0
zpět
 

diskuze k tématu: BMW X5 vs VW Touareg - které vybrat?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, německá vozidla, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 23.05.2009 11:29, RE: Doporučuju,Subaru 2D
Kobyla napsal:
Och já popleta,děkuji za doplnění.Byl jsem trochu v časové tísni a musel jsem si koupit potraviny pivo,víno a nějaké maso na zítřejší party.Jo Subaru a zbytek autosvěta.
,-)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 23.05.2009 20:54, RE: Podobný problém A6 3.0 TDi x 530 xd ...
Kylie napsal:
... se bude řešit jen "o fous" SLOŽITĚJi:
Vůz s lepším motorem i podvozkem je (opět) JASNÝ a i když "náskok díky technice" se (opět) NEkoná - NEní to vyloženě "špatný" vůz (myslím že zrovna v tomhle motoru někdy mezi těmi cca 150ti a 200 t. km "odejde" řetěz a asi je rozumné udělat celé ROZVODy (ale jinak je to možná ta NEJ"rozumnější" pohonná jednotka do tohoto vozu - samozřejmě krom V10 5.2 ...
Ale jinak - LÍBIL se mi kdesi nadpis článku o tomto voze (myslím nějaký Gebrauchtwagen kat...
A6 3.0 TDI bude levnější a světě div se možná i spolehlivější. Ne nadarmo obsazuje nejvyšší příčky v testech spolehlivosti. Steptronic je lepší než tiptronic. X-drive je v extrémních situacích lepší než quattro, ale ruku na srdce, kdo se do nich a jak často dostane? Motory budou mít oba dva tytéž nemoci, vstřiky a turba, čím míň bude mít auto najeto km tím líp. Podvozek je lepší u BMW, pokud nezainvestujete do vzduchu i AUDI(což bych osobně učinil). Osobně jsem měl před rokem pětku (bez x-drive) a po čase bych řekl: každé to auto má něco do sebe. Bavorák vypadá líp zvenku a AUDI líp zevnitř. Svezte se v tom i v tom a pak se rozhodněte, auto není jenom motor, jak si někteří myslí...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 23.05.2009 21:12, RE: Podobný problém A6 3.0 TDi x 530 xd ...
Reno napsal:
A6 3.0 TDI bude levnější a světě div se možná i spolehlivější. Ne nadarmo obsazuje nejvyšší příčky v testech spolehlivosti. Steptronic je lepší než tiptronic. X-drive je v extrémních situacích lepší než quattro, ale ruku na srdce, kdo se do nich a jak často dostane? Motory budou mít oba dva tytéž nemoci, vstřiky a turba, čím míň bude mít auto najeto km tím líp. Podvozek je lepší u BMW, pokud nezainvestujete do vzduchu i AUDI(což bych osobně učinil). Osobně jsem měl před rokem pětku (bez x-drive)...
ale jestli vás netrápí peníze, kupte allroada 3.0 TDI..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 23.05.2009 23:51, RE: Podobný problém A6 3.0 TDi x 530 xd ...
Reno napsal:
A6 3.0 TDI bude levnější a světě div se možná i spolehlivější. Ne nadarmo obsazuje nejvyšší příčky v testech spolehlivosti. Steptronic je lepší než tiptronic. X-drive je v extrémních situacích lepší než quattro, ale ruku na srdce, kdo se do nich a jak často dostane? Motory budou mít oba dva tytéž nemoci, vstřiky a turba, čím míň bude mít auto najeto km tím líp. Podvozek je lepší u BMW, pokud nezainvestujete do vzduchu i AUDI(což bych osobně učinil). Osobně jsem měl před rokem pětku (bez x-drive)...
Myslím že to s tím "odcházením" ROZVODů je trochu "specifická" NEMOC (a NEmají jí VŠECHNY MOTORy ,-)
PS: A řadový šestiválec bmw R6 možná bude přeci jen trochu LEPŠí, než "obyč" V6 od vw ...
PPS: Doporučení na svezení je URČITĚ to NEJlepší, ale jinak MOTOR je na voze OPRAVDU to skoro NEJdůležitější (a to i v případě, že jezdíte DŮSLEDNĚ dle předpisů .-)
Pěkný den
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 23.05.2009 23:54, RE: Podobný problém A6 3.0 TDi x 530 xd ...
Reno napsal:
ale jestli vás netrápí peníze, kupte allroada 3.0 TDI..
... ale jestli vás netrápí peníze, kupte si allauto bmw X6 35d (lepší NEnajdete - ono se totiž zatím lepší NEvyrábí ,-)
PS: Mluvím o TÉTO kategorii vozů - a myslím že verze 50i a eM je JEŠTĚ lepší, ale i to "obyčejné" 35d je NADe všemi..
PPS: Ale jinak 530 xd je také "prima"
Pěkný den ,-)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 24.05.2009 08:15, RE: Podobný problém A6 3.0 TDi x 530 xd ...
Kylie napsal:
Myslím že to s tím "odcházením" ROZVODů je trochu "specifická" NEMOC (a NEmají jí VŠECHNY MOTORy ,-)
PS: A řadový šestiválec bmw R6 možná bude přeci jen trochu LEPŠí, než "obyč" V6 od vw ...
PPS: Doporučení na svezení je URČITĚ to NEJlepší, ale jinak MOTOR je na voze OPRAVDU to skoro NEJdůležitější (a to i v případě, že jezdíte DŮSLEDNĚ dle předpisů .-)
Pěkný den
pán se ptá na kombík a dostane doporučení na SUV s dvojnásobnou pořízovací cenu /kdybyste chtěla rejpat, tak o allroadu jsem se zmínil kvůli tomu, že se dá pořídit o cca 100-200 tisíc víc než auta, co měl v hledáčku).
nevím co je dobrého na prašivém SUV pro čtyři lidi (teda 2 lidi a 2 děti) bez kufru...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 24.05.2009 08:19, RE: Podobný problém A6 3.0 TDi x 530 xd ...
Reno napsal:
pán se ptá na kombík a dostane doporučení na SUV s dvojnásobnou pořízovací cenu /kdybyste chtěla rejpat, tak o allroadu jsem se zmínil kvůli tomu, že se dá pořídit o cca 100-200 tisíc víc než auta, co měl v hledáčku).
nevím co je dobrého na prašivém SUV pro čtyři lidi (teda 2 lidi a 2 děti) bez kufru...
výměna vytahaného řetězu je finančně náročnější, ovšem to člověk, který si kupuje BMW nebo audi asi moc neřeší, poté, co každých 25 tisíc vysolí 10-15 tisíc za běžnou servisní prohlídku...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 24.05.2009 09:31, tinditko fakt neeee!!!!!mozná to fabie 1.2 HTP
Si normalni??? do touaregu R5 TDI ??? do touaregu bych radši volil 3,0 V6 TDI s tiptronicem (s tindítkem(manual) radši ne měl ho známý a vůbec se nehodí k charakteru auta myslím V6 TDI)....X5 je o hodne lepší volba než touareg ale opět se tindítko k charakteru auta nehodí steptronic se k X5 hodi více, 3.0d je vynikající motor, má výbornou spotřebu, ale 4,4i je prostě božský a to zvukem, rychlostí a vším až na tu spotřebu ta bude vyšší ale ne o tolik, za ten vykon to ale fakt stojí...
když koupíš s automatem nebudeš sklamán, ale naopak velmi překvapen a poté už nebudeš chtít příští auto s tindítkem....FAKT!!!
PS: naopak třeba do BMW 330i bych manuál volil ale do SUV nee....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 24.05.2009 09:40, RE: Milý karlos(i)!
Kylie napsal:
S "potěšením" sleduji vaši "kopírovací" SNAHU a "s potěšením" vzpomínám z hodin psychologie CO to "znamená" ,-)
PS: Já "nudně" stojím na SVÉM a mám (víceméně) SHODNÝ názor s autorem odpovědi i s testy, které jsem o vozech četla (i s Gebrauchtwagen katalogy) - na základně ČEHO jste se OPAK rozhodl "tvrdit" vwy?
Sympatie k značce? Jste majitel BAZARu a nějaký vw Touareg 3.0 TDi (to je ten motor jak mu BEZ varování a NEčekaně někde před 200 t. km "odejde" rozvodový řetěz? - tedy...
hej Kylie uz di nekam.. nikdo na tebe není zvědavý a to jak na auto.cz tak tady...já bych řekl že ten tvuj zaprdený manžel má prodejnu citroenu a nejede mu to tak s tama mas aspon auto ty a všude rozkecáváš že je super a přitom je to nějaká hujda tak co chceš od :D CITROENU :D napiš až skrachne zůčastním se dražby :D
PS: 3.0 V6 TDI není špatný motor ale X5 je lepší volba... a neber si to špatně..pekný den
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 24.05.2009 10:48, RE: Podobný problém A6 3.0 TDi x 530 xd ...
Reno napsal:
pán se ptá na kombík a dostane doporučení na SUV s dvojnásobnou pořízovací cenu /kdybyste chtěla rejpat, tak o allroadu jsem se zmínil kvůli tomu, že se dá pořídit o cca 100-200 tisíc víc než auta, co měl v hledáčku).
nevím co je dobrého na prašivém SUV pro čtyři lidi (teda 2 lidi a 2 děti) bez kufru...
Já NEbýt "fanynka" vozů typu SUV - model X6 mne prostě ale ZAUJAL (NE velkým zavazadelníkem, NE "praktičností" a dokonce ani NE plasty na palubce - ZAUJAL mne VŠíM ostatním, přímo FANTASTICKY jezdí a je osazen jen VÝBORNÝMi nebo FAMÓZNíMi MOTORy a tyto "drobnosti" já tak nějak "upřednostňuji").
To byla samozřejmě jen "odbočka" - jinak opravdu 530 xd vidím jako ROZUMNÉ řešení, jako vůz s výborným podvozkem i motorem (to je to na co se nejdříve dívám JÁ, jak konkrétnímu člověku vyhovuje/líbí se exteriér/interiér, to už je spíše INDIVIDUÁLNí věc, "soukromé" potřeby a vkus - a navíc věci, které auto autem až tak NEdělají - to umí posoudit i tetička v důchodovém věku ... JAKÝ motor zvolit, atd. - tam se "kapička" znalostí již hodí, to již "běžný důchodce" spíše NEví .-)
PS: Audi s allroad sice PĚKNĚ napodobilo SUBARU (a co nevidět se dočkáme Accord Allroad ,-( , ale mně tyto "napůl-verze" až tak "sympatické" NEjsou (ale komerčně úspěšné asi spíše jsou, že?)
PPS: No a já MUSELA něco napsat - přece NEní "možné", aby CHLAP měl POSLEDNí slovo, nebo? ,-)
Pěkný den
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 24.05.2009 10:52, RE: Podobný problém A6 3.0 TDi x 530 xd ...
Reno napsal:
výměna vytahaného řetězu je finančně náročnější, ovšem to člověk, který si kupuje BMW nebo audi asi moc neřeší, poté, co každých 25 tisíc vysolí 10-15 tisíc za běžnou servisní prohlídku...
Já vím (já autíčkům ROZUMíM ,-)
... ale proč je vypuštění/napuštění oleje (nemám na mysli MNOŽSTVí .-) a podobné "jednotné"/všude STEJNÉ ÚKONy u "prémie" klidně 4x dražší než u ... Citroën - to v tomhle životě asi NE-pochopím ,-)
PS: K tomu "končícímu" řetězu byl německý odborný tisk maličko KRITIČTĚJŠí, než vy ... (čím by to tak mohlo být? .-)
Pěkný den
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 24.05.2009 12:33, RE: Doporučuju,ale X6?
Reno napsal:
Pisatel se ptá po dieselovém ojetém SUV, prodává Subaru něco takového? Třeba mi něco uniklo?
samozrejme ze je- TRIBECA
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 24.05.2009 15:54, NeMOC milý NWM(e)!
NWM napsal:
hej Kylie uz di nekam.. nikdo na tebe není zvědavý a to jak na auto.cz tak tady...já bych řekl že ten tvuj zaprdený manžel má prodejnu citroenu a nejede mu to tak s tama mas aspon auto ty a všude rozkecáváš že je super a přitom je to nějaká hujda tak co chceš od :D CITROENU :D napiš až skrachne zůčastním se dražby :D
PS: 3.0 V6 TDI není špatný motor ale X5 je lepší volba... a neber si to špatně..pekný den
Proč "zapuděný"?
KAM mám jít?
Já zas NEbýt zvědava na anoNiWMy (tak to "chodí" .-)
Buřtík NEmá prodejnu Citroën(ů) - musíte fantazii ještě HÓÓÓÓDNĚ "popohnat" ,-)
Was ist das "hujda"?
Já myslela, že během historie zatím VŽDY prodával Citroën NÁSOBKY vozů .. než třeba Škoda (ale jinak já znám i jiná a LEPŠí autíčka, než zrovna Citroën - já JEN říkám, že je v česku docela DOST PODceňovaný ... bůhví proč)
PS: Však já NAPSALA, že 3.0 V6 TDi je nakonec NEJ- volbou pro A6 a NEberu si to špatně (jen to "zapuděný" - to bylo takové "slabší" ,-(
PPS: Proč myslíte "... že krachne"? Víte něco co profíci NEee? Na "krach" je momentálně docela DOST adeptů - od Chrysler a po Saab či Opel, Citroën myslím NEní v nějaké "těžké krizi" (v britském AutoCar se dokonce nedávno Andrew Frankel celkem "rozplýval" nad novými technologiemi co se připravují do výroby - elektromotory v zadních kolech, tedy kombinace naftových motorů s hybridní technologií - ostatně HODNĚ značek používá Citroën NAFTové motory) ....
... TEĎ mi to "došlo" - vy jste NIKDY NEjel v ŽÁDNÉ vyšší verzi Citroën C5 či C6, že?
Pěkný den
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 24.05.2009 18:15, RE: Podobný problém A6 3.0 TDi x 530 xd ...
Kylie napsal:
Já NEbýt "fanynka" vozů typu SUV - model X6 mne prostě ale ZAUJAL (NE velkým zavazadelníkem, NE "praktičností" a dokonce ani NE plasty na palubce - ZAUJAL mne VŠíM ostatním, přímo FANTASTICKY jezdí a je osazen jen VÝBORNÝMi nebo FAMÓZNíMi MOTORy a tyto "drobnosti" já tak nějak "upřednostňuji").
To byla samozřejmě jen "odbočka" - jinak opravdu 530 xd vidím jako ROZUMNÉ řešení, jako vůz s výborným podvozkem i motorem (to je to na co se nejdříve dívám JÁ, jak konkrétnímu člověku vyhovuje/líbí se ...
Mně nevadí kopírování nebo napodobování AUDI po Subaru, protože Subaru má možná symetrické 4x4, nicméně ostatní věci těžce pokulhávají za civilizací, chybí slušný dieselový šestiválec, pořádný automat, vnitřní prostor a celkový design je taky špatný... takže mi vůbec nevadí, že to Audi posunulo mnohem dál k celkové spokojenosti...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 24.05.2009 20:22, RE: Doporučuju,ale X6?
tomaskrtek napsal:
samozrejme ze je- TRIBECA
Tribecca se vyrábí s dieselovým motorem?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 24.05.2009 22:02, RE: Doporučuju,ale X6?
Reno napsal:
Tribecca se vyrábí s dieselovým motorem?
Tribecca se nevyrábí s žádným motorem, TRIBECA se, pokud vím, dělala s třílitrem, nyní 3.6, benzín, boxer. Neboť nejlepší diesel je žádný diesel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.05.2009 00:00, RE: Podobný problém A6 3.0 TDi x 530 xd ...
Kylie napsal:
... se bude řešit jen "o fous" SLOŽITĚJi:
Vůz s lepším motorem i podvozkem je (opět) JASNÝ a i když "náskok díky technice" se (opět) NEkoná - NEní to vyloženě "špatný" vůz (myslím že zrovna v tomhle motoru někdy mezi těmi cca 150ti a 200 t. km "odejde" řetěz a asi je rozumné udělat celé ROZVODy (ale jinak je to možná ta NEJ"rozumnější" pohonná jednotka do tohoto vozu - samozřejmě krom V10 5.2 ...
Ale jinak - LÍBIL se mi kdesi nadpis článku o tomto voze (myslím nějaký Gebrauchtwagen kat...
Motor Audi 3,0 V6 TDI je rozhodně dobrou volbou. S tím řetězem to není zase tak staršný jak píšete. Dle mých informací pouze dochází k poklesu tlaku oleje v jeho napínáku, což se zejména po delším stání projeví nepravidelným chodem motoru krátce po nastartování. Jako by motor v tu chvíli nešel na šest válců... Jakmile se natlakuje, je vše již OK. Řetězy zatím seklhaly na větším osmiválci 4,0 TDI v modelu A8, ale rozhodně nejde o nijak běžnou závadu. Audi 3,0 TDI je skvělým motorem, který mohu v nejlepším vědomí s vědomí doporučit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 24.08.2009 23:01, RE: Tazatel
Kylie napsal:
100 t. za rok? No to měl KLIKU, že ten rok NEkupoval nové (zimní) pneu ,-)
PS: Mám VZDÁLENOU představu KOLIK stojí provoz MB ML 6.3 AMG - provoz 3litrového Brumly je proti tomu (skoro) "zadarmo"
PPS: Já TEORETICKY ani PRAKTICKY tyto (obludy) vozy ráda NEmám, ale "přiznávám" že POCITově někdy "něco do sebe" MAJí (a průjezd GIGAntní louží přes celou silnici, před kterou všichni brzdí a i tak jim PROUD vody TRHÁ řízení , cítíte/slyšíte jak vzdálené ŠPLOUCHnutí pár kapek vody kdes...
Dobrý den.
100,- tisíc korun českých za rok na servis za Touarega ? Kam jezdíš, to by mne fakt zajímalo? Možná tak první dva roky, když je auto ještě v záruce.

Nechci být hrubý, ale sám jednoho touarega vlastním a již mi skončila záruka a jen za servis dávám cca 30 - 60tisíc korun každých 20tisíc km. Ročně najedu cca 80tisíc kilometrů. Není těžké si spočítat celkové roční náklady.

Nicméně s Touaregem jsem mnohem více spokojen než s BMW X5, které jsem měl dříve. Motor mělo asi lepší BMW, spotřebu neřeším, ale vše ostatní má lepší VW Touareg. Spolehlivější (na BMW odcházelo všechno - topení, okýnka v elektrice atd..) U Touarega mi odešel sice celý motor ve 100tis km, ale dostal jsem nový v rámci záruky.
No hlavně s touaregem projedu všechno. A tím všechno myslím úplně všechno. viz fotky, kde mne můžete vidět http://www.touaregclub.cz/

Nějaký písatel tu srovnává Forda s BMW a VW, tomu bych rád sdělil, že srovnává ne hrušku s jablkama, ale letadlo s kolem. Automobilka, která neumí 4x4 může udělat pouze auto s nejnižšími provozními náklady (čím se na každém letáku nekonečně vychloubá), KDE OVŠEM CENA ODPOVÍDÁ KVALITĚ !

Úplným závěrem chci napsat, pakliže nehledáte auto do terénu, tak já bych volil Audi Q7, které je dle mého názoru asi top a s novým W12 naftovým motorem má před BMW velký náskok, co se týče nejen výkonu, ale i spotřeby.
Každopádně každé plnohodnotné SUV vyjde velmi draho a člověk s průměrným příjmem si jej může jen velmi těžko dovolit.
Spousta automobilek nabízí takové ty "hybridní" stroje jako Mitsubishi Outlander, VW Tiguan aj. které mají mnohem nižší provozní náklady i pořizovací cenu a splní téměř vše, co SUV i Offroad. Jen je potřeba se zamyslet, kolik km ročně najedete, na co auto vlastně potřebujete a zda by Vám nestačil ten výše zmiňovaný kombík s 4x4.

Berte tyto řádky prosím pouze jako mé soukromé názory, které vychází z mých zkušeností s těmito auty. Netvrdím, že jsou správné, ale snad někomu pomohou s výběrem a dále přeji hodně kilometrů bez nehod.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 28.08.2009 14:26, RE: Chce to co největší SUV!
Kyle napsal:
Čím větší přirození ( dosaď...), tím větší SUV.
Ja mam LandCruisera a kladu jak hovado. Radi bych Te Kylie pozval na projizdku lesem na peknou mitinku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 27.05.2011 22:40, Jednoznačná volba
Přeji hezký večer,
jsem v předsvědčení, že auto od BMW by bylo volbou lepší, neboť je fa. BMW daleko, mnohem daleko lépe hodnocena než fa, VW.
Mám v rodině dva bavory (mimochodem dvě sedmičky) a nemohu si ztěžovat. Bohužel se musí počítat s větší taksou na servis aa popřípadě náhradní díly, ale myslím si, že to za to stojí.
Jak se říká, Bavor- je bavor.
Autům zdar.
reagovat
  1 ... 3 4 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.