0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaké rodinné kombi s dieselem?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, německá vozidla, česká vozidla, italská vozidla, francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.07.2008 08:49, RE: stilo
anonym napsal:
Stilo kombíka máme na firmě, v 1.6 benzínu. V porovnání cena-výbava byl před třemi roky naprosto bezkonkurenční. Už má najeto přes 100 tisíc a žádný servis, jen pravidelná údržba podle servisky. I s tím benzínem je to auto hodně těžké na předek a dost nedotáčivé, ESP si s tím poradí, ale moc příjemné to není. JTD na tom bude, počítám, ještě krapet hůř - ale rodinné kombi se stejně nepořizuje na řezání zatáček.

Jediná výtka k tomuhle autu je výměna žárovek v předních světlech, musí se kdesi cos...
Tak citron asi bude 1. a stilo bych pasoval na 2..O té výměně žárovek jsem se nejvíc pobavil, když byl kolega na výměně u a6.Značkový servis audi a výměna trvala pouhých 180 minut a cena jako od boha.O té nepřiměřené zátěži na přední nápravu by měli rozpoutat diskuzi hlavně majitelé zázraku zvaný škoda.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.07.2008 09:09, RE: stilo
anonym napsal:
Tak citron asi bude 1. a stilo bych pasoval na 2..O té výměně žárovek jsem se nejvíc pobavil, když byl kolega na výměně u a6.Značkový servis audi a výměna trvala pouhých 180 minut a cena jako od boha.O té nepřiměřené zátěži na přední nápravu by měli rozpoutat diskuzi hlavně majitelé zázraku zvaný škoda.
Pokud jde o žárovky, tak u Chevroletu Lacetti mojí Oslice měnil mechanik autorizovaného servisu žárovku pouhých 20 minut... . Díval jsem se jak to dělá, protože mě to světlo nešlo ven (holt kopyta jsou kopyta). Je tam prostě málo místa. Už vím jak na to, ale než abych se s tím půl hodiny drbal, tak radši dám i příště 150 Kč. servisu.

Iáá

Osel
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.07.2008 09:19, Off topic Audi A4 - poradte, diky. A sorry za OffTopic
Jedu pres vikend do nemec, kde mam odstavene dve audiny. Jedna se o kombiky v automatu. Jedna je 2005 s motorem 2.4 (125 kW) a druha 2006 s motorem 2.0T (147 kW).
Mam si drobet priplatit za tu novejsi? Bojim se totiz toho turba.
Maji najeto shodne kolem 180 tisic.
Jo a oboji je benzin. Ja toho totiz moc nenajezdim (kolem 10 tisic rocne, tak to mam spis abych si udelal radost..)
Dik za rady...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.07.2008 09:35, RE: Off topic Audi A4 - poradte, diky. A sorry za OffTopic
anonym napsal:
Jedu pres vikend do nemec, kde mam odstavene dve audiny. Jedna se o kombiky v automatu. Jedna je 2005 s motorem 2.4 (125 kW) a druha 2006 s motorem 2.0T (147 kW).
Mam si drobet priplatit za tu novejsi? Bojim se totiz toho turba.
Maji najeto shodne kolem 180 tisic.
Jo a oboji je benzin. Ja toho totiz moc nenajezdim (kolem 10 tisic rocne, tak to mam spis abych si udelal radost..)
Dik za rady...
Pokud jsou obě ve stejně dobrém stavu, s jasným původem a skutečnými 180 000 km, Osel by se na turbo vyprd a bral atmosférickej benzín, byť o rok starší. Ono 180 000 je na turbo dost, i když se k němu chovali slušně. A to ví jenom majitel... . Kolik stojí repase turba na takovej kočár? Nová kára, to by bylo něco jiného, tam bych se turba nebál. Jak si ustelu, tak si lehnu.

Hýky, hýk

Osel

PS: Kup si Octávkúúúú.... .
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.07.2008 09:53, RE: Off topic Audi A4 - poradte, diky. A sorry za OffTopic
anonym napsal:
Pokud jsou obě ve stejně dobrém stavu, s jasným původem a skutečnými 180 000 km, Osel by se na turbo vyprd a bral atmosférickej benzín, byť o rok starší. Ono 180 000 je na turbo dost, i když se k němu chovali slušně. A to ví jenom majitel... . Kolik stojí repase turba na takovej kočár? Nová kára, to by bylo něco jiného, tam bych se turba nebál. Jak si ustelu, tak si lehnu.

Hýky, hýk

Osel

PS: Kup si Octávkúúúú.... .
Dik. Taky se naklonenej tomu 2.4.
Je navic levnejsi (i kdyz nema ten hezkej facelift..)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.07.2008 09:58, RE: Off topic Audi A4 - poradte, diky. A sorry za OffTopic
anonym napsal:
Pokud jsou obě ve stejně dobrém stavu, s jasným původem a skutečnými 180 000 km, Osel by se na turbo vyprd a bral atmosférickej benzín, byť o rok starší. Ono 180 000 je na turbo dost, i když se k němu chovali slušně. A to ví jenom majitel... . Kolik stojí repase turba na takovej kočár? Nová kára, to by bylo něco jiného, tam bych se turba nebál. Jak si ustelu, tak si lehnu.

Hýky, hýk

Osel

PS: Kup si Octávkúúúú.... .
chces si udelat radost s audi,hladkej benzin v automatu?hm...divny
proc ne kdyz uz nemec aspon bmw 330i?nebo mb c kompressor
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.07.2008 10:03, RE: Off topic Audi A4 - poradte, diky. A sorry za OffTopic
anonym napsal:
chces si udelat radost s audi,hladkej benzin v automatu?hm...divny
proc ne kdyz uz nemec aspon bmw 330i?nebo mb c kompressor
taky bych volil bimmer (resp. já už jsem zvolil 325i) ale pokud trvá pán na té audině, tak raději bez turba. A proti automatu nic nemám - i s ním se dá jezdit svižně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.07.2008 10:08, RE: Off topic Audi A4 - poradte, diky. A sorry za OffTopic
anonym napsal:
chces si udelat radost s audi,hladkej benzin v automatu?hm...divny
proc ne kdyz uz nemec aspon bmw 330i?nebo mb c kompressor
Cena. Mercedesy jsou tak o dalsich 5 tisic EUR drazsi.
Mam pozadavek aspon 100kw, benzin, kombi, automat.

Co se tyce BMW - najit BMW v benzinu je jako hledat jehlu v kupce sena. BMW 320d neni spatny auto (mel jsem moznost), ale ja proste nechci naftu. Bydlim v horach a do prace chodim pesky - mame to tak jednou na 14 dni, kdyz jedu vyzvednou zenu z jejich babince. Tak mi prijde zbytecny riskovat naftu (zimni, letni, kde si cosi...)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.07.2008 10:43, RE: Off topic Audi A4 - poradte, diky. A sorry za OffTopic
anonym napsal:
Cena. Mercedesy jsou tak o dalsich 5 tisic EUR drazsi.
Mam pozadavek aspon 100kw, benzin, kombi, automat.

Co se tyce BMW - najit BMW v benzinu je jako hledat jehlu v kupce sena. BMW 320d neni spatny auto (mel jsem moznost), ale ja proste nechci naftu. Bydlim v horach a do prace chodim pesky - mame to tak jednou na 14 dni, kdyz jedu vyzvednou zenu z jejich babince. Tak mi prijde zbytecny riskovat naftu (zimni, letni, kde si cosi...)
ani nerikam jit do 320d nebo 330d.jasne ze nafta nema smysl.bydlis v horach,chces benzin a udelat si radost,kdyby si vynechal ten automat[nic proti] tak bych volil jednoznacne japonce.ano image mensi nez audi ale jinak jen same vyhody a to velike.spolehlivost,kvalita,jizd.vlast.nekrade se atd.napr forester turbo podle x hodnoceni v d nejspolehlivejsi vuz.nebo legacy 3.0 v automatu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.07.2008 10:47, RE: Off topic Audi A4 - poradte, diky. A sorry za OffTopic
anonym napsal:
ani nerikam jit do 320d nebo 330d.jasne ze nafta nema smysl.bydlis v horach,chces benzin a udelat si radost,kdyby si vynechal ten automat[nic proti] tak bych volil jednoznacne japonce.ano image mensi nez audi ale jinak jen same vyhody a to velike.spolehlivost,kvalita,jizd.vlast.nekrade se atd.napr forester turbo podle x hodnoceni v d nejspolehlivejsi vuz.nebo legacy 3.0 v automatu
Na tom automatu si trvam. Uz mam roky.
A ted kdyz EURo padlo, tak prisel cas si udelat radost...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.07.2008 12:33, RE: sorry Oslíku!!!!
anonym napsal:
3 minuty... 3 minuty byl rozdíl to je jako 3 na sto Tak v pondělí
a přátelům a Oslíkovi hezký výkend!
Nezapomínejte na mračítka! I když nevím, zda je má i Oslíkův brácha...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.07.2008 12:41, RE: Jaký auto?
anonym napsal:
Nic proti Fiatu (tuhle jsem ho komusi radil), pokud je ale ve hře C5, Osel by bral tuhle káru. Málo které auto nabídne tak pohodlný svezení a dehty má celkem slušný.

Iáá, iáá, hýk, hýk

Osel

PS: Proč redaktor nedoporučil stříbrnou Octávku, v metle, na hlínách a s TDi?
protoze bys byl zase nechytrejsi.no jo proste octavia je nejlepsi a vy idioti preferujici citrony to nemuzete rozdychat.hnusny auta se nam nelibi a ty vlasnosti,at si strci francouz do prdele,nikdo je tady nechce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zlaty bmw M3 moje. jinak octava je dobra
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.07.2008 12:44, RE: Off topic Audi A4 - poradte, diky. A sorry za OffTopic
anonym napsal:
Jedu pres vikend do nemec, kde mam odstavene dve audiny. Jedna se o kombiky v automatu. Jedna je 2005 s motorem 2.4 (125 kW) a druha 2006 s motorem 2.0T (147 kW).
Mam si drobet priplatit za tu novejsi? Bojim se totiz toho turba.
Maji najeto shodne kolem 180 tisic.
Jo a oboji je benzin. Ja toho totiz moc nenajezdim (kolem 10 tisic rocne, tak to mam spis abych si udelal radost..)
Dik za rady...
zdarec ber 2.0T je daleko lepsi a ta 2.4 nejede nak moc dobre.neboj se toho nebudes litovat
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.07.2008 13:13, RE: sorry Oslíku!!!!
anonym napsal:
3 minuty... 3 minuty byl rozdíl to je jako 3 na sto Tak v pondělí
a přátelům a Oslíkovi hezký výkend!
tobe taky hekzky vyyykend
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.07.2008 13:15, RE: Off topic Audi A4 - poradte, diky. A sorry za OffTopic
anonym napsal:
zdarec ber 2.0T je daleko lepsi a ta 2.4 nejede nak moc dobre.neboj se toho nebudes litovat
Papirove i pocitove jsou obe prijemne a disponuji nadbytkem vykonu. Otazkou je poruchovost turba. Jezdil s tim obchodak, ma to nalitano 180tkm za 2,5 roku. Tezko rict jak se k tomu choval.
Samozrejme mne laka taky ten facelift.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.07.2008 13:53, RE: stilo
anonym napsal:
Pokud jde o žárovky, tak u Chevroletu Lacetti mojí Oslice měnil mechanik autorizovaného servisu žárovku pouhých 20 minut... . Díval jsem se jak to dělá, protože mě to světlo nešlo ven (holt kopyta jsou kopyta). Je tam prostě málo místa. Už vím jak na to, ale než abych se s tím půl hodiny drbal, tak radši dám i příště 150 Kč. servisu.

Iáá

Osel
Ano, Osel zde prokázal (jako již mnohokrát) šibalství a správnou oslo-českou vyčůranost. Také jsem to tak udělal v případě F. Ducato 3.generace. Na výměnu žárovky je třeba demontovat plastovou masku (4 šrouby), poté světlo vyklopit ven (2 šrouby + trn). Teď to zvládám do 3 minut, ale instruktáž v servisu byla poučná . Jinak svezení s C5 kombi výborné, dokonce i ta 1,6 s 80 kW není propadák. Pro srovnání - O2 TDI (bez magické červené) má o 3 kW méně, o 10 Nm více, o pár kg méně, takže skoro srovnatelné. A zkuste tvrdit, že O2 TDI nejede ). Až na tu spotřebu - kombinace kolem 7, třeba si to ještě sedne - zatím najeto 10 tkm....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.07.2008 15:11, RE: Off topic Audi A4 - poradte, diky. A sorry za OffTopic
anonym napsal:
Jedu pres vikend do nemec, kde mam odstavene dve audiny. Jedna se o kombiky v automatu. Jedna je 2005 s motorem 2.4 (125 kW) a druha 2006 s motorem 2.0T (147 kW).
Mam si drobet priplatit za tu novejsi? Bojim se totiz toho turba.
Maji najeto shodne kolem 180 tisic.
Jo a oboji je benzin. Ja toho totiz moc nenajezdim (kolem 10 tisic rocne, tak to mam spis abych si udelal radost..)
Dik za rady...
A taky jeden kolega ji měl a4 s turbem benzin,staral se o něj jako o mimino a prásk turbo kupoval za 30000 a za čas opět prásk a zase turbo.Tak mě ty motory od vw nějak nesedí i když jsem je taky užíval a docela mi vadí jak jim občas chutná olej.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.07.2008 15:12, Mondeo
Tak nevím, ale ve výběru vyloženě chybí....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.07.2008 15:42, RE: Mondeo
anonym napsal:
Tak nevím, ale ve výběru vyloženě chybí....
Nevím, co tady vůbec řeší,jako rodinné auto jednoznačně Mondeo. Benzín,nafta není problém.Ti co tvrdí něco jiného jsou mimo mísu a je vidět, že tomu vůbec nerozumí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.07.2008 15:49, RE: Off topic Audi A4 - poradte, diky. A sorry za OffTopic
anonym napsal:
Papirove i pocitove jsou obe prijemne a disponuji nadbytkem vykonu. Otazkou je poruchovost turba. Jezdil s tim obchodak, ma to nalitano 180tkm za 2,5 roku. Tezko rict jak se k tomu choval.
Samozrejme mne laka taky ten facelift.
Turbo bych az tak neresil. Pokud odejde tak se kolem dvacky zrepasuje a jede se dal.
reagovat
  1 ... 4 5 6 7




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.