0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia 1.9TDi 81kW

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 28.11.2006 23:06, ja nevim...
Ja neviem co sa tu fakt dohadujete o picovinach typu kto a s kym zrazil, jo je to smutne to je fakt, ale Primera p10 je voz starsej koncepcie a preto netreba porovnavat tieto dve auta z hladiska bezpecnosti, okrem toho moznoze typci v primere neboli priputani, zalezi od viacerych okolnosti. Napr. zrovna dnes sa u nas v SR zrazil Favorit s Audinou, vo favo 4 mrtvi cize vsetci a v Audi vodic mrtvy, ale sedel v tom voze sam, takze v oboch masinach ALL HANDS LOST, a pritom z hladiska bezpecnosti je na tom Audi urcite mnohokrat lepsie...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.11.2006 08:43, RE: ja nevim...
bubu napsal:
Ja neviem co sa tu fakt dohadujete o picovinach typu kto a s kym zrazil, jo je to smutne to je fakt, ale Primera p10 je voz starsej koncepcie a preto netreba porovnavat tieto dve auta z hladiska bezpecnosti, okrem toho moznoze typci v primere neboli priputani, zalezi od viacerych okolnosti. Napr. zrovna dnes sa u nas v SR zrazil Favorit s Audinou, vo favo 4 mrtvi cize vsetci a v Audi vodic mrtvy, ale sedel v tom voze sam, takze v oboch masinach ALL HANDS LOST, a pritom z hladiska bezpecnosti je ...
no tak já to samozřejmě chápu, že je Primera starý auto, měl by to ale pochopit i kolega zo Slovenska...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.11.2006 22:04, RE: octavia versus pracka
mat napsal:
To, je pre vacsinu ludi smerodajne.....pretoze pracku kupujem castejsie...ako vozim dospelych ludi na zadnych sedadlach.....!
Jedna věc je, že se pračka se , druhá věc je její váha, nevím, nevím, ale tlumiče musely pěkně trpět :- (. Osobně mám z toho pocit, jako z dobře mířené reklamy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.11.2006 23:23, Primera
Kamil napsal:
Jedna věc je, že se pračka se , druhá věc je její váha, nevím, nevím, ale tlumiče musely pěkně trpět :- (. Osobně mám z toho pocit, jako z dobře mířené reklamy.
Primera je hnusny, vzhledove podprumerny auto, z nevzhlednou palubni deskou a podprumernou kvalitou vseho, co tam je. Tedka byla v Tv bouracka ve zpravach...primera ver. Octavia, Octavia byt uz stare auto na dnesni pomery (zase jak kde, ze kolego ze slovakia :o) )dopadla mnohem lepe, ze spon nekdo prezil. Ted Vazne..nechapu jak nekdo muze uznavat Primeru z roku 1992-3-4 nevim..nevim..nevim...vic si vazim starejch Favoritů, nez tehle rakvi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 02.12.2006 11:33, Octavie vs S40
No, svyho času jsem přesedl z Volva S40 2.0 100kw, rok vyroby 2000 do Octavie 1.9TDI 81 kw, rok vyroby 2002. Volvo melo paradni podvozek, ale motor byt o 19 kw slabsi byl v Octavii lepsi. Volvo bylo zahranicni luxus a taky se za ten luxus platilo, Octavia byla prakticka, za stejnou cenu jsem si mohl dovolit daleko lepsi vybavu, byla pohodlnejsi, TDI toho daleko vic utahlo, kolega kterej si nechal to same volvo mi na dalnici v kopeccich nestacil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 11.12.2006 16:35, RE: Recenze
Zigi napsal:
Kdyz to onen clovek neumi podat,tak at nepise vubec!
Cist neco o krasnem aute,ze ma brutalni zatah...atd,tak takove kecy at si necha na koledy
asi jste nejeli nikdy ničím jiným.jízdní vlastnosti HRůza,ve 160 randál jako blázen.zkus něco jinýho pak chval!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 17.05.2008 20:07, RE: Recenze
Pepe napsal:
No mě pobavila zmínka o sedačkách, ze kterých nebolí záda... Proti oct 2 katastrofa, i když i ty jsou na mě poněkud úzké (že bych měl velkou pr.el? ) No to nechci vidět po Vánocích, až se na Tipcars místo recenzí pohrnou další takoví nadšenci, kteří jen mají potřebu pochlubit se, jakou mají káru...
Mimo Roveru 75, Range Roveru 4,4 V8, vlastním z důvodu spotřeby již třetí Octavii I. 81kw Laurin & Klement 102.000km (1vůz 12-135.000km závada váha vzduchu a př. ložiska, 2vůz cca 5-140.000km váha vzduchu) a dva roky Octavii II. L&K 60.000km (vyšší spotřeba, proti Oct. I. poměrně nespolehlivá a mírně žravější). Co se týče sedadel a pohodlí Octavia I. vs. II., má ospobní zkušenost je, že při stejné trase 1.200km kterou jezdím cca jednou týdně na jeden zátah se z Oct. II. vzpamatovávám dva dny, jak jsem rozlámaný a vše vč. rukou mě bolí. Navíc v Oct. II. nelze dát např. levou nohu mezi sedadlo a dveře, díky jakémusi nepotřebnému kastlíku. Sám jsem tomu nepohodlí na dlouhé trase nevěřil, a zkoušel to s Oct. II. několikrát... :(( u mne špatný. Na dlouhé trasy si po nepříjemných zkušenostech beru raději Oct. I. po 1.200km nejsem zlámaný a jel bych klidně dál. Sice je to již babička, ale i přes nesrovnatelně luxusnější vozy které vlastním, s Octavíí I. kdykoli rád absolvuji jakoukoli cestu. /// Pozn. k sedadlům (u všech vozů vč. Octavii jsou kožená sedadla/interér)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 17.05.2008 20:31, RE: octavia versus pracka
mat napsal:
To, je pre vacsinu ludi smerodajne.....pretoze pracku kupujem castejsie...ako vozim dospelych ludi na zadnych sedadlach.....!
Většina běžných lidí, je a bude s Octavií I. TDi velmi spokojených.

Pak jsou lidi, kteří si nevidí do pusy, a další pro které není dost dobré nic! Těm bych dal shnilou Škodu 110, aby ukázali co dokáží. Na lepší a z lepším umí každý blb. Navíc Š110 by pro takové byla škoda, jelikož to ve své době byl vůz který slušně odvozil 1/2 národa a "postavil" nejeden barák.

Sám mám co dočinění se servisy, náhradními díly a opravami osobních, ale hlavně terénních vozidel. Vlastním Range Rover V8 a podobné luxusní vozy, ale Octavie L&K nám vždy sloužili jako druhé/třetí v rodině, a jedna dokocne slouží bezmezně dál. Jde o to se uskromnit a být rad např. za VÝBORNOU spotřebu TDi, proti jiným značkám za !!spolehlivost!! poměrně levný servis po celé evropě a dostupné náhradní díly. Nevadí mi jezdit s Range Roverem za 17-20L/100km, ale je příjemné vědět, že se dá uskromnit a jet s obrovským kufrem za 4,5-6L s "českým autem" Co z toho, že máte moderní common railové motory, když vám např. vstřiky nevydrží ani 100.000km a jeden stojí cca 10.000kč :)) toto u staré téměř "mechanické" Octavie nehrozí. Každé auto má mouchy, ale Škodovka je jedna z nejspolehlivějších a nejsnadněji všude po evropě opravitelných.
reagovat
  1 ... 3 4 5

Škoda Octavia 1.9TDi 81kW

Do dnešních zkušeností uživatele se dostala populární Škoda Octavia s naftovým motorem.
27.11.2006, recenze uživatelů
hodnocení článku: 80% (9x)
přečteno: 50382x


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.