0
zpět
 

diskuze k tématu: Volkswagen Golf III Variant

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.10.2007 10:44, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Mám novýho ceed´a sportywagon a super, ochcávku ani fobii nechci a přijdou mi lidi co je koupili trochu hloupý. A co se týká techniky, tak si něco zjisti o nový carens škodováku Zejména podvozek a motor carensu, když neberu v úvahu výbavu a spolehlivost a taky bezpečnost. Asiatům zdar
No já měl v září stejné dojmy a názory. Soused před dvěma lety koupil tu "ochcávku" za 290.000 (rv 2002)!!!!! Říkal jsem si v duchu. že je fakt pako! No a já si v srpnu pořídil Ceeda za stejné peníze, ale noého a se vším co potřebuji. Jo, pohodlí, vnitřní prostor, ale!! Spotřeba 9 l na malé auto je drsná (třeba až se zajede...) a převodovka. No, po třech měsících ježdění je v háji a teď čekám na výměnu (naštěstí vše řešeno zárukou). Došlo k tomu, že jsem si pčil tu sousedovu "ochcávku" na cestu do práce a zpět (60 km). Kromě počátečního chrochtání nafťáku je motor mnohem lepší ve všech parametrech a převodovka jde tak jemně, že u mého ceeda tak nešla ani jako nová. No tak uvidíme, komu vydrží víc a kdo do toho svého krámu naleje míń peněz.
Leoš
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.10.2007 12:07, RE: bez předmětu
anonym napsal:
No já měl v září stejné dojmy a názory. Soused před dvěma lety koupil tu "ochcávku" za 290.000 (rv 2002)!!!!! Říkal jsem si v duchu. že je fakt pako! No a já si v srpnu pořídil Ceeda za stejné peníze, ale noého a se vším co potřebuji. Jo, pohodlí, vnitřní prostor, ale!! Spotřeba 9 l na malé auto je drsná (třeba až se zajede...) a převodovka. No, po třech měsících ježdění je v háji a teď čekám na výměnu (naštěstí vše řešeno zárukou). Došlo k tomu, že jsem si pčil tu sousedovu "ochcávku" na cestu ...
Docela se tady dneska bavím Musím se pousmát nad tím, jak někdo vychvaluje koncern a jiný zase japonce a asiaty. Já osobně jsem na japončíky, ale nenavážím se do jiných značek, protože jsem byl mockrát mile překvapen i jinými auty (p406, citroen xantia). Například nyní mám Toyotu Avensis D4D. Je to fakt dobrý auto, motor táhne jak blázen, spotřeba kolem 5,5l, někde jsem četl, že je hlučný (to jsem nějak nepochopil - je naopak tichounký a kultivovaný), ale musím říct, že co jsem ho koupil, začalo mi odycházet jedno ložisko za druhým. Už jsem vyměnil obě přední, teď budu měnit třetí (zadní) a dopadne to tak, že vyměním i to čtvrté. Je to prostě spotřebák a nevyhne se to ani japoncům.(bohužel u těch japonců je to ale ranec Myslím, že to, co vyměnil na tom golfu je asi tak odpovídající, s tím se musíme smířit my, co nemáme na nový vůz.

Na závěr: Taky jsem už měl i auta bez investic, ale ta se musí taky zaplatit!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.10.2007 13:48, RE: bez předmětu
anonym napsal:
No já měl v září stejné dojmy a názory. Soused před dvěma lety koupil tu "ochcávku" za 290.000 (rv 2002)!!!!! Říkal jsem si v duchu. že je fakt pako! No a já si v srpnu pořídil Ceeda za stejné peníze, ale noého a se vším co potřebuji. Jo, pohodlí, vnitřní prostor, ale!! Spotřeba 9 l na malé auto je drsná (třeba až se zajede...) a převodovka. No, po třech měsících ježdění je v háji a teď čekám na výměnu (naštěstí vše řešeno zárukou). Došlo k tomu, že jsem si pčil tu sousedovu "ochcávku" na cestu ...
Tak to jste mě docela překvapil.Po Ceedu jsem pokukovala,teda zůstalo jen u toho koukání,nemám na to...Ale u Claruse mám převodovku celkem v poho a spotřebu cca 7,5 l .Rozlížím se po další ojetině,ale v KIE si nějak není,co vybrat.Finančně bych dosáhla tak na Schumu, možn á na Rio a ty jsou pro mě malý.Tak koukám po ojetých Nissanech Primera.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.10.2007 16:03, GOLF III
Tak mi asi nikdo neporadí Vy odborníci co?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.10.2007 17:53, RE: GOLF III
anonym napsal:
Tak mi asi nikdo neporadí Vy odborníci co?
Je to celkem jednoduche ... vzhledem k rocnimu najezdu bych se poohlizel po benzinu -- 1.4 je slaby, ale ve meste bude mit slusnou spotrebu, na druhou stranu pokud jezdite spis mimo mesto a na dalnici, tak rozhodne 1.6. Nebal bych se ani toho TDI, je to jeste stara spolehliva konstrukce, jen uz ma oproti 66 kW verzi variabilni naklapeni lopatek turbodmychadla, ktere obcas muze zatuhnout. Ale obecne 81 kW je spolehlivy motor. Takze bych volil podle toho, jak jezdite - pokud popojizdite par km, zvolil bych benzin 1.6, pokud jezdite delsi trasy, aby se to aspon zahralo, nebal bych se ani TDI. Golf III je jeste konstrukcne pomerne jednoduche auto, ktere opravi kazdy kovar. Nema typicke zavady, ve sve dobe platil za etalon spolehlivosti, ale dnes miva jiz hodne najetych km a udrzbu samozrejme potrebuje stejne, jako kazde jine auto.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.10.2007 20:15, RE: PNEU
David V napsal:
Řek bych, že si lidé nekupují kombíka, aby jezdili s nezatíženou zadní nápravou. Na mém sedanu je doporučený tlak při plném zatížení auta na zadní nápravě vyšší než na přední. Navíc od jisté doby na gumách úplně nešetřím (neříkám, že beru hned Micheliny), ale z Matadorů a Tesco gum jsem už vyrostl. Ojetou gumu bych nekoupil - jakoukoliv, ta ušetřená tisícikoruna za to nestojí. Když ušetřím na ojetým autě, tak aspoň nešetřím na provozních nákladech.
a teraz kupuješ barumy , že ty mindrák..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.10.2007 23:50, RE: GOLF III
anonym napsal:
Tak mi asi nikdo neporadí Vy odborníci co?
Nebud zoufalý. Prostě si těch pár šupů co máš našpárovaných nech na novej kompl a uděláš líp.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 18.10.2007 08:59, RE: PNEU
gld napsal:
a teraz kupuješ barumy , že ty mindrák..
Nechápu souvislost mého příspěvku s pokusem o urážku. Jestli se Tě osobně dotýká, že haním Matadory, tak se hluboce omlouvám, ale já s nimi bohužel dobrou zkušenost neudělal. Na autě momentálně Barumy nemám - jen pro úplnost, tuto značku opouštím stejně jako jsem kdysi opustil Matador, i dyž patří k nejlevnějším. Ony se totiž dají koupit např. Pirellky, Firestonky, Dunlopy, Klebery a v zimních třeba Good Yeary o pár korun dráž. Letní mám Klebry, mají najeto cca 35 tisíc a momentálně lehce chvějí v rychlostech nad 140 - převažovat už je nebudu a na příští sezónu koupím nové, ale Klebry už to taky nebudou. Zimní jsem vloni koupil GY UG7, ale bohužel se nedaly vyzkoušet, neboť nebyl pořádně sníh. A na jedné nápravě použiju ještě letos dosluhující Barumy Polaris - proti těm, ale nemůžu říct křivého slova, nikdy jsem nikde nenasazoval řetězy. Už mají ale malou hloubku dezénu.
Myslel jsem, že patriotismus je jen u nás vůči vozům Škoda a koukám, že se tak dá šlápnout na kuří oko všude.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 18.10.2007 12:01, RE: GOLF III
anonym napsal:
Dobrý večer
chtět bych si toto vozidlo pořídit a proto bych vás požádal o radu. Uvažuji o benzinu 1.4(44kW) nebo 1.6(74kW) nebo 1.9TDi (81kW) a proto bych chtěl poradit který výběr je vhodný a který nebrat. Ročně najezdím do 5tis. Jaké jsou nejčastější závody s vaší praxe a na co si mám dát pozor. Uvítám všechny vaše rady tenhle vůz se mi hodně líbí a mám o něho velký zájem. Předem děkuji.
12let máme audi 80 s 1,8 66kw a celkem v poho,nenechal ve štychu, spotřeba asi 7,5l. u takovýho nižšího nájezdu se ti skoro 100% nevyplatí investice do tdi, teda pokud nemiluješ naftu.s 1,4 ani 1,6 zkušenosti nemám, ale spíš tu 1,6 pokud jezdíš i mimo město.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 18.10.2007 12:09, RE: GOLF III
anonym napsal:
Dobrý večer
chtět bych si toto vozidlo pořídit a proto bych vás požádal o radu. Uvažuji o benzinu 1.4(44kW) nebo 1.6(74kW) nebo 1.9TDi (81kW) a proto bych chtěl poradit který výběr je vhodný a který nebrat. Ročně najezdím do 5tis. Jaké jsou nejčastější závody s vaší praxe a na co si mám dát pozor. Uvítám všechny vaše rady tenhle vůz se mi hodně líbí a mám o něho velký zájem. Předem děkuji.
abych jen nechválil, žere olej, hlavně když ji nešetřím a jezdívám na pilu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 18.10.2007 13:12,
anonym napsal:
Je to celkem jednoduche ... vzhledem k rocnimu najezdu bych se poohlizel po benzinu -- 1.4 je slaby, ale ve meste bude mit slusnou spotrebu, na druhou stranu pokud jezdite spis mimo mesto a na dalnici, tak rozhodne 1.6. Nebal bych se ani toho TDI, je to jeste stara spolehliva konstrukce, jen uz ma oproti 66 kW verzi variabilni naklapeni lopatek turbodmychadla, ktere obcas muze zatuhnout. Ale obecne 81 kW je spolehlivy motor. Takze bych volil podle toho, jak jezdite - pokud popojizdite par km, zv...
Díky moc za radu. všem Asi pujdu do 1.6 (74kW) protože mezi 1.4 (44kW) a 1.6 neni rozdíl v povinném ručení.

GOLF III
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.11.2007 13:37, spokojený zákazník
příliš mnoho závad na můj vkus
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.