0
zpět
 

diskuze k tématu: Vybíráme malé kombi kolem r.v. 2000

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, německá vozidla, česká vozidla, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.10.2010 13:04, RE: "přehnaná sebedůvěra"
Michal Hejč napsal:
Ano, tak nějak to je. Trochu jsem doufal, že mi na ten dotaz nasadí Vaculíka nebo někoho podobného a on vysype z rukávu technické podrobnosti, což se bohužel nestalo. Proto vlastně není v diskuzi o čem mluvit.<br><br>
S tou životosprávou je to zajímavé srovnání - sám jsem chtěl něco podobného napsat - kdyby si v hospodě objednali řízek a číšník by jim ho nedonesl a začal jim ho rozmlouvat a místo něj by donesl třeba nějakou kaši, že je zdravější... Životospráva je ještě kontroverznější téma a ne...
Nevidím v tom jediný problém - prostě viníka zažaluji v občanskoprávním sporu a klidně z něj potom "stáhnu kůži" na zbytku neuhrazené škody. Zvláště z člověka který má peníze či majetek (třeba takový pan Hejč tvrdí že má peníze, možná dům/byt) - exekuce a vyřízeno. Tohle se děje i v současném systému pojištění, jen se o tom moc nemluví - hlavní jsou totiž velmi vysoké platby za poškozené zdraví a trvalé následky. Kdyby si alespoň přečetl výroční zprávy pojišťoven, zjistil by, že povinné ručení je skvělý obchod s miliardovým ziskem pro pojišťovny každý rok. Takže jestli někoho dotujete (pane Hejč), jsou to pojišťovny a nikoli majitelé aut. Vám ale neříkají nic ani kupecké počty natož ekonomika firem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.10.2010 13:37, RE: "přehnaná sebedůvěra"
rohYpnol napsal:
Známá v změ prožila čelní střet s kamionem, který vyjel v zimě do protisměru. Trvalé následky na zdraví nulové. Zrovna měla fungl nového Mégana. Sedět v Cordobě, možná by byla na vozíku, možná by tu už nebyla. Ale každý svého štěstí strůjce...
Nic nenamítám proti výběru vozů, jeho požadavky akceptuji. Byť o důvodech si myslím své.
Co je ale doslova tristní, jsou jeho argumentace. Ty jsou totiž (nejen podle mě) na pomezí absurdity, šílenství, arogance a agresivity. Nevšiml jsem si, že by se tu ...
Pravda je, že už první příspěvek s titulkem "Těžké zklamání" bylo tak trochu zklamání pro mne. Rady jsou tu zdarma a pan Herna je většinou chválen, tak agresivní kritiku si myslím nezasouží.
Pokud by si pan Hejč za radu zaplatil, tak bych tak bych to ještě pochopil, ale takhle moc ne.
<br>
No ale aspoň že se po delší době rozjel pořádný flame, a už to tady nechcípe jako dřív jak si někdo stěžoval
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.10.2010 13:48, RE: "přehnaná sebedůvěra"
Petr S napsal:
Pravda je, že už první příspěvek s titulkem "Těžké zklamání" bylo tak trochu zklamání pro mne. Rady jsou tu zdarma a pan Herna je většinou chválen, tak agresivní kritiku si myslím nezasouží.
Pokud by si pan Hejč za radu zaplatil, tak bych tak bych to ještě pochopil, ale takhle moc ne.
<br>
No ale aspoň že se po delší době rozjel pořádný flame, a už to tady nechcípe jako dřív jak si někdo stěžoval
Jinak jsem měl chvíli pocit jestli tazatel nebyl V. Klaus dle slovosledu

===========
pro mne težkým ale opravdu težkým zklamáním
já sám bych to napsal výrazne, ale výrazne lépe.
===========
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.10.2010 16:36, RE: "přehnaná sebedůvěra"
TOM napsal:
Jenže člověk v nelešteném Polu (ted mluvím fakt obecně a ne o vás) může mít mnohonásobně vyšší škodu na zdraví. Já nevím - (já ne) - vy znáte poměr vyplácených škod na zdraví oproti na majetku?
Myslím, že touto cestou by to odstupńovat nešlo.
Co mě se vždy nelíbilo - placení pojistky podle objemu, nebo výkonu, ale když mě udělá někdo škodu, platí mi to podle stáří vozu. (odčítají amortizaci). Z mého pohledu logicky - neměla by se tedy i pojistka platit podle stáří vozu. A hned je to spravedliv...
Ne, také neznám poměr mezi škodami na zdraví a na autech. Předpokládám, že pojišťovny mají nějaký sazebník a dle něj to proplácí (dost ošizený - pochybuju, že za smrt člověka by vyplatily více než za totálku nějakého A8 za 3 milióny). Auta asi bohužel budou dražší než lidi a na autech bývají také výrazně větší škody než na lidech - většina nehod jsou poničené plechy auta a nezranění řidiči. Ale takové poničené plechy stály mého bývalého šéfa při nehodě čtvrt miliónu - placeno z havarijního pojištění s malou spoluúčastí. Kdo komu dnes dá čtvrt miliónu za škody na zdraví? Co to musí už být za zranění? Škody na zdraví by se měly řešit normálním soudem a ne povinným ručením. Pojišťovny se obohacují proto, že k tomu mají v ruce trumfy. Proto bych jim je sebral.
<br><br>
Zrušit povinné ručení úplně? Ani to by mi nevadilo. Faktem je, že i takový chodec nebo cyklista může zavinit dopravní nehodu s velkou škodou a přitom žádné povinné ručení neplatí. Ale chápu, že většina hvězdičkových úchylů se na kole nebo pěšky nepohybuje (je to příliš nebezpečné), takže to nemohou posoudit...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.10.2010 16:48, RE: "přehnaná sebedůvěra"
Petr S napsal:
Pravda je, že už první příspěvek s titulkem "Těžké zklamání" bylo tak trochu zklamání pro mne. Rady jsou tu zdarma a pan Herna je většinou chválen, tak agresivní kritiku si myslím nezasouží.
Pokud by si pan Hejč za radu zaplatil, tak bych tak bych to ještě pochopil, ale takhle moc ne.
<br>
No ale aspoň že se po delší době rozjel pořádný flame, a už to tady nechcípe jako dřív jak si někdo stěžoval
Ne, rady tu tak úplně zdarma nejsou. Každý webový server z něčeho žije. Často to bývá reklama a ta vyžaduje provoz na serveru. Ten dělají čtenáři. Rada je tedy protislužbou čtenářům za jejich věrnost.<br><br>
Dával jsem tomuto serveru šanci i po tom kritizovaném vylepšení, ale po tomhle už ho zatracuji i já. Většinou se autor článku dříve objevil v diskuzi a přidával k dobru další info nebo opravoval diskutující, publikovali zde fundovanější autoři, v diskuzi se objevil občas taky někdo, kdo znal zajímavé porobnosti a ne jen 3-4 nudící se laici. Ale vypadá to, že to už je minulost...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.10.2010 16:58, RE: "přehnaná sebedůvěra"
Michal Hejč napsal:
Ne, také neznám poměr mezi škodami na zdraví a na autech. Předpokládám, že pojišťovny mají nějaký sazebník a dle něj to proplácí (dost ošizený - pochybuju, že za smrt člověka by vyplatily více než za totálku nějakého A8 za 3 milióny). Auta asi bohužel budou dražší než lidi a na autech bývají také výrazně větší škody než na lidech - většina nehod jsou poničené plechy auta a nezranění řidiči. Ale takové poničené plechy stály mého bývalého šéfa při nehodě čtvrt miliónu - placeno z havarijního pojiš...
Předpokládat (a myslet), znamená houno vědět. Jinak byste věděl, že "normální" pojišťovna vyplácí za totálku lidských osudů částky o řád vyšší. V konkrétním, medializovaném případě šlo tuším o 15M, kdy viník sebral život dceři, manželce, ale hlavně matce (v jedné osobě). Nenahraditelná ztráta (pro ony děti), nicméně částka, která dokáže vykompenzovat ekonomickou ztrátu. Lidskou nikdo nevykompenzuje. Podle mluvčího dotčené pojišťovny jde o standardtní plnění... Já vím, pro Vás je to jen další "ubohej" argument.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.10.2010 17:13, RE: "přehnaná sebedůvěra"
Michal Hejč napsal:
Ne, rady tu tak úplně zdarma nejsou. Každý webový server z něčeho žije. Často to bývá reklama a ta vyžaduje provoz na serveru. Ten dělají čtenáři. Rada je tedy protislužbou čtenářům za jejich věrnost.<br><br>
Dával jsem tomuto serveru šanci i po tom kritizovaném vylepšení, ale po tomhle už ho zatracuji i já. Většinou se autor článku dříve objevil v diskuzi a přidával k dobru další info nebo opravoval diskutující, publikovali zde fundovanější autoři, v diskuzi se objevil občas taky někdo, kdo zna...
Pro Vás zdarma jsou. Nejste přeci oblbnutelnej reklamou jako my ostatní pitomci. Vy jste dál. Takže tu radu "platíme my".
A jestli si potřebujete poklábosit s profíky na Vaší úrovni, tak asi opravdu budete muse běžet jinam. Šťastnou cestu a sbohem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.10.2010 17:55, RE: "přehnaná sebedůvěra"
Michal Hejč napsal:
Ne, také neznám poměr mezi škodami na zdraví a na autech. Předpokládám, že pojišťovny mají nějaký sazebník a dle něj to proplácí (dost ošizený - pochybuju, že za smrt člověka by vyplatily více než za totálku nějakého A8 za 3 milióny). Auta asi bohužel budou dražší než lidi a na autech bývají také výrazně větší škody než na lidech - většina nehod jsou poničené plechy auta a nezranění řidiči. Ale takové poničené plechy stály mého bývalého šéfa při nehodě čtvrt miliónu - placeno z havarijního pojiš...
Nejde o to kolik peněz dostane ten na zdraví poškozený, ale o léčebné výlohy, které dostanou nemocnice.
Jen takový jeden případ za všechny, který se mi dostal do rukou - týden pobytu v nemocnici po vážné nehodě plus následný převoz sanitkou do místní nemocnice - milion korun !! T
A proč ten výraz hvezdičkový úchylové? - to je jako co nebo kdo?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.10.2010 18:23, RE: "přehnaná sebedůvěra"
Pepe napsal:
Pro Vás zdarma jsou. Nejste přeci oblbnutelnej reklamou jako my ostatní pitomci. Vy jste dál. Takže tu radu "platíme my".
A jestli si potřebujete poklábosit s profíky na Vaší úrovni, tak asi opravdu budete muse běžet jinam. Šťastnou cestu a sbohem.
To bude muset jít klábosit do Bohnic - tam možná oponenta nepotká.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.10.2010 08:44, RE: "přehnaná sebedůvěra"
Pepe napsal:
Je dobře, jak jste se projevil (odhalil). Teď jste toho o sobě napsal víc, než jste chtěl, možná i víc, než sám tušíte.
Celé POV je kravina postavená na hlavu, auto přece nemůže za to, jakej dobytek ho řídí. Ať je pojištěnej řidič - stejně jezdí vždy práve jedním vozem - ostatní mu stojí na parkovišti (garáži), nebo tím jede jiný šofér. Nejezdím-li, dám do depozitu řidičák, je to skladnější, totožnost jím neprokazujeme jako v USA. Jsem li rizikovější, připlatím, jezdím-li slušně, bonus mám jen ...
mám pocit že tímto způsobem je to řešeno v Anglii, pojištěný je řidič, nikoli auto, nebo je to tam jako možnost, nevím přesně. nicméně by to bylo nejinteligentnější řešení, stejně jako přenosná SPZka spárovaná s osobou, nikoli vozem. ale to by ubylo papírování a úřední šiml jest papírováním živ
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.10.2010 10:44, RE: "přehnaná sebedůvěra"
tomaskrtek napsal:
mám pocit že tímto způsobem je to řešeno v Anglii, pojištěný je řidič, nikoli auto, nebo je to tam jako možnost, nevím přesně. nicméně by to bylo nejinteligentnější řešení, stejně jako přenosná SPZka spárovaná s osobou, nikoli vozem. ale to by ubylo papírování a úřední šiml jest papírováním živ
A podle čeho bys kontroloval vozidlo, zda není zcizeno? Jak bys dopátrával viníka nehody (zapamatuješ si např. jen část registrační značky a typ a barvu vozu...).
Tohle tedy ne. Zrovna v tomhle klidně budu podporovat naši byrokracii ;)
reagovat
  1 ... 7 8 9




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.