0
zpět
 

diskuze k tématu: Toyota Avensis

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.01.2007 00:16, Rozvody
Nevíte někdo náhodou, jak jsou řešeny rozvody u benzínových verzí Avensisu?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.01.2007 00:18, pekne
fajn cteni, jsem prekvapen spotrebou oleje, osobne takovouto spetrebu oleje povazuji za hroznou, znace to zvysuje naklady, cca o 0,30 Kc na 1km jízdy a pak aby to stale jeden kontroloval. To je vyhoda nemcu, jejich auta olej skoro nezerou, ale jsou vyjimky. Samozrejme zalezi na ridici a jak se k vozu choval. Avensis je povedene a spolehlive auto, ktere nicim neurazi ani nenadchne, vyjimkou je spolehlivost. Dobry je motor 2,0 94kW, spolehlivy a doknale pruzny. Jinak je Avensis drahy a spatne se shani a ma vetsinou najeto hodne pres 250tis km.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.01.2007 00:18, RE: Rozvody
Jiří napsal:
Nevíte někdo náhodou, jak jsou řešeny rozvody u benzínových verzí Avensisu?
remenem, radeji menit, vymena stoji cca 7 tisic v autorizovanym servisu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.01.2007 06:37, RE: pekne
anonym napsal:
fajn cteni, jsem prekvapen spotrebou oleje, osobne takovouto spetrebu oleje povazuji za hroznou, znace to zvysuje naklady, cca o 0,30 Kc na 1km jízdy a pak aby to stale jeden kontroloval. To je vyhoda nemcu, jejich auta olej skoro nezerou, ale jsou vyjimky. Samozrejme zalezi na ridici a jak se k vozu choval. Avensis je povedene a spolehlive auto, ktere nicim neurazi ani nenadchne, vyjimkou je spolehlivost. Dobry je motor 2,0 94kW, spolehlivy a doknale pruzny. Jinak je Avensis drahy a spatne se s...
Spotreba oleje je dost vysoka,beru do 2l na 10000km,coz je myslim unosna hladina.Vic uz je nejspis o nervy a neustalem hlidani.
Stary oplacky motor 1.6 16V taky bral olej, ty nove uz nikoliv!
Je to ale vse o ridici,kdyz menite pravidelne olej (ja max 10000km nebo kazdy rok) a lejete tam to co tam ma bejt,olej nebude prehnane zrat zadny motor.
No s tema nemcama to neni tak jednoduche,mam zkusenosti, ze i 2.0TDI 103kw taky pekne papka olej...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.01.2007 07:25, Olej
Vcelku povedená recenze. Co mě však překvapilo je spotřeba oleje. 0,8 litru/1000 km je poměrně dost na takovýto motor. Já jezdím Hondou Accord 1996 2.0 benzín, najeto 300 000 km - spotřeba oleje od výměny k výměně (10 000 km) je nepozorovatelná. Rozhodně bych tohle nepřiměřené papkání oleje řešil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.01.2007 07:48, RE: Olej
Ing. Marcián napsal:
Vcelku povedená recenze. Co mě však překvapilo je spotřeba oleje. 0,8 litru/1000 km je poměrně dost na takovýto motor. Já jezdím Hondou Accord 1996 2.0 benzín, najeto 300 000 km - spotřeba oleje od výměny k výměně (10 000 km) je nepozorovatelná. Rozhodně bych tohle nepřiměřené papkání oleje řešil.
I když mně je tato toyota sympatická tak s takovou spotřebou oleje by pekně rychle vypadla s domu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.01.2007 08:21, A jejda
konečně recenze. V porovnání s včerejším Meganem je to poezie. A i se to dá číst bez úsměvu ironie. Narozdíl od opěvování 15 letých pelešin z Bavorska, co jsou v servisu jen když něco upadne, což se stává max. 3x za měsíc.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.01.2007 08:37, olej
Zrovna jsem tak trochu uvažoval o koupi přesně tohoto modelu a stím olejem to je opravdu dost problém a pokud bych neměl 100 % jistotu, že je to ok, určitě bych do toho nešel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.01.2007 08:44, spolehlivost
Povedená recenze na povedené auto, ale tahle spotřeba oleje je hrozna, docela by me zajimalo, jak to bude vypadat za rok.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.01.2007 09:17, spotřeba oleje
Moc pěkná recenze. Vlastním opel astra f (1,4L 16v 66kW) a jsem na tom se spotřebou oleje podobně. Není to tak hrozné, ale ty 2 litry na 15000km dolévám (. Auto má nyní najeto cca 190000km ... a motor tahá pěkně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.01.2007 10:03, Toyota
Tak snad toyota tady u tohoto modelu opět potvrdila svují příkladnou spolehlivost, jako nepřekonatelná Carina E. Uvidíme ještě v budoucnu, jak Avensis dopadne. Že by již dnes na tom byl Avensis lépe než jiné evropské kšunty?
K oleji: je pravda že u systémů VVT-i je třeba přísně dodržovat interval výmeny oleje a specifikaci (přesně jako třeba u hondy se systemem VTEC). Pokud byl v motoru olej jiné specifikace, např. "hustší" mohou být zanešená hydraulická stavítka. To potom zvyšuje spotřebu oleje a snižuje se životnost celého motoru. Pak je třeba použít různé výplachy apod.
Jinak pěkná stručná recenze. Zase po dlouhé době reaguju na článek, protože to co bylo poslední pul rok, nebylo ke čtení a nestálo to za diskuzi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.01.2007 10:13, Problem s Japonci
Stary Avensis neni technicky spatne auto, bohuzel stejne jako dalsi Japonci z te doby (napr. Primera) trpi naprosto zoufalym interierem, ktery vypada jak nekdy z poloviny devadesatych let. Bohuzel v te dobe u hochu sikmookych design jaksi neprobehnul.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.01.2007 10:30, RE: Olej
Ing. Marcián napsal:
Vcelku povedená recenze. Co mě však překvapilo je spotřeba oleje. 0,8 litru/1000 km je poměrně dost na takovýto motor. Já jezdím Hondou Accord 1996 2.0 benzín, najeto 300 000 km - spotřeba oleje od výměny k výměně (10 000 km) je nepozorovatelná. Rozhodně bych tohle nepřiměřené papkání oleje řešil.
Marciáne kup ,si raději ten renault, hodí se k tobě víc, odpověď hledej ve znaku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.01.2007 10:32, RE: Toyota
dad napsal:
Tak snad toyota tady u tohoto modelu opět potvrdila svují příkladnou spolehlivost, jako nepřekonatelná Carina E. Uvidíme ještě v budoucnu, jak Avensis dopadne. Že by již dnes na tom byl Avensis lépe než jiné evropské kšunty?
K oleji: je pravda že u systémů VVT-i je třeba přísně dodržovat interval výmeny oleje a specifikaci (přesně jako třeba u hondy se systemem VTEC). Pokud byl v motoru olej jiné specifikace, např. "hustší" mohou být zanešená hydraulická stavítka. To potom zvyšuje spotřebu olej...
Ono to není jen o oleji samotném, ale i o způsobu provozu. Krátké trasy se studeným motorem vyžadují kvalitnější olej a jeho spotřeba je vlivem studeného motoru vyšší. Zatímco auto provozované na dlouhé trasy se spokojí i třeba o třídu s horším olejem a navíc spotřeba může i klesnout (pokud se pořád nejede v červeným poli). Nicméně popisovanou spotřebu oleje bych asi těžko snášel a obávám se koupě dalšího vozu, neboť do současného motoru dolévám tak deci na 10000, a to jen pro to, že neplním po horní rysku z důvodu špatných zkušeností a nerad jezdím na minimu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.01.2007 12:40, RE: Toyota
David V napsal:
Ono to není jen o oleji samotném, ale i o způsobu provozu. Krátké trasy se studeným motorem vyžadují kvalitnější olej a jeho spotřeba je vlivem studeného motoru vyšší. Zatímco auto provozované na dlouhé trasy se spokojí i třeba o třídu s horším olejem a navíc spotřeba může i klesnout (pokud se pořád nejede v červeným poli). Nicméně popisovanou spotřebu oleje bych asi těžko snášel a obávám se koupě dalšího vozu, neboť do současného motoru dolévám tak deci na 10000, a to jen pro to, že neplním po ...
A aké si mal spatne skusenosti, resp. aká je hrozba pri plnení nad rysku max? (Pýtam sa lebo mne raz "mechanici" naliali viac ako bolo treba a ked som si to vsimol na druhy den tak ma chceli odbyt ze za chvilu to aj tak zozerie. Motor má síce zez 200 000 ale na 10 000Km v podstate netreba dolievat. Riesilo sa to odpustením oleja.)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.01.2007 12:56, RE: Toyota
dad napsal:
Tak snad toyota tady u tohoto modelu opět potvrdila svují příkladnou spolehlivost, jako nepřekonatelná Carina E. Uvidíme ještě v budoucnu, jak Avensis dopadne. Že by již dnes na tom byl Avensis lépe než jiné evropské kšunty?
K oleji: je pravda že u systémů VVT-i je třeba přísně dodržovat interval výmeny oleje a specifikaci (přesně jako třeba u hondy se systemem VTEC). Pokud byl v motoru olej jiné specifikace, např. "hustší" mohou být zanešená hydraulická stavítka. To potom zvyšuje spotřebu olej...
Nerozumím, když někdo tvrdí, že motorový olej musí být vždy plně syntetický a ještě k tomu dodá 10W-40.
Olej tam má být přesně podle doporučení výrobce. Tedy v případě této toyoty výk. specifikace API SH a to s přehledem splňují všechny moderní mireální, opakuji minerální, oleje. S plnou syntetikou se u starého motoru může nadělat víc škody než užitku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.01.2007 13:00, RE: olej
Zdenek napsal:
Zrovna jsem tak trochu uvažoval o koupi přesně tohoto modelu a stím olejem to je opravdu dost problém a pokud bych neměl 100 % jistotu, že je to ok, určitě bych do toho nešel.
Mám 2.0 VVT-i D4 (2001) ani dcl oleje na 15.000km.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.01.2007 13:18, RE: Toyota
A.K.Alex napsal:
A aké si mal spatne skusenosti, resp. aká je hrozba pri plnení nad rysku max? (Pýtam sa lebo mne raz "mechanici" naliali viac ako bolo treba a ked som si to vsimol na druhy den tak ma chceli odbyt ze za chvilu to aj tak zozerie. Motor má síce zez 200 000 ale na 10 000Km v podstate netreba dolievat. Riesilo sa to odpustením oleja.)
Vysoká spotřeba oleje nebude určitě u všech těchto motorů. Jedná se z mého pohledu na ojedinělou závadu.
Ještě jednou opakuji, že toyota je držák, bez ohledu na to jakou má palubní desku. Co bude platná super deska, když auto bude víc v servisu než na silnici!

reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.01.2007 13:28, RE: Rozvody
Jiří napsal:
Nevíte někdo náhodou, jak jsou řešeny rozvody u benzínových verzí Avensisu?
rozvody řemen, VVTi řetěz. A spotřeba oleje? motor 2.0 94kw 290.000km spotřeba asi0,5l na 10000km
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.01.2007 13:44, RE: Toyota
A.K.Alex napsal:
A aké si mal spatne skusenosti, resp. aká je hrozba pri plnení nad rysku max? (Pýtam sa lebo mne raz "mechanici" naliali viac ako bolo treba a ked som si to vsimol na druhy den tak ma chceli odbyt ze za chvilu to aj tak zozerie. Motor má síce zez 200 000 ale na 10 000Km v podstate netreba dolievat. Riesilo sa to odpustením oleja.)
Jednou jsem si naplnil nad max, jen o 1/2 cm a olej se mi skrz těsnění začal dostávat do rozdělovače a motor mi začal cukat. Navíc vyšším tlakem oleje způsobeným vysokou hladinou trpí těsnění a může se stát, že olej někde začne téci. Od té doby nalévám jen do poloviny rozsahu.
reagovat
  1 2 3 ... 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.