikoho kdo to tak dělal. Tak mě ani nenapadlo takhle uvažovat.

S čím bych ale měl problém že bych v budoucnu měl platit za 2 auta a 4 členy rodiny zbytečně 2x tolik za povinné než teď. Nicméně chápu, že bys rád za svá auta platil méně, na tvém místě bych asi uvažoval stejně. Radši investuju do trvalejších hodnot než jsou auta. Současný systém pojištění aut mi přijde fér
Pepe - 24.09.2014 11:17 
Petr S napsal:
Pepe napsal:
Petr S napsal:
Pepe napsal:
Petr S napsal:
Pepe napsal:
Petr S napsal:
Pepe napsal:
Petr S napsal:
Pepe napsal:
brin napsal:
Attila napsal:
Jasne, jak jsem psal, ja ten clanek uplne chapu, jezdival jsem se vselijakymi auty,a aby byla pohoda neni dulezita kara, ale nalada na palube...konec koncu i cesta muze byt cil...A uvazoval jsem taky o kombinaci male auto + rakev, ale dnes jsem rad, ze mam muj ingot a citim se v nem bezpecne.Mj. spotreba se dlouhodobe po okrskach pohybuje 6.3, na dlnicich to okolo 150km/h leze k 7mi...tzn neni to prilis daleko od pandy.A ruku na srdce, vy si fakt prejete dalsi dane k spotrebce, dph za naftu, silnicni dani a dalnicni znamce?Ja mam zato ze uz je rozdil proti pande zahrnut tam.Stastne kilometry v jakemkoliv aute!
Další daně si rozhodně nepřeji, měl jsem na mysli pouze změnu stávajícího povinného ručení tak, aby se platilo za poměr ceny a hmotnosti, což dává mnohem větší smysl než výkon nebo obsah. Toť vše. Někteří hned reagují řekl bych trochu přehnaně... A nejen na tento komentář.
Psal jsem to sem už několikrát, ale nevadí. Pojištěný auto kvůli způsobené škodě je zvěrstvo. Pojištěnej má bejt řidič, včetně SVÝCH bonusů a malusů, za který si může jen a jen SÁM! Tam jde adresně zohlednit věk, bydliště a historii. Žádný přepis na dědečka na venkově, kterej má řidičák 50 let... Když mám 5 aut, proč jsou všechna pojištěná, když můžu řídit právě jen jedno? To auto nemůže za to, jakej dřevák nebo Fittipaldi v tom sedí. Např. v Kanadě to tak funguje, podle mě je to nejspravedlivější systém ze všech. Nejezdíš? Dej si řidičák do depozitu. Jezdíš? Tak plať. A pro jistotu bych zavedl spoluúčast na způsobené nehodě - na lidi bohužel nic jiného než finanční bič neplatí.
Pokud např. manželka nebo dítě řídí občas, ale pravidelně, tak bude pořád běhat do depositu, aby se ušetřilo... Jen proto, že někdo má 5 aut a chce taky ušetřit :) Jinak pointu pojistky na řidiče chápu. Nicméně česká realita je, že v rodině je většinou 1 auto, max. 2. Pojistka je v tuto chvíli tím pádem výhodná pro většinu. Mně je to jedno jelikož máme 2 auta a jsme 2 řidiči a jezdíme oba každý všední den.
Mně je to taky víceméně jedno, když chci ta auta mít, tak se musím přizpůsobit, nemám s tím problém. Jen podotýkám, že výpočet pojistného podle výkonu, obsahu motoru, věku a bydliště osoby, na kterou je vozidlo hlášeno je na hlavu postavenej nesmysl se spoustou obezliček. Uvedu příklad - mám ve firmě 1 velký bourací kladivo. Myslíš, že ho mám pojištěný na škodu, kterou může způsobit? Ne, mám pojištěný všechny zaměstnance "na blbost", páč samo nářadí žádnou škodu nezpůsobí. Pojištěnej řidič je to nejjednodušší a nespravedlivější, co může bejt. Apropos - když chce někdo "ušetřit", tak si nekupuje auto, to dá rozum .
Má být každý řidič autobusu pojištěný na škodu co způsobí autobusem nebo je jednodušší pojistit ten autobus? Nemluvě o strojvedoucích vlaku, pilotech letadel atd. Není to tak jednoznačné.
Jednoduchý. Opět firemní zkušenost. Lidi jsou pojištěný na škodu způsobenou zaměstnavateli do výše 3 čistých platů, spoluúčast 10% až 1/3. Celá firma je pojištěná na křížovou zodpovědnost vůči ostatním subjektům od 50 tis do 15mio. Neříkej mi, že je pojištěnej vlak, a ne ČD, letadlo a ne aerolinky. To je jen zoufalej pokus o argumentaci. Tady se bavíme o spravedlivosti v pojištění, a ty tady začneš lítat letadlama . To je tak těžký připustit, že je blbost, když bonusy a malusy jsou vztahovaný na vozidlo a ne na řidiče? Nic přece nevypoví o riziku líp, než historie řidiče. Nějaké kubatury, adresa na venkově, přepis na dědečka, co má ŘP 50 let je zavádějící.
Bonusy a malusy přeci nejsou vztažené na vozidlo, ale na majitele vozidla (příp. obecně na pojistníka jak psal Pavlík). A jako vlastník/pojistník auta jsem holt víc zodpovědný za to komu ho půjčím. Levnější pojistka na venkově s tím podle mě nesouvisí. Ta by byla i v případě pojistky na řidiče nejspíš výhodnější na venkově vzhledem ke kupní síle a možná i ke statistikám nehod.
Jo, ale platí se za vozidlo. A nikde není zohledněna rizikovost řidiče, který v danou chvíli vozidlo řídí. O to mi jde. Asi to neumím líp vysvětlit...
Pojistka se neplatí jen a pouze za vozidlo. Zohledňuje se i historie vlastníka auta. Jako majitel auta nemám povinnost půjčit klíčky každému kdo si o to řekne :)
Fakt je to složitý... Mě jde o to, proč jsou některá vozidla účelově hlášená na seniory na vesnici (jezdí s tím potomci, ev. vnoučata), na osoby ZTP (a jezdí s tím členové rodiny), na vesnici (a jezdí se s tím po městě), na osobu s nejdelší a nejlepší historií (a jezdí s tím dítka s mokrými papíry)... Protože systém tomu nahrává, přímo k tomu vybízí... A přitom je to zavádějící. Holt to pochopit nechceš, tak to tak necháme. Beru to.
Nikdy jsem s pojistkou nešidil, že bych přepisoval auto na dědečka nebo invalidu. Ani neznám nikoho kdo to tak dělal. Tak mě ani nenapadlo takhle uvažovat. S čím bych ale měl problém že bych v budoucnu měl platit za 2 auta a 4 členy rodiny zbytečně 2x tolik za povinné než teď. Nicméně chápu, že bys rád za svá auta platil méně, na tvém místě bych asi uvažoval stejně. Radši investuju do trvalejších hodnot než jsou auta. Současný systém pojištění aut mi přijde fér


Jak jsem psal nahoře, nemám s tím problém (de facto jeden pojistník a 8 pojištěných vozů), tohle je opravdu jedna z posledních věcí, na který by se dalo ušetřit. Takových případů, kdy je vlastník účelově jiný, než faktický provozovatel, znám v okolí dost. Nicméně problémy z toho plynoucí bych nerad řešil... Systém, o kterém mluvím, funguje, podle mě je spravedlivější. Tím bych to uzavřel...
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Honda Civic 1.5 - auto s "motocyklovým" motorem

17.února 2018
Dnes již 20leté auto, stále však pro dvacetileté mladé lidi, co rádi vytočí motor k červenému poli.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (436) | komentářů (2) otevřít článek...

Mazda 3 2.0 Skyactiv - a nespokojený majitel

10.února 2018
Mazda má jen náskok v technice - ostatní si řádně zaplatíte. Maximálně nedoporučuji tyhle vozy.
hodnocení: 2.3 b. (12x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 517) | komentářů (9) otevřít článek...

Renault Fluence 1.6 - spokojenost s prvním dojmem

3.února 2018
Byl jsem příjemně překvapen, že spodek vozidla /4letého/ je celkem zachovalý a neprorezlý, i když vozidlo vzhledem k ujetým km muselo jezdit i v zimě.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 445) | komentářů (10) otevřít článek...

Mitsubishi ASX 1.6 - trable s korozí

27.ledna 2018
Ano, vozidlo je stále deklarováno v reklamě, ale rozhodně po uvedených zkušenostech bych tuto značku znovu nevolil.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 830) | komentářů (5) otevřít článek...

Fiat Tipo combi 1.4 - nebojte se pochválit

13.ledna 2018
Rozhodl jsem se napsat tuhle "recenzi", protože už mne fakt vytáčí to, co čtu o tomto voze. Většinou od lidí, kteří v tom sotva seděli, o to jasnější mají názor.
hodnocení: 5.0 b. (8x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 320) | komentářů (17) otevřít článek...

Hyundai Getz 1.5 CRDi - čím nás překvapil?

19.prosince 2017
Tohle malé ojeté auto jsem koupil svojí dceři na cesty do práce. Bylo dovezené z Německa a prodával je jeden vypečený pražský autobazar.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 313) | komentářů (5) otevřít článek...

Ford Kuga 1.5 - stručná zkušenost po roce ježdění

12.prosince 2017
Za tu krátkou dobu, co ho vlastníme, tak po technické stránce jsme s ním velmi spokojeni a i spotřeba odpovídá našim představám a stylu jízdy.
hodnocení: 3.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 173) | komentářů (3) otevřít článek...

Mitsubishi Colt 1.3 - stručné zhodnocení po 5 letech

5.prosince 2017
Colt měl najeto 90 000 km a na karoserii měl několik škrábanců,takže cena šla dolů.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (494) | komentářů (0) otevřít článek...

Dodge Grand Caravan 3.6 Pentastar - zkušenosti majitele po roce a půl

28.listopadu 2017
Před rokem a půl jsem koupil do rodiny druhý dostavník - Dodge Grand Caravan 3.6 Pentastar. Rozrostla se nám rodina a bylo potřeba vozit celou rodinu naráz a ne dvěma autama ;-)
hodnocení: 5.0 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 365) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford S-MAX 2.0 TDCi Titanium - zkušenosti se servisem

21.listopadu 2017
Vozidlo zatím funguje tak, jak má. Spotřeba kolem 6 litrů na 100 km je také celkem fajn.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 941) | komentářů (3) otevřít článek...

Peugeot 308 SW - další parťák na dlouhé cesty

14.listopadu 2017
Rozhodli jsme se pro auto úplně nové, které poskytne jakous takous záruku spolehlivosti na dlouhých cestách a poměrně dlouhý čas nebude vyžadovat žádné opravy vyjma pravidelného servisu.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 608) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Freemont 2.0 - nepotřebovali jsme ho, ale chtěli

7.listopadu 2017
Vůz jsem vybíral v době, kdy jsem jej akutně nepotřeboval, takže jsem měl dost času hledat informace. Chtěl jsem auto, co by vypadlo z konfekce, uvezlo 4člennou rodinu + občas prarodiče, bylo nové nebo alespoň zánovní.
hodnocení: 5.0 b. (6x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 092) | komentářů (0) otevřít článek...

Volkswagen Caddy Maxi - jak jsme se seznámili

30.října 2017
Myslel jsem si, jak vyměním svého Yetiho za nového Caddyho Maxi a byl jsem tak trochu zklamán německou nedokončeností myšlenky.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 065) | komentářů (3) otevřít článek...

Mazda 6 GY - jak slouží dvanáctiletý vůz s 250 000 km?

24.října 2017
Dovolte mi, abych představil své více jak 12leté přibližovadlo s téměř 250 000 km. Jedná se o Mazdu 6 první generace ve verzi kombi s benzínovým dvoulitrem o výkonu 104 kW (141 PS).
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 544) | komentářů (2) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Toyota Avensis třetí generace

19.října 2017
Tahle Toyota umí být úsporná, spolehlivá a levná na provoz. Je ale třeba vybrat ten správný motor.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 827) | komentářů (4) otevřít článek...

Citroën C5 2,0 HDi - seznam poruch za 2 roky

17.října 2017
Před rokem jsem zde na stránkách zveřejnil recenzi na svůj automobil Citroen C5. Pokusím se utřídit stávající a doplnit aktuální údaje o provozu a opravách.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 269) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota Corolla E12 - 6 let a 150 tis. km na cestách

3.října 2017
Chcel by som sa podeliť so skúsenosťami s Toyotou Corollou kombi typ E12. Zdá sa mi, že toto auto nie je v tunajších končinách nijak výrazne rozšírené.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 857) | komentářů (3) otevřít článek...

Škoda Fabia I - co všechno se pokazilo

26.září 2017
Koupil jsem ji jako reexport z D od autosalonu Mazda v r. 2009, najeto 112 000 km, serviska- kompletní servis po výměně rozvodů.
hodnocení: 3.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 561) | komentářů (14) otevřít článek...

Chrysler Vision Eagle ESI 3.3 - zkušenosti po 5 letech

19.září 2017
Po prodeji Voyager 3.8 AWD 1996 jsem šel do limuzíny, děti už byly odrostlé.
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 034) | komentářů (3) otevřít článek...

Volvo V50 D2 - zkušenosti po 30 000 km

12.září 2017
Auto je úžasně ovladatelné, čitelné, krásně sedí v zatáčkách i v přímce, řízení je přesné a poloměr zatáčení při parkování je fakt komfortní.
hodnocení: 5.0 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 632) | komentářů (4) otevřít článek...

Mazda 6 GJ - na motoru záleží

29.sprna 2017
Za prvé, Mazda je nádherné auto. Vypadá dobře z většiny úhlů....
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 362) | komentářů (10) otevřít článek...

Opel Astra Caravan Classic 1,7 - poctivě postavený auto

22.sprna 2017
Auto bylo kupováno v roce 2009 jako dvouleté z operativního leasingu, ve stavu téměř nového (alespoň na interiéru nebyl provoz vůbec znát).
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 710) | komentářů (0) otevřít článek...

Mitsubishi Colt 1.5 DI-D - nenáročný na servis

15.sprna 2017
Vozidlo koupeno před 4 roky z bazaru za 60 tis. Kč, dovoz ze Španělska, podvozek nedotčen solí.
hodnocení: 3.4 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 753) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Fabia 1,2 TSI II. generace - konečně jede

8.sprna 2017
Nebyl jsem moc nadšený, když jsem ji přebíral, ale po pár kilometrech mě auto uchvátilo. Konečně vás ze sedaček nebolí záda, konečně v noci vidíte na cestu a konečně jede.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 810) | komentářů (12) otevřít článek...

Alfa Romeo 159 SW - chilli paprička po 60 000 km

1.sprna 2017
Byla červená, krásná, se světlým interiérem v kůži. Najednou jsem se přistihl, že inzerát s jejími fotografiemi kontroluji snad každou hodinu.
hodnocení: 3.3 b. (7x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 275) | komentářů (40) otevřít článek...

Mitsubishi ASX 1.8 DiD 4WD - zkušenosti majitele po 120 000 kilometrech

25.července 2017
Kdo mě zná z Mitsubishi klubu, tak ví, že nejsem z těch kdo by ASX chválil do nebes, přesto s odstupem času mohu říct, že to auto je vcelku povedené a v globálu jsem spokojený.
hodnocení: 3.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 015) | komentářů (3) otevřít článek...

Nissan Evalia - recenze majitele po prvním roce

18.července 2017
Koupeno z druhé ruky ojeté, individ. dovoz Švýcarsko, při koupi najeto cca 50 000, za rok užívání dalších 17 000 km.
hodnocení: 3.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 283) | komentářů (0) otevřít článek...

Chrysler Voyager 2,4i - 15 let věrné služby

11.července 2017
Voyagera jsem koupil na aukci leasingové společnosti přes kamaráda bazaristu, první majitel byla vysoká škola. Auto mělo veškeré doklady a servisy, nehavarované, plně funkční.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 239) | komentářů (3) otevřít článek...

Nissan Terrano II - na silnici nebrat

4.července 2017
Přijel z Itálie na MT pneumatikách. Na 16 let stáří vozu v rozumném stavu.
hodnocení: 1.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 144) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Bravo 1.6 Multijet - příběh pokračuje

27.června 2017
Psal jsem zde své zkušenosti po ujetí 180 tis. km, teď mám najeto 209 tis. km a jedna podstatná věc se od té doby udála...
hodnocení: 2.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 833) | komentářů (1) otevřít článek...

Mazda 3 - prvních 10 000 km bez poruchy

20.června 2017
Po devíti letech ježdění s mírně ojetými vozy jsem si koncem léta loňského roku pořídil Mazdu 3 sedan, dvoulitr benzin s automatickou převodovkou.
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 318) | komentářů (0) otevřít článek...

Kia Ceed 1,6 CRDi - zkušenost po 20 000 km

13.června 2017
V listopadu 2015 jsem koupil Kiu Ceed 1,6 CRDi hatchback r.v. 2008 s najetými cca 116 000 km.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 587) | komentářů (6) otevřít článek...

Volvo V60 D5 - spokojenost se švédským komfortem

6.června 2017
Volvo V60 D5 r.v. 2011 jsem koupil jako ojeté. Je to dovoz z Itálie a sloužilo tam jako firemní vůz u právnické firmy.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 135) | komentářů (10) otevřít článek...

Ford Tourneo Courier - zkušenost po 1. roce ježdění

30.května 2017
Za cca 1 rok naprosto bez závad. Motor 1.0 ecoboost je pro běžného řidiče dostatečně silný, při jízdě tiše přede.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 815) | komentářů (8) otevřít článek...

Tata Xenon 2.2 - pole, louky, lesy

24.května 2017
Vůz jsem pořídil od zemědělské společnosti v ne zrovna nejlepším stavu. Kupoval jsem ho jako mladý vůz, ne moc najeto, v zimě neježděné a s tím, že kvalita laku není pro mě důležitá, čepy vyměním a pick-up využiji každým coulem.
hodnocení: 4.4 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 460) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot 407 - co přineslo 20 000 kilometrů?

23.května 2017
Vozidlo jsem zakoupil, když jsem se dozvěděl, že nás bude víc. V úvaze byla i Mazda 6 1.gen. Peugeot vyhrál kvůli útulnějšímu interiéru, jasné české historii s malým nájezdem, mladšímu ročníku a popravdě mě zaujala i panoramatická střecha.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 507) | komentářů (3) otevřít článek...

Citroën Berlingo - moc se u mě neohřál

8.května 2017
Musím uznat, že Berlingo se mi líbilo nejen kvůli ceně, ale i jako auto samotné! Cena ve srovnání s koncernovým Caddym bezkonkurenční, o Touranu ani nemluvě, ale to už je jiná liga.
hodnocení: 2.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 232) | komentářů (17) otevřít článek...

Fiat Brava - auto na vyblbnutí

4.května 2017
Mám Fiat Brava 1.6 16V, r.v. 12/96, cca pol roka a úplne dokonalé na vyblbnutie sa hlavne v meste na semaforoch :)
hodnocení: 1.7 b. (7x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 847) | komentářů (6) otevřít článek...

Mercedes-Benz CLK 200 Kompressor - zážitky s kabriem

6.dubna 2017
Matička Země se prej otepluje, tak jsem pojal myšlenku pořídit si kabrio. Proč? Protože proto :)
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 775) | komentářů (2) otevřít článek...

Toyota RAV4 - po 70 000 km

28.března 2017
V září loňského roku jsem psal recenzi po roce a cca 30 tis. km. Tak tedy co se událo od loňska.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 570) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Punto 188 - malý, rychlý, šikovný

14.března 2017
Během dvou dnů brouzdání netem a dohledávání technických parametrů pomyslných adeptů se vyprofiloval jediný adept: Fiat Punto MkII, a to benzínová 1.2.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 587) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot Expert Tepee - jednoduše spokojenost

28.února 2017
Je to velmi dobré auto, prakticky bez poruch, najeto máme už 247 tis. km
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 839) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Citigo 1.0 55 kW aneb basista a pozounista na šňůře

23.února 2017
Před měsícem jsme se vypravili do Německa hrát s celou kapelou, a tak jsem do oktávky narval basu, kolegu pozounistu s nástrojem a dvě sportovní tašky s věcmi na 14 dní cestování a hraní.
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 631) | komentářů (13) otevřít článek...

Lancia Delta III - výjimečný vůz

14.února 2017
Design je subjektivní věc, u tohoto auta je mimořádný, zvlášť jeho barokní záď. Není na první pohled atraktivní pro všechny, ale troufnu si říci, že design je dlouhodobě nadčasový.
hodnocení: 3.2 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 532) | komentářů (6) otevřít článek...

Škoda Octavia 1,2 TSI - kvalita koncernu stále kulhá

7.února 2017
Dlouho jsem váhal napsat tuto zkušenost, často čtu povídání o autech a někdy je znát nadšení pro značku někdy opak, ale každý má svůj pohled a nejlepší test vozu je jeho dlouhodobé používání.
hodnocení: 4.8 b. (12x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (9 094) | komentářů (43) otevřít článek...

Mercedes-Benz GLE 166 - malá ochutnávka

3.ledna 2017
Špičkové SUV s brutálním výkonem, krásným zvukovým projevem a slušným ložným prostorem.
hodnocení: 3.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 472) | komentářů (0) otevřít článek...

Range Rover Evoque - stručná pochvala

26.prosince 2016
RR Evoque se nám od začátku líbil a dodnes jsme s ním spokojeni.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 454) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Grande Punto 1,4 - auto nejen pro manželku

20.prosince 2016
Auto jsem původně koupil pro manželku, ale nyní je už skoro dva roky používám jen já.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 194) | komentářů (7) otevřít článek...

Ford Mondeo - co nabízí 12letý kousek?

13.prosince 2016
Původem auto dovezené z Německa vypadalo velmi slušně, čistě a vcelku zachovale.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 485) | komentářů (5) otevřít článek...

Saab 9-3 - čerstvá láska

6.prosince 2016
Koupil jsem si před měsícem Saab 9-3 kabrio 2.0 rok 2000, najeto 230 000. Stál mě 65 000. Předchozí majitel vyměnil vodní pumpu, kapaliny a vše odladil.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 772) | komentářů (4) otevřít článek...
 
/ 25 (1245)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Fiat Panda - ...