0
zpět
 

diskuze k tématu: Toyota Corolla

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.12.2006 08:22, Recenze jak noha
No tak to je zase recenze jak noha. Děkujeme redakci za publikování hovnoskvoucího se nesmyslu, který pro početnou motoristickou populaci navštěvující vaše stránky nepřinese ale vůbec nic. Přeji všem do nocého roku co nejméně takových žvástů a co nejvíce km bez nehody. Čabas
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.12.2006 10:52, Tak nevím
,ale já se stejným motorem (najeto cca 15 tis. km) jezdím v pohodě za 6,2. V létě to kleslo i na 5,9, teď na zimních gumách 6,4. Všechno počítáno stylem plná-plná a to při každém čerpání (takže chyba vyloučena). Palubní počítač ukazuje prům. spotřebu 6,2. Rozhodně nejezdím "na spotřebu" a na cestě patřím k těm rychlejším, ale zbytečně to nevytáčím, brzdím motorem,... prostě spotřeba velmi závisí na tom jestli se někdo potřebuje na cestě vyblbnout (viz pisatel) a nebo se jen přemístit z bodu A do B.
Jinak motor fakt ožil po ujetí cca 10 tis. Není to žádný dravec, při předjíždění je třeba ho pořádně vytočit ale jinak v pohodě. Jinak jízdní vlastnosti jsou průměrné (na žádnou divočárnu to není) - porovnávám s druhým autem (Focus).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.12.2006 13:20, Nevim
Bohuzel z recenze nic nemam, protoze neumim slovensky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.12.2006 13:57, RE: Nevim
MOL napsal:
Bohuzel z recenze nic nemam, protoze neumim slovensky.
No to kdybys uměl i slovensky tak z toho budeš mít taky, hovno
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.12.2006 14:32, RE: Tak nevím
zdenek napsal:
,ale já se stejným motorem (najeto cca 15 tis. km) jezdím v pohodě za 6,2. V létě to kleslo i na 5,9, teď na zimních gumách 6,4. Všechno počítáno stylem plná-plná a to při každém čerpání (takže chyba vyloučena). Palubní počítač ukazuje prům. spotřebu 6,2. Rozhodně nejezdím "na spotřebu" a na cestě patřím k těm rychlejším, ale zbytečně to nevytáčím, brzdím motorem,... prostě spotřeba velmi závisí na tom jestli se někdo potřebuje na cestě vyblbnout (viz pisatel) a nebo se jen přemístit z bodu A do...
mam s timto autem najeto 68000km. prumerna spotreba vzdy mezi 8.2 a 8.5l. za 6 se nedalo jet, ac jsme to zkouseli opravdu do extremu... pri dynamicke jizde si rekla o 10l jak pise autor.
pro srovnani s BMW 330cd jesdim prahu bez jakekoli snahy o usporu za 8l a mimo za 6.8l...
podvozek je mekky a pri brzdeni v najezdu do zatacky se zadni naprava odlehci a ustreluje ven. s golfem se podvozek opravdu srovnavat neda.
motor je skutecne dost hlucny a pri dalnicnich rychlostech toci vic nez je zdravo.
takze mam takovy pocit, ze bud davaj dva typy 1.4 nebo ti sestilitrovy nadsenci nevedi o cem mluvi
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.12.2006 14:40, RE: Tak nevím
huml napsal:
mam s timto autem najeto 68000km. prumerna spotreba vzdy mezi 8.2 a 8.5l. za 6 se nedalo jet, ac jsme to zkouseli opravdu do extremu... pri dynamicke jizde si rekla o 10l jak pise autor.
pro srovnani s BMW 330cd jesdim prahu bez jakekoli snahy o usporu za 8l a mimo za 6.8l...
podvozek je mekky a pri brzdeni v najezdu do zatacky se zadni naprava odlehci a ustreluje ven. s golfem se podvozek opravdu srovnavat neda.
motor je skutecne dost hlucny a pri dalnicnich rychlostech toci vic nez je zdravo.
...
recenze je krátká ale ocenuju že pisatel alespon nelžese spotřebou.tohle auto se mi párkrát dostalo do ruky a na svou třídu jezdilo pěkně, nicméně ta spotřeba co píše odpovídá na 100%
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.12.2006 14:58, spotřeba
K samotnému článu se nebudu vyjadřovat ... ale co ta spotřeba ? Sám jezdím s astrou 1,4l 16v (66kW) a spotřeba je vždy mezi 7,4 - 7,9L/100km ... a to rozhodně nepatřím mezi brzdiče provozu. A to ještě mám najeto téměř 190 000km !!! Abych jezdil za 10L, musel bych si vybrat terén, kde byl řadil stále jen 2 a 3 rychl. stupeň ... a nebo si koupit opět fábii 1,4L
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.12.2006 15:24, RE: Nevim
MOL napsal:
Bohuzel z recenze nic nemam, protoze neumim slovensky.
Pokud Čech nerozumí Slovákovi, tak je u mne idiot. Chápu, že tolik let od rozdělení republik není slovenština v médiích tolik slyšet, ale i pro mladší generace by neměl být problém ,,čobolům" rozumět. Mě je 21 let, čili generace, která slovenštinu v médiích téměř nevidí a nemam sebemenší problém porozumět.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.12.2006 15:25, RE: spotřeba
Zdeněk napsal:
K samotnému článu se nebudu vyjadřovat ... ale co ta spotřeba ? Sám jezdím s astrou 1,4l 16v (66kW) a spotřeba je vždy mezi 7,4 - 7,9L/100km ... a to rozhodně nepatřím mezi brzdiče provozu. A to ještě mám najeto téměř 190 000km !!! Abych jezdil za 10L, musel bych si vybrat terén, kde byl řadil stále jen 2 a 3 rychl. stupeň ... a nebo si koupit opět fábii 1,4L
Osobne vôbec nechápem, ako môže niekto napísať, že mu takýto motor žerie 6,5. Neexistuje. Jedine že by vždy len nasadol, išiel by konštantne cca 80 po prázdnej ceste bez predbiehania a po cca 20 km takejto jazdy to zas vypol. Samozrejme, mestu by sa musel vyhnúť. Čo sa týka recenzie, pripadá mi to ako 2-3 odstavce vytrhnuté z kontextu NORMÁLNEJ recenzie. Coroll asi nebude zlé auto, len 1.4ka je možno viac sprevodovaná do krátka. Chcelo by to silnejší motor.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.12.2006 15:51, Spotřeba CIVIC sedan 1,8L
...ještě k té spotřebě. V práci máme služební civic s motorem 1,8L. Je to 6-kvalt manuál a spotřeba se pohybuje kolem 7,2L při slušné jízdě (ale je tam víc jak 1/4km najetých po Praze. Nedávna jsem s tím jel na služebku (cca 380km celkem) a průměr byl 6,6L, při dodržování rychlostních limitů (ve 2 lidech). Občas jsem ji trochu popohnal, ale vzhledem k výstavbě mýtných bran na dálnicích jbylo všude omezení na 80. Motor ještě nebude zajetý, máme ji teprve 5 měsíců....možná se pak spotřeba o nějaké deci sníží.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.12.2006 15:51, Poslední odstavec
Kde to jsme ? Zde se mají psát uživatelské recenze, na nějaké machrování " ja to projel 140 a on mel problemy " sem nepatří
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.12.2006 16:19, RE: Nevim
Tomáš napsal:
Pokud Čech nerozumí Slovákovi, tak je u mne idiot. Chápu, že tolik let od rozdělení republik není slovenština v médiích tolik slyšet, ale i pro mladší generace by neměl být problém ,,čobolům" rozumět. Mě je 21 let, čili generace, která slovenštinu v médiích téměř nevidí a nemam sebemenší problém porozumět.
A ty ses zase hovado
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.12.2006 16:45, To je tank
Tohle mi zrala 2litrova Laguna z 97 tak nevim co je to v tom aute za sracku))))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.12.2006 18:10, RE: spotřeba
A.K.ALex napsal:
Osobne vôbec nechápem, ako môže niekto napísať, že mu takýto motor žerie 6,5. Neexistuje. Jedine že by vždy len nasadol, išiel by konštantne cca 80 po prázdnej ceste bez predbiehania a po cca 20 km takejto jazdy to zas vypol. Samozrejme, mestu by sa musel vyhnúť. Čo sa týka recenzie, pripadá mi to ako 2-3 odstavce vytrhnuté z kontextu NORMÁLNEJ recenzie. Coroll asi nebude zlé auto, len 1.4ka je možno viac sprevodovaná do krátka. Chcelo by to silnejší motor.
Nevím jestli je to dost dobře porovnatelné, ale mám Suzuki Baleno kombi 1,6 (71kW) r.v. 06/99, najeto 121 tis., a dlouhodobá spotřeba za poslední rok a půl co ho mám (cca 42tis. km) je 6,6 l/100km a to je asi 60% město. Na silnici patřím spíš k rychlejšímu průměru, občas to člověk i docela protáhne, vyložené "ekojízdy" je minimum... Absolutní max. při dálniční jízdě v D na max pořád okolo 170 bylo cca 8,6.... S Corollou zkušenost nemám, ale máme v rodině ještě Opel Astra classic 1,4 16V66kW a dlouh. spotř. je 6,7, tak nevím... Podle některých příspěvků to vypadá, jako by do těch aut dávali dvě různě žeroucí verze téhož motoru, nebo někdo musí jezdit jak dement aby měl spotřebu 8-10l - to jsem neměl ani se starou filckou 1,3 a to byl nějakej žrout...
Zdar, P.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.12.2006 18:39, RE: spotřeba
petr š. napsal:
Nevím jestli je to dost dobře porovnatelné, ale mám Suzuki Baleno kombi 1,6 (71kW) r.v. 06/99, najeto 121 tis., a dlouhodobá spotřeba za poslední rok a půl co ho mám (cca 42tis. km) je 6,6 l/100km a to je asi 60% město. Na silnici patřím spíš k rychlejšímu průměru, občas to člověk i docela protáhne, vyložené "ekojízdy" je minimum... Absolutní max. při dálniční jízdě v D na max pořád okolo 170 bylo cca 8,6.... S Corollou zkušenost nemám, ale máme v rodině ještě Opel Astra classic 1,4 16V66kW a d...
Tak si kupte 1.6 která bude žrát stejně a bude pružnější a nemusí se nic řešit ( těch 20 tis. navíc se holt musí dát )
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.12.2006 18:48, Spotreba
Mam Punto II. generae, 1,2 8V a kombinovane, dalnice, kratke trasy v praze a okresky mam celkovy prumer 5,7. Vim ze to je o hodne lehci a mensi auto se slabsim motorem, ale v rodine jsem meli astru 2000 motor 1,6 74kw 100 koní a ta žrala skroo 9, ale jezdila pouze v 5 lidech a plným kufrem na chatu, ale když jela ve dvou s prázdným kufrem tak se papala okolo 7 litrů. a to to byl kombík
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.12.2006 21:39, RE: Nevim
MOL napsal:
Bohuzel z recenze nic nemam, protoze neumim slovensky.
No to je ale Tvůj problém -)))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.12.2006 08:06, panovi Ivanovi
mam tak isto corollu dokonca v rodine 2,a v zivote mi spotreba aj v meste nevyskocila nad 7,9litra a kombinovane je stala spotreba do 6,4lit,takze pisete tu maximalne hluposti.Inak pred jazdov treba stale vynulovat pocitac pri nenastartovanom aute,lebo vam tam ostavaju udaje spred minulej jazdy,a dokym vam ukaze real spotrebu tak potrebujete spravit hodne km.To mate tusim aj niekde v uzivatelskej knizke.Rav4 ma z automatom v meste spotrebu okolo 9litr,a jeto 2 liter.Z pozdravom ado.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.12.2006 08:59, RE: panovi Ivanovi
anonym napsal:
mam tak isto corollu dokonca v rodine 2,a v zivote mi spotreba aj v meste nevyskocila nad 7,9litra a kombinovane je stala spotreba do 6,4lit,takze pisete tu maximalne hluposti.Inak pred jazdov treba stale vynulovat pocitac pri nenastartovanom aute,lebo vam tam ostavaju udaje spred minulej jazdy,a dokym vam ukaze real spotrebu tak potrebujete spravit hodne km.To mate tusim aj niekde v uzivatelskej knizke.Rav4 ma z automatom v meste spotrebu okolo 9litr,a jeto 2 liter.Z pozdravom ado.
este ku udavanej spotrebe pri zaradenej rychlosti bez plynu,vam stale bude udavat spotrebu,dokym si neprepnete udaj v palub.computeri km/l na l/km.Tak isto som sa nad tym divil,ze mi pri cim mensej rychlosti ukazovalo stale vyssiu spotrebu pri zaradenej rychlosti a uvolnenom plyne.Vservise mi nato jasne ako je vo zvyku neprisli,ked ma objednali druhykrat,a ked som im to povedal kde je figel tak namna cumeli ako vyorana mys.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 30.12.2006 21:41, to je kec
najezdil jsem s touto corollou 60000km a spotreba je od 6 do 8 litru vazeny pane a nebyla to prvni a jedina toyota stimto motorem
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.