0
zpět
 

diskuze k tématu: Volkswagen Touran - žádaný a vrtošivý

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.03.2012 06:55, rada
2,0 TDi, je to perla nejen mezi koncernovými motory a jistě bude ozdobou vašeho budoucího automobilu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.03.2012 08:38, rada
V nafte, 1.9 TDI, 77kW, spolehlivy TDI-PD, menit olej po 15 tisicich.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.03.2012 08:56, rada
Naprostý souhlas s Gottakem, jen bych dodal, abyste hledal verzi bez filtru pevných částic (DPF), vyhnete se tím spoustě nepříjemností. A zapomeňte na prodloužené servisní prohlídky (30 000 nebo 2 roky). Pěkně po 15 tkm, jak napsal Gottak. Výměna se týká taky filtru sání (u nás se na to běžně zapomíná). Pak budete aspoň s motorem určitě spokojený. Po 200 000 km je vhodné vyměnit olej v manuální převodovce, DSG bych se vzhledem k servisním nákladům vyhnul. Připravte si taky do zálohy cca 20 000 kč na výměnu dvouhmotového setrvačníku, který dříve či později odejde. Pokud při koupi zjistíte, že je setrvačník načatý, klidně auto kupte, ale požadujte slevu minimálně v této výši, nechte si to hned opravit a máte na dalších X tisíc km vystaráno.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.03.2012 09:41, rada
Toto auto ma par mojich kamaratov, a su s nim celkom spokojny. Ci benzin alebo naftu, to sa uz musite rozhodnut sam. Ak to ale bude starsie naftove auto, nezabudnite, ze ako nove malo vacsinou predpisane vymeny oleja po 30K km , co mu moc nepomohlo, a dalej, ze na TDI PD ma kazdy vstrekovac vraj aj svoje cerpadlo, a cena jedneho takehoto vstrekovaca je asi 700 Eur.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.03.2012 11:46, rada
Teď by se tu hodil dlouhodobý test na 100.000km Autotip č. 3/2007 nemáte někdo?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.03.2012 12:53, rada
myslíš ten test, kde Touran skončil ve spolehlivosti na 104.místě z 105 aut? :) jo,ten žebříček najdeš na auto.cz
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.03.2012 12:55, rada
Kdo mate zajem o ten test z Autobildu na 100 tisic km, napiste sem mail, naskenuju to a poslu zajemcum
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.03.2012 13:38, rada
martin.pastika@volny.cz
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.03.2012 15:47, rada
Byl to ten kde zkombinovali 2.0 TDI a DSG? :D
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.03.2012 16:05, rada
gottak, taky mi to pošli na zigi@seznam.cz

Rád si počtu o odpadu jménem 2.0TDi PD. Zlatá 1.9TDi... ( ať už rotačka 66 či 81kw nebo PD )
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.03.2012 07:06, rada
taky bych prosil poslat na ms6@centrum.cz. Díky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.03.2012 09:11, rada
Tak zajemcum poslano, je to skutecne test Touranu s DSG, myslim ze to byl propadak, hlavne kvuli motoru 2.0 TDI ((
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.03.2012 09:31, rada
Pošlete nám prosím jeden i do redakce na zpravodajstvi@ebmsystem.com každá informace se může hodit. Díky
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.03.2012 09:55, rada
Design tedy hodnotit nebudu to je věc každého soudruha, ale jinak mě nanapadá jediný důvod pro pořízení Touranu. Oproti konkurenci cenově nadprůměrný a nenapdá mě co by za tento příplatek nabízel navíc.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.03.2012 10:41, rada
Touran je typické fotříkovské auto, ale aspoň si designově ani jinak nehraje na něco, co není (např. že je "sportovní") a může být 7mi místný, což např. pro 6ti člennou rodinu dává smysl. Osobně nechápu význam 5ti místných MPV. Kombi nižší střední, nebo střední je podle mě daleko praktičtější, o jízdních vlastnostech apod. ani nemluvě... Jinak se Touranem v sekci autobazar podrobně zabývá SM č. 22/11, taky zajímavé info.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.03.2012 13:23, rada
Mě 7místné MPV, jako auto pro rodinu, tedy smysl nedává. Když vezu děti, vždy vezu také nějaké věci (děti jsou prostě čuňata) a při využití 7 sedaček je využitelná velikost kufru takového auta nula. Naopak 5 místné MPV má kufr, kam na rozdíl od kombi, naložím nesložený kočárek a ješte zbude sposta místa na ostatní krámy.
K dotazu - osobně si myslím, že touran není žádná výhra co se spolehlivosti týká a jeho vysoká cena je těžko pochopitelná. Rozhodně bych se podíval po něčem jiném u konkurence, umí to stejné a je přitom levnější.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.03.2012 18:19, rada
tourana 1,9tdi mám rok,koupil sem v německu s 200tis.km a serviskou,po jízdní stránce 100x lepší jak octavia 1,výborné jízdní vlastnosti,super podvozek,motor stačí na běžnou jízdu,žádný závodění,spotřeba 6,5l/100km. děti se hádají kdo pojede v kufru,milují to(mám 7místné). jinak závad docela dost,výměna jednotky palubní sítě,ventilátoru chladiče,ložisko v kole,občas mi svítí kontrolka servořízení,děsím se co to zas bude stát. cenu si ale touran drží vysoko,tak ho asi prodám a koupím scenika o 100tis.levněji. poruchový to bude stejně taky
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.03.2012 19:18, rada
Tak Jahy to rozlousknul. Je monhem lepší jak Octavia 1generace. Potom není jediná věc která by bránila v jeho koupi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.03.2012 13:14, rada
Kupte Opel Zafira, je mnohem levnější, spolehlivější, subjektivně i líbivější, má lepší motory a v ničem nezaostává za Touranem. Je to právě naopak.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.03.2012 13:47, rada
Kup si raději BMW !
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.