0
zpět
 

diskuze k tématu: Diesel či benzín ve spolehlivém autě

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, vše o spotřebě, technické dotazy, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.01.2009 14:23, RE: Mondeo
A.K.Alex napsal:
no vidíte chlapi, ani ja som nevedel, že má dvojhmoťák a - má (dľa chlanov na ford fóre). Automobilka predsa musí zarobiť, nie?!
Jasné, že sa nemusí meniť aj so spojkou, ale keď to tak náhodou vypáli, je to už celkom pekný peniaz.
Na diskuzních fórech se vyskytují různí lidé, od expertů až po "hospodské experty". Myslím si, že někdo to buď spatlal dohromady, protože slyšel něco o dvouhmoťáku u dvoulitru a netušil, jestli se mluví o benzínu nebo dieslu. Pochybyju o smysluplnosit dvouhmoťáku u benzínového dvoulitru.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.01.2009 17:47, RE: Mondeo 2,0 16V
mufik.martin napsal:
Vrele muzu doporucit Mondeo, zvlaste po faceliftu, ktery ani tak nezlepsil nic moc na aute jako takovem, ale ten rozdil na stredovem tunelu je obrovsky. Jinak k motoru 2.0 16V 107kw¨, je to super motor. Mame ho tedy v kombiku, ale jede pomerne slusne. Proti TDI 81kw v toledu (mimochodem je ted na prodej, recenze zde na tipcars) mu sice chybi ten brutalni zatah, ale je tichy, topi hned, a je velmi pruzny, na 1, 2 a 3 jede slusne i ve 4 lidech. JAkmile mate 4. nebo 5. rychlost tak uz se mu nechce ...
Promiň Martine, vezl jsi mě sice pouze v městě, ale tichý moc nebylo, spíš mě zarazilo, jak to řvalo....tišší je kámošova Vectra 2.0i z roku 1989 :) Jinak souhlasím, jízdně výborný. Kanál v silnici není skoro poznat, zároveň auto neuskakuje, škoda, že je to kombík, krátkej by byl ještě lepší. Taky škoda detailů, jako výplně dveří nebo prkenost sedadel, sedadla jsou teda na hov.no. To ford neumí. Snad focus 2 je prvním fordem, kterej s tím malinko pohnul, ale taky nic extra.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.01.2009 19:39, RE: NEJ- jistojistě je ...
Borik2 napsal:
Tak přesně tohle jsem chtěl napsat. Kylie mi vzala slova z úst. Accord je opravdu někde jinde, a pokud budu chtít a ctít především tu radost z jízdy, volba je to jasná.
Posledním třem příspěvkům vůbec nevěřte!!! Honda Accord je přece japonec a ten se kazí a jsou na něj drahé náhradní díly!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.01.2009 19:41, RE: NEJ- jistojistě je ...
kaccerr napsal:
Posledním třem příspěvkům vůbec nevěřte!!! Honda Accord je přece japonec a ten se kazí a jsou na něj drahé náhradní díly!
A proto jsem si jednoho koupil a veřte nebo ne 240000 km a furt nic,pořád jede
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.01.2009 21:31, RE: Mondeo
Koloss napsal:
Na diskuzních fórech se vyskytují různí lidé, od expertů až po "hospodské experty". Myslím si, že někdo to buď spatlal dohromady, protože slyšel něco o dvouhmoťáku u dvoulitru a netušil, jestli se mluví o benzínu nebo dieslu. Pochybyju o smysluplnosit dvouhmoťáku u benzínového dvoulitru.
stačí kouknout na oficiální stránky www.ford.cz. najít si specifikace vozu mondeo a uvidíš,že dvouhmoťák mají uvedený skoro všechny benzíny. Ale nevím,možná,že kecaj, nejsem expert a zrovna ani nemám dvojku v žíle:)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.01.2009 10:20, RE: NEJ- jistojistě je ...
Kylie napsal:
...z vámi "předvybraných" - honda accord 2.4 - tu bych JEDNOZNAČNĚ volila/preferovala já!
Ale faktem je, že pokud vůz budete používat JEN hlavně a převážně na ono "dojíždění do práce", je takového "skvostu" skoro až "škoda" ... a vskutku stačí něco "obyčejnější(ho)"
PS: Ale ta honda 2.4 je nejLEPŠí (a o HODNĚ ,-)
Naprosto souhlasím,Hondu 2,4 jsem nedávno prodával,je to povedený vůz.Bohužel málo rozšířený,tudíž málo povědomí a mezi normálními motoristy též málo odvahy si tento vůz koupit.Jinak Kylie co máte pořád s těmi závorkami?Máte snad radost z nové klávesnice? No nic omlouvám se,ale už je to dávno co jsem chodil do školy a toto mi asi un iklo.Hezký den.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.01.2009 17:16, RE: Mondeo
olda napsal:
stačí kouknout na oficiální stránky www.ford.cz. najít si specifikace vozu mondeo a uvidíš,že dvouhmoťák mají uvedený skoro všechny benzíny. Ale nevím,možná,že kecaj, nejsem expert a zrovna ani nemám dvojku v žíle:)
Hm koukal jsem a divím se. Nicméně jsou tam dvě varianty 2.0 Duratec, u jedné je dvouhmoťák napsaný, u druhé ne. Ten bez má o trochu vyšší krouťák 190 proti 185 Nm, výkon je stejný. Těch 190 Nm odpovídá motoru z předchozí verze Mondea 2001, takže teoreticky by tam být nemusel. Ve starém katalogu napsaný není, ale to taky není napsaný ani u TDCi, takže to nemusí být průkazné. No a co jsem pohledal na internetu, tak by tam dvouhmoťák měl být, patrně v celé řadě Duratec HE. Člověk se pořád učí.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.