0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia 2.0 TDI

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.12.2005 15:11, Hodnocení
Když "Oktáfka" dostala samé 1 a za sedadla 2 (která jsou srovnatelná s bedýnkami od pomerančů), tak co by pak měla dostat taková A8 nebo BMW 7. A co teprve RR nebo Maybach. Asi bych byl trochu střídmější. Pevně věřím, že Volkswagenu se povedlo vyrobit lepší model než předchozí (bylo by smutné kdyby ne), ale takovým nadšením bych neoplýval. Pořád mluvíme o lidovém autě za lidové ceny a nikoliv o zázraku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.12.2005 17:22, Hatchback???
pozn. Minulá verze Octavie byla liftback a ne hatchback!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.12.2005 18:00, Fuj
Jak může autor, který neměl žádnou závadu, hodnotit cenu a dostupnost náhradních dílů?
Jak může hodnotit kvality auta, když předtím vlastnil zase pouze Octavii?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.12.2005 18:42, RE: Fuj
Jirka napsal:
Jak může autor, který neměl žádnou závadu, hodnotit cenu a dostupnost náhradních dílů?
Jak může hodnotit kvality auta, když předtím vlastnil zase pouze Octavii?
Ale on nic nehodnotí, jen se chtěl pochlubit, že má nové auto.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.12.2005 19:24, RE: Fuj
Thales napsal:
Ale on nic nehodnotí, jen se chtěl pochlubit, že má nové auto.
Co já vím,tak tenhle diesel se vyplatí,když člověk najede 40 tis. kilometrů.Zvlášť při dnešní ceně nafty,která je stejná jako benzín.Takže 20 tis. km je z říše snů,ale tenkrát kdy nafta stála o 5 kč/l míň než benzín,tak to by bylo reálný.Jelikož jsem nedávno kupoval nový auto (nižší střední třída)tak jsem si to přepočítával a zjistil jsem,že to vycházelo,že bych musel najet 25-45 tis. km za rok a to jsem do toho nepočítal kolik by stál servis.Dle značky auta a výkonu.A ten dvoulitr byl pěkně v zadu s tou jeho cenou.Jinak motor to je dobrej,ale nevyplatí se.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.12.2005 20:51, RE: Hodnocení
Josef Král napsal:
Když "Oktáfka" dostala samé 1 a za sedadla 2 (která jsou srovnatelná s bedýnkami od pomerančů), tak co by pak měla dostat taková A8 nebo BMW 7. A co teprve RR nebo Maybach. Asi bych byl trochu střídmější. Pevně věřím, že Volkswagenu se povedlo vyrobit lepší model než předchozí (bylo by smutné kdyby ne), ale takovým nadšením bych neoplýval. Pořád mluvíme o lidovém autě za lidové ceny a nikoliv o zázraku.
Mne take clanek docela pobavil. Zvlast nektere casti-napr ta o kvedlani apod. Jinak clanky benzin vs nafta nedavno vysly tusim ze ve SM. Take bych to videl spis na tech 30000km a vys nez se zacne nafta vyplacet. Jinak to s tim olejem je skutecne normalni. Jeden pribuzny ma take octavii s timto motorem a byl z toho nestastny ze mu nove auto zere tolik oleje. Je to u novych octavii normalni a spravi se to.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.12.2005 01:47, Olej
Radek napsal:
Mne take clanek docela pobavil. Zvlast nektere casti-napr ta o kvedlani apod. Jinak clanky benzin vs nafta nedavno vysly tusim ze ve SM. Take bych to videl spis na tech 30000km a vys nez se zacne nafta vyplacet. Jinak to s tim olejem je skutecne normalni. Jeden pribuzny ma take octavii s timto motorem a byl z toho nestastny ze mu nove auto zere tolik oleje. Je to u novych octavii normalni a spravi se to.
No, přidám taky trochu zkušeností - když jsem měl kdysi Š 120 a jezdil hodně po dálnicích také se mi spotřeba oleje pohybovala dost vysoko. Zde majitel vozu psal, že po dálnici jezdil hodně rychle, tak si myslím, že kdy ubral plyn a jezdil předpisových 130 místo 210 tak si celkem myslím, že ta spotřeba oleje by klesla. Pokud né, hádat se nebudu. :D
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.12.2005 09:52, clanek dobrej
clanek je pekne napsanej navic od cloveka ktery se zurnalistikou asi nezivi a ja mit taky takovy auto tak mu dam samy 1:) jinak je to subjektivni hodnoceni tak to tak berte
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.12.2005 14:01, RE: Olej
Jirži napsal:
No, přidám taky trochu zkušeností - když jsem měl kdysi Š 120 a jezdil hodně po dálnicích také se mi spotřeba oleje pohybovala dost vysoko. Zde majitel vozu psal, že po dálnici jezdil hodně rychle, tak si myslím, že kdy ubral plyn a jezdil předpisových 130 místo 210 tak si celkem myslím, že ta spotřeba oleje by klesla. Pokud né, hádat se nebudu. :D
Předpisových 130? V Německu?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 24.12.2005 12:35, RE: Hatchback???
igor napsal:
pozn. Minulá verze Octavie byla liftback a ne hatchback!
Jaky je rozdil mezi lift a hatch?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 24.12.2005 15:10, RE: Hatchback???
anonym napsal:
Jaky je rozdil mezi lift a hatch?
Typicky hatchback je napr. kratka Felicia nebo Golf ... jednoducha vyklopna zadni stena. Naproti tomu typicky liftback je jak stara, tak i nova Octavia nebo treba Seat Toledo. Ma rovnez vyklopnou zad, ktera je ale delsi, zadni okno ma vetsi sklon a je rozdelena stupinkem podobne jako sedan. Oproti sedanu se ale pri otevirani vyklapi i zadni okno jako u hatchbacku. Hlavni vyhoda oproti sedanu tedy plyne z velikosti vstupniho otvoru a vyuzitelnosti zavazadloveho prostoru.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 24.12.2005 21:52, OCTAVIA 2.0 TDI
Mám liftbacks totožným motorem od června a najeto 35000km. Ze začátku vyšší spotřeba, která zhruba po 20000 km klesla na současných 5.4 na 100. Jezdím hlavně dálky. 30% dálnice. Nepříjemná je již zminěná spotřeba oleje zatím každých 8000. Jinak opravdu velký skok proti minulé generaci 1.9TDI 81kw. Re: fuj .Znám i jiná auta, ale za ty peníze?!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 30.12.2005 12:35, RE: Hodnocení
Josef Král napsal:
Když "Oktáfka" dostala samé 1 a za sedadla 2 (která jsou srovnatelná s bedýnkami od pomerančů), tak co by pak měla dostat taková A8 nebo BMW 7. A co teprve RR nebo Maybach. Asi bych byl trochu střídmější. Pevně věřím, že Volkswagenu se povedlo vyrobit lepší model než předchozí (bylo by smutné kdyby ne), ale takovým nadšením bych neoplýval. Pořád mluvíme o lidovém autě za lidové ceny a nikoliv o zázraku.
hodnocení odpovídá amozřejmě cenové skupině vozu. Nikdo přeci nemůže srovnávat např. trabanta s BMW řady 7
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 31.12.2005 19:28, 7.2.L?????
Tak to kecas.ta spotreba je vysoka a to PREHNANE!!!!Ja mam taky TDI PD jezdim 6000km mes.taky 4.mes.litam jako REMEK to je prumer 143km za hod.PHA-BLAVA a spotreba je 6.2L.To je o 1L min tak nas nehoupej anebo se nauc jazdit a neslap na to jak MEDVED!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 01.01.2006 12:05, octavia
snad je ta nova octavia lepsi nez starsi model kupoval jsem jako nove a po ujeti 65000km rozbity starter nezajizdel pastorek ,rozsypal se zamek zapalovani.Tak sla do sveta AAA auto vykup
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 02.01.2006 11:19, RE: 7.2.L?????
REZNIK napsal:
Tak to kecas.ta spotreba je vysoka a to PREHNANE!!!!Ja mam taky TDI PD jezdim 6000km mes.taky 4.mes.litam jako REMEK to je prumer 143km za hod.PHA-BLAVA a spotreba je 6.2L.To je o 1L min tak nas nehoupej anebo se nauc jazdit a neslap na to jak MEDVED!!!
Znam cloveka, ktery jezdi s passatem 74kw za 8 L. Predevsim po dalnici. Ovsem je to extrem. Porad na plno. Takze 7,2 klidne verim.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.02.2006 15:22, RE: octavia
martin napsal:
snad je ta nova octavia lepsi nez starsi model kupoval jsem jako nove a po ujeti 65000km rozbity starter nezajizdel pastorek ,rozsypal se zamek zapalovani.Tak sla do sveta AAA auto vykup
ja mam s novou octavkou jen negativni zkusenosti... mam 4x4, 1,9 TDi , najeto 29tis. km, a menil sem zamky, musel sem nechat prehrat ridici software, vymena autoradia, a vymena turba... takze octavku (a ostatne nic jinyho z koncernu VW) u v nechci...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 27.11.2006 13:20, Frajer
Autor sa chcel asi fakt len tym prispevkom pochvalit....Uz som pocul kadeco ...Ak niekto zastrelil trtojroheho jelena...Ak niekto co neviem ani do pat narata ma dokorand z fyziky...A kadeco ineee....No proste ale ked daky curo povie, ze mal priemernu rychlost 130 km/h tak to uz je aj na mna moc...tebe respekt...CHvalenkar....Si skor myslim, ze aj ty s tou tvojou zazracnou oktavkou ste na tom rovnako :) Aky pan, take auto..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.12.2006 20:10, RE: Fuj
Roňouch napsal:
Co já vím,tak tenhle diesel se vyplatí,když člověk najede 40 tis. kilometrů.Zvlášť při dnešní ceně nafty,která je stejná jako benzín.Takže 20 tis. km je z říše snů,ale tenkrát kdy nafta stála o 5 kč/l míň než benzín,tak to by bylo reálný.Jelikož jsem nedávno kupoval nový auto (nižší střední třída)tak jsem si to přepočítával a zjistil jsem,že to vycházelo,že bych musel najet 25-45 tis. km za rok a to jsem do toho nepočítal kolik by stál servis.Dle značky auta a výkonu.A ten dvoulitr byl pěkně v z...
Já bych nehodnotil vyplatí nevyplatí pouze finančně, protože co se týká jízdních vlastností tohoto motoru, tak se mu žádný benzín nevyrovná ( samozřejmě za srovnatelnou spotřebu).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.01.2007 13:22, RE: octavia
steve napsal:
ja mam s novou octavkou jen negativni zkusenosti... mam 4x4, 1,9 TDi , najeto 29tis. km, a menil sem zamky, musel sem nechat prehrat ridici software, vymena autoradia, a vymena turba... takze octavku (a ostatne nic jinyho z koncernu VW) u v nechci...
Mam octavii combi r.v.2001 motor 81kW a po najetí 200000km jsem kromě výměny rozv.řemene ve 120000km a brzdových kotoučů což je běžným opotřebením lil do auta poze naftu.Ročně najedu s manželkou cca 40tis.km.Tzn pravidelně mi vůz kontrolují ve značkovém servisu více jak 2xročně.A problem jsem s ní za celou dobu neměl žádný.V recenzi uváděnou octavii mam v zornem poli na podzimní upgrade.Věřím že vámi uvedené problémy značkový servis v záruce bez problémů opravil. A že nešlo o výrobní chyby. Jinak co se týče nové octavie je to povedený vůz který na rozdíl od valné části konkurence bude i za několik let reprezentativní. A v neposlední řadě se vyrábí u nás a já si vždycky rád koupím český vůz a pomůžu k růstu HDP u nás.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.