0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaký motor pro VW Touran?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.08.2008 07:33, 2.0TDI
tenhle motor je nejhorsi TDIcko od VW vsech dob, nebrat!!!!!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.08.2008 07:53,
Kdo chce kam pomozme mu tam.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.08.2008 09:00, RE: 2.0TDI
anonym napsal:
tenhle motor je nejhorsi TDIcko od VW vsech dob, nebrat!!!!!!!
Ty jsi ale pako, co to meleš za kraviny?!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.08.2008 09:19, RE: 2.0TDI
anonym napsal:
Ty jsi ale pako, co to meleš za kraviny?!
Prasklé hlavy, dvouhmoté setrvačníky,... Zatím se o tom smí jen šeptat. To by tédéíčkáři jinak nepřežili.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.08.2008 09:23, RE: 2.0TDI
anonym napsal:
Prasklé hlavy, dvouhmoté setrvačníky,... Zatím se o tom smí jen šeptat. To by tédéíčkáři jinak nepřežili.
to máš jak se starým superbem dokud se neobjevil novej nebylo nad něj a málem ho srovnávali i s A8 atd ted tady máme novej model a najednou někdo od někud vytáhnul že starej byl původně určenej pro asijskej trh a že byl kvalitativně hodně podprůměrnej.
Až si vytahnou ve Vw hlavu z pr...e a přestanou dělat TDI tak počkej jakou na něj hoděj hned špínu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.08.2008 09:42, Já se fakt jen směju :o))
watchtower napsal:
Kdo chce kam pomozme mu tam.
Tady je opět v začátcích téhle diskuze a v podstatě i v článku samotném vidět, jak VW a vůbec koncern leží strašně lidem v žaludku a napadají mě už opravdu jen hloupý odpovědi na otázku proč?? Protože na něj ti kritizující nemají? Nebo proč??? SAMOZŘEJMĚ, že každé auto má svoje chyby, má svojí poruchovost a podobně, ale dělat z VW (group) v podstatě předraženou hromadu šrotu je fakt přitažený za vlasy... Vážený pane redaktore...že Touran nenabízí víc než jeho konkurenti, například Vámi zmiňovaná Zafira, Scenic,Picaso ??? Proboha jak dlouho v oboru děláte ??? Vyzkoušel jste někdy tyhle 4 vozy ???? Jenom co se týká jízdy,jízdních vlastností, spotřeby a podobně?? Viděl jste někdy tyto vozy po 300tis. a více kilometrech ??? Asi ne, tak si prosím nechte bludy o nevýhodách předraženého VW. Ono kdyby bylo fakt předražené a nic za to nenabízelo, věřte tomu, že se nebude tak dobře prodávat. Reagovat na "nejhorš" motor od VW všech dob(2,0 tdi) snad ani nemá smysl... Jen klidně dál všichni házejte špínu na koncernový auta a nepřiznejte, že jsou v zásadě velmi slušný (jak jsem psal, vše má chyby), akorát tím potvrzujete, jak hodně vám leží v žaludku :o))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.08.2008 09:59, TOTO ČTĚTE
cruise napsal:
Tady je opět v začátcích téhle diskuze a v podstatě i v článku samotném vidět, jak VW a vůbec koncern leží strašně lidem v žaludku a napadají mě už opravdu jen hloupý odpovědi na otázku proč?? Protože na něj ti kritizující nemají? Nebo proč??? SAMOZŘEJMĚ, že každé auto má svoje chyby, má svojí poruchovost a podobně, ale dělat z VW (group) v podstatě předraženou hromadu šrotu je fakt přitažený za vlasy... Vážený pane redaktore...že Touran nenabízí víc než jeho konkurenti, například Vámi zmiňovaná...
ještě doplnění: PŘEČTĚTE SI PROSÍM TUTO RECENZI TADY NA TIP CARSU !!!!! :

TEST: Volkswagen Touran 2.0 TDI - stále má co nabídnout

Psal jí pan Šikl a sám přiznává, že nemá koncernové vozy moc v lásce, ale velmi přesně a objektivně Tourana zhodnotil.....!!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.08.2008 10:31, RE: 2.0TDI
anonym napsal:
Prasklé hlavy, dvouhmoté setrvačníky,... Zatím se o tom smí jen šeptat. To by tédéíčkáři jinak nepřežili.
tenhle motor má známej v A4, najel sní během třech let už asi 180 tis.km a ani jedna závada se mu z těch zminovaných nestala teda a vlastně se mu nestala snad ještě žádná závada! problém co já vidím je ta neustále zminovaná vyšší hlučnost motoru a hlavně to že má šílenou spotřebu oleje!!! nevím už kolik přesně si to vezme na tisíc km, ale mám pocit že je to možná i něco okolo litru oleje!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.08.2008 11:03, RE: Já se fakt jen směju :o))
cruise napsal:
Tady je opět v začátcích téhle diskuze a v podstatě i v článku samotném vidět, jak VW a vůbec koncern leží strašně lidem v žaludku a napadají mě už opravdu jen hloupý odpovědi na otázku proč?? Protože na něj ti kritizující nemají? Nebo proč??? SAMOZŘEJMĚ, že každé auto má svoje chyby, má svojí poruchovost a podobně, ale dělat z VW (group) v podstatě předraženou hromadu šrotu je fakt přitažený za vlasy... Vážený pane redaktore...že Touran nenabízí víc než jeho konkurenti, například Vámi zmiňovaná...
v podstatě máš pravdu ale:
Lidem leží koncern v žaludku podle mě proto že lidi kteří v něm jezdí z něj dělají něco o hodně víc něž co je. Jeho ceny to jen potvrzují. To se poslouchat chvíli, ale ne pořád dokola jaká že ta octavie fabie passat atd vlastně je dokonalý bezporuchový auto se spotřebou 00nic/100 atd.
Pak se nesmíme divit že to někomu leží v žaludku..................
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.08.2008 11:16, RE: Já se fakt jen směju :o))
cruise napsal:
Tady je opět v začátcích téhle diskuze a v podstatě i v článku samotném vidět, jak VW a vůbec koncern leží strašně lidem v žaludku a napadají mě už opravdu jen hloupý odpovědi na otázku proč?? Protože na něj ti kritizující nemají? Nebo proč??? SAMOZŘEJMĚ, že každé auto má svoje chyby, má svojí poruchovost a podobně, ale dělat z VW (group) v podstatě předraženou hromadu šrotu je fakt přitažený za vlasy... Vážený pane redaktore...že Touran nenabízí víc než jeho konkurenti, například Vámi zmiňovaná...
Najděte si dlouhodobý test Touranu auto Bildu na 100.000 km kde po testu celé auto rozeberou do šroubku a vyhodnotí jeho opotřebení. Jestli se Vám to nechce hledat, tak Vám prozradím že z 45 testovaných vozů skončil Touran poslední. Jinak proti VW nic nemám, jsou to určitě dobrá auta, nicméně s autorem článku souhlasím že jsou předražené, alespoň v česku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.08.2008 11:36, RE: Já se fakt jen směju :o))
figo napsal:
Najděte si dlouhodobý test Touranu auto Bildu na 100.000 km kde po testu celé auto rozeberou do šroubku a vyhodnotí jeho opotřebení. Jestli se Vám to nechce hledat, tak Vám prozradím že z 45 testovaných vozů skončil Touran poslední. Jinak proti VW nic nemám, jsou to určitě dobrá auta, nicméně s autorem článku souhlasím že jsou předražené, alespoň v česku.
Je to krám,Já bych šel do Fordu C-Max 2.0 tdci!Byl dobře ohodnocenej všude!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.08.2008 12:23, RE: Já se fakt jen směju :o))
figo napsal:
Najděte si dlouhodobý test Touranu auto Bildu na 100.000 km kde po testu celé auto rozeberou do šroubku a vyhodnotí jeho opotřebení. Jestli se Vám to nechce hledat, tak Vám prozradím že z 45 testovaných vozů skončil Touran poslední. Jinak proti VW nic nemám, jsou to určitě dobrá auta, nicméně s autorem článku souhlasím že jsou předražené, alespoň v česku.
četl jsem to a souhlasím, klukům v Německu se to auto nepovedlo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.08.2008 15:31, RE: Já se fakt jen směju :o))
anonym napsal:
Je to krám,Já bych šel do Fordu C-Max 2.0 tdci!Byl dobře ohodnocenej všude!!
Ba ba, ale moc to nevykřikuj, jinak jeho cena (ojetiny) vyletí na úroveň Touranu a já bych napřesrok utřel nos.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.08.2008 20:24, RE: Já se fakt jen směju :o))
cruise napsal:
Tady je opět v začátcích téhle diskuze a v podstatě i v článku samotném vidět, jak VW a vůbec koncern leží strašně lidem v žaludku a napadají mě už opravdu jen hloupý odpovědi na otázku proč?? Protože na něj ti kritizující nemají? Nebo proč??? SAMOZŘEJMĚ, že každé auto má svoje chyby, má svojí poruchovost a podobně, ale dělat z VW (group) v podstatě předraženou hromadu šrotu je fakt přitažený za vlasy... Vážený pane redaktore...že Touran nenabízí víc než jeho konkurenti, například Vámi zmiňovaná...
Touran se prodává dobře? A kde?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.08.2008 23:25, RE: Já se fakt jen směju :o))
Radek napsal:
Touran se prodává dobře? A kde?
Chlapi co se čilíte jen si všimněte kam to koncern dopracoval kupuje je Porsche takže majtele fauveček teď budou chodit ještě vzpřímeněji protože na nich bude ulpívat ta sláva značkz ktere deutschland filove vyslovuji s posfátnou uctou. Btw původem je firma Porsche z rakouska. Ale co je hlavní že auta koncernu který se jmenuje VolksWagen v překladu lidové vozidlo u nás platí jako něco víc snad jako synonymum luxusu. Dovedu si představit jak by se prodávaly třeba šaty s názvem Coco Chanel - lidové hadry )))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.08.2008 00:07, RE: Já se fakt jen směju :o))
cruise napsal:
Tady je opět v začátcích téhle diskuze a v podstatě i v článku samotném vidět, jak VW a vůbec koncern leží strašně lidem v žaludku a napadají mě už opravdu jen hloupý odpovědi na otázku proč?? Protože na něj ti kritizující nemají? Nebo proč??? SAMOZŘEJMĚ, že každé auto má svoje chyby, má svojí poruchovost a podobně, ale dělat z VW (group) v podstatě předraženou hromadu šrotu je fakt přitažený za vlasy... Vážený pane redaktore...že Touran nenabízí víc než jeho konkurenti, například Vámi zmiňovaná...
Když jsem se dočetl, že verze před faceliftem neměla možnost 2 dodatečných sedadel v zavazadelníku jako Zafira... Fakt nevím, jestli autor článku někdy tato auta viděl. Nebo, že bych měl já i spousta jiných majitelů prvních verzí nějaký prototyp?
Nic naplat, každý zná to auto, které vlastní, popř. jej užívá. Pokud píšete recenze na všechna auta, tak asi nemáte šanci znát vše do posledních detailů - a pak to tak vypadá.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.08.2008 00:12, RE: Já se fakt jen směju :o))
figo napsal:
Najděte si dlouhodobý test Touranu auto Bildu na 100.000 km kde po testu celé auto rozeberou do šroubku a vyhodnotí jeho opotřebení. Jestli se Vám to nechce hledat, tak Vám prozradím že z 45 testovaných vozů skončil Touran poslední. Jinak proti VW nic nemám, jsou to určitě dobrá auta, nicméně s autorem článku souhlasím že jsou předražené, alespoň v česku.
K tomuto testu již vyšlo mnoho dodatků, kde pravděpodobně testovali nějaký vadný kus. Mnoho jiných testů bylo OKa také majitelů je s těmito vozy spokojeno.

Btw - krátce po Touranovi ukončili test i Toyoty Avensis - etalon kvality - výsledek? Taky nic moc! Ale to snad ani u Toyoty není možné, ne?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.08.2008 22:09, for cruise
cruise napsal:
Tady je opět v začátcích téhle diskuze a v podstatě i v článku samotném vidět, jak VW a vůbec koncern leží strašně lidem v žaludku a napadají mě už opravdu jen hloupý odpovědi na otázku proč?? Protože na něj ti kritizující nemají? Nebo proč??? SAMOZŘEJMĚ, že každé auto má svoje chyby, má svojí poruchovost a podobně, ale dělat z VW (group) v podstatě předraženou hromadu šrotu je fakt přitažený za vlasy... Vážený pane redaktore...že Touran nenabízí víc než jeho konkurenti, například Vámi zmiňovaná...
Jedna z odpovědí proč VW mafian primitiv grupe leží lidem v žaludku je i v odpovědi od pana redaktora, mezi 6 a 7 řádkem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 31.08.2008 01:05, RE: for cruise
Ráďa napsal:
Jedna z odpovědí proč VW mafian primitiv grupe leží lidem v žaludku je i v odpovědi od pana redaktora, mezi 6 a 7 řádkem.
Zdravím. Mám 4 měsíce nového Tourana. Týden po koupi opět snížili cenu o 80 tisíc. Takže pan redaktor se ani nepodíval do současného ceníku. Nejlevnější verze z ceníku úplně zmizela. V podstatě je nabízen za nižšší cenu než OCT II combi a má něco navíc. Mám zcela imobilního syna, takže jsem měl zcela konkrétni požadavky. Zkoušeli jsme mnoho aut. Nakonec se to zcvrklo na VW Caddy, respektive Citroen C4 Grand Picaso a VW Touran. Proto, že jsem potřeboval ještě 140 tisíc na elektrický vozík, mám jen benzínovou 1,6. Na dlouhé cesty to ještě jde. Spotřeba. vypočtená 7 - 7,3 l/100km. Ve městě s klimou klidně i 10 l/100 km.Palubní počítač ukazuje o nějaké deci víc. S dynamikou je to horší. Pohotovostní váha 1,5 t. Ale podobně váží i konkurenční vozy. Proto, že se s autem jezdí i velmi krátké trasy po městě, tak se mi naftová verze s turbem nezdá moc vhodná. Motor se nezahřeje. Zkušenosti s OCT II 1,9 TDI PD, kdy se motor nezahřeje ani po 20 km. Negativní vliv na životnost-opotřebení motoru. Po funkční stránce auto určitě nabízí víc než konkurence, proto jsem se pro něj i rozhodl. Hodnotit spolehlivost je předčasné, mám najeto prozatím něco kolem 6 t. km. Znovu zdůrazňují, že mé požadavky splňoval jen Opel Zafíra, VW Caddy, Citroen C4 Grand Picasso a VW Touran. Proto, že vůz používá i manželka se to zredukovalo jen na Citroena a Tourana!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 31.08.2008 15:11,
Touran 2.0 TDI 103 kw DSG je bomba, mám to samé
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.