0
zpět
 

diskuze k tématu: Toyota Avensis D4D - první dojmy uživatele

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.09.2008 10:08, Corrida
Tak jsem sledoval neprofesionalni testovani"AVENSISE".
Rici,ze vsichni meli pravdu,by bylo receno dost uzce.Jedna se japonskeho licencniho"spatlance",ktery ale dosahuje hodnot originalu v 65%nez by jej vyrobili v Osace.O hodnotach motoru je treba mluvit s respektem.Jinaci stanovisko je ve stavbe karoserie a nasledne i predni napravy.Interier neni nijak v luxusu a neupouta pozornosti.Je to bezne auto,pro normalniho spotrebitele.No Lexus to v zadnem pripade neni.
Motor u Avensise je i nad 2 litr.Corrida
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.09.2008 10:09, RE: Nokonecne
anonym napsal:
Milý Mikeši, netrap se! Ono ani to pumpe-düse už zanedlouho existovat nebude.
Kylie
Z jakeho duvodu bych se mel trápit?! :o)))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.09.2008 10:13, RE: Nezbývá než C5!
anonym napsal:
Všichni kdo Citroen haní by s ním napřed měli něco ujet. Po přesednutí z kostitřasu Škoda Felicie jsem se cítil v ZX jako v bavlnce. Bylo to špatné auto bez výměny motoru a převodovky, s původní spojkou ujelo jen 330 000 km a jezdí dál. Navíc nikde žádná prorezivělá díra. Motor 1.9 TD neuvěřitelný držák. V práci mi ho prodali a jezdí dál. Teď ničím C3 -1.4 HDi, je to proti ZX dětská hračka, ale za 1.2 Hovno - to - pojede bych to neměnil ani náhodou. Doma ničím Xsaru 1,8 po jednom Němcovi, je to...
Pan je evidentne odbornik ;o)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.09.2008 10:14, RE: Nezbývá než C5!
anonym napsal:
Tak už i toyoty skřípou, vržou, nic nevydrží? No tak to vám nezbývá než jít všichni sborem za Kylie a koupit si citroen (nejlépe s naftou 2.2 HDi)
Perfektní, díky
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.09.2008 10:52, Jasan...
13 let staré auto a najeto něco málo nad 100 tisk km...tak to mě stačilo, tato recenze je o hov,ně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.09.2008 12:11, RE: Jasan...
anonym napsal:
13 let staré auto a najeto něco málo nad 100 tisk km...tak to mě stačilo, tato recenze je o hov,ně.
Ty jsi jouda...1995 není rok výroby...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.09.2008 12:28, RE: Zajímavá ojetina
anonym napsal:
Také o Avensisu 1.generace uvažuji. Kombi z posledních let výroby (2002-2003) nejlépe s dvoulitrovým benzínovým motorem. Pravda, tohle auto designem asi nenandchne (obzvlášť interiér s imitací dřeva na přístrojové desce), na druhou stranu by nikoho nemělo vyloženě urazit. Spolehlivostí je na tom tradičně dobře, jízdní vlastnosti prý dobré, ale ne vynikající. Prošel jsem si trochu statistiku tohohle modelu, nabídky na německých prodejních serverech atd. a co mne dost zaráží, to je fakt, že nejedn...
Zdravím všechny příznivce Toyoty Avensis. Měl jsem ji přesně rok (2001, sedan - D4-D) a najel na ni 30 000km. Za celou dobu jsem měnil pouze zadní gumičky stabilizátorů a kosti, dále 2x ložisko. Dlouhodobý průměr jsem měl 5,9, (přesně podle techničáku.) Nebyl problém jet na dálku i za 5,2, ale taky za 6,5, dle stylu jízdy NORMAL-PRASE Motor jsem naopak hodnotil velice dobře, ale musíte se s ním naučit jezdit. Motor je trochu jinak postaven než TDI, takže snese trochu vytáčet a ten krouťák je trochu výš. Jednou jsem auto půjčil kamarádovi a ten mu pak začal říkat japonská raketa Výhrady jsem měl trochu k odhlučnění i přesto, že je motor podstatně tišší než TDI, tak třeba HDI je ještě tišší. Dále trochu plavný, ale velmi dobře sedící podvozek. Jo a pokud to pisateli dává rány při příčném přejezdu, tak bych se mrknul na ty gumy stabilizátorů vzadu, ale i ve předu, já je vyměnil a je klid. Jinak jsem se o tento vůz celkem zajímal a nahromadil jsem o něm celkem dost informací, pokud byste někdo chtěli, tak napište na: sakal33@centrum.cz a já vám třeba odpovím, když budu vědět Jo a taky mám na 2001 manuál v el. podobě, můžu ho poslat. Tak Toyotě zdar, myslím, že jste chybu neudělal.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.09.2008 12:31, RE: Jasan...
anonym napsal:
Ty jsi jouda...1995 není rok výroby...
Ano, je to krásný blb, který po prvním pohledu na článek (navíc chybném), vynese soud.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.09.2008 13:38, RE: Nokonecne
mikes napsal:
Z jakeho duvodu bych se mel trápit?! :o)))
Dobrá změním formulaci. Zanášet mozkové závity zastaralými daty jako p-d apod. je už trošičku "out" a lépe hledět v budoucnost a "učit se, učit se, učit se" pojem COMMON RAIL.
Kylie
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.09.2008 14:53, RE: Zajímavá ojetina
anonym napsal:
A to je jako fakt úroveň evropských automobilek = výměna motorů?
Úroveň evropských automobilek je u každého modelu vyměňovat alespoň jednu důležitou součást auta po jeho uvedení do prodeje. Někdy to vyjde na brzdy, jindy na olejové čerpadlo. Toyotě to vyšlo holt na motor. Dlužno připomenout, že tato závada neměla vliv na bezpečnost ani životnost auta - pouze se jednalo o zvýšenou spotřebu oleje, ale ještě v množství, které i katalyzátor v pohodě zvládne.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.09.2008 15:22, RE: avensis
Kepo napsal:
V momentě, kdy má motor nejvetší tah, tedy mezi 2000 a 3000 otáčkama, šlapu plyn až na zem, takže při ekonomičtější jízdě by ta spotřeba šla určitě hodně dolů, počítám tak na 6 - 6,5 l.
Souhlasím. Hecnul jsem se, provedl reset PP a jezdil týden jak milius, ale abych nebrzdil provoz - spotřeba vykázala 6,2 . Teď se mi dlouhodobě ustálila na 6,7. Je to motor se kterým se asi člověk musí naučit jezdit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.09.2008 15:29, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Ta spotřeba běžně tak hrozná není(zřejmě opravdu těžká noha) momentálně mám na Avesisu 2.0 D-4D spotřebu 4.8-dle pal. poč.ve skutečnosti je tak 5.2 a to je jestě kombík...
Tak to jste fak dobrý
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.09.2008 15:31, RE: Pha
anonym napsal:
S tou vosou se mi to stalo taky. Stejné auto, jen v benzínu. Náhoda?
No vždyť to říkám - nějakou gumovou obrubu a dotlačit až na sklo ))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.09.2008 15:32, RE: Pha
anonym napsal:
Podivná mucholapka. A to je problém na to jít jak při výměně žárovky - někde něco vytáhnout, pak to vysát luxem a hotovo. Co se auta týče tak z mého pohledu má děsnej interiér, ale proti gustu... Ať slouží.
To měl být humorný příspěvek )
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.09.2008 15:34, RE: Jasan...
anonym napsal:
13 let staré auto a najeto něco málo nad 100 tisk km...tak to mě stačilo, tato recenze je o hov,ně.
pán je počtář )
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.09.2008 15:37,
Děkuji všem za jejich názory - fak je ten - je to jenom auto. Pokud bude sloužit a nebudou s ním problémy tak budu spokojený.
Ať Vám spokojeně předou,
Hans
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.09.2008 15:39, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Ta spotřeba běžně tak hrozná není(zřejmě opravdu těžká noha) momentálně mám na Avesisu 2.0 D-4D spotřebu 4.8-dle pal. poč.ve skutečnosti je tak 5.2 a to je jestě kombík...
Pokud jezdíte stále z toho "překlápěcího" kopce z "Děti z Bullerbynu" tak možná, jinak tuhle spotřebu věřím jen Rudlíkovi Muroňovi a jeho TD-td-tdi.
Kylie
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.09.2008 16:31, RE: Nokonecne
mikes napsal:
Co to je pumpen-düse? Obavam se, ze takova technologie neexistuje :o)
Omlouvám se to "n" mi tam ulítlo, samozřejmě jsem myslel pumpe - düse, uvádí se též jako zkratka "PD" možná jí, jako koncernista, užíváš také. )
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.09.2008 19:50, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Pokud jezdíte stále z toho "překlápěcího" kopce z "Děti z Bullerbynu" tak možná, jinak tuhle spotřebu věřím jen Rudlíkovi Muroňovi a jeho TD-td-tdi.
Kylie
Děti z Bullerbynu?to je ňákej dětskej domov nebo kde to je?bych jim zavezl pár mikin co mám v garáži na utírání oleje :) Tom
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.09.2008 20:26, RE: Nezbývá než C5!
Muroň napsal:
Jojo, Range Rover je nejlepší
Ve všem Ti věřím, máš svůj profil na facebooku.
Mám dojem, že Kylie myslela spíš Rolls-Royce, Range Rover rozhodně nepatří mezi etalony splehlivosti. Nevěřím ale tomu, že na RR se nic nekazí. Jen se o tom tolik nemluví. D.M.
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.