0
zpět
 

diskuze k tématu: Volkswagen Passat Variant - manažerský speciál?

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.06.2010 07:06, náhodou ujde
Tak to auto už je za zenitem, toto je klasická ojetina, i kdyby hned smrděla novotou. Tak je to třeba brát. Nová generace už je dávno hotová. Navíc nešlo o to vytvořit "the best" vlastnosti . Spíš aby to bezproblémově fungovalo. S tím 2.0 TSI je to celkem fajn. Vzadu se mi třeba sedí daleko lépe, než v Superbu I+II, byť papírově dle průhledových kreseb by to mělo být na opačně. Ve střední třídě v době svého vzniku ale nikoho neurazil !!! Spíš mi vadí , že ta unifikace je dost velká. Tj ať člověk sedí v R8 - Passatu - Oktávce, často najde něco stejného nebo min velmi podobného. ....Mondeo je sice prostornější a výrazně líp sedí, ale kam oko zákazníka (ne)vidí, tam pěkně hnije a to mi vadí víc.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.06.2010 07:11, konečně pravda?
konečně napsal někdo pravdu. Je to přeceňovaná modla na našich silnicích a přitom jde o naprostý šedý průměr. Už jen název firmy = lidové vozítko. Takový šedá nenápadaná průměrná myš....

reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.06.2010 07:19, Nač ten spěch?
O žádnou žhavou novinku nejde, tak proč s tím pan redaktor tak spěchal, že si to po sobě ani nepřečetl? Nebo přečetl, ale tu hrůzu nevidí??!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.06.2010 08:49, Co je lepsi ?
Mam v praci moznost hodne jezdit a zkouset ruzne vozy. Passat je dle me neprosto nej ve sve tride (ostatni: Mondeo, 407, C5, Insignia, Vectra, pripadne Oct, sup atd...)

Ktere auto nejak vyrazne prevysuje passata ? a v cem ? (ve stejne tride)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.06.2010 08:55, RE: Co je lepsi ?
J-M-T napsal:
Mam v praci moznost hodne jezdit a zkouset ruzne vozy. Passat je dle me neprosto nej ve sve tride (ostatni: Mondeo, 407, C5, Insignia, Vectra, pripadne Oct, sup atd...)

Ktere auto nejak vyrazne prevysuje passata ? a v cem ? (ve stejne tride)
A jeste ohledne designu. me se to auto velice libi a zvlast interier mi prijde jako vcelku originalni a v porovnani s ostatnimi nema konkurenci
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.06.2010 10:24, RE: Co je lepsi ?
J-M-T napsal:
A jeste ohledne designu. me se to auto velice libi a zvlast interier mi prijde jako vcelku originalni a v porovnani s ostatnimi nema konkurenci
Design - co člověk to názor. Ne každému se tento styl líbí a prohlášení že interiér nemá konkurenci je úsměvné.
Passata v pohodlí převyšuje třeba zmíněné C5, v jízdních vlastnostech potom minimálně Insignia. Pravdou je že Passat je proti ní ´"stařík", každopádně jízdními vlastnostmi Passat nestačí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.06.2010 10:24, RE: Co je lepsi ?
J-M-T napsal:
Mam v praci moznost hodne jezdit a zkouset ruzne vozy. Passat je dle me neprosto nej ve sve tride (ostatni: Mondeo, 407, C5, Insignia, Vectra, pripadne Oct, sup atd...)

Ktere auto nejak vyrazne prevysuje passata ? a v cem ? (ve stejne tride)
Chlapče jestli se někomu něco líbí nebo ne je věc jedna. Každý máme vkus jiný, ale napsat takovou kravinu že passat je NEJ ve střední třídě.....Vždyť třeba Mondeo se 103Kw dieslem je ve vyšší výbavě o 130 tisiíc levnější. O tom že je například jízdníma vlastnostma o parník vepředu od passata ani mluvit nemusíme.
Tak já bych zase rád slyšel v čem že je ten passat nej o tebe.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.06.2010 10:37, RE: Co je lepsi ?
Valnoha napsal:
Chlapče jestli se někomu něco líbí nebo ne je věc jedna. Každý máme vkus jiný, ale napsat takovou kravinu že passat je NEJ ve střední třídě.....Vždyť třeba Mondeo se 103Kw dieslem je ve vyšší výbavě o 130 tisiíc levnější. O tom že je například jízdníma vlastnostma o parník vepředu od passata ani mluvit nemusíme.
Tak já bych zase rád slyšel v čem že je ten passat nej o tebe.
Na druhou stranu kdyz si sednete do aktualniho Mondea a aktualniho Passatu, tak ackoliv je passat o 2 roky (? Nevim jiste) starsi, tak co se tyce preciznosti zpracovani je to zcela nesrovnatelne...

Jak je mozne, ze "vlajkova lod" mondeo nema pevne dno kufru? Kdyz obejdete par bazaru s ojetymi novymi mondey, tak zjistite, ze cokoliv, co ma najeto vic, jak 40 tisic a neco nekdy v kufru vezlo, ma propadle mekke dno (krasne vidite, kde presne rezerva lezi (protoze tam je proste dira)) a ma dole skviru kterou krasne propadaji drobnejsi veci k rezerve...

To jsou detaily, ktere dojem z auta (a tudiz i rozhodnuti ke koupi ve srovnani s Passatem, ktery je co se tyce jizdnich vlastnosti, motoru a spol velmi podobny, zaostava v designu (taky je o par let starsi), ale takoveto nedodelky a opravdu nevyvedene drobnosti tam nenajdete!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.06.2010 11:20, RE: Co je lepsi ?
smachat napsal:
Na druhou stranu kdyz si sednete do aktualniho Mondea a aktualniho Passatu, tak ackoliv je passat o 2 roky (? Nevim jiste) starsi, tak co se tyce preciznosti zpracovani je to zcela nesrovnatelne...

Jak je mozne, ze "vlajkova lod" mondeo nema pevne dno kufru? Kdyz obejdete par bazaru s ojetymi novymi mondey, tak zjistite, ze cokoliv, co ma najeto vic, jak 40 tisic a neco nekdy v kufru vezlo, ma propadle mekke dno (krasne vidite, kde presne rezerva lezi (protoze tam je proste dira)) a ma dole skv...
Já nemám Passata, abych mohl srovnávat, ale mám Mondeo a pevné dno v kufru (je to sice opolstrovaný papundekl) mám a žádné škvíry, kudy by padaly malé věci k rezervě tam tedy nejsou. Nicméně bych třeba Mondeu vytknul, že má buransky uchycený trojúhelník a lékárničku a na madlech dveří je nějaký nástřik, který se časem olupuje, ale jinak mi to auto přijde poctivě postavené, a to i konstrukčně, když se třeba podívám zespod.
Ale pokud se podívám na ceny ojetin, tak Mondeo za svou cenu podle mě nabídne více. Třeba já chtěl auto se šestiválcovým benzínem, a tam si myslím, že je lepší 2,5 V6 od Forda než 2,8 V6 od VW třeba už proto, že VW má rozvody poháněné řemeny, jejichž výměna nebude zrovna laciná. U nafty se asi karta obrací, tam já Fordu moc nevěřím. To záleží co člověk hledá. Vůbec mám pocit, že VW se zaměřilo na chrochty a výběr benzínových variant je nicotný.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.06.2010 11:45, Trošku nefér...
Trošku nefér mi připadá ten závěr...Minimálně bych si k tomu závěru dokázal od redakce představit, že napíše, že tento testovaný passat je už letos končící generace a tím má samozřejmě proti žhavým novinkám časovou nevýhodu(např.insignia). Jen čas ale ukáže, jestli je právě např. insignia po letech skutečně dobré auto, či ne... U mondea je to myslím více než jasné... Je pěkné, prostorné, super jízdní vlastnosti, ale mondeáři mi snad odpustí(sám jsem měl také dvě), pokud si sednu do pětiletého passata, a pětiletého mondea, je v něm jasně cítit rozdíl ve zpracování, jakosti materiálů, slícování a pod...prostě na mě( a je to můj názor) působí passat mnohem fortelněji a bytelněji. Mimochodem u Forda by se už taky mohli chytit za nos a začít dělat mondea 4x4. Až se bude na podzim, či v zimě testovat a srovnávat nový passat se zbytkem střední třídy, nepochybuju o tom, že bude mít ve většině parametrů navrch, protože to bude novinka a tak je to vždy. Jinak mám tedy za to, že ani současná generace passatu se rozhodně nemá za co stydět a s aktuální konkurencí se může minimálně směle porovnávat. Ona ta prodejní čísla passatu o něčem hovoří, zřejmě je asi oblíbený pro to jaký je a ne proto, že to těm zákazníkům někdo vnutil..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.06.2010 13:07, Naprosto nudné auto
Passat je auto naprosto bez jakékoliv přitažlivosti. Naštěstí je mnoho občanů natolik praktických ,že neznají jinou volbu. Já jsem naprosto nepraktický :nemám rád kombíky, nemám rád nafťáky a už vůbec ne čtyřválce (s méně válci už jsou jen motory propohon zemědělských strojů). Po své Vectře C V6,se kterou jsem byl po celé 4 roky spokojen ,jsem si pořídil Insignii 2.8 turbo 4x4 a po půl roce jsem nadmíru spokojen. Tak sbohem svazující praktičnosti.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.06.2010 13:32, RE: Naprosto nudné auto
SodomaM napsal:
Passat je auto naprosto bez jakékoliv přitažlivosti. Naštěstí je mnoho občanů natolik praktických ,že neznají jinou volbu. Já jsem naprosto nepraktický :nemám rád kombíky, nemám rád nafťáky a už vůbec ne čtyřválce (s méně válci už jsou jen motory propohon zemědělských strojů). Po své Vectře C V6,se kterou jsem byl po celé 4 roky spokojen ,jsem si pořídil Insignii 2.8 turbo 4x4 a po půl roce jsem nadmíru spokojen. Tak sbohem svazující praktičnosti.
Ty jsi můj člověk
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.06.2010 13:35, RE: náhodou ujde
Ráďa napsal:
Tak to auto už je za zenitem, toto je klasická ojetina, i kdyby hned smrděla novotou. Tak je to třeba brát. Nová generace už je dávno hotová. Navíc nešlo o to vytvořit "the best" vlastnosti . Spíš aby to bezproblémově fungovalo. S tím 2.0 TSI je to celkem fajn. Vzadu se mi třeba sedí daleko lépe, než v Superbu I+II, byť papírově dle průhledových kreseb by to mělo být na opačně. Ve střední třídě v době svého vzniku ale nikoho neurazil !!! Spíš mi vadí , že ta unifikace je dost velká. Tj ať č...
S tím hnitím Mondea bych to tak nepřeháněl. Rezly spodní hrany dveří do roku 2003, jinak nic a teď už ani to ne.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.06.2010 13:39, Passat je prostě fajn auto a vůbec ne za zenitem co je to tady za bludy zase..
Takže vážení.. za prvé tento poslední passat je tady na světě od roku 2005, nyní je v polovině své dráhy a to, co nyní přichází není žádná nová generace, ale facelift! I podle renomovaného Top Gearu je Passat na špičcě, tusím že v jednom dílu mu dali přednost i před Mondeem. Zastydlé řeči proti Passatu jsou od lidí kterým z nějakého důvodu VW vadí, v každém případě já uživatel Mercedesu C 220 CDI rv. 2008 jsem nedávno zjistil že Passat je prostě lepší auto a tak to je.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.06.2010 13:41, RE: Co je lepsi ?
smachat napsal:
Na druhou stranu kdyz si sednete do aktualniho Mondea a aktualniho Passatu, tak ackoliv je passat o 2 roky (? Nevim jiste) starsi, tak co se tyce preciznosti zpracovani je to zcela nesrovnatelne...

Jak je mozne, ze "vlajkova lod" mondeo nema pevne dno kufru? Kdyz obejdete par bazaru s ojetymi novymi mondey, tak zjistite, ze cokoliv, co ma najeto vic, jak 40 tisic a neco nekdy v kufru vezlo, ma propadle mekke dno (krasne vidite, kde presne rezerva lezi (protoze tam je proste dira)) a ma dole skv...
K těm detailům - mám Mondeo z roku 2001 s najetými 190 tisíci km a dno kufru propadlé nemám. Dokonce jsem tam nějakou dobu vozil převodovku vážící přes 70 kg a vzhledem k mému způsobu projíždění zatáček (o kterém si Passat může nechat zdát) ta převodovka cestovala po celém kufru a nikam se nepropadla.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.06.2010 13:43, RE: Co je lepsi ?
David V napsal:
Já nemám Passata, abych mohl srovnávat, ale mám Mondeo a pevné dno v kufru (je to sice opolstrovaný papundekl) mám a žádné škvíry, kudy by padaly malé věci k rezervě tam tedy nejsou. Nicméně bych třeba Mondeu vytknul, že má buransky uchycený trojúhelník a lékárničku a na madlech dveří je nějaký nástřik, který se časem olupuje, ale jinak mi to auto přijde poctivě postavené, a to i konstrukčně, když se třeba podívám zespod.
Ale pokud se podívám na ceny ojetin, tak Mondeo za svou cenu podle mě nab...
Ten olupující se nástřik na madlech dveří má i třeba O2, byla to nějakou dobu taková móda, na které se Mondeo bohužel svezlo taky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.06.2010 13:56, RE: Naprosto nudné auto
SodomaM napsal:
Passat je auto naprosto bez jakékoliv přitažlivosti. Naštěstí je mnoho občanů natolik praktických ,že neznají jinou volbu. Já jsem naprosto nepraktický :nemám rád kombíky, nemám rád nafťáky a už vůbec ne čtyřválce (s méně válci už jsou jen motory propohon zemědělských strojů). Po své Vectře C V6,se kterou jsem byl po celé 4 roky spokojen ,jsem si pořídil Insignii 2.8 turbo 4x4 a po půl roce jsem nadmíru spokojen. Tak sbohem svazující praktičnosti.
Celkem bych tě poprosil, aby si našel hodinku času a napsal sem malou recenzi na Insignii 2,8 turbo 4x4. Moc by mě zajímala a bylo by to příjemné osvěžení v záplavě octavií almer focusů atd
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.06.2010 14:23, RE: Passat je prostě fajn auto a vůbec ne za zenitem co je to tady za bludy zase..
karlos napsal:
Takže vážení.. za prvé tento poslední passat je tady na světě od roku 2005, nyní je v polovině své dráhy a to, co nyní přichází není žádná nová generace, ale facelift! I podle renomovaného Top Gearu je Passat na špičcě, tusím že v jednom dílu mu dali přednost i před Mondeem. Zastydlé řeči proti Passatu jsou od lidí kterým z nějakého důvodu VW vadí, v každém případě já uživatel Mercedesu C 220 CDI rv. 2008 jsem nedávno zjistil že Passat je prostě lepší auto a tak to je.
Oni ti redaktoři v TopGear jsou hlavně šoumeni. Viděl jsem díl, kde se snažili zrychlit nějaké auto na tom vlastním okruhu, myslím že to byl Renault Espace s nějakým velkým benzínem. První co udělali - vyměnili originální brzdy za nějaké výkonnější, ovšem větší a patřičně těžší a světe div se, auto se zhoršilo snad o 5 vteřin na okruh. Ke snižování hmotnosti přistoupili až asi ve třetím kroku. Šou to byla dobrá, ale jako technik jsem nechápal. Ani mě tedy nepřekvapí, že tam mohl Passat v něčem být lepší než Mondeo, ale v jízdních vlastnostech to asi nebylo.

Ale souhlas, je nefér srovnávat dosluhující Passat se zánovním Mondeem, nicméně předchozí Mondeo s ním srovnání snese poměrně dobře.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.06.2010 14:34, RE: Co je lepsi ?
Koloss napsal:
K těm detailům - mám Mondeo z roku 2001 s najetými 190 tisíci km a dno kufru propadlé nemám. Dokonce jsem tam nějakou dobu vozil převodovku vážící přes 70 kg a vzhledem k mému způsobu projíždění zatáček (o kterém si Passat může nechat zdát) ta převodovka cestovala po celém kufru a nikam se nepropadla.
ale on (smachat) myslí nový model Mondea (MkIII? nevím, značení neznám) ne MKII ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.06.2010 14:58, RE: Co je lepsi ?
Alda napsal:
ale on (smachat) myslí nový model Mondea (MkIII? nevím, značení neznám) ne MKII ...
Je v tom značení bordel! Nicméně Mark I je do konce roku 2000, Mark II do konce 2007 a nynější nejnovější verze je MarkIII.
To, co se ozančuje MkII je pouze výrazný facelift MkI.
Čili pokud se srovnává Passat z roku 2005 s Mondeem, tak to Mondeo je MkII z let výroby 2000-2007, kdy 2003 byl facelift.
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.