0
zpět
 

diskuze k tématu: Toyota Corolla - zkušenosti majitele po 25 tis. km

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.10.2009 01:04,
Recenze nám toho moc nepověděla. A co se týče spolehlivosti, při najetých 100 000 km bych u auta 5-6let starého ani žádné závady neočekával. Na to nemusím mít Toyotu, aby mi auto vydrželo takovou malou porci km. Moje octavia, bouraná, r.v. 99, najeto 142 000, ted po půl roce 170 000. Náklady: 3x1000Kč - olej, 1x1000kč - destičky, 500 kč upadlý spojler, 600kč - výměna ramene, 100kč - tempo na rozleštění laku, 10kč - vysavač na benzince. Takže ano, Toyoty mám rád, ale abych je dával za vzor spolehlivosti, po pár najetých kilometrech...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.10.2009 06:40, RE: bez předmětu
david_b napsal:
Recenze nám toho moc nepověděla. A co se týče spolehlivosti, při najetých 100 000 km bych u auta 5-6let starého ani žádné závady neočekával. Na to nemusím mít Toyotu, aby mi auto vydrželo takovou malou porci km. Moje octavia, bouraná, r.v. 99, najeto 142 000, ted po půl roce 170 000. Náklady: 3x1000Kč - olej, 1x1000kč - destičky, 500 kč upadlý spojler, 600kč - výměna ramene, 100kč - tempo na rozleštění laku, 10kč - vysavač na benzince. Takže ano, Toyoty mám rád, ale abych je dával za vzor spole...
Tahle toyotka na me pusobí neutrálním dojmem,asi by to chtelo svezt, ovsem i male pochybnosti o kvalite mi prijdou u tohoto vozu naprosto zbytecne. Naopak si nejsem jisty tim shrnutim, ze za malo penez hodne muziky...japonci jsou vseobecne posunuti tak o 20-35 tis vyše nez konkurence...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.10.2009 12:10, RE: bez předmětu
david_b napsal:
Recenze nám toho moc nepověděla. A co se týče spolehlivosti, při najetých 100 000 km bych u auta 5-6let starého ani žádné závady neočekával. Na to nemusím mít Toyotu, aby mi auto vydrželo takovou malou porci km. Moje octavia, bouraná, r.v. 99, najeto 142 000, ted po půl roce 170 000. Náklady: 3x1000Kč - olej, 1x1000kč - destičky, 500 kč upadlý spojler, 600kč - výměna ramene, 100kč - tempo na rozleštění laku, 10kč - vysavač na benzince. Takže ano, Toyoty mám rád, ale abych je dával za vzor spole...
Tak ono těch najetých kilometrů bude nejspíš víc, možná tak 200t. Koupit čtyřleté auto s 62 tisíci km - no nevím nevím...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.10.2009 12:21, RE: bez předmětu
Horst napsal:
Tak ono těch najetých kilometrů bude nejspíš víc, možná tak 200t. Koupit čtyřleté auto s 62 tisíci km - no nevím nevím...
Doma máme Avensisa najeto za rok a čtvrt 115 000 Km ale rodiče od přítelkyně mají doma fábii a najeto za 5 let 34 000Km.Takže si nemyslím že je nesmysl najet na 5letým autě jen 65 000 km
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.10.2009 12:35, RE: bez předmětu
hubby napsal:
Doma máme Avensisa najeto za rok a čtvrt 115 000 Km ale rodiče od přítelkyně mají doma fábii a najeto za 5 let 34 000Km.Takže si nemyslím že je nesmysl najet na 5letým autě jen 65 000 km
Možné to teoreticky je, ale proč by někdo po 4 letech prodával čerstvě zajeté auto? Takový případ, kdy ty kilometry sedí a nic jiného za tím není, je tak jeden ze sta, ostatní jsou buď opravené bouračky, skryté závady nebo přinejmenší stočené kilometry. Baví mě ale, jak každý věří, že zrovna on měl to štěstí na super výhodný kauf zánovního auta po panu faráři....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.10.2009 12:52, RE: bez předmětu
Horst napsal:
Možné to teoreticky je, ale proč by někdo po 4 letech prodával čerstvě zajeté auto? Takový případ, kdy ty kilometry sedí a nic jiného za tím není, je tak jeden ze sta, ostatní jsou buď opravené bouračky, skryté závady nebo přinejmenší stočené kilometry. Baví mě ale, jak každý věří, že zrovna on měl to štěstí na super výhodný kauf zánovního auta po panu faráři....
někdo prostě používá druhé auto, s kterým jezdí "kolem komína po městě". Takže auto s reálnými málo km není problém koupit. A nemusí být od faráře, podle ksichtu jasně vidíš jestli to je fér hra nebo divadlo před prodejem.
A nechápu co je divného prodat 4leté auto s málo km?Dělá to tak spousta starších lidí, po leasingu je prodají a jdou opět pro nové.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.10.2009 12:52, RE: bez předmětu
Horst napsal:
Možné to teoreticky je, ale proč by někdo po 4 letech prodával čerstvě zajeté auto? Takový případ, kdy ty kilometry sedí a nic jiného za tím není, je tak jeden ze sta, ostatní jsou buď opravené bouračky, skryté závady nebo přinejmenší stočené kilometry. Baví mě ale, jak každý věří, že zrovna on měl to štěstí na super výhodný kauf zánovního auta po panu faráři....
Manželka zdědila po svém tátovi šestlletého Pažouta 206, najeto cca 70 000 - trochu po Praze, jinak skoro jen na chatu a zpět. Ona nejezdí, já něco přidal, ale moc ne, bylo to napůl s jiným vozem.
Soused odnaproti má vypulírovanou Felicii, kterou jsem za dva roky viděl snad šestkrát, skoro vůbec nejezdí, auto v garáži. Nedivil bych se, kdyby na tom měl 20 000.
Takže na flíčku hned dva málo jeté vozy. Jeden ze sta?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.10.2009 13:07, RE: bez předmětu
vodi napsal:
Manželka zdědila po svém tátovi šestlletého Pažouta 206, najeto cca 70 000 - trochu po Praze, jinak skoro jen na chatu a zpět. Ona nejezdí, já něco přidal, ale moc ne, bylo to napůl s jiným vozem.
Soused odnaproti má vypulírovanou Felicii, kterou jsem za dva roky viděl snad šestkrát, skoro vůbec nejezdí, auto v garáži. Nedivil bych se, kdyby na tom měl 20 000.
Takže na flíčku hned dva málo jeté vozy. Jeden ze sta?
Ano, a myslíte, že by někdo z nich prodal takové opečovávané auto po 4 letech provozu jen tak cizímu člověku nebo ho strčil do AAA?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.10.2009 13:11, RE: bez předmětu
Tomi napsal:
někdo prostě používá druhé auto, s kterým jezdí "kolem komína po městě". Takže auto s reálnými málo km není problém koupit. A nemusí být od faráře, podle ksichtu jasně vidíš jestli to je fér hra nebo divadlo před prodejem.
A nechápu co je divného prodat 4leté auto s málo km?Dělá to tak spousta starších lidí, po leasingu je prodají a jdou opět pro nové.
Já neříkám že to není možné, jenom si myslím, že taková "spousta" lidí to zase nebude - na to nejsme zase tak bohatá země, aby lidi běžně měnili čtyřletá auta s šedesáti tisíci km za nová.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.10.2009 13:13, RE: bez předmětu
Horst napsal:
Tak ono těch najetých kilometrů bude nejspíš víc, možná tak 200t. Koupit čtyřleté auto s 62 tisíci km - no nevím nevím...
Miluji ty, kteří zpochybňují najeté kilometry. Každý nemusí být bourač kilometrů jako třeba Horst, že? Koupil jsem Vectru starou 8 let s najetými 110 tis. km. Orig. servisní knížka s německými razítky. Namítnete, zfalšované. Dobře. Ale od té doby s tím za 4 roky manželka najela pouhých 25 tis. km, protože jezdí jen po městě. Také zfalšované? Tak nedělejte chytráky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.10.2009 13:16, RE: bez předmětu
Horst napsal:
Ano, a myslíte, že by někdo z nich prodal takové opečovávané auto po 4 letech provozu jen tak cizímu člověku nebo ho strčil do AAA?
Budu prodávat manželky (psaný na mojí firmu) P 307 Bk 1,6 16V, provoz 03/O4, cca 53 tkm (serviska). Důvodem bude nástup do zam. po mateřské a služební vůz. Netřeba v tom hledat nějakou lumpárnu. Tyhle auta existujou, jen jich nejsou plný bazary. Tímto auto nenabízím, jen dokládám, že objevit benz. auto nižší střední s nájezdem 10-15 tkm/rok není zas takovej zázrak
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.10.2009 13:19, Přestaňte zpochybňovat kilometry
A zkuste napsat něco k samotné recenzi.
Je fakt, že někoho auto bez závad nepřekvapí, ale i tady se v recenzích se objevily naprosté šunky, např. naposledy "Kaškai", kterému se sype snad všechno (a to ho majitel koupil jako nový). Takže proto Corollu obdivuji a majiteli fandím, ať mu to vydrží.
Je fakt, že auto se někomu může zdát nezajímavé, ale o tom to není.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.10.2009 13:29, RE: bez předmětu
rojack napsal:
Miluji ty, kteří zpochybňují najeté kilometry. Každý nemusí být bourač kilometrů jako třeba Horst, že? Koupil jsem Vectru starou 8 let s najetými 110 tis. km. Orig. servisní knížka s německými razítky. Namítnete, zfalšované. Dobře. Ale od té doby s tím za 4 roky manželka najela pouhých 25 tis. km, protože jezdí jen po městě. Také zfalšované? Tak nedělejte chytráky.
OK, vzdávám to. Kilometry se nestáčí, servisky nefalšuji, všechno jsou to sprosté pomluvy. - Mimochodem, jsme kolegové, taky mám Opela - když jsem ho jako 3-letou ojetinu kupoval, měl skoro 130t km...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.10.2009 13:46, RE: bez předmětu
Pepe napsal:
Budu prodávat manželky (psaný na mojí firmu) P 307 Bk 1,6 16V, provoz 03/O4, cca 53 tkm (serviska). Důvodem bude nástup do zam. po mateřské a služební vůz. Netřeba v tom hledat nějakou lumpárnu. Tyhle auta existujou, jen jich nejsou plný bazary. Tímto auto nenabízím, jen dokládám, že objevit benz. auto nižší střední s nájezdem 10-15 tkm/rok není zas takovej zázrak
Vždyť takhle já už 10 let provozuju naše rodinný auta. Když se letos dostanu na 12 000 km, tak to za těch 10 let bude rekord, jinak spíš ročně jezdím kolem 10-ti.
Navíc je v době krize mnoho případů finanční tísně, kdy se lidi musejí něčeho zbavit. Já bych se furt na téma nájezdů nedohadoval.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.10.2009 13:48, RE: bez předmětu
Horst napsal:
OK, vzdávám to. Kilometry se nestáčí, servisky nefalšuji, všechno jsou to sprosté pomluvy. - Mimochodem, jsme kolegové, taky mám Opela - když jsem ho jako 3-letou ojetinu kupoval, měl skoro 130t km...
Aha, ale na základě toho se to přece nedá zobecnit. Tříletá Vectra se 130-ti tisíci buď sloužila jako služebák nebo se muselo někomu sakra vyplácet tak daleko dojíždět do práce.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.10.2009 13:59, RE: bez předmětu
Horst napsal:
OK, vzdávám to. Kilometry se nestáčí, servisky nefalšuji, všechno jsou to sprosté pomluvy. - Mimochodem, jsme kolegové, taky mám Opela - když jsem ho jako 3-letou ojetinu kupoval, měl skoro 130t km...
No netřeba to vzdávat, stačí rozlišovat. Když budu kupovat čtyřleté naftove auto střední třídý co má za sebou 50 tisíc km, budu pochybovat. Když ale budu kupovat auto nižší třídy po čtyřech letech a 50 tisících km, které má základní motor, průměrnou výbavu, tak tomu budu věřit. Koneckonců kolega v práci teď prodává pětileté auto Citroen C3 s motorem 1.4 a průměrnou výbavou a 78 tisíci km a proč? Protože prostě chce nové, protože mu aktuálně skončila záruční doba a protože nechce investovat do osmi nových penumatik, tlumičů, baterie, brzd atd. Raději si koupínové auto v záruce.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.10.2009 14:05, RE: bez předmětu
David V napsal:
Aha, ale na základě toho se to přece nedá zobecnit. Tříletá Vectra se 130-ti tisíci buď sloužila jako služebák nebo se muselo někomu sakra vyplácet tak daleko dojíždět do práce.
Jj, byl to služebák, vzal jsem jej přímo od LeasePlanu. A musím říct, že kromě provozních oděrek na předním a zadním nárazníku byla jako by sjela z výrobní linky - interiér bez škrábanců, sedadla jako nová, při jízdě nic nedrnčelo... Když to srovnám s drtivou většinou aut z bazarů s obdobným deklarovaným nájezdem kilometrů, tak je mi na zvracení - ošuntělé interiéry, oleštěné volanty, prosezené sedačky, všechno při jízdě drnčí...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.10.2009 14:42, asi to opravdu nebude tak zle:)
http://auto.idnes.cz/test-autobazaru-dopadl-dobre-nepodvedli-nas-fzu-/auto_ojetiny.asp?c=A091005_164112_auto_ojetiny_fdv
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.10.2009 15:01, RE: bez předmětu
Horst napsal:
Jj, byl to služebák, vzal jsem jej přímo od LeasePlanu. A musím říct, že kromě provozních oděrek na předním a zadním nárazníku byla jako by sjela z výrobní linky - interiér bez škrábanců, sedadla jako nová, při jízdě nic nedrnčelo... Když to srovnám s drtivou většinou aut z bazarů s obdobným deklarovaným nájezdem kilometrů, tak je mi na zvracení - ošuntělé interiéry, oleštěné volanty, prosezené sedačky, všechno při jízdě drnčí...
To se velmi těžko posuzuje. Faktor stáří také není úplně nevýznamný, stejně jako kvalita silniční sítě, po které se auto pohybuje. Pokud auto jezdilo tak velké nájezdy, dá se usoudit, že se spíše pohybovalo rychle po relativně kvalitních cestách, takže může být z 3 roky opravdu v lepší kondici, než stejně starý vůz provozovaný ve městě i s polovičním nájezdem. Takže se neustále vystupuje a nastupuje - vše je ošuntělé a sedačka prosezená (řidič není vždy střízlík). Neustále se řadí a zatáčí a šlape na všechny pedály (oleštěný volant a ošlapané pedály), a přesto to není zmanipulované auto. Opakuji ještě jednou - nedá se to zobecnit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.10.2009 15:38, RE: bez předmětu
David V napsal:
Vždyť takhle já už 10 let provozuju naše rodinný auta. Když se letos dostanu na 12 000 km, tak to za těch 10 let bude rekord, jinak spíš ročně jezdím kolem 10-ti.
Navíc je v době krize mnoho případů finanční tísně, kdy se lidi musejí něčeho zbavit. Já bych se furt na téma nájezdů nedohadoval.
Nedá mi to abych se také nepřidal, nevidím nic tak zvláštního za čtyři roky najet třeba 50tkm a auto prodat, né každý má v povaze auto dojezdit do rozpadnutí.
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.