0
zpět
 

diskuze k tématu: Volkswagen Polo TDI - první dojmy uživatele

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.08.2008 16:17, RE: milion kilometrů s tdi
anonym napsal:
Ok,naprostý souhlas.
Jen snad,že TDI ještě s rotačním čerpadlem (tzn před příchodem PD) relativně spolehlivý byly. Jako příklad uvedu R5 2,5 TDI - 103 kW.(audi 100/A6).
Ale máš naprostou pravdu,ikdyž je to velmi povedený motor,stejně bych si už dnes audi z roku 1995 nekoupil,tak co je mu ta životnost platná. Prostě to auto za tu dobu zastará jako celek.
Takže souhlas s tebou.
Jo vzpomínám na Audi 80 s (benzínovým) pětiválcem už nevím kolik, moc se mi líbilo a jezdilo skvěle, ale už je to pryč a je to pryč už hodně dávno. Těch 240 000 km co výrobci uvádí, že nová auta najezdí (a 150 000 km jsou už dnes na některá auta záruky) je rozumná hodnota a auta starší 15ti let by se měly provozovat jen na speciální povolení (nebo alespoň OPRAVDOVÁ prohlídka na STK).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.08.2008 16:24, RE: milion kilometrů s tdi
Muroň napsal:
Rád bych Ti věřil, ale nemohu. V aplikaci MVČR jsem zjistil, že žádná osoba českého občanství a žijící v ČR toto křestní jméno nemá. Já jsem Ruda Muroň.
Rudlíku! Konečně jsem měla čas podívat se na odkaz, který jsi mi nechal a byť jsi evidentně bystrý chlapec (co miluje manželku s níž má květinářství, není policista, je člen edisonova spolku, shání fonograf a říká se mu u něj na vsi Mr. VW) s tou Kylie jsi to popletl. V česku žije celých 8 děvčat jménem Kylie.
A ta devátá jsem já, nashle příště, pa Kylie
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.08.2008 16:33, RE: milion kilometrů s tdi
anonym napsal:
Jo vzpomínám na Audi 80 s (benzínovým) pětiválcem už nevím kolik, moc se mi líbilo a jezdilo skvěle, ale už je to pryč a je to pryč už hodně dávno. Těch 240 000 km co výrobci uvádí, že nová auta najezdí (a 150 000 km jsou už dnes na některá auta záruky) je rozumná hodnota a auta starší 15ti let by se měly provozovat jen na speciální povolení (nebo alespoň OPRAVDOVÁ prohlídka na STK).
Ano - opravdová STK. A já bych je ještě zpřísnil.
Už jsem to tu kdysi uváděl - limit na zbrždění aby auto prošlo je nějakých 5 nebo 6 m/s*s. Přičemž dnešní moderní vozy brzdí se zpomalením téměř 10 m/s*s.
Tak proč nenastavit limit třeba 9,5 m/s*s a problém všech starých ( nebezpečných) aut je vyřešen.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.08.2008 16:40, RE: milion kilometrů s tdi
anonym napsal:
Rudlíku! Konečně jsem měla čas podívat se na odkaz, který jsi mi nechal a byť jsi evidentně bystrý chlapec (co miluje manželku s níž má květinářství, není policista, je člen edisonova spolku, shání fonograf a říká se mu u něj na vsi Mr. VW) s tou Kylie jsi to popletl. V česku žije celých 8 děvčat jménem Kylie.
A ta devátá jsem já, nashle příště, pa Kylie
Tak to mám radost! Přiznám se, že jsem to tam v tu chvíli nevyhledával, protože si zrovna někdo chtěl koupit astru (která nám tu zavazela dlouho - dal jsem mu slevu) - jen jsem to plácl, aby si se případně prozradila, že úplně nejsi Kylie. Tehdy jsem Ti ještě úplně nevěřil. Proč se nepočítáš mezi těch 8?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.08.2008 16:41, RE: milion kilometrů s tdi
anonym napsal:
Tož my bycho přijeli! Celá rodina, ju? Máme taký malý autobus a už se moc těšíme. Kdy se to koná Muroňu, kdy se na teba možeme těšit?
Termín ještě není jistý, snad se to s MÚ dojedná na 28.10. Budu i v Machově tuhle sobotu, ale ještě bez tlampačů a ovládání spouštěče fonografu přes ručku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.08.2008 16:46, RE: milion kilometrů s tdi
anonym napsal:
Rudlíku! Konečně jsem měla čas podívat se na odkaz, který jsi mi nechal a byť jsi evidentně bystrý chlapec (co miluje manželku s níž má květinářství, není policista, je člen edisonova spolku, shání fonograf a říká se mu u něj na vsi Mr. VW) s tou Kylie jsi to popletl. V česku žije celých 8 děvčat jménem Kylie.
A ta devátá jsem já, nashle příště, pa Kylie
Já tam ted koukal taky a ke dni 9.5.2007 včetně cizinek jich ( Kylie) tam je pouze tři. ( řádek 5244)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.08.2008 17:14, RE: bez předmětu
anonym napsal:
TDi je proti SDi jinde bohužel jen velmi málo, jinak je to do posledního šroubku úplně stejnej motor jen s jinou řídící jednotkou. Ano verze TDi jezdí dynamičtěji, ale značně zastaralá konstrukce se všemi z toho plynoucími negativy je to úplně stejně.
ještě jeden detail ... TDI má oproti SDI možná turbo -)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.08.2008 17:17, RE: turbo emocion
anonym napsal:
PD je poruchovější než CR, tako proto Volks wagen s PDčkama skončil. V audinách a dražších VW už CR používá dávno.
Proč ty poslední dva vyráběný motory bez common rail na světě lidi furt tak bráněj a oslavujou a snad chtěj aby se vyráběl na věky, to těžko říct.
VW přechází na CR z důvodu kultivovanějšího chodu motoru a lepší spolupráce vstřikování CR s filtrem pevných částic. Jinak motor 1,9 TDI 66 kW se vstřikováním PD je pěkná .... nesmysl.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.08.2008 18:14, RE: STK
anonym napsal:
Ano - opravdová STK. A já bych je ještě zpřísnil.
Už jsem to tu kdysi uváděl - limit na zbrždění aby auto prošlo je nějakých 5 nebo 6 m/s*s. Přičemž dnešní moderní vozy brzdí se zpomalením téměř 10 m/s*s.
Tak proč nenastavit limit třeba 9,5 m/s*s a problém všech starých ( nebezpečných) aut je vyřešen.
Souhlasil bych s tou přísnou STK, ale žádné vládě žádnému ministrovi se do toho nechce. Asi proto, že ty úplatky a podvody jsou tak masová záležitost.
Ale kdyby byl minimální limit 9,5 m/s, tak je na silnicích liduprázdno - což by bylo prima.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.08.2008 18:16, RE: milion kilometrů s tdi
Muroň napsal:
Termín ještě není jistý, snad se to s MÚ dojedná na 28.10. Budu i v Machově tuhle sobotu, ale ještě bez tlampačů a ovládání spouštěče fonografu přes ručku.
Tož bezva! Teta Máňa chce jet taky, že bysme zaskočili i do Gottlandu, když už sme tak blízko, žejo, na to se těšíme celá rodina.
Snad vydrží ten náš autobus, to víš tédéíčko v něm nemáme.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.08.2008 18:18, RE: turbo emocion
anonym napsal:
VW přechází na CR z důvodu kultivovanějšího chodu motoru a lepší spolupráce vstřikování CR s filtrem pevných částic. Jinak motor 1,9 TDI 66 kW se vstřikováním PD je pěkná .... nesmysl.
Tak tím se chlubil VW v Sharanu, ale možná to bylo jen oblbování obyvatelstva, aby si myslelo že to je nějaký nový motor a ne ten starý a stejný co dávají do Pola.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.08.2008 18:26, RE: milion kilometrů s tdi
anonym napsal:
Já tam ted koukal taky a ke dni 9.5.2007 včetně cizinek jich ( Kylie) tam je pouze tři. ( řádek 5244)
Mrkni na ženská jména - ČR + cizinky. Já zas nenašla žádného Rudlíka. Ale já jsem vskutku Kylie.
Dobrou, letím domů (nakoupit do sámošky, stavit se pro točený, výtah u nás v paneláku nejezdí, udělat něco teplýho k večeři - no znáš to, už jsem se počeštěla jak to jen šlo).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.08.2008 18:34, RE: milion kilometrů s tdi
Muroň napsal:
Tak to mám radost! Přiznám se, že jsem to tam v tu chvíli nevyhledával, protože si zrovna někdo chtěl koupit astru (která nám tu zavazela dlouho - dal jsem mu slevu) - jen jsem to plácl, aby si se případně prozradila, že úplně nejsi Kylie. Tehdy jsem Ti ještě úplně nevěřil. Proč se nepočítáš mezi těch 8?
Ale ale! To bych mohla rovnou prozradit, která z nich jsem a rozdávat telefon s adresou. Já alespoň uvádím pravé jméno, což tady dělá málokdo.
A už dost, raději něco o autech. I když to vyvolalo trochu vřavu, já jsem se svým citrónkem 3.0 V6 24V opravdu spokojená, a i když mi to nějak nechtěli věřit, 220 km za hodinu se s ním opravdu ujet dá (však taky nové botičky do 240ti, resp. do 270 km/h loni na zimu a letos na léto stály majlant).
Utíkám nakoupit, pro točený skočit, starýmu uvařit, bez zase nejezdícího výtahu u nás v paneláku se musím obejít - no my český holky to máme trochu složitější...
Kylie
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.08.2008 18:41, RE: Toyota
anonym napsal:
Hyuindai je golem úspěšně konkurující koncernu VW, krom Evropy snad všude úspěšnější.
Rovníkovou afriku neznám na severu ty citroeny peugeoty atp. potkáš celkem běžně, i když nafta tam zas tak moc nefrčí, nebo?
Toyota není jistě náhodou světovou automobilkou číslo 1., ale trvám si na tom, že v naftových motorech světová jednička rozhodně není. Nic proti ní nemám a chápu že pro světového výrobce který v evropě nijak nedominuje, není vývoj dieslu, který se na jiných kontinentech téměř nepoužívá, t...
Nejlepší naftu současnosti dělá BMW. Za ním PSA, Subaru a Honda.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.08.2008 20:34, Nejlepší nafta
Všichni nadšenci do TDi zapomeňte! Nejlepší nafťák dělá Subaru, plochej boxer subaru diesel je totální bomba! Honda a Citron 2.2 HDi jsou prima, BMW 20d a 23d jsou bomba, ale Subaru je balzám, to jezdí, zní, chová se jak benzín a snad i líp. Neváhejte vyzkoušejte!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 23.08.2008 10:02, Pry koupeno od znameho...Zdroj: TipCars
Ja vim ze to neni primo autobazar...ale i tak to zni divne ze?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 23.08.2008 11:48, RE: Pry koupeno od znameho...Zdroj: TipCars
anonym napsal:
Ja vim ze to neni primo autobazar...ale i tak to zni divne ze?
Co zní divně? Že TDi (už dlouho) není nej- diesel na světě?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 23.08.2008 23:04, RE: Pry koupeno od znameho...Zdroj: TipCars
anonym napsal:
Ja vim ze to neni primo autobazar...ale i tak to zni divne ze?
Proč? Navíc píšu od příbuzného.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 24.08.2008 15:57, Bomba!
S jasným původem, za pár peněz, vydrží milion kilometrů a ještě jezdí za 4,67 litru? To je bomba, prostě bomba.
Přeje a přeci jen trochu závidí Martin
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 25.08.2008 12:08, RE: Bomba!
anonym napsal:
S jasným původem, za pár peněz, vydrží milion kilometrů a ještě jezdí za 4,67 litru? To je bomba, prostě bomba.
Přeje a přeci jen trochu závidí Martin
Děkuji za uznání. 4,67l/100 km při svižné jízdě. Slovy Paroubkovými: "Pánové, kdo z vás to má?"
reagovat
  1 ... 13 14 15




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.