0
zpět
 

diskuze k tématu: Volkswagen Phaeton - nedoceněná ojetina

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Sobota 26.08.2017 17:06, ................ ,,,,,,,,,,
Je pravdepodobne trvanlivejsi, mam ted najeto 280kkm a puvodni tlumice i kompresor bez problemu.



Tim chci rict, ze mechy u Touaregu jsou nejspis navrhovany na nizsi zivotnost a castejsi vymeny.

V servisnim planu vymena neni, ale mrknu jestli to nekde najdu


Pred Phaetonem jsem mel A8 D2 s klasickym podvozkem a za me je vzduchovej o dost lepsi, uz jen kvuli moznosti nastaveni tuhosti.
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Sobota 26.08.2017 18:19, Hrutvgd gttgthbft. Tzfzhgt
Tak asi stesti. Přes 200 tkm bez výměny není příliš časté.
Osobně bych koupil už jen pasivní. Nějaké změny tuhosti mi k ničemu nebyly, stejně jsem jezdil pořad na totéž. Na motorce to mám stejně, moc to nevyužívám.
Kolegu to v S-klasse potkalo ve 180 tisících před mesicem...
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Neděle 27.08.2017 04:30, ....... ......?..... $@($)
Mozna, uvidi se Bentley Continental je fajn, ale vazi skoro stejne a stejne vynasi i kdyz vykonem je jinde....

Ja to nastaveni celkem pouzivam parkrat v zime bylo dobry, ze to jde zvednout, obcasny vymol zehli vyborne (normalne v CR klickuju)

na hezcich cestach na poloze "sport" jdou projizdet zatacky az neslusnou rychlosti



reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1232
datum registrace08.09.2009
Neděle 27.08.2017 07:55, RE: Hf v ČR cév tfhbctv n gt
Reno napsal:
Vzduchový podvozek jsem měl v Touaregu i v A6ce. Je tam předepsaná výměna ve 125 tkm. Měchy, kompresor. Jednou ty věci prostě doslouží. To je jako tvrdit, že nepotřebovali měnit brzdové destičky:) A jestli jsi nikdy neviděl A8 nebo S klasse vidět čupět na zemi, tak tě omlouvá, že jsi z maloměsta...


Tak zítra se shválně zeptám mého zaměstnavatele, kolikrát měnil měchy na S350 Volíčku, vokolo Sklasse chodím denně asi tak 1000x a měsíčně s ním - coby spolujezdec-jezdím tak 5x na SC Trošku ses ve své ironii netrefil.
A můžu ti ho i nafotit, abys zase neměl kecy....

A púro jistotu se zpetám i na ML500, on to pan továrník rád střídá.
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Neděle 27.08.2017 08:22, Zfbb gzgvfhh v vhzz
Fakt se bavíme o tom, že měchy a kompresor nejsou na pořád, ale že se mění?
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Pondělí 28.08.2017 12:38, diskuze
Dobrý den, chci požádat zde přítomné diskutující, zda by si mohli vyměňovat názory v rámci slušnosti a zda by bylo možné zkusit RESPEKTOVAT odlišný názor někoho jiného. Je složité a pracné vyhledávat a promazávat v příspěvcích vulgarity a urážky při zachování kontextu diskuze, pokud nechceme přistoupit k smazání celého příspěvku.
Vážíme si vašich názorů a prosíme o vzájemný respekt.

Hezký den nám všem.
reagovat
Michal6088
počet příspěvků4
datum registrace20.11.2018
Úterý 20.11.2018 16:31, vzduch.podvozek
Mel bych mensi dotaz. Zacala se i vozu objevovat hlaska chyby podvozku. Neco malo jsem nasel v clanku, ale nijak moc obsirne. Cili, pokud by byl velky problem, pres noc auto ,,klekne,, ? Nebo jak se zavada projevuje jinak nezli hlaskou, pripadne zdali se da diagnostikou presne urcit zavadu ? Diky. No a abych prispel trochou do mlyna, vymena ventilatoru, kterou jsem absolvoval minuly tyden, je jednoducha jak facka. Cca 12-15 sroubku z prostoru motoru, nutno sundat tahlo sterace. Hned vedle motorku je umisteny predrad.odpor, pristup relativne v pohode. Pocitam ze auto na to trpi, kvuli tomu solarnimu pohonu. No a vymena predni zarovky je saigon, jak popisuje nejaky polak na youtube. Naraznik dolu. A kdyby se vam nejaky aktivni technik na TP se snazil seridit potkavaci svetla, tak se steluji po odklopeni krytky ostrikovace svetlometu, jinak vam rozvrta dalkovy svetla jako me.
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Středa 21.11.2018 10:36, RE: vzduch.podvozek
citace:
reakce na: Michal6088, 20.11.2018 16:31 (Mel bych mensi dotaz. Zacala s ...)


Tak to zalezi ze... klekne, pokud uchazi vzduch. Pokud je problem jinde, nez v netesnosti, tak se projevi jinak. Chyba bez zjevnych problemu pri jizde je nejspis snimac vysky, na kazdym kole je jeden. Diag. rekne, kterej presne nefunguje. Dalsi moznost je, ze auto nekdo zvedal bez vypnute nivelace, a rozhodil nastaveni
reagovat
Michal6088
počet příspěvků4
datum registrace20.11.2018
Středa 21.11.2018 13:15, RE: RE: vzduch.podvozek
citace:
reakce na: sheogorath, 21.11.2018 10:36 (Tak to zalezi ze... klekne, po ...)

No to prave netusim. Protoze auto bylo tri tydny v garazi po stretu se srnkou na predek. Nic zasadniho. Pouze lepeni narazniku, pri te prilezitosti vymena zarovek. (Ty dva sroubky od blatniku jsou super ...). Ale uslo mezitim jedno kolo nadoraz. 1.mozna pricina. A pak druha mozna. Lehce jsem skrtnul podvozkem na jedne polni ceste. To by se ovsem musela porusit kabelaz nebo rozvod vzduchu. A proto jsem se prave puvodne ptal zdali by auto kleklo v pripade uniku tlaku pres noc. Pokud ne, slo by vyradit jako pricinu vadny tlumic.
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Středa 21.11.2018 14:25, RE: RE: RE: vzduch.podvozek
citace:
reakce na: Michal6088, 21.11.2018 13:15 (No to prave netusim. Protoze a ...)


No pokud byl jeden tlumic dole, tak nejspis nekde netesni. Skrtnuti spodkem na by mohlo max, poskodit ten snimac. I kdyz to ma moznost zvednout podvozek, asi bych s tim po polni ceste nejezdil.... 2.5tuny, celkem nizkej profil pneu a jeden tlumic za cca 20k...
reagovat
Michal6088
počet příspěvků4
datum registrace20.11.2018
Středa 21.11.2018 15:30, RE: RE: RE: RE: vzduch.podvozek
citace:
reakce na: sheogorath, 21.11.2018 14:25 (No pokud byl jeden tlumic dole ...)


Nebyl dole. Jen bylo prazdny kolo. Dofoukl jsem a vse cajk. Nepada to pres noc ani po nekolika dnech. Mozna opravdu jen snimac. Ale diky za rychlou pomoc. Pokud diag.objevi ktery, tak super.
Do servisu se mi moc nechce. Pokazdy poradili blbe a cumeli na to jak teleta. Ventilator v nekolika servisech dokonce a fabrikovych chteli dostavat ven pres palubovku.
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Středa 21.11.2018 15:53, RE: RE: RE: RE: RE: vzduch.podvozek
citace:
reakce na: Michal6088, 21.11.2018 15:30 (Nebyl dole. Jen bylo prazdny k ...)


To je celkem smutne, zvlast v autorizaku, kde maji k dispozici vsechny dilensky postupy... Me v autor. servisu behem vymeny remene prislusenstvi zku***li kryt ostriku svetla a kabel k sahare

Jinak ja to v tom kontextu chyby podvozku pochopil tak, ze dole byl tlumic, ne pneu...
reagovat
Michal6088
počet příspěvků4
datum registrace20.11.2018
Středa 21.11.2018 16:44, RE: RE: RE: RE: RE: RE: vzduch.podvozek
citace:
reakce na: sheogorath, 21.11.2018 15:53 ( To je celkem smutne, zvlast v ...)


Taky parada. To je jeden z duvodu proc si udelat sam co mozna jde. Druha vec je ta, ze to kdekdo nezvedne.

Je to stara kara. Chtel jsem ji prodat. Dnes realne za 100k. Jenze co dnes koupit ? Najedu uplne trapne malo a co se tyka pohodli a bezpeci, je to jedna velka parada. Ted jsem delal ramena za 20k a predni brzdy za 5. Takze smysl prodeje to ztraci jeste vic.

A jeste jedna zkusenost. Bacha na dily z Polska. Jsou to k***y. Celou klima jednotku mi sice poslali, ale byla rozstipana na hadry bez moznosti vraceni. A predr.odpor tam nebyl vubec.
A ohledne toho tlumice, jen hadam, ale logicky se kopresor sepne pouze kdyz jde motor. Cili po 10-ti denni odstavce by asi auto kleklo, nebo se naklonilo.
Kdyz jsem ho kupoval, nesly sterace. Jak to stalo venku tak na mraky zarezla osicka jednoho z nich. A protoze to jsou koumaci nemecky, kazdy ma svuj motorek. Synchronizace je elktronicka. Ale v pripade ze by sel jen jeden, tak by se na okne popraly. Cili se nespusti ani jeden. No a pojistky jsou sikovne schovany pod vyrovnavaci nadrzkou v motoru.
Toz tak.
reagovat
luban
počet příspěvků1
datum registrace16.02.2019
Sobota 16.02.2019 16:37, RE: recenze na vw phaeton
citace:
reakce na: avals, 24.08.2017 18:10 (Precetl jsem si vasi recenzi n ...)


Ahoj,mám zájem koupit také Phaetona v 3 dieslu nebo Chrysler 300 C také v dieslu nemáš zkušenosti s tímto vozem?
Rok výroby,tak od 2008 výše.
Rozhoduji se mezi:
Bmw 730D
Phaeton 3TDI
Chrysler 300 C - také v naftě
Jezdím ročně okolo 30 - 40tis/km
Jinak bych asi uvažoval o V8 u těchto značek.
Díkec za radu.
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.