0
zpět
 

diskuze k tématu: Koupit Stilo, Golf, nebo Focus?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, německá vozidla, americká vozidla, italská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.04.2008 00:28,
Každé z těchto auto má určitě něco do sebe a na každém se dají nají i negativa. U Stila je to horší zpracování a taky renomé značky + 3dveřová konstrukce, přece jen se občas ty další dveře hodí, ale zase za tuto cenu dostanete asi nejzachovalejší a nejnovější vozidlo... Golf je dle mého názoru až moc předražený a 1,6 v něm ničím nevyniká, šel by jsem jen pokud by byl zálusk na Tdi a kvalitní interiér. Focus má samozřejmě vynikající motor a podvozek, interiér je zase o něco horší a taky vzhled už není úplně in, ale pokud se koupí facelift, tak ten vypadá stále hezky. Jinak sám by jsem dal taky přednost Corolle, která je určitě nejspolehlivější, vzhled považuji stále za atraktivní a v ostatních kritériích je také na špici.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.04.2008 02:50, Honda Civic
Tu bych zase volil já.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.04.2008 07:12, P.R.
Při týhle trojce je to jako prašť jako uhod. Každopádně je to permanentka do servisu + vábnička pro nenechavce. Prostě vyhozený prachy, protože vás každý z těhle aut bude během 2 let stát ještě jednou tolik co pořizovačka...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.04.2008 07:19, lumen
Když už tyhle auta kupovat, tak zasadne vizualně co nejpoškrábanější, nejotlučenější atd., prostě s co nejvíce kosm. vadami, ale v perf. technickém stavu. Jo a asi taky rovnou i bez airbagů, radií, navigací a se zásadně poškrábanou a již několikráte vykuchanou palubkou atd. Jedině tak si ušetříte trápení + doporučuju známýho pojišťováka a jestli ho nemáte, tak si ho na 99% stejně brzy, po koupi těchto vozů, uděláte....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.04.2008 08:11, ..Corrida doporucuje....
Corrida Vam radi,kupte si ojetou Toyotu Corollu,1,4 a mate pokoj hodne dlouho.Take je dobra T.Picknik,no a co se tyce tech tri Forda.,VW,Fiata,bych byl na strane Forda,ma dobrou vydrz a predci ojete Volkswageny.Fiaty jsou poruchove.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.04.2008 08:28, RE: lumen
anonym napsal:
Když už tyhle auta kupovat, tak zasadne vizualně co nejpoškrábanější, nejotlučenější atd., prostě s co nejvíce kosm. vadami, ale v perf. technickém stavu. Jo a asi taky rovnou i bez airbagů, radií, navigací a se zásadně poškrábanou a již několikráte vykuchanou palubkou atd. Jedině tak si ušetříte trápení + doporučuju známýho pojišťováka a jestli ho nemáte, tak si ho na 99% stejně brzy, po koupi těchto vozů, uděláte....
Kazdej nebydli v praze....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.04.2008 08:35,
V RODINE MAME JEDNO STILO 1,8 KOUPENE JAKO OJETE , SERVISNI NAKLADY ZATIM VYMENA RAMENA ,2 X PROBLEM S KONEKTOREM AIR BAGU A SAMOZREJME VYMENA OLEJE A SPOTREBNI MATROS ALE TO MUSITE UDELAT U KAZDEHO AUTA, MUZU RICI ZE ZATIM SPOKOJENOST , TAK JAK SE PISE ZE MOTOR 1,8 JE ZRAVY NEVIM CO SE TIM MYSLI ALE JIZDA JENOM PO MESTE 11L KOMBINOVANA MEZI 7 AZ 8 LITRY COZ SE MI ZDA PRIJATELNE BERU TO I SE ZAPNUTOU KLIMOU, VNITRNI PROSTOR V POROVNANI S FOCUSEM BYCH REKL VETSI BERU 5DV VERZE. JESTE KE SPOTREBE PRAHA OSTRAVA A ZPET JEDNA NADRZ ZAPNUTA KLIMA DLE PP SPOTREBA 7,5 L NA 100 RYCHLOST 130 AZ 160, OSOBNI ZKUSENOST, KDYZ SE MA NECO PODELAT TAK SE TO PODELA AT UZ MATE JAKE KOLIV AUTO TAK PREJI DOBRY KUP
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.04.2008 08:50, Fiat Sillo
Kolega toho Fiata má už asi 4 roky a poruchovostí se nijak nevymyká ostatním. Já sám jsem ho párkrát řídil, přišel mi docela v poho. Jen mám jeden důležitý postřeh. Nekupujte to bez klimy. Má to černý interiér a hrozně se to tak přehřívá. Byli jsme s tím v Itálii v (dubnu!) a hodně to vadilo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.04.2008 10:21, RE: bez předmětu
anonym napsal:
V RODINE MAME JEDNO STILO 1,8 KOUPENE JAKO OJETE , SERVISNI NAKLADY ZATIM VYMENA RAMENA ,2 X PROBLEM S KONEKTOREM AIR BAGU A SAMOZREJME VYMENA OLEJE A SPOTREBNI MATROS ALE TO MUSITE UDELAT U KAZDEHO AUTA, MUZU RICI ZE ZATIM SPOKOJENOST , TAK JAK SE PISE ZE MOTOR 1,8 JE ZRAVY NEVIM CO SE TIM MYSLI ALE JIZDA JENOM PO MESTE 11L KOMBINOVANA MEZI 7 AZ 8 LITRY COZ SE MI ZDA PRIJATELNE BERU TO I SE ZAPNUTOU KLIMOU, VNITRNI PROSTOR V POROVNANI S FOCUSEM BYCH REKL VETSI BERU 5DV VERZE. JESTE KE SPOTREBE...
Kdybys to nepsal jak "pako" s Caps Lockem, dalo by se to i číst!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.04.2008 11:17, RE: Fiat Sillo
anonym napsal:
Kolega toho Fiata má už asi 4 roky a poruchovostí se nijak nevymyká ostatním. Já sám jsem ho párkrát řídil, přišel mi docela v poho. Jen mám jeden důležitý postřeh. Nekupujte to bez klimy. Má to černý interiér a hrozně se to tak přehřívá. Byli jsme s tím v Itálii v (dubnu!) a hodně to vadilo.
a ty čudlíky a tlačítka na palubní desce jsou fakt překrásný hnůj
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.04.2008 12:42, RE: Fiat Sillo
anonym napsal:
a ty čudlíky a tlačítka na palubní desce jsou fakt překrásný hnůj
Jako majitel Focuse,bych ho samozřejmě doporučil,mám ho dva roky a naprosto bez závad,i když zpracování vozu není nijak extra a leccos už v něm chrastí,hlavně palubka.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.04.2008 13:00, RE: Fiat Sillo
anonym napsal:
Kolega toho Fiata má už asi 4 roky a poruchovostí se nijak nevymyká ostatním. Já sám jsem ho párkrát řídil, přišel mi docela v poho. Jen mám jeden důležitý postřeh. Nekupujte to bez klimy. Má to černý interiér a hrozně se to tak přehřívá. Byli jsme s tím v Itálii v (dubnu!) a hodně to vadilo.
blekoty, prej první kvalitní Ital, houby s voctem, raděj Focusa, Golf je dobrej, ale drahej, ono to jsou stejně takový auta na ho.no, nic tam nenaložíš, na dlouhou cestu jen se sebezapřením, užitná hodnota takříkajíc nulová, pět lidí se mačká jak sardinky.....raděj nějakej comb
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.04.2008 14:28, RE: Fiat Sillo
anonym napsal:
blekoty, prej první kvalitní Ital, houby s voctem, raděj Focusa, Golf je dobrej, ale drahej, ono to jsou stejně takový auta na ho.no, nic tam nenaložíš, na dlouhou cestu jen se sebezapřením, užitná hodnota takříkajíc nulová, pět lidí se mačká jak sardinky.....raděj nějakej comb
Nejhorsi auta,ktera jsem jezdil v testu i na spotrebu a vydrz.
1.Katastrofa-FIATY (krome Croma??,)
2.Renaulty zvl.pak Mod.R19 a jeho jeho a pridruzene automobilky v Rumunsku,Dacia,Logan,Olcit.
3.Peugeot a Citroen,kde si nevymenite sam ani svicky,natoz jeste se poustet do neceho slozitejsiho(na ceste)to jsou vylucne servizni vozy).Cech ma jezdit s Fabii a Octavii a pokud nema poradny prijem na opravy,tak na zahranicni auta nepomyslet.Vyjimkou je Toyota,Subaru,nekdy tedy i Ford ale i tady Vas muze prekvapit odejiti neceho,s cim nedojedete.Jsou to prece jenom auta ale bez poruch neni asi zadne.Corrida
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.04.2008 15:06, RE: Fiat Sillo
anonym napsal:
Nejhorsi auta,ktera jsem jezdil v testu i na spotrebu a vydrz.
1.Katastrofa-FIATY (krome Croma??,)
2.Renaulty zvl.pak Mod.R19 a jeho jeho a pridruzene automobilky v Rumunsku,Dacia,Logan,Olcit.
3.Peugeot a Citroen,kde si nevymenite sam ani svicky,natoz jeste se poustet do neceho slozitejsiho(na ceste)to jsou vylucne servizni vozy).Cech ma jezdit s Fabii a Octavii a pokud nema poradny prijem na opravy,tak na zahranicni auta nepomyslet.Vyjimkou je Toyota,Subaru,nekdy tedy i Ford ale i tady Vas mu...
Ještě nám něco hezkého napiš.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.04.2008 16:48, RE: Fiat Sillo
anonym napsal:
Ještě nám něco hezkého napiš.
taky se přidávám se žádostí o další lidová moudra...

já se nedivím, že Škodovky stojí to co stojí, když je tady takováhle "cílová skupina"....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.04.2008 16:48, Focus
Doporučuji Focus, můj bratr je již několik let spokojeným uživatelem, auto jezdí bez problémů a bez mimořádných investic. Sám mám Golf IV, benzín 1.6 74 kW, výše zmiňovaný osmiventil. Stručně řečeno předražená ojetina (r.v. 1999) s velkou spotřebou, průměr 8,5 litru (nejsem žádný závodník), ve městě tak 10 litrů určitě. Za dva roky užívání oprava zarezlých stěračů, často odcházejí žárovky, měněny silentbloky přední nápravy, termostat, před nedávnem čidlo chladicí kapaliny, kabely a svíčky (kvůli špatným studeným startům, žádná změna), na výměnu čeká špatná lambda sonda... Fiata jsem kdysi měl (Uno Logo), od té doby italský vůz již nikdy více... (i když kvalita určitě poskočila). Osobně bych asi napříště zkusil nějakeho japonce. N.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.04.2008 17:29, RE: P.R.
anonym napsal:
Při týhle trojce je to jako prašť jako uhod. Každopádně je to permanentka do servisu + vábnička pro nenechavce. Prostě vyhozený prachy, protože vás každý z těhle aut bude během 2 let stát ještě jednou tolik co pořizovačka...
To se ke svým autům asi chováte špatně. Permanentku do servisu potřebuje řidičské prase. Za ty prachy se dá sehnat slušné auto, ale musí se hledat. A zájem zlodějů bude v této trojici hlavně o Golfa, Stilo ani Focus se tak moc nekradou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.04.2008 18:17,
STILO JSEM MEL V JTD 85/115 A NEUSTALE PROBLEMY S ELEKTRIKOU A KDYZ UZ SE VYRESILY TAK ODESLY TRYSKU PRI 150 000, TAKZE FIATA UZ NIKDY A JIZDNI VLASTNOSTI? DD PLAVE JAK 120-KA
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.04.2008 19:57, RE: Fiat Sillo
anonym napsal:
taky se přidávám se žádostí o další lidová moudra...

já se nedivím, že Škodovky stojí to co stojí, když je tady takováhle "cílová skupina"....
Tato moudra plynou ze zkusenosti pana Corridy.Asi jste necetli jeho technicke i vylepsovaci metody a testy.Je velmi vazeny u Italu,Nemcu,Rakusanu i Rovra a Jaguara.Ale vlastne proc to povidam,vystupuje pod pseudonymem.Sem tam je v Revuiä"ADAC" a jeho prave jmeno i pseudonym tam najdete.Padesat let tyra autaky vsech znacek tak neco o tom vi. Dr Lambert Zurich
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.04.2008 19:59, RE: bez predmetu
anonym napsal:
STILO JSEM MEL V JTD 85/115 A NEUSTALE PROBLEMY S ELEKTRIKOU A KDYZ UZ SE VYRESILY TAK ODESLY TRYSKU PRI 150 000, TAKZE FIATA UZ NIKDY A JIZDNI VLASTNOSTI? DD PLAVE JAK 120-KA
plave? čo takto vymeniť tlmiče a silentbloky na prednej náprave a nekupovať zhumplované srač*ky z troch áčiek?
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.