0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaký motor pro VW Touran?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 31.08.2008 21:27, RE: for cruise
anonym napsal:
Zdravím. Mám 4 měsíce nového Tourana. Týden po koupi opět snížili cenu o 80 tisíc. Takže pan redaktor se ani nepodíval do současného ceníku. Nejlevnější verze z ceníku úplně zmizela. V podstatě je nabízen za nižšší cenu než OCT II combi a má něco navíc. Mám zcela imobilního syna, takže jsem měl zcela konkrétni požadavky. Zkoušeli jsme mnoho aut. Nakonec se to zcvrklo na VW Caddy, respektive Citroen C4 Grand Picaso a VW Touran. Proto, že jsem potřeboval ještě 140 tisíc na elektrický vozík, mám j...
Pan nejak zapomel zaradit do vyberu Toyotu Corollu Verso. Myslim si, ze po vsech strankach je jednoznacne lepsi nez Touran.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 31.08.2008 22:45, RE: for cruise
anonym napsal:
Pan nejak zapomel zaradit do vyberu Toyotu Corollu Verso. Myslim si, ze po vsech strankach je jednoznacne lepsi nez Touran.
Nezapomněl na Toyotu. Bohužel malý kufr, atd. Zdůrazňoval jsem, které vozy přicházely max. v úvahu. Tady nešlo o značku, ale co konkrétní auto nabízí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.09.2008 14:07, RE: Já se fakt jen směju :o))
anonym napsal:
v podstatě máš pravdu ale:
Lidem leží koncern v žaludku podle mě proto že lidi kteří v něm jezdí z něj dělají něco o hodně víc něž co je. Jeho ceny to jen potvrzují. To se poslouchat chvíli, ale ne pořád dokola jaká že ta octavie fabie passat atd vlastně je dokonalý bezporuchový auto se spotřebou 00nic/100 atd.
Pak se nesmíme divit že to někomu leží v žaludku..................
No, problem asi bude v tom, ze neco "o hodne vice" z nich delaji v kazdem svem komentari akorat tak vsichni antikoncernovi fanatici. Ze by nejaky majitel VW psal ze to je absolutne bezporuchove auto s nulovou spotrebou jsem nevidel, zato prispevku typu "koncernova sracka, srot atd." tady vidim u kazdeho testu habadej.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.09.2008 14:17, RE: for cruise
anonym napsal:
Zdravím. Mám 4 měsíce nového Tourana. Týden po koupi opět snížili cenu o 80 tisíc. Takže pan redaktor se ani nepodíval do současného ceníku. Nejlevnější verze z ceníku úplně zmizela. V podstatě je nabízen za nižšší cenu než OCT II combi a má něco navíc. Mám zcela imobilního syna, takže jsem měl zcela konkrétni požadavky. Zkoušeli jsme mnoho aut. Nakonec se to zcvrklo na VW Caddy, respektive Citroen C4 Grand Picaso a VW Touran. Proto, že jsem potřeboval ještě 140 tisíc na elektrický vozík, mám j...
Jestli se O2 s 1.9tdi nezahreje po 20km, tak to bude nejaka chybka, takhle dlouho to netrva (pokud neni zrovna -30stupnu C).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.09.2008 22:48, RE: Já se fakt jen směju :o))
anonym napsal:
Chlapi co se čilíte jen si všimněte kam to koncern dopracoval kupuje je Porsche takže majtele fauveček teď budou chodit ještě vzpřímeněji protože na nich bude ulpívat ta sláva značkz ktere deutschland filove vyslovuji s posfátnou uctou. Btw původem je firma Porsche z rakouska. Ale co je hlavní že auta koncernu který se jmenuje VolksWagen v překladu lidové vozidlo u nás platí jako něco víc snad jako synonymum luxusu. Dovedu si představit jak by se prodávaly třeba šaty s názvem Coco Chanel - lidové hadry )))
Nedava to hlavu ani patu, zkus to jeste jednou...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 07.09.2008 00:42, RE: for cruise
mikes napsal:
Jestli se O2 s 1.9tdi nezahreje po 20km, tak to bude nejaka chybka, takhle dlouho to netrva (pokud neni zrovna -30stupnu C).
Měl jsem na mysli zahřátí motoru na provozní teplotu. Né že by do 20 km netopil. Tyto "studené" jízdy jsou na opotřebení motoru nejhorší. Vlastné i u mé druhé OCTI 1,6 se motor zahříval mnohem hůře než u první. Ale také byla spotřeba mnohem nižší!!! Reklamoval jsem to, ale bylo mi to vysvětleno. Když má motor malou spotřebu, je i odpadní teplo menší, takže o tom to je. Každopádně nafta na popojíždění moc není.
reagovat
paulu.frantisekFB
počet příspěvků1
datum registrace03.04.2013
Středa 03.04.2013 19:48, RE: 2.0TDI
asi takhle, mam udajne nejhorsi motor 2,0tdi 16v s dsg, setrvacnik rachta pri chcipnuti uz od 240 000 za jizdy neni problem, vsichni tvrdi ze se musi vymenit, nemusi !!!
jinak normalni udrzba, repas starteru i alternatoru po 400 000
vse original po 497 000 a bez problemu jezdi
tankuju pouze u jedne pumpy, stale stejny olej sice ne 5w30 ale 5w40
u 30 byla spotreba 2,5 u 40 1l od vymeny k vymene, olej v dsg po 60 poctive za me pritomnosti, palivovy filtr po 30 ostatni pri kazde vymene oleje, zadny longlife !!! standartni olej a po 12 - 15 000 ven
vetsina problemu je mezi sedadlem a volantem
jo casto praskaji zarovky, asi se jim light modul nepovedl, stejna zkusenost u vice touranu
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.