0
zpět
 

diskuze k tématu: Renault Laguna 2.0 dCi nebo VW Passat 2.0 TDi?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, německá vozidla, francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 22.12.2007 11:44, RE: Passat ne
anonym napsal:
Bohužel vlastním Passat 2.0 Tdi a musím říct že po dvouletých zkušenostech již nikdy více, jízdní a užitkové vlastnosti vynikající, ale velmi mizerná spolehlivost a kvalita, neustálé poruchy včetně velmi závažných na motoru( trhlina v hlavě po 90000 km , tekoucí chladič, špatné olejové a palivové čerpadlo) opravdu již nikdy a nejsem sám.
No prosimtě, to se mi ani nechce věřit. Jezdím stejným autem, stejný motor, výbava Highline, rok 2006, mám najeto 75000 a samozřejmě naprosto nic, pouze bežný servis a to mám nájezd jako málokdo. Výborný spolehlivý auto, prostorný, perfektně zpracovaný, jízdní vlastnosti bez diskuze, reprezentativně vypadající.. Nahoře někdo kritizoval jízdní vlastnosti - nikdy v něm neseděl.
Když jsem vybíral auto přinám se že to týhle doby jsem jezdil ledasčíms - měl jsem Lagunu, Octavii, Accord, prošel jsem současnou nabídku, a když jsem to srovnal zamítl jsem jak Avensise, Accorda, Mazdu6, Mondeo, o francouzích jsem přestal uvažovat vůbec a vybral Passat - Kvůli robustnosti, provedení, prostě z pocitu který jsem z auta měl.
Tímto nikomu nic nevnucuju, kdo kupuje nový auto myslím že si to projde takhle stejným způsobem a vybere si co mu vyhovuje nejlépe. Jsme ale na bazaru ojetin, takze vážení co kupujete starší ojetiny a srovnáváte je s novými auty zůstaňte v klidu a věnujte se svým ojetinám a srovnávejte se s auty stejných ročníků!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 22.12.2007 12:06, RE: Passat ne
anonym napsal:
No prosimtě, to se mi ani nechce věřit. Jezdím stejným autem, stejný motor, výbava Highline, rok 2006, mám najeto 75000 a samozřejmě naprosto nic, pouze bežný servis a to mám nájezd jako málokdo. Výborný spolehlivý auto, prostorný, perfektně zpracovaný, jízdní vlastnosti bez diskuze, reprezentativně vypadající.. Nahoře někdo kritizoval jízdní vlastnosti - nikdy v něm neseděl.
Když jsem vybíral auto přinám se že to týhle doby jsem jezdil ledasčíms - měl jsem Lagunu, Octavii, Accord, prošel jsem...
Jasně, je to subjektivní pocit, ale stál jsem před naprosto stejným problémem. Nový vůz, v naftě, robustní, dobré jízdní vlastnosti a prostě pocit z auta. Po Passatu B5, který jsem měl také od začátku, jsem byl v novém Avensisu 2006, jako v ráji. Krásný vnitřek, pěkné podsvícení, oproti VW tichounký a zatím naprosto spolehlivý motor a jestli si dneska někdo myslí, že si Toyota nedrží cenu, tak se stačí podívat na tomto servru. Taky nechci nikomu nic vnucovat, ale chtělo by to, aby se ti největší křiklouni svezli taky v něčem jiném, doopravdy.

PS: Abych se nebil jen za japonce, tak Mondeo kolem roku 2004 předčilo Passat již dávno (jízdní valstnosti, motor, ale i interiér) a to jsou fakta. Navíc je jako mírně ojetý o třetinu levnější. Stačí trochu jezdit a testovat!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 22.12.2007 12:14, RE: Passat ne
anonym napsal:
No prosimtě, to se mi ani nechce věřit. Jezdím stejným autem, stejný motor, výbava Highline, rok 2006, mám najeto 75000 a samozřejmě naprosto nic, pouze bežný servis a to mám nájezd jako málokdo. Výborný spolehlivý auto, prostorný, perfektně zpracovaný, jízdní vlastnosti bez diskuze, reprezentativně vypadající.. Nahoře někdo kritizoval jízdní vlastnosti - nikdy v něm neseděl.
Když jsem vybíral auto přinám se že to týhle doby jsem jezdil ledasčíms - měl jsem Lagunu, Octavii, Accord, prošel jsem...
Passat je za ty prachy strašně drahý a zvuk traktoru je uvnitř slyšet pořád. Nechápu proč s tím něco neudělají u konkurence to není. Mám pocit že z lidí dělají blbce, když jim tyhle auta prodávají za cenu lepších aut - mimochodem ta konkurence, kterou jste prošel (mimo francouze) je lepší.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 22.12.2007 12:23, RE: Passat ne
anonym napsal:
No prosimtě, to se mi ani nechce věřit. Jezdím stejným autem, stejný motor, výbava Highline, rok 2006, mám najeto 75000 a samozřejmě naprosto nic, pouze bežný servis a to mám nájezd jako málokdo. Výborný spolehlivý auto, prostorný, perfektně zpracovaný, jízdní vlastnosti bez diskuze, reprezentativně vypadající.. Nahoře někdo kritizoval jízdní vlastnosti - nikdy v něm neseděl.
Když jsem vybíral auto přinám se že to týhle doby jsem jezdil ledasčíms - měl jsem Lagunu, Octavii, Accord, prošel jsem...
Nebyla o ojetina, ale nové auto.Měl jsem předtím dva Passaty a neuvažoval jsem o jiném autě ale již jsem poučen a taky koupím asi Toyotu. Jsem velmi zklamán protože předtím jsem něměl s B5 problémy, opravdu jenom běžná údržba, ale te´d je to hrozné ale nedivím se protože hlava na Tdi 2.0 je vyrobena v Polsku, ale za tu cenu by měli kvalitu držet.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 22.12.2007 12:25, RE: Passat ne
anonym napsal:
No prosimtě, to se mi ani nechce věřit. Jezdím stejným autem, stejný motor, výbava Highline, rok 2006, mám najeto 75000 a samozřejmě naprosto nic, pouze bežný servis a to mám nájezd jako málokdo. Výborný spolehlivý auto, prostorný, perfektně zpracovaný, jízdní vlastnosti bez diskuze, reprezentativně vypadající.. Nahoře někdo kritizoval jízdní vlastnosti - nikdy v něm neseděl.
Když jsem vybíral auto přinám se že to týhle doby jsem jezdil ledasčíms - měl jsem Lagunu, Octavii, Accord, prošel jsem...
Najezdím taky hodně a rok výroby je taky 2006 a stejná výbavová třída.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 22.12.2007 12:57, RE: Passat ne
anonym napsal:
Nebyla o ojetina, ale nové auto.Měl jsem předtím dva Passaty a neuvažoval jsem o jiném autě ale již jsem poučen a taky koupím asi Toyotu. Jsem velmi zklamán protože předtím jsem něměl s B5 problémy, opravdu jenom běžná údržba, ale te´d je to hrozné ale nedivím se protože hlava na Tdi 2.0 je vyrobena v Polsku, ale za tu cenu by měli kvalitu držet.
S passatem sice nemam zadne zkusenosti, ale Toyotu mohu jen doporucit. Najezdil jsem cca 60.000km s Avensisem 2.0 benzin r.v. 1998, zadne problemy, spotreba mimo dalnice 7l/100km,dalnice max 8.5 l/100 km (pri 160km/h). Dnes po 120.000km je vyfukova soustava stale jako nova bez koroze, menene jen brzdove desticky, naplne, apod. Ted jezdim s Avensis Verso 2.0 D4D, najeto cca 110.000km, jediny problem byly zvlnene brzdove predni kotouce - vymena 100Euro u Toyoty. Velkym minusem u Toyoty v CR je dle meho nazoru neumerne vysoka marze, staci porovnat katalogove ceny napr. v D ci Italii. Cena servisu tez stejna jako v zahranici. Pokud by se dali trochu do obrazu, tak by byly prodeje daleko vyssi nez v soucasnosti. Je skoda, ze se v Evrope neprodava Avensis s 4x4 jako v Japonsku - to by pak bylo jine kafe... u Avensis Verso s 4x4 a motorem 2.2 D-CAT by byl uspech urcite zarucen....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 22.12.2007 14:41, RE: Citroen C5
anonym napsal:
Jako zajímavou alternativu bych viděl jednoznačně Citroen C5 2.2 HDi Exclusive. Jde o spolehlivý a nadprůměrně bezpečný vůz s velmi bohatou výbavou za velice přijatelnou cenu. A systém Hydroactiv Plus je skutečně něco parádního, spolehlivý, že přežije samotné auto. Určitě lepší volba než Passat či Laguna
Výrobce doporučuje u hydroactivu limitní výměnu t.zv. koulí každých 80t. km. A je to pravda, jinak je C5 tak akorát létající koberec. Takže nic nepřežije. C5 je pokladnička s rychlou ztrátou hodnoty.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 22.12.2007 16:04, RE: Passat ne
anonym napsal:
Jasně, je to subjektivní pocit, ale stál jsem před naprosto stejným problémem. Nový vůz, v naftě, robustní, dobré jízdní vlastnosti a prostě pocit z auta. Po Passatu B5, který jsem měl také od začátku, jsem byl v novém Avensisu 2006, jako v ráji. Krásný vnitřek, pěkné podsvícení, oproti VW tichounký a zatím naprosto spolehlivý motor a jestli si dneska někdo myslí, že si Toyota nedrží cenu, tak se stačí podívat na tomto servru. Taky nechci nikomu nic vnucovat, ale chtělo by to, aby se ti největ...
Je to subjektivní dojem z aut.. třeba mě Mondeo nikdy nic neříkalo a říkat nebude. To samý Avensis, v tom roce 2006 jsem skutečně si půjčoval předváděčky i na dva tři dny, je to určitě vynikající auto, stejně jako Mondeo, ale prostě Passat mi sedl nejlépe. A to už od momentu kdy otvírám dveře - Toyota, Ford, Mazda, Honda - jakoby "ošizený" pocit při nástupu, jednuduché závěsy dveří, které jsou 1x těsněné.. Nemám rád řeči viz. výše že vše ostatní je lepší než Passat nebo není, není to tak. Dneska jsou ty auta tak srovnatelná že stejně za hodinu dvě ztrácíte pojem v čem jedete, jde o osobní volbu co koupit..O pocit z auta a o to která značka je nám blízká. Já se rozhodl pro Passat a vím že jsem se rozhodl velice dobře. Kdybych se rozhodl pro Avevsis byla by to taky dobrá volba ale prostě pro mě vyšel jako vítěz mého soukromého výběrového řízení Passat. Hlučnost 2.0 TDI v Passatu? Každý studený turbodiesel byl hlučný ať měl vstřikování jakéhokoliv systému. Při městských jízdách je TDI znatelně syrovější, avšak při běžných cestovních rychlostech mimoměsto-dálnice, při 130-140 km/h, kdy motory točí 2500 ot.min. jsou všechny motory plně srovnatelné, hluky mizí. Neoslovila mě např. C5, styl auta mi nic neříká, stejně jako měkký podvozek a sedačky. Pro jízdní komfort mi ale třeba C5 přišla nejlepší, jsou ho velice příjemná auta, akorát že při rychlejší jízdě to lítá sem tam a člověk nemá pojem co je s koly - nic pro mě. Honda Accord je moc fajn auto, tam jsem ale zase postrádal širší výbavu - není tam např. palubní počítač, vůbec se tam prý nenabízel. A navíc mi přišel moc lehký, měl jsem z něj takový rozevlátý pocit, např. jako v Oct.I. .. Ale opakuju, je to moje srovnání, dohadování nechte stranou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 22.12.2007 16:14, opel
Jo, jo, z toho plyne ponaučení: Kdo opela koupí neprohloupí, a ne sračky typu volks atd.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 22.12.2007 21:08, RE: Citroen C5
anonym napsal:
Výrobce doporučuje u hydroactivu limitní výměnu t.zv. koulí každých 80t. km. A je to pravda, jinak je C5 tak akorát létající koberec. Takže nic nepřežije. C5 je pokladnička s rychlou ztrátou hodnoty.
Nevim kde jste prisel na udaj 80 tkm. Vyrobce Vam toto jiste nerekl. Pred par tydny jsem to zjistoval a zadny konkretni udaj mi nebyl sdelen. Kdyz se zamyslite tak je to celkem logicke. Je rozdil pokud auto jezdi ve Francii po krasnych dalnicich nebo po ceskych tankodromech.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 23.12.2007 12:13, RE: Passat ne
anonym napsal:
No prosimtě, to se mi ani nechce věřit. Jezdím stejným autem, stejný motor, výbava Highline, rok 2006, mám najeto 75000 a samozřejmě naprosto nic, pouze bežný servis a to mám nájezd jako málokdo. Výborný spolehlivý auto, prostorný, perfektně zpracovaný, jízdní vlastnosti bez diskuze, reprezentativně vypadající.. Nahoře někdo kritizoval jízdní vlastnosti - nikdy v něm neseděl.
Když jsem vybíral auto přinám se že to týhle doby jsem jezdil ledasčíms - měl jsem Lagunu, Octavii, Accord, prošel jsem...
avensis ma slebe motory, podvozek a hrozne brzdy na ceske pomery je ale ok, v nemecku jsem snim jel 200jen jednou a nikdy vic
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 23.12.2007 15:20, RE: Passat ne
anonym napsal:
avensis ma slebe motory, podvozek a hrozne brzdy na ceske pomery je ale ok, v nemecku jsem snim jel 200jen jednou a nikdy vic
Tak to jsi asi hochu v Avensisu nikdy nejel. To, co je silnou stránkou Avensise jsi tady říkal jako zápory, to fakt nechápu. Nevím, jaký máš na mysli motor, ale můžu tě ubezpečit, že i ta 1,6ka (81KW) jede velice pěkně a co se týče D4D, tak jede líp než TDI 81KW a přitom je o dost tišší. 250NMversus 235NM 1,9koncern. Pokud máš 4 kotouče, tak taky nechápu, co máš proti brzdám a podvozek je komfortní a dobře drží stopu. Je vidět, že jsi
a) nikdy nejel s Avensisem, nebo
b) jsi jel s nějakou olítanou plečkou, nebo
c) tady jen tak prudíš, protože se doma nudíš, tak tady nasíráš lidi
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 23.12.2007 15:27, RE: Passat ne
anonym napsal:
Tak to jsi asi hochu v Avensisu nikdy nejel. To, co je silnou stránkou Avensise jsi tady říkal jako zápory, to fakt nechápu. Nevím, jaký máš na mysli motor, ale můžu tě ubezpečit, že i ta 1,6ka (81KW) jede velice pěkně a co se týče D4D, tak jede líp než TDI 81KW a přitom je o dost tišší. 250NMversus 235NM 1,9koncern. Pokud máš 4 kotouče, tak taky nechápu, co máš proti brzdám a podvozek je komfortní a dobře drží stopu. Je vidět, že jsi
a) nikdy nejel s Avensisem, nebo
b) jsi jel s nějakou olí...
Musím se smát! nezajímám se o Passat, ani o C5, či Lagunu. Jsou to taky v něčem dobrá auta, ale není šálek mé kávy. Mám Avensis D4D a když tady čtu, že má slabé motory, tak to opravdu může napsat jenom nějaké jelito. Když jsem to koupil, tak se mně kámoši ptali, co to mám za motor, protože jede opravdu pěkně. Nedělám z Toyoty žádný zázrak, je to auto, jako každé jiné, ale nepište sem prosím, že Toyota dělá slabé motory. To ví i malé dítě, že Toyota je co se týče motorů na špici automobilového průmyslu bok po boku BMW,Honda, MB a dalších skvělých značek.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 23.12.2007 21:24, RE: Anti Vv
anonym napsal:
Pred mesicem jsem dostal jako sluzebni noveho Passata. Moc jsem nenajel, tezko tedy hodnotit spolehlivost. Pouze jen par postrehu. Vnitrni prostor dostatecny. Pouzite materialy na pohled i na dotek velice povedene. Pristrojovka oproti minule verzy Passata mnohem elegantnejsi. Motor 77KW: vykonove nic zvlastniho, ale na bezne jezdeni zcela dostatecny.
Podvozek: velice dobre zvlada prejezdy pres nerovnosti, po rovine pri vyssi rychlosti velice stabilni, tichy. Drive jsem jezdil s Primerou P11, ta ...
Passata bych si určitě nekoupil protože kdo by ho stále hlídal.Lagunu jsem měl 4 roky bez sebemenších problému.Ted mám hyundai coupé a opět žádné problémy a nemusim k tomu stavět policajta.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 23.12.2007 23:12, RE: A co zloději.
anonym napsal:
Protoze to nikdo nechce, tak se to nekrade, auta nejsou atraktivni a klesa u nich hodnota 2x vice jak VW. Nevim jak muze nekdo o c5 napsat, ze ma dobry podvozek. Je to jak blato, naklani se, rychly prujezd zatackou je vcelku problem.....
No neviem kamo, argumentovať v prospech najkradnutejších aút tým, že "aspoň je o ne zaujem" je trochu chore, nemyslis??? Ak mam uvazovat racionalne, neinvestujem predsa do "nestability", nie??? Radšej si vyberiem zlatú stednú cestu, niečo, čo nie je ani uplna sračka (asi to bude Laguna) a asi niečo, o čo sa nebudem musieť každý deň báť, že raz to nenájdem na parkovisku. Šiel by som do Mondea predošlej generácie - má pekný a kvalitný interiér, vraj dobrý podvozok a dal by som prednosť 2-litru benzín. Taktiež by bol v hre Accord a Avensis a asi aj C5 (ten v nafte)....Laguna určite nie a Passat sa mi nepáči, má v mojich očiach zlú povesť skrz typ ľudí, čo ho poväčšine vlastní, okrem toho ma neoslovuje veľmi "striedmym" dizajnom (vnútri fajn)...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 24.12.2007 17:28, RE: Marconi
anonym napsal:
Kamaradka mela Lagunu1, r.v.+1998, 2,2 td, jeste ne common rail, dobry stary predkomurkovy turbodiesel. Kupovala ji v roce 2001, mela na tachometru 100 tisic, najela behem 4 let dalsich 130 tisic, zadne problemy, menila akorat desticky a tlumice, motor naprosto bezproblemovy, prodala ji znamym, auto porad v pohode jezdi. No a ona ted ma Toyotu RAV4, take naprosto spokojena, a jeji pritel si koupil v roce 2004 Lagunu II, 1.9dci, a samy problemy, uz nekolikrat ho nechala na silnice ve stichu. Napr...
Dcera má L2 1,9 dCi r.v.2004 a až na svolávačku spojkového válce nula poruch.Jízdy po Praze,často D1,nic se nerozpadá,elektronika funguje, ale také se dělají oleje po 15 tkm,o auto pečuje profesionál, tj. žádný Renault servis,turbo se studené nehoní a po zatížení dochladí.Nerozumím, v čem je problém.Mám Mazdu a v servise mi sdělili,že se na téměř nové roztrhlo turbo, konkr. na M6.Tak z ní uděláme nespolehlivé auto? Asi,dle logiky mnohých...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.12.2007 12:10, RE: Marconi
anonym napsal:
Dcera má L2 1,9 dCi r.v.2004 a až na svolávačku spojkového válce nula poruch.Jízdy po Praze,často D1,nic se nerozpadá,elektronika funguje, ale také se dělají oleje po 15 tkm,o auto pečuje profesionál, tj. žádný Renault servis,turbo se studené nehoní a po zatížení dochladí.Nerozumím, v čem je problém.Mám Mazdu a v servise mi sdělili,že se na téměř nové roztrhlo turbo, konkr. na M6.Tak z ní uděláme nespolehlivé auto? Asi,dle logiky mnohých...
No jo, ale turbo je přece u Škodovek/VW spotřebák, zatímco u ostatních značek jeho porucha důkazem o nekvalitě...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.12.2007 12:40, RE: Passat ne
anonym napsal:
Je to subjektivní dojem z aut.. třeba mě Mondeo nikdy nic neříkalo a říkat nebude. To samý Avensis, v tom roce 2006 jsem skutečně si půjčoval předváděčky i na dva tři dny, je to určitě vynikající auto, stejně jako Mondeo, ale prostě Passat mi sedl nejlépe. A to už od momentu kdy otvírám dveře - Toyota, Ford, Mazda, Honda - jakoby "ošizený" pocit při nástupu, jednuduché závěsy dveří, které jsou 1x těsněné.. Nemám rád řeči viz. výše že vše ostatní je lepší než Passat nebo není, není to tak. Dneska...
Vaše objektivita je jasně patrná: ....Mondeo mi nikdy nic neříkalo a říkat nebude. Tak to může napsat jen imbecil. Automobilky se tak mění a kvalita je tak kolísavá, že i ten Váš Passat, který již dnes zaostává za Mondeem, může být za 2 roky úplně pasé. Pak třeba ještě rád sáhnete po Fordu. Jasně, ale to Vy stejně nikdy neuznáte.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.12.2007 12:45, RE: Passat ne
anonym napsal:
Vaše objektivita je jasně patrná: ....Mondeo mi nikdy nic neříkalo a říkat nebude. Tak to může napsat jen imbecil. Automobilky se tak mění a kvalita je tak kolísavá, že i ten Váš Passat, který již dnes zaostává za Mondeem, může být za 2 roky úplně pasé. Pak třeba ještě rád sáhnete po Fordu. Jasně, ale to Vy stejně nikdy neuznáte.
To úpravda, pán má asi patent na rozum a magickou kouli, že vidí do budoucnosti. Takových hlupáků, co jsou plni předsudků je tady spousta. Ať si plácají ty svoje bláboly a je to.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.12.2007 17:05, volkswagen rozhodně ne
Měl jsem volkswagena asi dva roky, byl to transportér a můžu říct jediné, většího kepla jsem neviděl!!!! Co týden tak stál v servisu.... Prý Německá kvalita, leda hovno!!!! Zlatej Renault Trafic teď ho mám ve firmě druhý rok má najeto cca 100tisíc km a bez problémů a při pořízení nového vozu jsem ušetřil 150tisíc kč oproti VW Transporter....
reagovat
1 2 3 4 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.