0
zpět
 

diskuze k tématu: Subaru Legacy

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 28.02.2007 19:39, Perfekt recenze
Chválím recenzi, opravdu moc dobré počtení s rozebráním obou stran mince jak má být.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 28.02.2007 20:11, RE: Můžete si takové auto vůbec dovolit?
Olda napsal:
Autore, neber to jako výtku. Jen jsem chtěl upozornit nemajetné nadšence, že do autorizovaného servisu nebudou moct nikdy zajet. Kontrolní otázka: Kolik stojí 100.000 km záruční prohlídka?
30.000,- Kč! Ale pozor, ve značkovém servisu jsou schopni posoudit stav rozvodů, které se mají po 100.000 km měnit. Většinou bývají ve velmi dobrém stavu a pak je cena nějak kolem 20.000! Ani to není málo, ale svezení v Subaru, hlavně v zimě, za to stojí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 28.02.2007 20:30, autorovi
Pěkně napsáno, ale těch závad je na počet km nějak moc. Moje první Legacy kombi r.v. take 2000, verze 2001, ujelo 120.000 km bez jakýchkoliv problémů. Autíčko absolvovalo pravidelné prohlídky ve značkovém servisu a pak už jen dolévání benzínu.
Subaru určitě nemá ve znaku souhvězdí Býka, ale souhvězdí Kuřátek. Někdy také mylně udávané souhvězdí Kasiopea, které je Kuřátkům podobné. Jinak super auto a i ten výkon není tak špatný, stačí se podívat na udávané zrychlení a pak v praxi vyzkoušet.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 28.02.2007 21:43, Fajná recenzia
Veľmi dobre napísaná recenzia. Vyvážená a objektívna, bravo, len viac takých.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 28.02.2007 22:27, RE: Lenin
Dave napsal:
Padělku neser
Dave to jsem nepsal já
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 28.02.2007 22:36, RE: Lenin
mufik.martin napsal:
Dave to jsem nepsal já
Dave, podivej se na vice prispevku pod tim jednim tvym, je tam spousta dalsich reakci podobneho typu. Nepsal jsem to, abi jsem nebyl na netu, jel jsem dneska s Morčákem do Opavy (vedle ostravy) pro auto.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 01.03.2007 03:08, RE: Lenin
mufik.martin napsal:
Dave, podivej se na vice prispevku pod tim jednim tvym, je tam spousta dalsich reakci podobneho typu. Nepsal jsem to, abi jsem nebyl na netu, jel jsem dneska s Morčákem do Opavy (vedle ostravy) pro auto.
No však víš pro jaké, pro mého puntu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 01.03.2007 08:36, RE: autorovi
MAX napsal:
Pěkně napsáno, ale těch závad je na počet km nějak moc. Moje první Legacy kombi r.v. take 2000, verze 2001, ujelo 120.000 km bez jakýchkoliv problémů. Autíčko absolvovalo pravidelné prohlídky ve značkovém servisu a pak už jen dolévání benzínu.
Subaru určitě nemá ve znaku souhvězdí Býka, ale souhvězdí Kuřátek. Někdy také mylně udávané souhvězdí Kasiopea, které je Kuřátkům podobné. Jinak super auto a i ten výkon není tak špatný, stačí se podívat na udávané zrychlení a pak v praxi vyzkoušet.
Díky za pochvalu. Nevím o jakých závadách mluvíte, mimo standardních věcí jsem měnil pouze ložisko zadního kola, a to mi ještě v servisu říkali že nejspíš předchozí majitel narazil na obrubník. Takže také bez problémů. K tomu souhvězdí, nejsem hvězdář, ale někde jsem se dočetl že souhvězdí Býka a souhvězdí Kuřátek je jedno a to samé.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 01.03.2007 11:41, RE: Můžete si takové auto vůbec dovolit?
Olda napsal:
Škoda, že se autor recenze nezmínil o cenách záručních servisních prací. U Freye v Butovicích zaplatíte deset tisíc hned v recepci při pozdravu "Dobrý den". Potom vás nějaká spotřeba zajímat nebude vůbec...
Jenom malý info 15000 km servis SUBARU MIJA Brno --4000 kč ,30000 km servis 6500 kč ,rozvody se dělají na dvakrát v 90000 km 12000 kč a ve 120000 km 9000 kč , přední blatník 2100 kč zadní světlo 6500 kč. Hodinová sazba 650 kč. To se týká SUBARU LEGACY kombi 2,0R 121kW ( to je nový motor ) .Ty ceny na servisu má kolega na Forestru 2,5XT úplně stejný. Hold Brno je Brno
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 01.03.2007 17:35, recenze
Autorovi děkuji za recenzi. Líbila se mi a je pro mě přínosná.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 01.03.2007 18:53, RE: subaru je v poho :-)))
wind napsal:
Já jezdím s Legacy kombi 2,0R r.v.2006 a je to celkem v pohodě některý věci jsou tam úplně jinak než v německej autech, ale zvykl jsem si. Jinak spotřeba při klidné jizdě 9,5 a pokud jedu na dálnici v německu tak v rychlostech okolo 200 km/h 14.5l ,město se dá jezdit do 11l. Mám za sebou i menší bouračku ( zůstal jsem ve sněhové závěji na dálnici ) oprava stála hodně a trvalo to tři týdny ( než přišly díly ) jinak pohodlný auto který potřbuje točit motor ,aby to trošku jelo ( R točí 7500 ot / m...
Vazeni pratele, ano. Subaru doporucuji. 2.5L Outback s automatem z roku 2003, koupil jsem pred dvema lety se 70000, ted mam najeto 150000 a krome veci, co se meni pri serviskach (ktere opravdu uplne nejlevnejsi nejsou), jsem nemenil nic. Silu na normalni jezdeni ma, do 130km/h se rozjede pomerne jiste (pokud vam spolujezdec neco povida a vy na to ve 100 slapnete, zarazi se, nicmene hlavou do operky neprasti) a maximalka je myslim 197. Na zavodeni a vyrazeni ze 180 na 220 ten novy 180kw H6. Automat je chytry a jezdim za 11 coz mi prijde ok, ale ma jen ctyri stupne. Nic nechrasti, jenom mam trochu osezenou sedacku (prostredkem je alcantara). V zime jsem tahal po zasnezene (20cm) polni ceste tranzit nalozeny taskami na strechu (beze me se ani nehnul). Utrhnout se to v zatacce neda (tedy asi), kamaradovy spadly bryle z oci a udelal si bouli na hlave o sklo, kdyz jsem se vyhybal srnce, a auto nic, porad jsem ridil, jestli piskly gumy nevim, malem jsem se... tak uz si to nepamatuju, ale stopu auto drzelo celou dobu jak kdybych jel po kolejich. Nebavi me spotreba, nebavi me nahradni dily a nebavi me ctyrvalec (ach muj S-type, kdeze jsi...[roze*ral se]). Jestli mate auta radi a zajima vas bezpecnost, nenechte se otravit pomerne dost drahym servisem ani tim, ze to neni tdicko (vsechna cest). A ten design? Quatroporte se mi libi vic, ale Outback jako kazde Subaru ma vyraz a postoj. Suvereni. P.S.: Nesouhlasim s autorem recenze stran brzd, velky spech pres Pezinskou Babu (jezdi se tam zavody do vrchu) a pohoda. Ale je dost mozne, ze 2.5, navic Outback ma jine brzdy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 01.03.2007 22:23, RE: subaru je v poho :-)))
Hugo napsal:
Vazeni pratele, ano. Subaru doporucuji. 2.5L Outback s automatem z roku 2003, koupil jsem pred dvema lety se 70000, ted mam najeto 150000 a krome veci, co se meni pri serviskach (ktere opravdu uplne nejlevnejsi nejsou), jsem nemenil nic. Silu na normalni jezdeni ma, do 130km/h se rozjede pomerne jiste (pokud vam spolujezdec neco povida a vy na to ve 100 slapnete, zarazi se, nicmene hlavou do operky neprasti) a maximalka je myslim 197. Na zavodeni a vyrazeni ze 180 na 220 ten novy 180kw H6. Auto...
subaru je malý sen, mam Octuli 1,8T 4x4, ale se Subkou se to nedá srovnat mam tam sice až na kůži všechno, ale ten Haldex....:o))...hlavně bych chtěl ale pochválit po dlouhý době fakt velmi povedenou recenzi....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.03.2007 00:10, recenze
Jirka K. napsal:
Autorovi děkuji za recenzi. Líbila se mi a je pro mě přínosná.
Po delší době pěkně napsaná a vyvážená recenze. Dík. Jen tak dále.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.03.2007 14:02, generacia
Dobry den, mam to iste subaru legacy ako autor, a recenzia ma tiez prijemne prekvapila, ze je o kladoch aj zaporoch. Priemerna spotreba mi vychadza na 8,9 litra od kedy ho mam. Meriam si ju schvalne preto, aby som vyvratil alebo potvrdil udaj vyrobcu. Tankujem vzdy do plna, takze je to dost presne. Rekord 7,7 a 10,4. Vyrobca deklaruje v meste 12,5, k comu som sa ako vidite ani nepriblizil.
Este mi nesadol rok vyroby tejto generacie. Nie 1994 -2003 ako pise autor ale 1999-2003.
Ak si vsak najdete generaciu po tejto, teda rok vyroby 2004 vyšie, tak legacy kombi s dvojlitrovym motorom ma o liter a pol mensiu priemernu spotrebu a o 9 kW silnejsi motor. A to uz je vyzva. Dizaj veeelmi prijatelny, len cenovo sa stale drzi okolo pol melona, na co uz fakt nemam.
Zelam vsetkym vela zazitkov a aby sa vam nikdy nepostavil.....ziadny somar do cesty.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 14.03.2007 18:55, ještě autorovi
Prima, nejedná se o závady, ale o opotřebeni, které bych neočekával a u svého vozu zakoupeného v prosinci 2000 se nevyskytující: "Schránka u spolujezdce nemá všude stejné spáry, ovládací panel na stahování oken u řidiče je uvolněný, manžeta řadící páky nese známky opotřebení a v poslední době začala povrzávat sedačka řidiče."
S touto verzí, kotoučovky vpředu a čelisti vzadu bych rallye Křivoklát zkoušel jen opatrně. Verze 2006 s výkonem 121 kW a s kotoučovými brzdami na obou nápravách, vpředu s vnitřním chlazením, už by bylo jiné kafe.
Kuřátka jsou hvězdokupa v souhvězdí Býka, ale to není až tak důležité.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.03.2007 14:23, RE: generacia
ivan napsal:
Dobry den, mam to iste subaru legacy ako autor, a recenzia ma tiez prijemne prekvapila, ze je o kladoch aj zaporoch. Priemerna spotreba mi vychadza na 8,9 litra od kedy ho mam. Meriam si ju schvalne preto, aby som vyvratil alebo potvrdil udaj vyrobcu. Tankujem vzdy do plna, takze je to dost presne. Rekord 7,7 a 10,4. Vyrobca deklaruje v meste 12,5, k comu som sa ako vidite ani nepriblizil.
Este mi nesadol rok vyroby tejto generacie. Nie 1994 -2003 ako pise autor ale 1999-2003.
Ak si vsak najde...
A ešte jeden dotaz, ak niekto napíše, že škoda má výborné jazdné vlastnosti, tak čo má napísať majiteľ subaru?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.04.2007 20:41, RE: generacia
anonym napsal:
A ešte jeden dotaz, ak niekto napíše, že škoda má výborné jazdné vlastnosti, tak čo má napísať majiteľ subaru?
No, ze jeste neridil subaru.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 26.05.2007 19:34, RE: dobrá recenze
pepan napsal:
Fakt hodně slušná recenze!! Hele muze mi nekdo rict co je to redukcni prevodovka??
Redukční převodovka mění převodový poměr mezi převodovkou a motorem do pomala, tzn. když zařadíš redukci, všechny rychlostní stupně se násobí poměrem redukčního převodu. V praxi, převodovka je pomalejší, na pětku třeba nedáš víc než 100km, jednička je extrémně zpřevodovaná, skoro jak v traktoru. Hodí se pro tažení těžkých přívěsů, zdolávaní strmých svahů...apod...prostě všude tam kde potřebuješ lehčí převody...to jsem to teda vysvětlil jak malej kluk.
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.