0
zpět
 

diskuze k tématu: Volkswagen Passat B5

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 13.05.2006 02:46, Oktávka či Passat
Zažil jsem na chlup stejné dilema, kdy jsem již byl rozhodnutý pro Oktávku a najednou vedle Passat. Sednul jsem si, projel jsem se a musím konstatovat, že je to uvnitř o třídu výše než Oktávka. Zviklalo mě to natolik, že zmiňovanou O 4x4 jsem "pustil" a zaměřil se na jejího většího bratra P. Opatrnosti není nazbyt a mnou zaplacený mechanik se něj další den přijel podívat. Problémy se daly tušit, když majitel autobazaru tvrdil, že zvedák je teď obsazený a přece, že jsem v autě jel a chválil a podobné kecy. Nakonec se na zvedák Passata podařilo dostat a po důkladném oťuknutí mým mechanikem, který konstatoval stav přední nápravy jako katastrofální a těsně před výbuchem, jsem od koupě odstoupil.
Přesto Tobě i Tvé rodině přeju lepší zkušenost a mnoho šťastných kilometrů s tímto interiérově povedeným autem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 13.05.2006 10:46, RE: Oktávka či Passat
Tomáš napsal:
Zažil jsem na chlup stejné dilema, kdy jsem již byl rozhodnutý pro Oktávku a najednou vedle Passat. Sednul jsem si, projel jsem se a musím konstatovat, že je to uvnitř o třídu výše než Oktávka. Zviklalo mě to natolik, že zmiňovanou O 4x4 jsem "pustil" a zaměřil se na jejího většího bratra P. Opatrnosti není nazbyt a mnou zaplacený mechanik se něj další den přijel podívat. Problémy se daly tušit, když majitel autobazaru tvrdil, že zvedák je teď obsazený a přece, že jsem v autě jel a chválil a pod...
Mě právě nesedí,že by dvě auta rozdílné třídy stáli stejně a to ještě když Oktávka má menší výbavu..a slabší motor..to je hoodně divné.Jinak porovnávat Oktávku s Passatem je blbost,protože to jsou auta rozdílné třídy a za jinou počáteční cenu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 13.05.2006 11:45, RE: Oktávka či Passat
anonym napsal:
Mě právě nesedí,že by dvě auta rozdílné třídy stáli stejně a to ještě když Oktávka má menší výbavu..a slabší motor..to je hoodně divné.Jinak porovnávat Oktávku s Passatem je blbost,protože to jsou auta rozdílné třídy a za jinou počáteční cenu.
Prene tak, ale vieš, Česi a Slováci radi porovnávajú Octávku zo všetkými autami. Proste podľa niektorých je Octávka bohyňou a kráľovnou všetkých áut. Provnávajú ju a niekedy aj tvrdia že je lepšia ako napr. Passat, Volvo S40, Mazda 626, a iné autá väčšinou aj vyššich tried. Čo už, na Octávu nič nemá....často počúvam a čítam keci typu, je lacná, jazdí zadarmo, má obrovský priestor pre cestujúcich, je spoľahlivá, výkonná, má vynikajúci podvozok, a ide aj 250 a všetky autá s ňou urobíte.... nič na ňu nemá BMW sa môže schovať. Ja to fakt nikdy nepochopím, prečo ten kto má Octávu si myslí že je veľký čávo a dáva to všetkým najavo akoby mal Maybacha. Väčšina z nich (česť výnimkam) jazdí so svojimi Octávami akoby boli majstri sveta. "Ja mám Octávu, všetko ostatné je nanič"....si asi hovoria. Pravda je však niekde inde a Octáva je len úplne priemerný, keď nie podpriemerný automobil. Spametajte sa a porovnávajte porovnatelné, alebo až potom keď si zajazdíte aj na inom aute ako na Octáve. Tým čo nemajú Octávu-VRAJ údajne najlepšie auto na svete ZDAR!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 13.05.2006 13:27, RE: Oktávka či Passat
Kolega zo Slovenska napsal:
Prene tak, ale vieš, Česi a Slováci radi porovnávajú Octávku zo všetkými autami. Proste podľa niektorých je Octávka bohyňou a kráľovnou všetkých áut. Provnávajú ju a niekedy aj tvrdia že je lepšia ako napr. Passat, Volvo S40, Mazda 626, a iné autá väčšinou aj vyššich tried. Čo už, na Octávu nič nemá....často počúvam a čítam keci typu, je lacná, jazdí zadarmo, má obrovský priestor pre cestujúcich, je spoľahlivá, výkonná, má vynikajúci podvozok, a ide aj 250 a všetky autá s ňou urobíte.... nič na ...
Nemáš náhodou nějaký problém?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 13.05.2006 13:41, Jack Herrer
Jestli jsem tomu dobře porozuměl, tak autor upustil od 406 z důvodu absence vyhřívání zadních sedaček? Passat to snad má? Myslím, že vyhřívání zadních sedadel je otázka aut o 2 třídy výš.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 13.05.2006 14:11, RE: Jack Herrer
vyhřívání napsal:
Jestli jsem tomu dobře porozuměl, tak autor upustil od 406 z důvodu absence vyhřívání zadních sedaček? Passat to snad má? Myslím, že vyhřívání zadních sedadel je otázka aut o 2 třídy výš.
To ano, ale pokud jsi někdy měl v autě kožené čalounění tak v zimě zima v létě teplo a lipí se ti holé nohy v kraťasech k sedadlu což je dosti nepříjemné.
Takže podle mě auto v kůži ano, ale s klimou na léto v vyhříváním alespoň předních sedadel na zimu a bez domácích mazlíčků celoročně - pes to strašně poškrábe a nikdo to nebude chtít potom koupit, protože si bude myslet, že na to auto totálně kašlete.
Ale jen můj názor, někomu to třeba nevadí a i provedení a vlastnosti se celkem liší ato od auta.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 13.05.2006 16:20, RE: Oktávka či Passat
Kolega zo Slovenska napsal:
Prene tak, ale vieš, Česi a Slováci radi porovnávajú Octávku zo všetkými autami. Proste podľa niektorých je Octávka bohyňou a kráľovnou všetkých áut. Provnávajú ju a niekedy aj tvrdia že je lepšia ako napr. Passat, Volvo S40, Mazda 626, a iné autá väčšinou aj vyššich tried. Čo už, na Octávu nič nemá....často počúvam a čítam keci typu, je lacná, jazdí zadarmo, má obrovský priestor pre cestujúcich, je spoľahlivá, výkonná, má vynikajúci podvozok, a ide aj 250 a všetky autá s ňou urobíte.... nič na ...
Je v tom trochu nacionálního cítění, s realitou to nemá nic co do činění. Jinak Oktávku první generace jde podle mě považovat za čistý průměr, přeci jenom u nás je drobná výhoda snadně dostupného a poměrně levného servisu. To víš, někdo preferuje Primeru a někdo Oktávku...
Btw., 250 jde volným pádem dosáhnout s každým autem...)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 13.05.2006 17:20, RE: Jack Herrer
Aleš napsal:
To ano, ale pokud jsi někdy měl v autě kožené čalounění tak v zimě zima v létě teplo a lipí se ti holé nohy v kraťasech k sedadlu což je dosti nepříjemné.
Takže podle mě auto v kůži ano, ale s klimou na léto v vyhříváním alespoň předních sedadel na zimu a bez domácích mazlíčků celoročně - pes to strašně poškrábe a nikdo to nebude chtít potom koupit, protože si bude myslet, že na to auto totálně kašlete.
Ale jen můj názor, někomu to třeba nevadí a i provedení a vlastnosti se celkem liší ato od auta.
kožené sedačky v autě mám a mazlíčky taky (v kufru), mluvil jsem pouze o vyhřívání zadních sedadel. Btw, ještě jsem neviděl orig kůži bez klimy:)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 13.05.2006 17:29, RE: Jack Herrer
vyhřívání napsal:
Jestli jsem tomu dobře porozuměl, tak autor upustil od 406 z důvodu absence vyhřívání zadních sedaček? Passat to snad má? Myslím, že vyhřívání zadních sedadel je otázka aut o 2 třídy výš.
To jsem se taky pobavil. Ze to nema vzadu vyhrivani sedacek by me teda az tak moc netankovalo. :o))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 13.05.2006 18:18, RE: Oktávka či Passat
xgandalf napsal:
Je v tom trochu nacionálního cítění, s realitou to nemá nic co do činění. Jinak Oktávku první generace jde podle mě považovat za čistý průměr, přeci jenom u nás je drobná výhoda snadně dostupného a poměrně levného servisu. To víš, někdo preferuje Primeru a někdo Oktávku...
Btw., 250 jde volným pádem dosáhnout s každým autem...)
Oktávka II. generace je už zcela na úrovni světové špičky své třídy a ještě za dobrou cenu..Takže nechte Oktávky být,nechápu proč tady někteří neustále proti Škodě něco mají....tyhle auta už dokázali,že si dobrou pověst zaslouží...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 13.05.2006 19:16, RE: Oktávka či Passat
anonym napsal:
Oktávka II. generace je už zcela na úrovni světové špičky své třídy a ještě za dobrou cenu..Takže nechte Oktávky být,nechápu proč tady někteří neustále proti Škodě něco mají....tyhle auta už dokázali,že si dobrou pověst zaslouží...
1.dubna už bylo.... Za cenu Octávie se dá koupit daleko kvalitnější, hezčí a hlavně vybavené auto. Stačí mi vidět, jak na nových Octávkach už nesvítí zadní světla a chrochtavý rachot čmoudících dieselů dělá za nimi oblaka černého smradu. I když se Škodovka zlepšila, k dokonalosti má ještě hodně daleko. Ale co, zarputilým škodovákům to stejně nemá cenu vysvětlovat....
Passat je rozhodně lepší volba a je o třídu výš. Přeji autorovi, ať mu dobře slouží.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 13.05.2006 20:14, RE: Oktávka či Passat
VW napsal:
1.dubna už bylo.... Za cenu Octávie se dá koupit daleko kvalitnější, hezčí a hlavně vybavené auto. Stačí mi vidět, jak na nových Octávkach už nesvítí zadní světla a chrochtavý rachot čmoudících dieselů dělá za nimi oblaka černého smradu. I když se Škodovka zlepšila, k dokonalosti má ještě hodně daleko. Ale co, zarputilým škodovákům to stejně nemá cenu vysvětlovat....
Passat je rozhodně lepší volba a je o třídu výš. Přeji autorovi, ať mu dobře slouží.
To je blbost....design nové Oktávie je možná konzervativní,ale nadčasový a hlavně hezký..žádné blitky typu Megane či nějaký Pažout...A v rodině máme už druhou dieselovou Oktávku a vždy naprosto bez poruch..narozdíl od dřívější Laguny.Ale já fakt nechápu,proč mají lidi se Škodou takový problém...docela by mě zajímal příklad toho kvalitnějšího,hezčího a lépe vybaveného auta...A taky nemyslím,že nejlepší hodnocení vozu za posledních 6 let,které Oktávka dostala ce Světě motrů by bylo zaviněné nacionalismem..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 14.05.2006 00:10, RE: Oktávka či Passat
anonym napsal:
To je blbost....design nové Oktávie je možná konzervativní,ale nadčasový a hlavně hezký..žádné blitky typu Megane či nějaký Pažout...A v rodině máme už druhou dieselovou Oktávku a vždy naprosto bez poruch..narozdíl od dřívější Laguny.Ale já fakt nechápu,proč mají lidi se Škodou takový problém...docela by mě zajímal příklad toho kvalitnějšího,hezčího a lépe vybaveného auta...A taky nemyslím,že nejlepší hodnocení vozu za posledních 6 let,které Oktávka dostala ce Světě motrů by bylo zaviněné nacionalismem..
Každé nové auto je chváleno a v každém porovnávacím testu je napsáno,"když dáváte přednost,tak si pořiďte......ale jestli raději chcete,tak vám bude vyhovovat spíše....".Nikdy nenapíšou že Mazda 6,Toyota Avensis,Honda Accord jsou podstatně lepší auta než Oktávie.To by pak redakci daného časopisu už dovozce aut nikdy nepůjčil na test svojí značku!!!!!!! Neříkám,že Oktávka je špatná,to v žádném případě,ale pro odlišné přirovnání oblíbenosti je to jako u našeho národu s pítím piva.Hodně lidí u nás ho pije,ale zase všem až tak moc nechutná,jde o to že do hospody chodí "všichni",chci k nim taky patřit....zvláštní,ne???? A že jsme rekordmani v pití piva,že?!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 14.05.2006 11:55, RE: Oktávka či Passat
anonym napsal:
To je blbost....design nové Oktávie je možná konzervativní,ale nadčasový a hlavně hezký..žádné blitky typu Megane či nějaký Pažout...A v rodině máme už druhou dieselovou Oktávku a vždy naprosto bez poruch..narozdíl od dřívější Laguny.Ale já fakt nechápu,proč mají lidi se Škodou takový problém...docela by mě zajímal příklad toho kvalitnějšího,hezčího a lépe vybaveného auta...A taky nemyslím,že nejlepší hodnocení vozu za posledních 6 let,které Oktávka dostala ce Světě motrů by bylo zaviněné nacionalismem..
Já bych si anonyme zrovna koupil tu blitku Pažouta i když neměl vzadu vyhřívání.Ale když už tak chápu výběr Pasátu než Oktávku.Ale podotýkám že bych si osobně nic z koncernu nekoupil a nikdy nekoupím.Každýho věc.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 14.05.2006 12:55, RE: Oktávka či Passat
Kolega zo Slovenska napsal:
Prene tak, ale vieš, Česi a Slováci radi porovnávajú Octávku zo všetkými autami. Proste podľa niektorých je Octávka bohyňou a kráľovnou všetkých áut. Provnávajú ju a niekedy aj tvrdia že je lepšia ako napr. Passat, Volvo S40, Mazda 626, a iné autá väčšinou aj vyššich tried. Čo už, na Octávu nič nemá....často počúvam a čítam keci typu, je lacná, jazdí zadarmo, má obrovský priestor pre cestujúcich, je spoľahlivá, výkonná, má vynikajúci podvozok, a ide aj 250 a všetky autá s ňou urobíte.... nič na ...
Jsem muž (i podle jména), ale přesto se s manželkou i s některými kolegyněmi z práce bavíme o autech. Dříve, když jsem hltal Svět motorů apod. jsem ABSOLUTNĚ nemohl pochopit, že někdo kupuje auto, které ve srovnávacím testu dopadlo katastrofálně při třeba i nejvyšší ceně ze srovnávaných aut. Manželka si občas ten SM taky prolistuje a její pohled na auto je NAPROSTO odlišný. Sedla si třeba do Renaultu a byla tím tak ohromená... Většina mých kolegyň nedá dopustit na Pegoty. Pak jsem to pochopil. Kolego ze SR, u auta se prodává (počítej počet položek): design, interiér, pohodlí, ovladatelnost, jízdní komfort, užitné vlastnosti, motor, dostupnost nd a jejich cena, první dojem z vozu, cena, výbava, jestli to nemá taky soused, barva, celkové renomé značky, národní hrdost a s ní spojená příslušnost k dané značce, doporučení známých, zkušenosti Vašeho autoservisu ... Mohl bych pokračovat ještě dlouho. Tvůj rádoby REÁLNÝ pohled jen na technické parametry je značně omezený a málokoho to přesvědčí nebo v Tvém případě spíš odradí, od koupi Oktávky nebo čehokoli od koncernu VW.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 14.05.2006 13:08, RE: Oktávka či Passat
Tomáš pro Kolegu ze SR napsal:
Jsem muž (i podle jména), ale přesto se s manželkou i s některými kolegyněmi z práce bavíme o autech. Dříve, když jsem hltal Svět motorů apod. jsem ABSOLUTNĚ nemohl pochopit, že někdo kupuje auto, které ve srovnávacím testu dopadlo katastrofálně při třeba i nejvyšší ceně ze srovnávaných aut. Manželka si občas ten SM taky prolistuje a její pohled na auto je NAPROSTO odlišný. Sedla si třeba do Renaultu a byla tím tak ohromená... Většina mých kolegyň nedá dopustit na Pegoty. Pak jsem to pochopil. K...
Ještě dodám, že Tvých příspěvků si vážím, znalostmi podložené diskuze jsou solidní. Kdybych uvažoval sám za sebe, nechal bych si taky své první auto SUBARU. Nemělo chybu. Ale teď jsem otec rodiny, jezdím až nezdravě často a daleko, potřebuju prostor, očekávám vysoké užitné vlastnosti vozu, beru taky v potaz názor manželky apod. Jazýčky vah se převážily úplně někam jinam a mám doma taky tu ropákovou Oktávku v plné palbě, přestože nové Legacy mě neustále vzrušuje.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 14.05.2006 13:35, RE: Oktávka či Passat
Kolega zo Slovenska napsal:
Prene tak, ale vieš, Česi a Slováci radi porovnávajú Octávku zo všetkými autami. Proste podľa niektorých je Octávka bohyňou a kráľovnou všetkých áut. Provnávajú ju a niekedy aj tvrdia že je lepšia ako napr. Passat, Volvo S40, Mazda 626, a iné autá väčšinou aj vyššich tried. Čo už, na Octávu nič nemá....často počúvam a čítam keci typu, je lacná, jazdí zadarmo, má obrovský priestor pre cestujúcich, je spoľahlivá, výkonná, má vynikajúci podvozok, a ide aj 250 a všetky autá s ňou urobíte.... nič na ...
Mluvíš mi z duše a nejsme jediní s tímto názorem!! Nesnášim ne-řidiče Octavií!!!(jsou vyjímky-velmi velmi málo)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 14.05.2006 14:33, RE: Oktávka či Passat
Mike napsal:
Mluvíš mi z duše a nejsme jediní s tímto názorem!! Nesnášim ne-řidiče Octavií!!!(jsou vyjímky-velmi velmi málo)
no to jsi nám řekl pěknou sračku Miku
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 14.05.2006 14:47, Auto predáva dizajn, keci a povesť, nie to aké skutočne je.
Tomáš pro Kolegu ze SR napsal:
Jsem muž (i podle jména), ale přesto se s manželkou i s některými kolegyněmi z práce bavíme o autech. Dříve, když jsem hltal Svět motorů apod. jsem ABSOLUTNĚ nemohl pochopit, že někdo kupuje auto, které ve srovnávacím testu dopadlo katastrofálně při třeba i nejvyšší ceně ze srovnávaných aut. Manželka si občas ten SM taky prolistuje a její pohled na auto je NAPROSTO odlišný. Sedla si třeba do Renaultu a byla tím tak ohromená... Většina mých kolegyň nedá dopustit na Pegoty. Pak jsem to pochopil. K...
Ano, je to pravda. Je to veľká škoda, že je to tak. Uznám že auto predáva hlavne dizajn a to exterieru aj interieru, spotreba paliva, a v neposlednom rade aj keci susedov, mechnikov typu "Nič len Nemec" čiže jeho povesť...Môže byť auto super, ale keď je to napr. Kórejec, tak ho nikto nechce a môže byť aj 2x lepší ako Octáva..To isté japonec, panuje názor že su naň drahé diely, čo už dávno nie je pravda a nikto si neuvedomuje že ich toľko potrebovať nebude...Taktiež Peugeot, môže to byť sračka, ale predávať sa bude lebo je "pekný". Aj keď Nemci prestanú robiť kvalitné autá, aj tak sa budú predávať, lebo budú mať dobrú povesť, ktorá pochádza ešte z dôb Golfa 2 či Audi 80 na ktorých sa nemalo čo pokaziť. Toto platí hlavne v takých národoch, ako sme mi Česi a Slovaci. Octáviu jednoznačne predáva to, že je to vaše, české auto a panuje názor, že je na ňu všetko lacné, že je to nemecká kvalita....Mnohí presadli zo starých Felicii a Favoritov napr. do novej Octávy a tak sa im zdá že je to najlepšie auto na svete. Povedia to susedovi, sused ďalšiemu susedovi... a máme to tu, preplácané samou Fabiou a Octaviou....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 14.05.2006 15:52, speedfred
pani moji ten pravopis :disel ,asvalt ,pegot ....
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.