0
zpět
 

diskuze k tématu: Volkswagen Passat Variant - manažerský speciál?

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.06.2010 15:10, RE: Passat je prostě fajn auto a vůbec ne za zenitem co je to tady za bludy zase..
karlos napsal:
Takže vážení.. za prvé tento poslední passat je tady na světě od roku 2005, nyní je v polovině své dráhy a to, co nyní přichází není žádná nová generace, ale facelift! I podle renomovaného Top Gearu je Passat na špičcě, tusím že v jednom dílu mu dali přednost i před Mondeem. Zastydlé řeči proti Passatu jsou od lidí kterým z nějakého důvodu VW vadí, v každém případě já uživatel Mercedesu C 220 CDI rv. 2008 jsem nedávno zjistil že Passat je prostě lepší auto a tak to je.
Jestli je to ten Top Gear, jehož moderátor (nebo jeden z moderátorů) nesnáší GM, tak to pro mě není renomovaný objektivní pořad. A jestli je Passat na špičce z trojlístku Passat, Mondeo, Vectra, tak je to pořád jednooký mezi slepými, ale poád si troufám tvrdit, že pokud se přihlédne k cenám, tak to takový zázrak není. Koneckonců máme v rodině Passata (ale ani jsem ho neřídil ani v něm nejel) z roku 2001 s 96 kW chrochtou bez servisky a bouchlýma zadníma dveřma (vyměněnýma, ale jde to poznat) a Mondeo z roku 2001 s 125 kW V6 benzín se serviskou. Za Passata majitel po smlouvání zaplatil 170 tisíc (ze 190-ti) a já za Mondeo dal 145 tisíc - na smlouvání nebyl prostor, protože bylo docela dost zájemců a já měl kliku, že byl první. Kdybych se měl rozhodovat znovu, sáhnu po Mondeu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.06.2010 15:18, RE: Co je lepsi ?
duch napsal:
Design - co člověk to názor. Ne každému se tento styl líbí a prohlášení že interiér nemá konkurenci je úsměvné.
Passata v pohodlí převyšuje třeba zmíněné C5, v jízdních vlastnostech potom minimálně Insignia. Pravdou je že Passat je proti ní ´"stařík", každopádně jízdními vlastnostmi Passat nestačí.
Ja sem opravdu prevedcenej ze je passat lepsi nez C5 a mondeo, vcetne pohodli a jizdnich vlastnosti a fakt ze vsema tema autama jezdim... no asi sem divnej kazdej ma holt jinej vkus...

(p.s. passata nevlastnim)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.06.2010 15:26, RE: Co je lepsi ?
Valnoha napsal:
Chlapče jestli se někomu něco líbí nebo ne je věc jedna. Každý máme vkus jiný, ale napsat takovou kravinu že passat je NEJ ve střední třídě.....Vždyť třeba Mondeo se 103Kw dieslem je ve vyšší výbavě o 130 tisiíc levnější. O tom že je například jízdníma vlastnostma o parník vepředu od passata ani mluvit nemusíme.
Tak já bych zase rád slyšel v čem že je ten passat nej o tebe.
Jak se poznaj ty lepsi jizdni vlastnosti ? Zkousel sem brzdy, drtit zatacky, plyn v zatackach a tak vubec a v passatu sem si citil nejlepe. Vsemi vychvalovane Mondeo mi prave prislo jako total tragedie. Ja se nechci hadat-jenom chci vedet proc to mondeo vsichni tak chvalej ? Me prislo ze je hnusnejsi, na silnici nesedi a o dost vic zere. Jediny co se mi na mondeu libilo byla kombinace motor-automat prevodovka (nafta 2,0 nejak kolem 90kw...) to mi proti dsg passatu prislo uplne super, radi hladce plynule a naprosto predvidatelne.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.06.2010 16:44, RE: Trošku nefér...
cruise napsal:
Trošku nefér mi připadá ten závěr...Minimálně bych si k tomu závěru dokázal od redakce představit, že napíše, že tento testovaný passat je už letos končící generace a tím má samozřejmě proti žhavým novinkám časovou nevýhodu(např.insignia). Jen čas ale ukáže, jestli je právě např. insignia po letech skutečně dobré auto, či ne... U mondea je to myslím více než jasné... Je pěkné, prostorné, super jízdní vlastnosti, ale mondeáři mi snad odpustí(sám jsem měl také dvě), pokud si sednu do pětiletého pa...
Příspěvek nehodlám kritizovat, protože v některých věcech je trefný - třeba v tom, že Ford nemá aspoň pseudopohon 4x4 jako VW.
Nicméně opírat kvality o prodejní čísla bych se neodvážil. Nevěřím v nějakou globální inteligenci lidí, zejména poté, co se s nimi dám do řeči na téma auto. 2 věci mi uvízly v hlavě za poslední cca 2 týdny. Kolega vybíral manželce nový auto do města. Vybral Golfa za 1/2 mega s hodně bohatou výbavou, ale zvolil 1.2 TSI, protože má levnější ručení. A druhý koleg vybíral rodinný vůz, zvolil Fabii Kombi 1.2 TSI a na mou poznámku, že malé turbomotory teprvé svůj spolehlivostní potenciál ukážou, reagoval slovy cituji: "Škodovka si nemůže dovolit dělat špatné motory." Čímž mě uzemnil, protože je asi přesvědčený o tom, že poruchové vozy automobilky vyrábí asi jako součást strategie. Jo a ten Passat, co je v rodině tam je jen proto, že je to Passat TDI, a to je panečku něco. Majitel bydlí u maminky a autem najezdí když moc tak 5 tisíc ročně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.06.2010 18:16, RE: Co je lepsi ?
J-M-T napsal:
Jak se poznaj ty lepsi jizdni vlastnosti ? Zkousel sem brzdy, drtit zatacky, plyn v zatackach a tak vubec a v passatu sem si citil nejlepe. Vsemi vychvalovane Mondeo mi prave prislo jako total tragedie. Ja se nechci hadat-jenom chci vedet proc to mondeo vsichni tak chvalej ? Me prislo ze je hnusnejsi, na silnici nesedi a o dost vic zere. Jediny co se mi na mondeu libilo byla kombinace motor-automat prevodovka (nafta 2,0 nejak kolem 90kw...) to mi proti dsg passatu prislo uplne super, radi hladce...
No já mám Mondeo st220 2003 a co se týče jízdních vlastností jsem zatím lepší auto neřídil, opravdu za všech okolností sedí jak přilepené. Koupené za výrazně nižší cenu než sronatelný Passat, navíc Duratec 3.0 V6 je podle mě o dost lepší motor než 2.8 V6 od VW...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.06.2010 18:25, RE: Passat je prostě fajn auto a vůbec ne za zenitem co je to tady za bludy zase..
David V napsal:
Jestli je to ten Top Gear, jehož moderátor (nebo jeden z moderátorů) nesnáší GM, tak to pro mě není renomovaný objektivní pořad. A jestli je Passat na špičce z trojlístku Passat, Mondeo, Vectra, tak je to pořád jednooký mezi slepými, ale poád si troufám tvrdit, že pokud se přihlédne k cenám, tak to takový zázrak není. Koneckonců máme v rodině Passata (ale ani jsem ho neřídil ani v něm nejel) z roku 2001 s 96 kW chrochtou bez servisky a bouchlýma zadníma dveřma (vyměněnýma, ale jde to poznat) a M...
Mrkni sem, trochu to vysvětluje Jeremyho postoj

http://www.topgear.com/uk/videos/good-company

a pro odlehčení, TopGear je prostě zábavná šou

http://www.topgear.com/uk/videos/fender-blender

reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.06.2010 19:39, RE: náhodou ujde
Koloss napsal:
S tím hnitím Mondea bych to tak nepřeháněl. Rezly spodní hrany dveří do roku 2003, jinak nic a teď už ani to ne.
S tou korozi u mondea bych to nevidel tak svetle. Mame dve mondea modely 2004, benzin nema chycene dvere, ale strecha tesne nad oknem na 3 pekne A moje vlastni mondeo ma chycene lehce oboje predni dvere i presto, ze je tam pres ne nejaky cerny nastrik nejakou jakoby asfaltovou hmotou nebo nevim jak to popsat...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.06.2010 21:35, Passat
Kdo nemel passata, jakoby nebyl. Proste spolecenska sebevrazda v zemi ceske. Kde jaky podnikatel brazdici kotlinu 120-kou preskocil do passata na zadni vnitrni stresni drzak povesil fialove sako, aby doplnil svou prestige ( v tech chodi dodnes) a uz bezel do banky pro stovky milionu, dale pak drogovi dealeri a pasaci ceskych slusnych holek taktez vyuzivajici passaty jako akt spol. uspesnosti doplnili skla foliema a to byla zlata era pasiku v CR. A pamatujte, pasik nema poruchy, pasik ma spotrebu do 4 litru i v benzinu, pasik jede 300 to proto, aby cesti pasici v pasicich se necitili v tech oktavkach tak spol. ponizene () Nemecka policie pasiky nezastavuje, a kdo nema pasika nikdy nemel pannu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.06.2010 01:38, RE: Co je lepsi ?
J-M-T napsal:
Jak se poznaj ty lepsi jizdni vlastnosti ? Zkousel sem brzdy, drtit zatacky, plyn v zatackach a tak vubec a v passatu sem si citil nejlepe. Vsemi vychvalovane Mondeo mi prave prislo jako total tragedie. Ja se nechci hadat-jenom chci vedet proc to mondeo vsichni tak chvalej ? Me prislo ze je hnusnejsi, na silnici nesedi a o dost vic zere. Jediny co se mi na mondeu libilo byla kombinace motor-automat prevodovka (nafta 2,0 nejak kolem 90kw...) to mi proti dsg passatu prislo uplne super, radi hladce...
Vem si Passata (jakého chceš) najdi si nějaké opravdu řidičsky náročné zatáčkovité místo a dej vědět přijedu svým Mondeem 2009 a v těch zatáčkách tě vyškolím.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.06.2010 01:41, RE: Trošku nefér...
cruise napsal:
Trošku nefér mi připadá ten závěr...Minimálně bych si k tomu závěru dokázal od redakce představit, že napíše, že tento testovaný passat je už letos končící generace a tím má samozřejmě proti žhavým novinkám časovou nevýhodu(např.insignia). Jen čas ale ukáže, jestli je právě např. insignia po letech skutečně dobré auto, či ne... U mondea je to myslím více než jasné... Je pěkné, prostorné, super jízdní vlastnosti, ale mondeáři mi snad odpustí(sám jsem měl také dvě), pokud si sednu do pětiletého pa...
Ještě bych to viděl jinak, u VW se rozhodli že nebude žádný nový passat starý se prodává dobře tak dostane jen velmi výrazný facelift ale rozhodně to nebude nové auto. )))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.06.2010 01:50, RE: Passat je prostě fajn auto a vůbec ne za zenitem co je to tady za bludy zase..
karlos napsal:
Takže vážení.. za prvé tento poslední passat je tady na světě od roku 2005, nyní je v polovině své dráhy a to, co nyní přichází není žádná nová generace, ale facelift! I podle renomovaného Top Gearu je Passat na špičcě, tusím že v jednom dílu mu dali přednost i před Mondeem. Zastydlé řeči proti Passatu jsou od lidí kterým z nějakého důvodu VW vadí, v každém případě já uživatel Mercedesu C 220 CDI rv. 2008 jsem nedávno zjistil že Passat je prostě lepší auto a tak to je.
Pokud umíš alespoň trochu anglicky můžeš mrknout na stránky topgearu hodnocení Mondeo 15/20 Passat 11/20 a tvůj Mercedes C 14/20. Chtěl si topgear máš to mít. ))))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.06.2010 06:36, RE: náhodou ujde
mufik.martin napsal:
S tou korozi u mondea bych to nevidel tak svetle. Mame dve mondea modely 2004, benzin nema chycene dvere, ale strecha tesne nad oknem na 3 pekne A moje vlastni mondeo ma chycene lehce oboje predni dvere i presto, ze je tam pres ne nejaky cerny nastrik nejakou jakoby asfaltovou hmotou nebo nevim jak to popsat...
Jedna věc je obejít auto na parkovišti, je vykvetlé ano/ne. Druhá věc je se podívat na kanálu. Proti Mondeu nic nemám (jízdní vlastnosti fakt ok) ale na tom že hnije trvám, bohužel
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.06.2010 09:09, RE: Co je lepsi ?
David V napsal:
Je v tom značení bordel! Nicméně Mark I je do konce roku 2000, Mark II do konce 2007 a nynější nejnovější verze je MarkIII.
To, co se ozančuje MkII je pouze výrazný facelift MkI.
Čili pokud se srovnává Passat z roku 2005 s Mondeem, tak to Mondeo je MkII z let výroby 2000-2007, kdy 2003 byl facelift.
Mam namysli aktualni modelovou radu u obojiho (to znamena Passat z roku 2005 ve srovnani s Mondeem z prelomu let 07 a 08 - a jeste ve verzi Combi, kufr v sedanovem Mondeu jsem popravde vubec nesledoval, zatimco tech kombiku jsem po bazarech prohledl okolo deseti (nepopiram, nakonec jsem skoncil u passatu rocnik 07 - jsem tedy v teto diskuzi lehce zaujaty :))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.06.2010 11:05, RE: náhodou ujde
Ráďa napsal:
Jedna věc je obejít auto na parkovišti, je vykvetlé ano/ne. Druhá věc je se podívat na kanálu. Proti Mondeu nic nemám (jízdní vlastnosti fakt ok) ale na tom že hnije trvám, bohužel
První Mondeo z roku 1993 jsem měl 6 let a koroze se dala označit jako drobná (dvě místa na celém autě, nestálo to za řešení) a celou dobu se výrazně neměnila. Ještě dodnes ho vídám a je stále v pohodě. Mondeo z roku 2001 mám asi tři roky, koroze se týká opravdu jen těch dveří. A věřte, že obě auta znám víc než jen "obejít na parkovišti".
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.06.2010 11:09, RE: Co je lepsi ?
J-M-T napsal:
Ja sem opravdu prevedcenej ze je passat lepsi nez C5 a mondeo, vcetne pohodli a jizdnich vlastnosti a fakt ze vsema tema autama jezdim... no asi sem divnej kazdej ma holt jinej vkus...

(p.s. passata nevlastnim)
Ty jezdíš "vsema tedlenctema autama", ale podle toho, jak píšeš, budeš určitě traktorista....takže, nejezdíš vsema tedlema auta jenom ve snu?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.06.2010 15:57, RE: Co je lepsi ?
Pitrisek napsal:
Vem si Passata (jakého chceš) najdi si nějaké opravdu řidičsky náročné zatáčkovité místo a dej vědět přijedu svým Mondeem 2009 a v těch zatáčkách tě vyškolím.
2,0 fsi 4motion. Zajmalo by me jak by to dopadlo...a jesli bys vyhral, tak jenom kuli tomu ze ses vyrazne lepsi ridic kdyz te ani mondeo nedokazalo pribrzdit...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.06.2010 19:05, RE: Co je lepsi ?
smachat napsal:
Mam namysli aktualni modelovou radu u obojiho (to znamena Passat z roku 2005 ve srovnani s Mondeem z prelomu let 07 a 08 - a jeste ve verzi Combi, kufr v sedanovem Mondeu jsem popravde vubec nesledoval, zatimco tech kombiku jsem po bazarech prohledl okolo deseti (nepopiram, nakonec jsem skoncil u passatu rocnik 07 - jsem tedy v teto diskuzi lehce zaujaty :))
Ó díky, to jsem měl na mysli když jsem psal příspěvek (o dva výše). Tzn., Davide V., že smachat srovnává Mondeo poslední modelové řady a NE Mondeo co máš ty (s ještě pevným dnem kufru).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.06.2010 10:53, RE: Co je lepsi ?
gablenz napsal:
Ty jezdíš "vsema tedlenctema autama", ale podle toho, jak píšeš, budeš určitě traktorista....takže, nejezdíš vsema tedlema auta jenom ve snu?
Muj zpusob psani je patne zasazen nizkym vekem. Budu se snazit tento neduh do budoucna eliminovat. Traktor sem bohuzel nikdy neridil, ale kdyby byla moznost urcite bych to vyzkousel velice rad.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.06.2010 11:34, RE: konečně pravda?
Zdeny60 napsal:
konečně napsal někdo pravdu. Je to přeceňovaná modla na našich silnicích a přitom jde o naprostý šedý průměr. Už jen název firmy = lidové vozítko. Takový šedá nenápadaná průměrná myš....

palec nahoru
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.06.2010 11:44, RE: Co je lepsi ?
J-M-T napsal:
2,0 fsi 4motion. Zajmalo by me jak by to dopadlo...a jesli bys vyhral, tak jenom kuli tomu ze ses vyrazne lepsi ridic kdyz te ani mondeo nedokazalo pribrzdit...
Nj, srandisticka 4kolka... a co se tyce jizdnich vlastnosti, co tak japonske vozy? Mazda 6, Accord nebo opravdova 4kolka Legacy. Priznam se, ze ani jedno jsem neridil, ale podle recenzi jsou tyto auta jizdne na hodne vysoke urovni.
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.