0
zpět
 

diskuze k tématu: jake mpv pro 4člennou rodinu

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, typ vozidla, osobní
karluna33
počet příspěvků1
datum registrace03.01.2014
Pátek 03.01.2014 13:30, jake mpv pro 4člennou rodinu
Dobry den,poprosim Vas o radu jake benzinove mpv do 120000kc koupit.Jsem 4clena rodina stale pouzivame autosedacky.Ja jsem zahleden do vw sharan(alhambra,galaxy.Vse benzinove verze,protoze najezdim okolo 10000km rocne.Sharan,alhambra 2.0 85kw a galaxy 2.3 107kw.Dost lidi me odrazuje od spotreby.Zajimal by me vas nazor co se spotreby tyce,tak i spolehlivosti.Popripade nejake jine MPV v teto velikosti.Diky Karel
reagovat
Michal 22
počet příspěvků51
datum registrace09.10.2008
Pátek 03.01.2014 14:12, Spotřeba MPV
Já mám Fiat Ulysse 2000 (ten starý hranatý) s benzínovým motorem 2.0 16V 100 kW a spotřebu zvládám do 8,5 litrů. Při srovnání se starými generacemi Sharan/Alhambra/Galaxy jsou čtyřčata Ulysse/Evasion/806/Zeta trochu prostornější a jako hlavní výhodu vidím boční posuvné dveře.
reagovat
mykovec
počet příspěvků33
datum registrace13.12.2008
Pátek 03.01.2014 15:14, Benzínové MPV spotřeba
My jezdíme Nissanem Serena 2.0 benzín. Při dlouhé jízdě na spotřebu se lze mimo město dostat k 8mi litrům, teď v zimě při popojíždění ve městě s častými studenými starty je to 11-12L. U toho Sharanu to bude se spotřebou podobné, možná trochu lepší, protože má díky nižší výšce menší odpor luftu. Benzínové MPV prostě není vzor v nákladech za palivo, s tím se musí při nákupu počítat. Při vyšším nájezdu to chce LPG nebo naftu.
reagovat
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Pátek 03.01.2014 16:51, proč velké MPV?
Rád bych viděl zdůvodnění, proč 4 členná rodina potřebuje velké MPV pro 7 osob? Obyč. kombík nižší střední třídy (např. Focus, octavia) bude mít menší provozní i servisní náklady, lepší dynamiku i jízdní vlastnosti a za stejné peníze bude v lepším stavu a obecně je víc z čeho vybírat. Pokud je velké MPV váš sen, podívejte se po Sharanu/Alhambře nejlépe s 1,8 Turbo, nebo 2,0 85 kW. 1,8T se do něj hodí lépe a spotřeba by se měla udržet pod 10 litry. Ale určitě se zamyslete, jestli takové auto potřebujete a stejnou (ne-li lepší) službu s menšími náklady vám neudělá i kombík s 1,6, výkonem okolo 100 koní a spotřebou kolem 7 litrů.
reagovat
rojack
počet příspěvků145
datum registrace06.01.2009
Pátek 03.01.2014 18:16, Stejně jako předchozí se ptám
Co vás tak okouzlilo na MPV, zvlášť, když jste jen 4? Odnesete to nepřiměřeně velkou spotřebou a velmi úzkým výběrem. V kombi, ať už velkém nebo středním, máte stejně místa, obrovský výběr a nižší spotřebu, nehledě na vyšší výkon na kg.
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Sobota 04.01.2014 09:33, RE: Stejně jako předchozí se ptám
rojack napsal:
Co vás tak okouzlilo na MPV, zvlášť, když jste jen 4? Odnesete to nepřiměřeně velkou spotřebou a velmi úzkým výběrem. V kombi, ať už velkém nebo středním, máte stejně místa, obrovský výběr a nižší spotřebu, nehledě na vyšší výkon na kg.


Tak třeba v poptávané staré galaxy (nebo sharanu) je místa mnohem víc než v kombi střední střídy. O pohodlnějším "nakládání" dětí do sedaček, větším kufru a nesrovnatelné variabilitě ani nemluvě.
reagovat
Hurikan
počet příspěvků50
datum registrace25.06.2013
Sobota 04.01.2014 15:33, kufr
Nikdy jsem nepochopil na co je v aute potreba vyssi kufr,kdyz vetsina veci se na sebe nedava.Vzdy potrebuji plochu a ta je u combi totozna s mpv.Jediny argument pro mpv je vkladani deti do sedacek ,ale ze by v tom byl nejaky problem?Ja jsem dite, kdyz bylo male dal i s vajickem lehce na sedak a pak uz si sedaji deti samy jen je staci uvazat a jede se.Mpv je dle meho nazoru rozezranost.Nehlede na servisni a rovozni naklady.Jizdni vlastnosti pak spise ohrozuji nez by pomahali.Staci silnejsi bocni vitr a je postarano treba na dalnici o poradnou davku adrenalinu:)
reagovat
Michal 22
počet příspěvků51
datum registrace09.10.2008
Sobota 04.01.2014 17:30, RE: kufr
Hurikan napsal:
Nikdy jsem nepochopil na co je v aute potreba vyssi kufr,kdyz vetsina veci se na sebe nedava.Vzdy potrebuji plochu a ta je u combi totozna s mpv.Jediny argument pro mpv je vkladani deti do sedacek ,ale ze by v tom byl nejaky problem?Ja jsem dite, kdyz bylo male dal i s vajickem lehce na sedak a pak uz si sedaji deti samy jen je staci uvazat a jede se.Mpv je dle meho nazoru rozezranost.Nehlede na servisni a rovozni naklady.Jizdni vlastnosti pak spise ohrozuji nez by pomahali.Staci silnejsi bocni vitr a je postarano treba na dalnici o poradnou davku adrenalinu:)


No já občas 7 míst využiju, ale MPV proti kombi střední třídy je co se týče prostoru nebe a dudy. Když ze svého auta přesednu do Mondea fkombajnu, tak mi přijde, že se tísním. Kufr má větší nejen výšku, ale i plochu. Do Mondea jsem své lyže do kufru nedal, do MPV s rezervou. Do Mondea jsem vánoční stromek musel narvat a ještě sklopit sedačky. Do MPV v pohodě i při 5-ti místech. Samozřejmě jsem jezdil v nedávné vychřici a žádný adrenalin to nebyl. MPV je sice težší, ale má neuvěřitelnou setrvačnost. Při městských rychlostech stačí mírný skopec a celou ulici můžete jet 50-60 km/hod s vyřazeným kvaltem. To jsem ještě na žádném jiném autě nezažil. I díky tomu jsem občas schopen jezdit dlouhodobě za 8 - 8,5 litrů benzínu.
reagovat
Hurikan
počet příspěvků50
datum registrace25.06.2013
Sobota 04.01.2014 18:30, no jo
A ja si myslel ze to mpv vzdy stoji na stejne podvozkove platforme jak treba combi.Treba Cmax je vyssi focus mozna mondeo ale to uz je max.Neverim ze ford vyvinul specialni podvozek pro Mpvcka.Je jasne ze pocit prostoru mpv doda ale kolikrat clovek vyuzije 7mist.Pokud 10krat mes.tak to beru.Je to otazka jak se dane mpv vyuziva ,ale bezny smrtelnik ho nepotrebuje a nevyuzije,tak si koupi combi a ma klid.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Sobota 04.01.2014 18:53, RE: kufr
Hurikan napsal:
Nikdy jsem nepochopil na co je v aute potreba vyssi kufr,kdyz vetsina veci se na sebe nedava.Vzdy potrebuji plochu a ta je u combi totozna s mpv.Jediny argument pro mpv je vkladani deti do sedacek ,ale ze by v tom byl nejaky problem?Ja jsem dite, kdyz bylo male dal i s vajickem lehce na sedak a pak uz si sedaji deti samy jen je staci uvazat a jede se.Mpv je dle meho nazoru rozezranost.Nehlede na servisni a rovozni naklady.Jizdni vlastnosti pak spise ohrozuji nez by pomahali.Staci silnejsi bocni vitr a je postarano treba na dalnici o poradnou davku adrenalinu:)


Áááá, pán je ale komik... To bych s prázdnou maxi dodávkou (když vyložím materiál, a vracím se prázdný z5) musel bejt adrenalinovej feťák, ne? . Tohle mě vždycky pobaví... Jinak vysokej kufr je výbornej třeba pro přepravu 2 složených sportovních kočárků vedle sebe. Do 307 se nám vešly na vejšku úplně přesně, oct., focus apod neměly šanci - přitom 307 není klasické mpv, ale těch pár cm směr vzhůru se hodilo víc než dobře
reagovat
Hurikan
počet příspěvků50
datum registrace25.06.2013
Sobota 04.01.2014 19:05, aaa
sak to pisu . Nekdo to vyuzit musi jinak by se to nedelalo:)Pan pepe chce asi naznacit ze mpv je vlastne stabilni jako F1 a neciti pri bocnim vetru vuuubec nic,nebo to same jak u combi:)Vim prehnal jsem ten vyraz ADRENALIIIIN ale to jen proto aby si to nekdo uvedomil.Ja se nesnazim nikomu nic cpat ale je na miste na jiste nevyhody upozornit....
reagovat
Hurikan
počet příspěvků50
datum registrace25.06.2013
Sobota 04.01.2014 19:23, sen
Abych nebyl jen negativni na MPV.Jezdil jsem pred lety obcas v praci s W transporter 2.5D a muzu rict,ze se mi to svezeni moooc libilo.Dokonce vic nez u vetsiny mojich aut.Neni to mpv ale pepe mi to pripomel.Ale nikdy bych si ho nekoupil.Autobus je taky surer,ale stale se ptamNACO mi to asi tak bude.Proto rikam at si nekdo koupi mpv,ale at si rozmysli jestli ho vyuzije...
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Sobota 04.01.2014 21:52, RE: aaa
Hurikan napsal:
sak to pisu . Nekdo to vyuzit musi jinak by se to nedelalo:)Pan pepe chce asi naznacit ze mpv je vlastne stabilni jako F1 a neciti pri bocnim vetru vuuubec nic,nebo to same jak u combi:)Vim prehnal jsem ten vyraz ADRENALIIIIN ale to jen proto aby si to nekdo uvedomil.Ja se nesnazim nikomu nic cpat ale je na miste na jiste nevyhody upozornit....


Ne, nevím jak se chová F1, a proto NESROVNÁVÁM. Ale i u tý dodávky při silném bočním větru stačí držet volant oběma rukama (jak by se asi mělo, ne?), a normální poryv mě nevyhodí z pruhu. Když má ale někdo bobky z bočního větru u mpv, tak ať si koupí hnědý bezpečnostní trenky. Jo, vozit vítr z místa na místo by se mi taky nechtělo...mpv nemám, ale argumentovat bočním větrem je fakt k smíchu. Možná proto, že jsem si neříkal hurikáááán... Ten člověk chce poradit, vy mu tady místo toho vymlouváte jeho volbu. To mu to platíte, bo co? Mě osobně by se líbil S-Max...ten ve výběru teda taky není, ale navzdory velikosti a třídě nabídne i jakous takous radost z jízdy...
reagovat
kamil321
počet příspěvků70
datum registrace19.01.2012
Neděle 05.01.2014 01:41, Caddy 1,9 TDI
Já bych zvažoval Caddy 1,9TDI, spotřeba u těhle PD v Caddy 5,5-6 litrů, ohromná variabilita, zaparkuju všude a není nic co by se nevlezlo, vyšší posaz, tohle by mi stačilo, když bych nechtěl kombík, a ve verzi LIFE.
reagovat
kamil321
počet příspěvků70
datum registrace19.01.2012
Neděle 05.01.2014 01:46, RE: Caddy 1,9 TDI
kamil321 napsal:
Já bych zvažoval Caddy 1,9TDI, spotřeba u těhle PD v Caddy 5,5-6 litrů, ohromná variabilita, zaparkuju všude a není nic co by se nevlezlo, vyšší posaz, tohle by mi stačilo, když bych nechtěl kombík, a ve verzi LIFE.


Aha, tak se sám opravím, s benzínem v požadavku, bych ji nejspíš nebral, protože žerou a nejedou, vyjma jakžtakž 1,6 75kw, pokud je ten benzín skutečně nepřekonatelná podmínka.

reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Neděle 05.01.2014 10:50, RE: aaa
Pepe napsal:
Hurikan napsal:
sak to pisu . Nekdo to vyuzit musi jinak by se to nedelalo:)Pan pepe chce asi naznacit ze mpv je vlastne stabilni jako F1 a neciti pri bocnim vetru vuuubec nic,nebo to same jak u combi:)Vim prehnal jsem ten vyraz ADRENALIIIIN ale to jen proto aby si to nekdo uvedomil.Ja se nesnazim nikomu nic cpat ale je na miste na jiste nevyhody upozornit....
Ne, nevím jak se chová F1, a proto NESROVNÁVÁM. Ale i u tý dodávky při silném bočním větru stačí držet volant oběma rukama (jak by se asi mělo, ne?), a normální poryv mě nevyhodí z pruhu. Když má ale někdo bobky z bočního větru u mpv, tak ať si koupí hnědý bezpečnostní trenky. Jo, vozit vítr z místa na místo by se mi taky nechtělo...mpv nemám, ale argumentovat bočním větrem je fakt k smíchu. Možná proto, že jsem si neříkal hurikáááán... Ten člověk chce poradit, vy mu tady místo toho vymlouváte jeho volbu. To mu to platíte, bo co? Mě osobně by se líbil S-Max...ten ve výběru teda taky není, ale navzdory velikosti a třídě nabídne i jakous takous radost z jízdy...


Proč tam není S-max nebo Galaxy (současné) je jasné - za 120 tisíc je prostě nekoupíš. Navíc hledat u MPV radost z jízdy je asi stejné jako hledat SPORT u SUV.
Jinak souhlas, jízdně MPV nemá žádné problémy - samozřejmě pokud není řidič kopyto a používá jej k tomu, k čemu bylo zkonstruováno. Tedy k přepravě rodiny.
reagovat
Hurikan
počet příspěvků50
datum registrace25.06.2013
Neděle 05.01.2014 10:57, pepe
Nezna tu nekdo toho pepe?Co to musi byt za exota kdyz se musi hned vysmivat nazorum druhych.To uz aby se tu clovek bal neco napsat aby se nedockal nejake hloupe kritiky.Pane Karle napiste prosim vice pozadavku na vase budouci auto at tu nevarime osolenou vodu a snad budeme schopni uspokojit Vas i pana PEPE.DEkuji Brona.
reagovat
Hurikan
počet příspěvků50
datum registrace25.06.2013
Neděle 05.01.2014 11:37, PEPE
Podle toho co tu uz dokazal vyplodit ten pepin tak jsem pochopil,ze mu to doma nefunguje a leci si komplexi na netu.V praci mame taky takoveho zoufalce.Mejme trpelivost musi to byt tezke...
reagovat
ladatacik
počet příspěvků5
datum registrace14.03.2010
Neděle 05.01.2014 12:52, C -max
Já osobně bych sáhl po fordu C-max. Benzinová 1.8 nebo 2.0i. Bezproblémové pohonné jednotky se slušnou spotřebou a pěknou výbavou
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Neděle 05.01.2014 12:53, RE: pepe
Hurikan napsal:
Nezna tu nekdo toho pepe?Co to musi byt za exota kdyz se musi hned vysmivat nazorum druhych.To uz aby se tu clovek bal neco napsat aby se nedockal nejake hloupe kritiky.Pane Karle napiste prosim vice pozadavku na vase budouci auto at tu nevarime osolenou vodu a snad budeme schopni uspokojit Vas i pana PEPE.DEkuji Brona.


Neřekl bych, že se Pepe někomu vysmívá. Jeho příspěvky jsou rozumnější (nebo spíše obsahují podstatně reálnější informace) a mnohem více k tématu než tvoje. Pokud se ti nelíbí, když ti někdo oponuje, nelez na veřejné diskusní fórum - takových exotů tady už pár bylo a nikdy kritiku dlouho nevydrželi.
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.