0
zpět
 

diskuze k tématu: Toyota Corolla

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 30.12.2006 21:45, RE: Tak nevím
zdenek napsal:
,ale já se stejným motorem (najeto cca 15 tis. km) jezdím v pohodě za 6,2. V létě to kleslo i na 5,9, teď na zimních gumách 6,4. Všechno počítáno stylem plná-plná a to při každém čerpání (takže chyba vyloučena). Palubní počítač ukazuje prům. spotřebu 6,2. Rozhodně nejezdím "na spotřebu" a na cestě patřím k těm rychlejším, ale zbytečně to nevytáčím, brzdím motorem,... prostě spotřeba velmi závisí na tom jestli se někdo potřebuje na cestě vyblbnout (viz pisatel) a nebo se jen přemístit z bodu A do...
focus a ford tak to nesmi do baraku mel jsem to rok a hotovo loziska fuc motor chrchlal jak pred smrti
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 30.12.2006 21:51, RE: panovi Ivanovi
anonym napsal:
este ku udavanej spotrebe pri zaradenej rychlosti bez plynu,vam stale bude udavat spotrebu,dokym si neprepnete udaj v palub.computeri km/l na l/km.Tak isto som sa nad tym divil,ze mi pri cim mensej rychlosti ukazovalo stale vyssiu spotrebu pri zaradenej rychlosti a uvolnenom plyne.Vservise mi nato jasne ako je vo zvyku neprisli,ked ma objednali druhykrat,a ked som im to povedal kde je figel tak namna cumeli ako vyorana mys.
pane palubni pocitac ukazu pouze prum. hodnotu za nejaky casovy okamzik zpet moje spotreba od natankovani po natankovani plne nadrze byla 6,6 litru a palubni pocitac si radne prostudujte s navodem zrejme se poradne nekoukate a nevite co je tam napsano
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 31.12.2006 16:40, skusenosti
raty napsal:
pane palubni pocitac ukazu pouze prum. hodnotu za nejaky casovy okamzik zpet moje spotreba od natankovani po natankovani plne nadrze byla 6,6 litru a palubni pocitac si radne prostudujte s navodem zrejme se poradne nekoukate a nevite co je tam napsano
Moja corolla 2005/ 12 000 km, karoseria hatchaback. Mne vychadzala priemerna spotreba v lete 6.8 litra pri normalnom jazdeni ktore bolo kombinaciou mesta a dialnice priblizne 50/50. Motor je kratkozdvihovy a este aj 16 ventil tak v spodnom pasme sa moc nebavi a ked ho vytocite aby ozil tak je fakt hlucny. Preto sa mi s nou zle cuva. Lepsia by bola pomalsia spiatocka, alebo lepsi tah dole. Som zvyknuty z golfa ze to cuva aj na volnobeh. Tak toyota obcas skape. Pri urcitej rychlosti a smere vetru mi neprijemne rezonuju predne stierace alebo piska prave spetne zrkadlo. Podvozok je uplne super. Zatial najlepsi zo vsetkych ake som mal. Je nizka. V cechach som v noci chytil dieru a splostil som prah pod spolujazdcom. V toyote v trencine mi to urobili a o hodinu som ho odrel zasa na parkovisku v trencine pod hradom. Takze tam kde ine auta prejdu, ja chytam. Obuv original 15". Interier je uplne dostacujuci mojim potrebam. Teraz v zime mi vychadza spotreba asi 7,4 litra/100km. Ale staci ju nalozit a dynamika jazdy je v prdeli a spotreba tiez.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 01.01.2007 22:58, RE: panovi Ivanovi
anonym napsal:
mam tak isto corollu dokonca v rodine 2,a v zivote mi spotreba aj v meste nevyskocila nad 7,9litra a kombinovane je stala spotreba do 6,4lit,takze pisete tu maximalne hluposti.Inak pred jazdov treba stale vynulovat pocitac pri nenastartovanom aute,lebo vam tam ostavaju udaje spred minulej jazdy,a dokym vam ukaze real spotrebu tak potrebujete spravit hodne km.To mate tusim aj niekde v uzivatelskej knizke.Rav4 ma z automatom v meste spotrebu okolo 9litr,a jeto 2 liter.Z pozdravom ado.
nevychadzam zo spotreby BC ale z tankovania nadrze vzdy do plna.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 02.01.2007 01:26, YARIS 1.0
Já jezdím s litrovým Yarisem a dlouhodobá spotřeba se po zhruba 15000 km ustálila na 6,2. Za kolik jezdíte vy? Jestli máte zkušenost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 02.01.2007 14:34, RE: Spotreba
Martin napsal:
Mam Punto II. generae, 1,2 8V a kombinovane, dalnice, kratke trasy v praze a okresky mam celkovy prumer 5,7. Vim ze to je o hodne lehci a mensi auto se slabsim motorem, ale v rodine jsem meli astru 2000 motor 1,6 74kw 100 koní a ta žrala skroo 9, ale jezdila pouze v 5 lidech a plným kufrem na chatu, ale když jela ve dvou s prázdným kufrem tak se papala okolo 7 litrů. a to to byl kombík
Mám Corollu 1998 obsah 1.3 a jezdím rychle i klidně,jak kdy a jak s kým,ale pořád jezdím mezi 7 - 8l/100km. A to už 9 let na dvou Corollách.
Žena jezdí pod 7 litrů,vždycky čučím,jak to dělá,ale jde to v pohodě!!! Má holt klidnější nohu na pedálu...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 02.01.2007 16:05, RE: Spotreba
Marcus napsal:
Mám Corollu 1998 obsah 1.3 a jezdím rychle i klidně,jak kdy a jak s kým,ale pořád jezdím mezi 7 - 8l/100km. A to už 9 let na dvou Corollách.
Žena jezdí pod 7 litrů,vždycky čučím,jak to dělá,ale jde to v pohodě!!! Má holt klidnější nohu na pedálu...
Tak taky přispěji svou do vínku, vlastním již druhou corollu obě byly stejné, motor 1,3 12V 55KW ještě karburátor (rv. 88 a 91) a spotřeba mimo město 6,5l, město 7,2 - 7,5 l. K tomu ale nutno dodat že v autě pouze řidič, žádný náklad a mimo město znamená opravdu rychlost kolem 90-100 km/h, občas při předjetí. vytočení k červ. poli ale jinak klidná plynulá jízda.
Jinak spotřebu mezi dvěma auty můžou opravdu objektivně porovnat tak dva sousedé, kteří jezdí každodenně současně spolu do zaměstnání, kde oba pracují.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 14.01.2007 20:56, Nová Corolla
Máme novou Corollu E12 s 1,4 VVTi. Zatím najeto jen asi 2000 km, palubní počítač ukazuje průměrnou spotřebu 7l. Uvidíme, snad půjde ještě dolů.

Jsem zvědav na onu hranici 10 000 km, jak tady dva pisatelé psali, že nastalo znatelné oživení motoru. Uvidíme :) Co se hlučnosti týče - nevím, jak vy, ale já si před předjížděním v 80, podřazením na trojku a vytočením do 6 000, stlumím rádio
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 25.11.2007 14:15, RE: YARIS 1.0
pipo napsal:
Já jezdím s litrovým Yarisem a dlouhodobá spotřeba se po zhruba 15000 km ustálila na 6,2. Za kolik jezdíte vy? Jestli máte zkušenost.
Mám stejnou zkušenost.Delší trasy za míň(5.0-5,5l),město a popojížďky 6-6,5l. 4-členná rodina.
Jinak,k tomu co ukazuje počítač sem-tam(jako v příspěvku) mi vysvětlovali,že je to kvůli ochraně lambda sondy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 09.08.2008 10:40, spotřeba
tesss napsal:
Máme novou Corollu E12 s 1,4 VVTi. Zatím najeto jen asi 2000 km, palubní počítač ukazuje průměrnou spotřebu 7l. Uvidíme, snad půjde ještě dolů.

Jsem zvědav na onu hranici 10 000 km, jak tady dva pisatelé psali, že nastalo znatelné oživení motoru. Uvidíme :) Co se hlučnosti týče - nevím, jak vy, ale já si před předjížděním v 80, podřazením na trojku a vytočením do 6 000, stlumím rádio
Mám možnost koupit Corollu 1.4, r. v. 2003, naj. cca 90 000 km (přes aut. servis, před tím jezdila jako služební). Počítač ukazuje dlouhodobý průměr 6,9 litru. Znám minulou řidičku, která tvrdí, že má "dynamický styl jízdy". Já bych si spotřebu představoval někde kolem 6,5 maximálně. Jestli do toho půjdu, nechám se překvapit.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.