0
zpět
 

diskuze k tématu: Toyota Avensis

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 20.01.2007 15:42, RE: 8-(
David napsal:
Někrerým z vás je těžko se zavděčit.Chtěl jsem se s váma podělit o naše zkušenosti s Toyotou a skoro všichni mě vykopali.Vím že jsem tam psal někdy asi kraviny omlouvám se ,ale vzhledem k mýmu věku trochu respect please!!!!!Zajímavý,že štouralovgé nikdy nic nenapíšou.Nechápu,jak někdo může srovnávat Peugeota s Toyotou. 8-)
Naopak si myslím, že jsi byl více méně chválen. Proti jiným je to odborná literatura.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 20.01.2007 16:18, RE: Avoušek
mastercar napsal:
Tooo miluju, přijde sem nějakej smrádek a bude nám tady vykládat, jak taťka jezdí za tolik a taťka spravoval tohle a taťka mi říkal......... Prosímtě chlapečku, nech nás dospělé a běž si hrát s klukama. Třeba si běž hrát s míčem, nebo si jezdi na kole. Tohle je pro dospělé, víš? Tak pa-pa
no alespoň nepíše,že majitel je on-je vidět,že je slušně vychovaný,že se nechlubí cizím peřím! Ale stím napětím a proudem si fakt zamotal hlavu
Napětí je napětí a proud je proud! Obvykle se to řeší přidáním odporového drátu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 20.01.2007 16:41, 8-)
Přiznávám,že jsem napsal blbost.Poté,když jsem si to četl tak jsem se pobavil.(ještě že to nečetl můj fyzikář),ale shodneme se všichni ,že Toyota je Toyota.Pic Dawe
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 20.01.2007 16:53, RE: 8-)
David napsal:
Přiznávám,že jsem napsal blbost.Poté,když jsem si to četl tak jsem se pobavil.(ještě že to nečetl můj fyzikář),ale shodneme se všichni ,že Toyota je Toyota.Pic Dawe
Tak je to sice úplně OT, ale třeba Ti jednou přijde k duhu poučka, kterou učil náš fyzikář na gymplu: Cívka je jako dívka. Nejdřív napětí a potom proud. ;) Možná dostatneš i nějaké body za přednes. ;D
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 20.01.2007 19:31, RE: spotřeba ??!!
406 BREAK napsal:
Mě se vždycky líbí jak tady někdo opěvuje spotřebu benzínu.
Jeli jsme za 7-8l.. Chorvatsko __omG ?? A to má být jako super a nechcete tady ještě napstat ::: Jéé honili jsme se s kámošem asi ve 170 a žralo mě to něco ''málo'' přes 13l... to jsem borec.
Takového bych chtěl potkat ve své 406 myslím že spotřeba skoro poloviční a ten jeho krouták až někde v 5000 a výše by mu asi taky moc nepomohl.A hlavně v rychlostech nad 170 bych se usmíval :D
Sednout do auta kde naliju 75l nafty a ujedu cca 1300k...
Ja bych jenom rad dodal k tomu benzis versus nafta, at si kazdy koupi co chce, mame v rodine auta obe, jeden naftak jeden benzin, kazde ma sve vyhody, ale chtelo by to neco mezi, naprikald hybrid je dobry kompromis. Ale musim se zastat naftaka co mame, mel sice nekolik problemu a poruch, ale ani jedina nebyla z duvodu naftoveho srdce. Takze zavady melo ale nic co by nemelo to same auto s benzinem. A nase benzinove auto ma taky sve. Vim ze toyota je hodne spoelhliva, ale pdole ceny na bazaru se tady neda posuzovat kvalita. Tak napriklad, japonci jsou proti nemcum levnejsi, znamena to ze jsou horsi? napriklad Fiat Punto II: generace je pomerne kvalitni a pvoedene a je lepsi nez jina, i drazsi auta. To ze peugeot je u nas levny, je tim ze to je francouz. Zkuste koupit peugeota ve francii, taky tam nebude tak levny.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 21.01.2007 07:33, olej
Měl jsem carinu 1.6 a brala mě olej litr na tisic km.je to jenom o tom kdo to měl před tebou.i toyota se da zničit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 21.01.2007 10:16, RE: olej
tony napsal:
Měl jsem carinu 1.6 a brala mě olej litr na tisic km.je to jenom o tom kdo to měl před tebou.i toyota se da zničit.
Lintr na 1tis km? to znamena 10 - 15 litrů do výměny? to vyjde hodne daho. Jenom takovy asi hloupy dotaz, kdyz se da rict, ze behem 15 tis jste dolil tolik oleje jako byste ho 3x vymenil, je nutne olej menit? Auto ma cca 4 - 5 litru oleje, dne znacky, a kdyz pri 15 tis me to sezere 15 litru oleje a dalsich 5 musim koupit na vymenu to je zajimave. Osobne mame v rodine traktor Tolrdo TDI (najeto 170 tis) , menim olej po 15 tis ale nedolevam ani kapicku. Osobni auto je Fiat punto, ma najeto 45 tis, a taky nedoelvam ani kapku do vymeny. Je to 1,2 8V
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 21.01.2007 11:15, RE: Olej
Ing. Marcián napsal:
Vcelku povedená recenze. Co mě však překvapilo je spotřeba oleje. 0,8 litru/1000 km je poměrně dost na takovýto motor. Já jezdím Hondou Accord 1996 2.0 benzín, najeto 300 000 km - spotřeba oleje od výměny k výměně (10 000 km) je nepozorovatelná. Rozhodně bych tohle nepřiměřené papkání oleje řešil.
delaji to motory s VVT-i, ktere mely zpocatku problemy a měnily se na nich polobloky. Soucasne jiz nikoliv.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 21.01.2007 11:28, RE: spolehlivost
martaslover napsal:
Povedená recenze na povedené auto, ale tahle spotřeba oleje je hrozna, docela by me zajimalo, jak to bude vypadat za rok.
Za rok to bude stejné - spotřeba se nezvýší. Na doporučení servisu beru olej 10W-40 a za poslední dobu se spotřeba snížila. Nicméně touto recenzí nechci nikterak hanit spotřebu olej u 1.8 motoru. Ten motor je jinak skvělý. Pouze jsem chtěl upozornit na některý méně známý fakt, který mi byl v servisu potvrzen - první motory VVT-i se s tímto potýkaly - a jak jsem napsal je to maličký konstrukční nedostatek. Je vysoká pravděpodobnost, že si původní majitele v rámci záruky nechaly poloblok motoru vyměnit a potom motor spotřebu nevykazuje - je dobré si na toto při koupi dát pozor. Netýká se to starých dobrých motorů Corroly (1.3) ani motoru bez VVT-i. Kamarád má 1.6, která dlouhodobě nevykazuje žádný únik.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 21.01.2007 11:50, Specifikace oleje
Panove, doporucuju podivat se napr. na www.oleje.cz a precist si v cem se lisi 5W40 od 10W40....Vypada to, ze vetsina lidi tady bude prekvapena, ze viskozita (event.laicky hustota) se po zahrati na provozni teplotu nelisi...Stejne tak syntetika/mineralni olej - dulezita je vykonnova specifikace, protoze v dnesni dobe je cela rada mineralnich oleju lepsi, nez takzvana "plna syntetika". Krome toho se toto rozliseni uz temer nepouziva (akorat tak na obalech, jako magnet na zakaznika).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 21.01.2007 17:03,
Bude to rychlý. Auto co žete pomalu litr na 1000 km je šrot.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 21.01.2007 17:18, RE: bez předmětu
Honza42 napsal:
Bude to rychlý. Auto co žete pomalu litr na 1000 km je šrot.
Nevím, jak jsi na to přišel...Stačí aby byly trochu ztvrdlý gufera kolem ventilů a olej se může ztrácet. Sada náhradních gufer stojí 500Kč. V horším případě jsou to pístní kroužky, což o je pořád oprava v řádu tisíců korun. Předchozí majitel měl pravdepodobne ve zvyku vytáčet studenej motor...Ale nepopírám, že logika typu "žere olej = šrot" mě pobavila...Kromě toho i v dnešní době většina výrobců udává jako limitní spotřeby oleje právě ten litr oleje na 1.000km (slovy: tisíc).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 21.01.2007 21:23, RE: bez předmětu
Dan napsal:
Nevím, jak jsi na to přišel...Stačí aby byly trochu ztvrdlý gufera kolem ventilů a olej se může ztrácet. Sada náhradních gufer stojí 500Kč. V horším případě jsou to pístní kroužky, což o je pořád oprava v řádu tisíců korun. Předchozí majitel měl pravdepodobne ve zvyku vytáčet studenej motor...Ale nepopírám, že logika typu "žere olej = šrot" mě pobavila...Kromě toho i v dnešní době většina výrobců udává jako limitní spotřeby oleje právě ten litr oleje na 1.000km (slovy: tisíc).
Pánové,spotřeba oleje u nepříliš ojetého motoru bez ohledu na značku auta a pesimistického údaje v návodu k obsluze je prostě výrobní vada /výst.kontrola,špatná technologie atd./.Proto je zbytečné se zde dohadovat o tom ,že u japonských značek se to nemůže stát.Zvláště když např.Avensis Japonsko ani nezahlédl,neboť je vyroben v GB.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 22.01.2007 10:03, RE: Avoušek
mastercar napsal:
Tooo miluju, přijde sem nějakej smrádek a bude nám tady vykládat, jak taťka jezdí za tolik a taťka spravoval tohle a taťka mi říkal......... Prosímtě chlapečku, nech nás dospělé a běž si hrát s klukama. Třeba si běž hrát s míčem, nebo si jezdi na kole. Tohle je pro dospělé, víš? Tak pa-pa
4Mastercar: Kolik ti je, že se cítíš dospělý? Tvůj nick ti přijde dostatečně maskulární, že hned shazuješ někoho, kdo jen napsal svůj názor, byť částečně zprostředkovaný zážitky s rodinným vozem?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 22.01.2007 11:28, RE: spotřeba oleje
Jirka napsal:
Zdeňku, zdá se mi, že tu spotřebu máš celkem vysokou . Mám taky Astru F, kombi, 1.6 55kw, najeto poctivých 231 000 a žere mi to tak 1litr na 15 000 km (polosyntetika)
U opelu je spotřeba oleje prý dána špatnou ovalitou pístů=výrobní vada. Prý se to týká hlavně aster f a převážně motorů 16v. Mluvil jsem se 3 majiteli opelů astra 1,4-1,6L 16v a vyšší spotřebu mají všichni. Tvůj motori 1,6L 55kW bude mít 8ventilů .. proto budeš mít spotřebu oleje určitě nižší. Jinak si na auto nemohu stěžovat !
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 22.01.2007 18:30, RE: Avoušek
Max napsal:
4Mastercar: Kolik ti je, že se cítíš dospělý? Tvůj nick ti přijde dostatečně maskulární, že hned shazuješ někoho, kdo jen napsal svůj názor, byť částečně zprostředkovaný zážitky s rodinným vozem?
Je mi 31let a Ty? Prostě mi přijde trapné psát: taťka říkal ....... když jsme jeli s taťkou......a když tenkrát taťka...... To je celý. Komu se to nelíbí, ať si .................................
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 22.01.2007 20:58, spotřeba oleje
také se podělím se svojí zkušeností ze spotřeby oleje....
od té doby co jsem vlastnil Wartburka,.jsem se o olej nestaral..a nestarám se ani dnes, a to mám od té doby už několikátý auto s olejem v motoru...já ani nevím,kde je měrka oleje...takže od výměny po výměnu cca 15000km a jinak se nestarám....a taky žiji...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 22.01.2007 21:59, RE: Avoušek
mastercar napsal:
Tooo miluju, přijde sem nějakej smrádek a bude nám tady vykládat, jak taťka jezdí za tolik a taťka spravoval tohle a taťka mi říkal......... Prosímtě chlapečku, nech nás dospělé a běž si hrát s klukama. Třeba si běž hrát s míčem, nebo si jezdi na kole. Tohle je pro dospělé, víš? Tak pa-pa
ty ses ale blb
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 22.01.2007 22:43, RE: bez předmětu
Laďa napsal:
Pánové,spotřeba oleje u nepříliš ojetého motoru bez ohledu na značku auta a pesimistického údaje v návodu k obsluze je prostě výrobní vada /výst.kontrola,špatná technologie atd./.Proto je zbytečné se zde dohadovat o tom ,že u japonských značek se to nemůže stát.Zvláště když např.Avensis Japonsko ani nezahlédl,neboť je vyroben v GB.
Podle me se tu nikdo nedohaduje a netvrdi, ze u japonskych aut se nemuze vyskytnout vyrobni vada....Nepopiratelny fakt ale je, ze pokud budu nezahraty motor vytacet nad 4.000ot., tak proste gufera kolem ventilu, nebo pistni krouzky odejdou u kazdyho auta, a to klidne i s najetymi 30.000km...Tim netvrdim, ze to predchozi majitel delal, ale absolutne to neni vylouceno.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.01.2007 08:36, RE: Avoušek
Mastercar napsal:
Je mi 31let a Ty? Prostě mi přijde trapné psát: taťka říkal ....... když jsme jeli s taťkou......a když tenkrát taťka...... To je celý. Komu se to nelíbí, ať si .................................
Moje řeč. Jsem na tom stejně - nejenom věkově.
reagovat
1 2 3 4 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.