0
zpět
 

diskuze k tématu: Volkswagen Golf III Variant

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.10.2007 00:19,
Dobrej vrak sis koupil
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.10.2007 00:27, RE: bez předmětu
Jirka napsal:
Dobrej vrak sis koupil
solidní recenze, jinak auto nic moc, jak už vidíme z výčtu závad, ale za ty prachy vcelku rozumnej kup.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.10.2007 03:02, RE: bez předmětu
anonym napsal:
solidní recenze, jinak auto nic moc, jak už vidíme z výčtu závad, ale za ty prachy vcelku rozumnej kup.
rozumnej kup? nacpal do toho hromadu penez, sam priznal ze ma auto najeto 300tkm a to jeste nemluvi o dalsich opravach, ktere bude delat(loziska v kolech, brzdy, tlumice...
Ale jezdi za 5 litru, celkove naklady ale nepocita ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.10.2007 04:35, RE: bez předmětu
anonym napsal:
rozumnej kup? nacpal do toho hromadu penez, sam priznal ze ma auto najeto 300tkm a to jeste nemluvi o dalsich opravach, ktere bude delat(loziska v kolech, brzdy, tlumice...
Ale jezdi za 5 litru, celkove naklady ale nepocita ...
Vzdycky se najde auto, ktere by vyslo levneji. Ma to auto ocividne rad, penize do nej sice nacpal, ale ted mu bude nejakou dobu dobre slouzit. Ma vymenene rozvody i vodni pumpu, cepy a lozisko a o celnim skle vedel, kdyz to kupoval. To ho stalo cca 27 tisic. Takze ma to auto sakum prask za nejakych 95 tisic vcetne pocatecniho servisu. Je fakt, ze navic musel opravit motorek steracu, spinaci skrinku a trubky k turbu, coz ale vyslo na smesnych 2500. V bazaru se neda nikdy koupit auto zcela bez investic a toto nebyla zadna hruza.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.10.2007 06:09, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Vzdycky se najde auto, ktere by vyslo levneji. Ma to auto ocividne rad, penize do nej sice nacpal, ale ted mu bude nejakou dobu dobre slouzit. Ma vymenene rozvody i vodni pumpu, cepy a lozisko a o celnim skle vedel, kdyz to kupoval. To ho stalo cca 27 tisic. Takze ma to auto sakum prask za nejakych 95 tisic vcetne pocatecniho servisu. Je fakt, ze navic musel opravit motorek steracu, spinaci skrinku a trubky k turbu, coz ale vyslo na smesnych 2500. V bazaru se neda nikdy koupit auto zcela bez inv...
Přesně tak, na VW Ventu, což je odvozenina Golfu jsem vyměnil obdobné dílce a teď už dva roky šlape bez sebemnších problém a má najeto něco kolem 250 tisíc.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.10.2007 08:10,
volkswagen - lidový vůz - hitlerovo auto, jeden z bodů, se kterým vyhrál volby byl auto do každé rodiny - lidový vůz. to mi vadí a taky spolehlivost, každej známej co měl vw mi pořád vyprávěl jaký sou to držácí a pořád je měli v servise (nový starý, pola golfy pasaty). Teď mají všichni mazdy, toyoty a kii. Moc se s nima nechlubí, zato jim ale jezdí a nestojí v servisu. Takže asi tak. Můj táta - zavilej škodovkář teď jezdí v Kie Carens, protože když zjistil co by ho stála ochcávka ve výbavě co chtěl tak zjistil že Karens ho vyjde o 150K levněji a je to pohodlnější auto
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.10.2007 08:14, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Vzdycky se najde auto, ktere by vyslo levneji. Ma to auto ocividne rad, penize do nej sice nacpal, ale ted mu bude nejakou dobu dobre slouzit. Ma vymenene rozvody i vodni pumpu, cepy a lozisko a o celnim skle vedel, kdyz to kupoval. To ho stalo cca 27 tisic. Takze ma to auto sakum prask za nejakych 95 tisic vcetne pocatecniho servisu. Je fakt, ze navic musel opravit motorek steracu, spinaci skrinku a trubky k turbu, coz ale vyslo na smesnych 2500. V bazaru se neda nikdy koupit auto zcela bez inv...
Nechci šťourat, ale já jsem z výčtu spočítal 35.500,- + AKU a spojka a zřejmě další pneu?.
Toto jsou jen udržovací náklady a další na sebe nenechají dlouho čekat - čerpadlo, turbo, pístní kroužky, tlumiče, brzdové válečky, sáknoucí servo a pod..

To snad opravdu s ohledem na počet najetých KM /rok benzín se spotřebou vyšší o 2-3 l ale třetinovým nájezdem km za stejnou cenu ... .

reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.10.2007 08:15, Berlingo
Veľmi rád čítam Vaše recenzie okolo áut, sú veľmi poučné. Mohli by ste niečo napísať o Citroen Berlingo, Peugeot Partner - diesel. Dík
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.10.2007 08:15, Jo!
ale táhne božsky vocpodu viď?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.10.2007 08:42, Hodně
Taky mi těch oprav přijde docela dost. Hlavně jsou to takový prkotiny, který ukazují na velký opotřebení všech částí, takže se obávám, že ty výměny budou trvat. Kupříkladu dolití brzdovky je divný, ta se nemá kde ztrácet, jedině opotřebením desek klesá hladina. Ale nechci být špatným prorokem. S ohledem na stav bych řekl, že ten proběh odhadl autor asi správně. Je otázkou, jestli by za cca 100.000,- nepořídil lepší vůz, který nebude v tak zanedbaném počátečním stavu. Na auta se vyplatí čekat. Cena leze dolů a nabídka mohutně převyšuje poptávku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.10.2007 08:47, bez předmětu
Tady je každý chytrák. Ceny jsou naprosto odpovídající a když kupujete starší auto (a nejenom z bazaru), tak vždy je třeba pak do něj něco nasypat. To snad ví každý. Auto, ve kterém by to už bylo vyměněné, není za takovou cenu. Takže můj názor, taky mám staré auto, které si žádá své. Úplně normální koupě. Ať slouží.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.10.2007 09:37, RE: bez předmětu
Jirka K. napsal:
Tady je každý chytrák. Ceny jsou naprosto odpovídající a když kupujete starší auto (a nejenom z bazaru), tak vždy je třeba pak do něj něco nasypat. To snad ví každý. Auto, ve kterém by to už bylo vyměněné, není za takovou cenu. Takže můj názor, taky mám staré auto, které si žádá své. Úplně normální koupě. Ať slouží.
Plný souhlas...pokud nekupujete auto z rodiny, či od známého, musíte počítat s s 20 - 30 t. prvotní investice - pak to většinou 2 roky šlape...Mění se zhruba věci uvedené v recenzi, navíc ložiska, homokineťáky, spojka apod. Způsobeno je to tím, že předchozí majitel některé závady neřeší, protože stejně počítá s prodejem - a poslední rozhodující impuls je, když je na odchodu něco dražšího - pak honem z domu, než se to rozsype...však nový šťastný majitel si to dodělá ) Může to ale být výhodné i pro kupujícího, když věci rozumí a na základě závad dokáže stlačit cenu pod předpokládanou hodnotu budoucích oprav...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.10.2007 09:55, RE: Hodně
David V napsal:
Taky mi těch oprav přijde docela dost. Hlavně jsou to takový prkotiny, který ukazují na velký opotřebení všech částí, takže se obávám, že ty výměny budou trvat. Kupříkladu dolití brzdovky je divný, ta se nemá kde ztrácet, jedině opotřebením desek klesá hladina. Ale nechci být špatným prorokem. S ohledem na stav bych řekl, že ten proběh odhadl autor asi správně. Je otázkou, jestli by za cca 100.000,- nepořídil lepší vůz, který nebude v tak zanedbaném počátečním stavu. Na auta se vyplatí čekat. Ce...
k obligátním 135tis na tachu se snad ani nebudu vyjádřovat, to je snad už místní folklór (asi před měsícem jsem listoval nějaký slovenský inzertní časopis na ojetina a na každé straně mělo 80-90% aut najeto v rozmezí 120-135tis KM. Bez rozdílu značky, roku výroby, motorizace....kokotizmus)
Golf III Variant se mi hodně líbí, myslím že jsou to i povedená auta, bohužel po 11 letech provozu a X majitelých už to asi budou spíš černé díry na peníze.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.10.2007 10:02,
Určitě táhne neuveřitelně vocpodu, vždyt je to nepřekonatelný bourák.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.10.2007 10:04, RE: bez předmětu
stowaway napsal:
Plný souhlas...pokud nekupujete auto z rodiny, či od známého, musíte počítat s s 20 - 30 t. prvotní investice - pak to většinou 2 roky šlape...Mění se zhruba věci uvedené v recenzi, navíc ložiska, homokineťáky, spojka apod. Způsobeno je to tím, že předchozí majitel některé závady neřeší, protože stejně počítá s prodejem - a poslední rozhodující impuls je, když je na odchodu něco dražšího - pak honem z domu, než se to rozsype...však nový šťastný majitel si to dodělá ) Může to ale být výhodné i...
Vsichni tady remcate jak byste tu sracku VW nekoupili, si myslsite, ze kdyz koupite Japonce, ze nebudete delat rozvody? Vodni pumpu preventivne, zimni gumy, oleje, filtry, potom nejaky prachy do podvozku atd. Jak to tak vidim, jak vsechny auta z Evropy jsou na bazaru sracky, a Japonci jdou do bazaru vzdy az po velkem servisu a za nizsi cenu co? Me to neprijde tak hrozne ty orpavy jako takove. Kdyz pominu spotrebni materialy typu zimaky, rozvody atd tak tam byl vetrak, spinaci skrinka, okno (o tom vedel, takze cena byla nizsi) spojka pocitam taky jako spotrebni a ne zavadu takze co vas tak rozciluje? Ze mu to jede za 5 litru a vam ne?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.10.2007 10:30, PNEU
Nechápu, že když někdo kupuje nové pneu, nekoupí všechny 4 stejný.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.10.2007 11:11, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Vsichni tady remcate jak byste tu sracku VW nekoupili, si myslsite, ze kdyz koupite Japonce, ze nebudete delat rozvody? Vodni pumpu preventivne, zimni gumy, oleje, filtry, potom nejaky prachy do podvozku atd. Jak to tak vidim, jak vsechny auta z Evropy jsou na bazaru sracky, a Japonci jdou do bazaru vzdy az po velkem servisu a za nizsi cenu co? Me to neprijde tak hrozne ty orpavy jako takove. Kdyz pominu spotrebni materialy typu zimaky, rozvody atd tak tam byl vetrak, spinaci skrinka, okno (o to...
Já jsem teda koupil japonce a za rok jsem neinvestoval kromě benzínu a oleje nic.Takže mě proti pánovi s VW zbylo na benzín ještě 30tisíc....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.10.2007 11:16, RE: bez předmětu
stowaway napsal:
Plný souhlas...pokud nekupujete auto z rodiny, či od známého, musíte počítat s s 20 - 30 t. prvotní investice - pak to většinou 2 roky šlape...Mění se zhruba věci uvedené v recenzi, navíc ložiska, homokineťáky, spojka apod. Způsobeno je to tím, že předchozí majitel některé závady neřeší, protože stejně počítá s prodejem - a poslední rozhodující impuls je, když je na odchodu něco dražšího - pak honem z domu, než se to rozsype...však nový šťastný majitel si to dodělá ) Může to ale být výhodné i...
Tak jasně, něco je potřeba si nechat na počáteční nutné výdaje, jako jsou kapaliny (všechny snad kromě klimy), filtry a rozvodový řemen. Ale 30 tisíc považuju za dost vysokou cifru, za to je u některých ojetin, zejména ve věku 11 let, půl auta. Spojku, homoklouby, ložiska, kotouče, obložení, tlumiče, silentbloky atp nepředpokládám, že budu hned měnit. To je lepší si pak na vrakárně koupit kalstli, motor s převodovkou a všechny tyhle věci tam namontovat nové. Navíc se zrovna ty věci dají "ošéfovat" při koupi. Volný podvozek slyším, uskakující auto na hrbech cítím a chvějící se volant při prudším brzdění vidím a cítím. A homoklouby? Kouknu na manžety a musí být neporušené, a v rejdu nesmí cvakat. Ty stroje na sobě nesou otisk předchozího zacházení.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.10.2007 11:18, K.Mařík
... to je děs, kolik času se těm opravám musí věnovat ... a ještě jezdit s podvědomím, že se zas někde něco vyklepe...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.10.2007 12:01, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Vsichni tady remcate jak byste tu sracku VW nekoupili, si myslsite, ze kdyz koupite Japonce, ze nebudete delat rozvody? Vodni pumpu preventivne, zimni gumy, oleje, filtry, potom nejaky prachy do podvozku atd. Jak to tak vidim, jak vsechny auta z Evropy jsou na bazaru sracky, a Japonci jdou do bazaru vzdy az po velkem servisu a za nizsi cenu co? Me to neprijde tak hrozne ty orpavy jako takove. Kdyz pominu spotrebni materialy typu zimaky, rozvody atd tak tam byl vetrak, spinaci skrinka, okno (o to...
takže spojku počítáš za spotřebák - fajn. jenom jsem zvědavej jestli bys to tak počítal i u nějakého frantíka, itala nedejbože korejce. nebo to by pak už byly šroty co nic nevrdží a furt se serou....
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.