0
zpět
 

diskuze k tématu: BMW X5 vs VW Touareg - které vybrat?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, německá vozidla, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.05.2009 19:35, rada
BMW je lepší a kvalitnější. Nebudete litovat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.05.2009 00:12, rada
Byl i Touareg a byla i X5, Teď mám X6, ta je někde jinde ale z těch dvou určitě BMW. Když Touarega tak po Faceliftu, ne toho před tim.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.05.2009 03:08, rada
jezdil jsem dva roky X5 3.0i r.v.2003 - mizerne brzdy!!! mizerny kufr!!! ted tocim Cayenne S . nebe a dudy. ano cena je jinde.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.05.2009 07:54, rada
to tomaskrtek: Tome vžádném případě jsem nechtěl FXko pohanit,vždy když kolem něj jdu,nebo jedu,tak se za ním podívám, je to krasavec s větším kufrem než X5. A možná když bych při koupi nenašel tu mou X5ku,která má továrně upravený podvocek a luxusní doplňky,které bych při koupi nového auta v žádném případě neřešil,neboť bych se zastavil na ceně za kterou bych si to rozhodně nekoupil,tak bych asi také zaparkoval do FXka. Tome možná díky té úpravě podvozku,ti moho zkušeně říct,že je to super. V terénu musíš opatrně(ostatně to ti hlídá elektronika) a na silnici,jak se sportovním osobákem. No,ale pozor,je to přes dvě tuny těžké auto a proto ne jen u X5pětky,ale u všech těchto aut, musíš myslet na brzdnou dráhu pokud to rozvášníš přes dvěstě a to určitě ani u tvého FXka není problém. Co se týče jízdy,na našich silnicích a za našich předpisů,je veškerý ofroud naprosto bezpečnější auto. No a dost,už tady zacházím jinám než je tady ta dickuze směrována a věřím že si Petr vybere dobře. Petře jedna největší rada: to auto co si vybereš, se musí hlavně tobě líbit.
Tome:pokud ti to nebude dělat problém,pošli mi foto toho tvého krsavce. Můj meil: mencl.v@tiscali.cz
to all:přeji pěkný den
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.05.2009 08:26, rada
Nekupujte SUV, kupte kombíka 4x4... XC70 nebo lépe allroad 3.0 TDI, to je pecka...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.05.2009 13:26, rada
hezký den, tak nevím co o tom všem napsat.Petr chce v olit určitý druh vozu a nejspíš i prestiž, jestli nejde tolik o prestiž nikdy bych nekupoval starší vůz těchto typů.Já osobně měním auta každý druhý max.třetí rok a jestli někdo používá auto jako já,věděl by že starší po někom je sázka.Jestli bych mohl doporučit,šel bych se podívat na nové Hyundai IX 55,nejlux.výbava stojí 1.mil.50tis.2roky garance,nebudu psát o výbavě ale mohu napsat že je dobrý, koupil jsem to manželce a je dobré.Já mám turbo cayenne, a mohu napsat že víc jezdím v tom hyundai.Ovšem to vše záleží na tobě co si vybereš.Přejí dobrý kup a mnoho km.měj se
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.05.2009 23:02, rada
Dobry den. Rad jsem si precetl celou diskuzi. Mnoho zajimavych nazoru. Mohl by nekdo prosim jeste do porovnani pridat Mercedes-Benz ML 270 CDI, pripadne Jeep Grand Cherokee CRD, oba rok vyroby 2002 az 2004?
Dekuji
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.05.2009 09:26, Milý Petře!
V tomto případě je rozhodování mezi tím LEPŠíM vozem a vw až VELMi jednoduché (BMW X5 3.0d ,-)
Pěkný den (a vůz si "užij(e)te" .-)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.05.2009 10:52, Milý Petře!
V tomto případě je rozhodování mezi tím LEPŠíM vozem a vw až VELMi jednoduché (VW Touareg 3.0 TDI V6 ,-)
Pěkný den (a vůz si "užij(e)te" .-)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.05.2009 11:40,
ohromě jsem si početl. U X5 3.0D si mám dát hlavně pozor na nepravidelný chod Pane redaktore, zvedl jste někdy zadek od počítače a šel se třeba zeptat do servisů jak na tom X5 je-? Pochybuju protože byste dostal takový seznam závad že byste měl co psat do večera. Věta ***Jinak Vám tento automobil zajistí bezproblémový provoz a dobrou spolehlivost+++ hovoří za vše. Přeju panu petrovi mnoho šťastných kilometrů s takovou radou v zádech )
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.05.2009 11:58, RE: Milý Petře!
Kylie napsal:
V tomto případě je rozhodování mezi tím LEPŠíM vozem a vw až VELMi jednoduché (BMW X5 3.0d ,-)
Pěkný den (a vůz si "užij(e)te" .-)
Já myslel, že jednoznačně nejlepší je Citroen C5, bez ohledu na třídu.... :))))))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.05.2009 12:08, Doporučuju
si přečíst nové Autoojetiny a hned bude o jedno adepta míň.VW Tuar totátně pohořel, jen to potvrdilo kritiku mého souseda,který ho 2,5 roce prodal,protože během záruky řešil dost podstatný závady typu měchy,kompresor a převodovku.S BMW X5 si zrovna taky nepolepšíte a ceny za servis společně s Tuaregem Vám vymetou konto rychlostí Migu.Hlavně interier je u X5 snad vyráběný v číně.Pokud koupíte např. v dané třídě Mazdu,Nissan,Subaru,Toyotu či Jeep,tak neuděláte chybu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.05.2009 12:34, Tazatel
Škoda, že se do diskuze taky nezapojit sám tazatel. Těžko totiž říct, proč vůbec takovéto auto chce. Nenapadá mě totiž jediný rozumný důvod proš si koupit luxusní SUV. Zvlášť ojeté. V terénu totiž zdaleka nenabídne to co offroad a na zpevněných cestách či polňačkách nenabídne to co kombi 4x4. Tyto vozy jsou pro lidi kterým se prostě líbí a na peníze nehledí, nebo potřebují zamachrovat velkým a drahým autem. Je potřeba zvážit jestli jen chci ukázat, že na to mám, nebo na to opravdu mám. Provoz takovéto ojetiny může totiž vyjít extrémě draho. Auto je od toho aby jím člověk jezdil. Je nanejvýš trapné jím machrovat před barákem a jezdit autobusem. Nebo z toho nadělat hromadu šrotu, protože nemám na servis. Takovýchto puberťáků všeho věku je opravdu hodně. Taky nám před barákem stojí sedmičkovej bavorák se rzí, rozbitejma světlama a prasklým blatníkem. Ale hlavně že týpek může machrovat bavorákem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.05.2009 13:08, RE: Milý Petře!
pan Purkrábek z Purkrabí napsal:
Já myslel, že jednoznačně nejlepší je Citroen C5, bez ohledu na třídu.... :))))))
Opravdu? Citroën C5 a JAK jste na to přišel? ,-)
PS: Mně to tu občas někdo "sdělí", ale i když zrovna JÁ tohle auto v některých verzích ráda POCHVÁLíM, tak "nej-" BEZ ohledu na třídu ... to je možná můj oblíbený Bristol Fighter nebo Caparo T1 či ...
... Citroën C5 je zde "jen" celkem DOST PODceňovaná varianta vozu střední třídy (např. v Deutschland je to letos NEJ- oceněný dovážený vůz své kategorie - tak asi TAK nějak to myslím - je .-)
Pěkný den
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.05.2009 13:29, Milý karlos(i)!
karlos napsal:
V tomto případě je rozhodování mezi tím LEPŠíM vozem a vw až VELMi jednoduché (VW Touareg 3.0 TDI V6 ,-)
Pěkný den (a vůz si "užij(e)te" .-)
S "potěšením" sleduji vaši "kopírovací" SNAHU a "s potěšením" vzpomínám z hodin psychologie CO to "znamená" ,-)
PS: Já "nudně" stojím na SVÉM a mám (víceméně) SHODNÝ názor s autorem odpovědi i s testy, které jsem o vozech četla (i s Gebrauchtwagen katalogy) - na základně ČEHO jste se OPAK rozhodl "tvrdit" vwy?
Sympatie k značce? Jste majitel BAZARu a nějaký vw Touareg 3.0 TDi (to je ten motor jak mu BEZ varování a NEčekaně někde před 200 t. km "odejde" rozvodový řetěz? - tedy DŘÍVE, než je doporučená výměna rozvodového ŘEMENE v tchýnině Citroën C3 1.4 HDi?) vám tam již dlouho stojí?
PPS: Teď si nějak NEmohu vzpomenout, ten předPOSLEDNí v dlouhodobých testech spolehlivosti v německém AutoZeitung , to by byl vw Touran TDi či vw Touareg TDi (nebo mezi těmi 4 z 6ti POSLEDNíCH - co /jistě shodou okolností/ měli v názvu TDi - byli OBA)?
A vw Touareg je ten, co mu "odchází" pneumatický podvozek (vzduchové pérování) a oprava je VELMi drahá? Nojo - "zlatý" Citroën Hydracive 3+ (a záruka 200.000 km .-)
A vw Touareg je ten, co mu vyčítají DRAHÉ náhradní díly, někdy i DRAŽŠí než u "prémiových" vozů (z důvodů absence druhovýroby)?
A vw Touareg je ten, co mu vyčítají špatnou manévrovatelnost (navíc i v nejdražších verzích byly parkovací senzory za příplatek ... nojo, "zlatý" Brumla Citroën C5, kde jsou přední/zadní "v ceně")
A vw Touareg je ten, co má VÝRAZNOU NEdotáčivost v zatáčkách? (nojo KDO by si raději koupil BMW, jehož vozy "do puntíku" splňují heslo: "Podvozek musí být rychlejší než motor" - a ZNÁTE MOTORy bmw - ty NEpatří(vají) k těm "nejpomalejším" ,-)
Pěkný den (tentokrát jdu "s davem" pro BMW - TENTO "indivwidualismus" mne nějak NE"bere")
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.05.2009 13:32, RE: Doporučuju
Kobyla napsal:
si přečíst nové Autoojetiny a hned bude o jedno adepta míň.VW Tuar totátně pohořel, jen to potvrdilo kritiku mého souseda,který ho 2,5 roce prodal,protože během záruky řešil dost podstatný závady typu měchy,kompresor a převodovku.S BMW X5 si zrovna taky nepolepšíte a ceny za servis společně s Tuaregem Vám vymetou konto rychlostí Migu.Hlavně interier je u X5 snad vyráběný v číně.Pokud koupíte např. v dané třídě Mazdu,Nissan,Subaru,Toyotu či Jeep,tak neuděláte chybu.
Já SOUHLASím! Já bych asi možná skoro jistě jako "variantu" ZVÁŽILA a na PETRově místě VYZKOUŠELA i mé oblíbené SUBARU (ale "kajícně" se PŘIZNÁVÁM, že svezení v BMW X6 mne nadchlo Nadchlo NADCHLO!!! ,-)
Pěkný den
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.05.2009 14:20, RE: Doporučuju,ale X6?
Kylie napsal:
Já SOUHLASím! Já bych asi možná skoro jistě jako "variantu" ZVÁŽILA a na PETRově místě VYZKOUŠELA i mé oblíbené SUBARU (ale "kajícně" se PŘIZNÁVÁM, že svezení v BMW X6 mne nadchlo Nadchlo NADCHLO!!! ,-)
Pěkný den
Teda milá Kylie,když jezdíte v C5 tak jsem si myslel,že máte vkus pro eleganci a desing.Asi zdání klame a germanismus přeci jen vítězí-nic ve zlým samozřejmě,ale napsat,že X6 je auto,který nadchne?Tak jedině cenou.Vždyť je to okopčený SSang Yong Actyon!Až na tu cenu a motory.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.05.2009 14:33, Chce to co největší SUV!
Čím větší přirození ( dosaď...), tím větší SUV.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.05.2009 14:48, SUV jsou z módy
nemůžu si pomoct, ale SUV jsou z módy. Chápu, že do hor tyto zprávy ještě nedorazily ale je to tak. Taky jsem této pošahané módě na chvilku propadnul, ale o něco později už jsem zjistil, že jakékoliv auto s pohonem 4x4 byť i s tím nejhorším haldexem naprosto postačuje pro běžné účely vyjetí zasněženého neupraveného kopce. Aktuálně jezdím pět roků starou a6 3.0 TDI quattro a ačkoliv mi je tato značka proti mysli, musím uznat, že mi prostě po všech směrech dostačuje.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.05.2009 14:59, RE: Doporučuju,ale X6?
Kobyla napsal:
Teda milá Kylie,když jezdíte v C5 tak jsem si myslel,že máte vkus pro eleganci a desing.Asi zdání klame a germanismus přeci jen vítězí-nic ve zlým samozřejmě,ale napsat,že X6 je auto,který nadchne?Tak jedině cenou.Vždyť je to okopčený SSang Yong Actyon!Až na tu cenu a motory.
Pisatel se ptá po dieselovém ojetém SUV, prodává Subaru něco takového? Třeba mi něco uniklo?
reagovat
1 2 3 4 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.