0
zpět
 

diskuze k tématu: Výměna žárovky? Hračka i brnkání na nervy

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 06.12.2006 04:31, Golf 4
Mám golf 4. generace, model 2002, svetlomety original s mlhovkama. Vymena zarovky - doma max. 15 minut, kdyz jsem HODNE nesikovny. Normalne cca 5 minut. Naradi k tomu neni potreba zadne. Tak nevim, kde na to sundavani masky a svetlometu pan autor prisel. ?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 06.12.2006 08:46, RE: Golf 4
Petr napsal:
Mám golf 4. generace, model 2002, svetlomety original s mlhovkama. Vymena zarovky - doma max. 15 minut, kdyz jsem HODNE nesikovny. Normalne cca 5 minut. Naradi k tomu neni potreba zadne. Tak nevim, kde na to sundavani masky a svetlometu pan autor prisel. ?
Musím potvrdit. Kolega má taky G IV. a na cestě do Chorvatska to vyměnil na benzince během společné "čurpausy" cca do 20 minut podle návodu. Já jsem neměnil ještě ani jednou xenony na své Oktávce, ale připadá mi přístup ke světlometům rozhodně lepší, než v kolegově benzínové Fábii. Jednou popisoval tuto výměnu jako horor. A přesto podle výsledků testu by to v Oktávce mělo být náročnější.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 06.12.2006 09:02, Focus
Kdo měnil řárovku H7 ve fordu Focus 1,8Tdci r.v.2005 potvrdí,že je to úžasná kratochvíle zvláště pakli-že se mění ta na levé straně kde je autobaterie.Zajišťovací záklopku sice vyklopíte,ale pak kryt vyklopit nelze z důvodu krytu baterie,ten sundáte a následně ho opět nevyklopíte protože je tam baterie,takže ji vyndáte a myslíte,mám vyhráno,ale ouha,ještě je tam vanička pro baterii,ta totiž musí taky ven.Takhle jsem to udělal asi 3krát a pak jsem se nas.... ,ulomil záklopky a z vrchní strany dal svorku a ejhle ono to funguje.U Mondea tento problém už není vyklopíte parabolu a žárovku v pohodě vyměníte.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 06.12.2006 10:30, ()
Jak říká jeden můj známý automechanik.
Uznávám pouze japonce a renaulty. Zeptal jsem se, japonce chápu, ale proč renaulty?
No proto, že už ve znaku upozorňují, že je to auto na pi... :o)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 06.12.2006 11:14, RE: ()
Zen napsal:
Jak říká jeden můj známý automechanik.
Uznávám pouze japonce a renaulty. Zeptal jsem se, japonce chápu, ale proč renaulty?
No proto, že už ve znaku upozorňují, že je to auto na pi... :o)
:)))))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 06.12.2006 11:46, RE: Golf 4
Ryšár napsal:
Musím potvrdit. Kolega má taky G IV. a na cestě do Chorvatska to vyměnil na benzince během společné "čurpausy" cca do 20 minut podle návodu. Já jsem neměnil ještě ani jednou xenony na své Oktávce, ale připadá mi přístup ke světlometům rozhodně lepší, než v kolegově benzínové Fábii. Jednou popisoval tuto výměnu jako horor. A přesto podle výsledků testu by to v Oktávce mělo být náročnější.
No ono to nebude tak jednoduchý,přece ještě často záleží na motorizaci,na výbavě (třeba klima) a taky na který straně se ta žárovka mění. Když sem měl starý mondeo,tak na jedný straně to byla hračka,na druhý se musela vyndat baterka...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 06.12.2006 12:48, zajímavý článek
Já vlezu pod kapotu, oddělám plastové víčko a nyní žárovku i s objímkou vyndám. Otázka 2 min. Vzadu oddělám čalounění a jen zatlačím a pootočím a mám žárovku venku za 30sec.

...Kdyby se musela sundávat maska, vyndávat baterka a jiné věci co tu autor popisuje tak to auto letí z domu!!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 06.12.2006 15:46, Vychcanost
Výrobci jsou šikovní, proč si nenaúčtovat 1,5 hodiny za 550,-/h bez daně za výměnu žárovky za dalších 300 Kč za žárovku samotnou? Já na svým autě mám starou dobrou lacinou H4 a výměna mi trvá do 5-ti minut naprosto s přehledem kdykoliv a kdekoliv. U některých vozů mi pak přijde naprosto směšné mít žárovku v základní výbavě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 06.12.2006 18:40, RE: ()
Zen napsal:
Jak říká jeden můj známý automechanik.
Uznávám pouze japonce a renaulty. Zeptal jsem se, japonce chápu, ale proč renaulty?
No proto, že už ve znaku upozorňují, že je to auto na pi... :o)
doma máme espace a vymena zarovetk trvá tak 5 minut a to bez naradi takže renaulty jsou dobrá auta sem snimi spokojen
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 06.12.2006 18:47, To je síla
No tak to je teda hustý...když to tak čtu, tak jsem zase o něco více rád, že mám Felicii, kde staré dobré H4 žárovky vyměnim za 5 minut samozřejmě bez jakéhokoli nářadí...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 06.12.2006 18:51,
Ať žije ekologie, zase se více vyhazuje odpadu - poškozených žárovek a projíždí více pohon. hmot - protože pořád svítíme. Jsem proti celodennímu svícení, stejně to k omezení nehodovosti nevedlo. Auto je vidět i když nesvítí, pokud jej někdo chce vidět. Také by mohly svítit i celodenně chodci i cyklisti, jezdci na koních - také "nejsou" vidět na silnici. Za nehodovost může neukázněnost, nezájem, arogance, velký počet účastníků a tomu neodpovídající silniční síť a k tomu ještě v hrozném stavu, apod.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 06.12.2006 20:08, Celica 5.gen
No já mám taky starou dobrou H4, ale na Celice 5.gen(mrkačka) a i kdyby se fízl stavěl na halvu tak to tam před nim bez nářadí nevyměnim:) ani s nářadim, jedno světlo je práce tak na hodinu, musí se celý vyndat a i paxe k tomu hrozně blbě dostává
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 06.12.2006 22:09, xenony na BMW 740
tak treba na sedmickovem bawu mam vybojku vymenenou za 2 minuty....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 06.12.2006 23:37, RE: xenony na BMW 740
krakatit napsal:
tak treba na sedmickovem bawu mam vybojku vymenenou za 2 minuty....
Prosím, kolik stojí taková výbojka na BMW?
Na Fabii za ní chtějí kolem 4000kč!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 06:09, RE: xenony na BMW 740
Petr napsal:
Prosím, kolik stojí taková výbojka na BMW?
Na Fabii za ní chtějí kolem 4000kč!
4000Kc na fabku?Tak to je humac!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 07:28, Citroen C5 - výměna žárovky
Tak zrovinka včera mi praskla tlumená H7 na Citroenu. Jal jsem se jí vyměnit a to byl teda porod, nemohl jsem vytáhnout kablíky, protože jsem měl u toho tak nešikovně ohnutou ruku, mám jí pořezanou jako nějaký sebevrah a celková doba výměny asi 45 min.
Navíc - Při situace kdy praskne žárovka má řidič dle doporučení některých výrobců vozidel jet do servisu v době celodenního svícení nechat si jí vyměnit .....Jak to má asi udělat - odtah???

:o)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 08:00, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Ať žije ekologie, zase se více vyhazuje odpadu - poškozených žárovek a projíždí více pohon. hmot - protože pořád svítíme. Jsem proti celodennímu svícení, stejně to k omezení nehodovosti nevedlo. Auto je vidět i když nesvítí, pokud jej někdo chce vidět. Také by mohly svítit i celodenně chodci i cyklisti, jezdci na koních - také "nejsou" vidět na silnici. Za nehodovost může neukázněnost, nezájem, arogance, velký počet účastníků a tomu neodpovídající silniční síť a k tomu ještě v hrozném stavu, apod.
....se divim, ze takovym lidem vubec davaji papiry....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 10:39, to nechapu
v té tabulce autor uvádí že na bmw 3 trvá výměna žárovky 18 minut ja jí na E46 mám vyměněnou tak do 1 minuty a to jsem jí měnil poprvé a nikdy předtím jsem to ani neviděl jak se to dělá je tam H7. Je to jenom pootočit a vytáhnout žádná pérka ani kryty nic snadný přístup.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 18:35, RE: to nechapu
zby napsal:
v té tabulce autor uvádí že na bmw 3 trvá výměna žárovky 18 minut ja jí na E46 mám vyměněnou tak do 1 minuty a to jsem jí měnil poprvé a nikdy předtím jsem to ani neviděl jak se to dělá je tam H7. Je to jenom pootočit a vytáhnout žádná pérka ani kryty nic snadný přístup.
přesně tak, mám bmw 530d, výměna cca 40 vteřin
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 20:12, RE: bez předmětu
anonym napsal:
....se divim, ze takovym lidem vubec davaji papiry....
kolikrat jste u C5 menil?

Me praskla potkavaci u C5 v noci na dalnici, prijel jsem na odpocivadlo, otevrel kapotu, zavrel a dojel jsem do cile a pak servis. Pokud ma nekdo na C5, tak i na zarovku. Stalo to kilo.
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.