0
zpět
 

diskuze k tématu: Volba ojetiny 4x4 pro větší rodinu na horách

kategorie zařazení tématu: poradna, typ vozidla
Kohout Pavel
počet příspěvků65
datum registrace28.11.2013
Úterý 17.01.2017 15:09, CR-V
Mám Hondu CR-V (3.generace) 2,0 benzín od letošního jara. Pokud člověk překousne některá specifika (např. ovládání světel, stěračů atd.), tak si nemohu stěžovat. Spotřebu mám do 8 l/100 km, teď v zimě to leze trochu více nahoru (hlavně díky krátkým jízdám po městě).
U CR-V je hodně kritizován zadní pohon jako poměrně zastaralý. Moje zkušenost je zatím celkem dobrá, nezaznamenal jsem žádné škubání při připnutí zadku. Nějak extra pomalou reakci připnutí zadku jsem také nezaznamenal. Zkoušel jsem to na zasněženém kopci. Auto se úplně v pohodě rozjelo. Na youtube lze najít celkem dost videí, jak si CR-V vede na sněhu. Nižší světlá výška vozu je samozřejmě limitující.
Dle mé zkušenosti je CR-V pro děti velmi vhodné auto. Zadní dveře se otevírají až do téměř 90° úhlu. Auto má rovnou podlahu, tak je na zemi více místa. Vozím dvě sedačky (Römer pro roční dítě a Cybex pro pětileté) a mezi sedačkami pak není moc místa. Třetí sedačka se tam při této kombinaci nevejde. Nutno ale dodat, že ta sedačky Cybex je poměrně hodně široká (má side impact systém). Krajní sedačky mají Isofix. CR-V (alespoň můj model) má zadní pásy vybavené tzv. KiSi systémem. Považoval jsem to zprvu za závadu pásů, ale je to vlastnost. Při úplném vytažení pásu se systém KiSi aktivuje a brání povolení pásu. Je to prevence, aby se dítě samo odpásalo. Pás jej nepustí. Systém se vypne opět úplným vytažením pásu nadoraz.
Pokud byste uvažoval o CR-V, ověřte si, jak je řešen systém hlídání tlaku v pneu. Je verze pracující na principu snímání otáček kol a verze využívající tlakové senzory. Ta druhá verze je finančně náročnější na provoz (baterky v senzorech nelze vyměnit).
reagovat
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Úterý 17.01.2017 15:52, Outlander vvvvvvvv nn
Na autoscout je peknej Mitsu outlander za 11t euro a ma jen 21 najeto. To by mohla byt take zajimava volba
reagovat
subarák
počet příspěvků106
datum registrace22.03.2010
Úterý 17.01.2017 16:32, jen pro zajímavost:
Spotřeba sprimonitor u 2,0 benzinu :Subaru Forester prům. 9,47, Honda CRV 9,66, Suzuki Vitara 10,92. A jakékoli jiné auto podobného výkonu na tom bude zhruba stejně, měl jsem stejný Forester jako pani a jezdil jsem dlouhodobě 8,4 l(spočítáno za 1rok dle dotankování), manželka měla novější 2009 a jezdila kolem komína (děti, nákupy..)za 10. Nejlevnější varianta provozně i servisně mi vychází na Dacii Duster 1,5dci, za 350 bude téměř nová, v záruce. Jestli jste se vešli do foresteru (2008 a starší je výrazně prostornější než 2000-2003), vejdete se i do dusteru.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Úterý 17.01.2017 23:44, Toyota Previa
Mrknul bych ještě po Toyotě Previa. Je to exot, ale v Německu se dá sehnat i verze se 4x4. Naprosto spolehlivé vozidlo, pokud je s benzínem. Koukal bych klidně po hodně starých kusech, v podstatě jsou to nezničitelná UFA, nájezdu se vůbec nelekejte, motory vydrží miliony.
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.