0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia 1,9 TDI - jak na problémy s brzdami?

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 12.01.2012 09:34, Souhlasím s radami
Pokud se rovnou nechcete pustit do generálky brzdového systému (což je v případě koupě špatně brzdící 14ti leté ojetiny vhodné), zkontrolujte podtlakovou hadici. Jestli je tam původní, tak bude zralá na výměnu. Měl jsem ji trošku steřelou a chovalo se to podobně - bylo nutné vyvinout větší sílu, aby to brzdilo, i když se mi pedál vracel (ale příliš se mu nechtělo). Tu hadici je lepší koupit originál, stojí kolem 800 Kč. Brzdovou kapalinu preventivně taky vyměňte. Jestli je hadice v pořádku a výměna brzdovky nepomůže, budete muset hledat závadu dál (pístky, brzdový válec atd.) a oprava se prodraží.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 12.01.2012 09:42, Ke kódu motoru
Kód motoru téhle octávie bude nejspíš AGR. To, co tazatel uvedl, je označení sady rozvodového řemene (navíc na 2,5 TDi R5).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 12.01.2012 15:03, upřesnění
Při kontrole brzd na jednotlivých kolech bych upozornil na jednu věc. U kotoučové brzdy pístky přitlačí destičku na kotouč, ale po odbrždění se destičky samy od sebe neodtáhnou, není tam na to žádná pružina. Teprve roztočením kola kotouč odstrčí destičky a zatlačí pístky zpět. Takže po odbrždění bude potřeba pro roztočení kola rukou vyvinout trochu síly, ale pak už by to mělo jít víceméně snadno. U bubnové brzdy je pružinka, která pakny stáhne k sobě a roztočení by mělo jít snadno. Pokud je už bubnová brzda opotřebená, tak je uvnitř hodně prachu s paken a pružina svou práci nezvládne, takže to je potřeba vyčistit, aby to fungovalo dobře.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 12.01.2012 17:32, RE: upřesnění
Koloss napsal:
Při kontrole brzd na jednotlivých kolech bych upozornil na jednu věc. U kotoučové brzdy pístky přitlačí destičku na kotouč, ale po odbrždění se destičky samy od sebe neodtáhnou, není tam na to žádná pružina. Teprve roztočením kola kotouč odstrčí destičky a zatlačí pístky zpět. Takže po odbrždění bude potřeba pro roztočení kola rukou vyvinout trochu síly, ale pak už by to mělo jít víceméně snadno. U bubnové brzdy je pružinka, která pakny stáhne k sobě a roztočení by mělo jít snadno. Pokud je už b...
Člověče tebe s tvýma znalostma je tady škoda.Můžeš mě upřesnit kolik těch pístků na jednom kole je.Bavíme se samozdřejmě o Octávii.Minule stím olejem smě dostal.Kdyby se ta klika brodila olejem ,tak ten motor ujede maximálně 50km.a půjde do kopru.Pokud o tom pochybuješ můžeme to na tom tvým vraku skusit.Takový odborník tady radí....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 13.01.2012 10:49, RE: upřesnění
centaur napsal:
Člověče tebe s tvýma znalostma je tady škoda.Můžeš mě upřesnit kolik těch pístků na jednom kole je.Bavíme se samozdřejmě o Octávii.Minule stím olejem smě dostal.Kdyby se ta klika brodila olejem ,tak ten motor ujede maximálně 50km.a půjde do kopru.Pokud o tom pochybuješ můžeme to na tom tvým vraku skusit.Takový odborník tady radí....
Jsi Čech? Jestli ne, tak ok. Jestli ano, tak se vrať do ZŠ. Protože poučovat, a nemít zvládnutou základku, to chce fakt velký sebevědomí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 13.01.2012 17:37, RE: upřesnění
Pepe napsal:
Jsi Čech? Jestli ne, tak ok. Jestli ano, tak se vrať do ZŠ. Protože poučovat, a nemít zvládnutou základku, to chce fakt velký sebevědomí.
Ty se blbečku starej o svůj pravopis a do mě se neser.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 13.01.2012 19:21, RE: upřesnění
centaur napsal:
Ty se blbečku starej o svůj pravopis a do mě se neser.
No chtěl jsem reagovat, ale při tvé úrovni to raději vzdám.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 13.01.2012 19:23, RE: upřesnění
centaur napsal:
Člověče tebe s tvýma znalostma je tady škoda.Můžeš mě upřesnit kolik těch pístků na jednom kole je.Bavíme se samozdřejmě o Octávii.Minule stím olejem smě dostal.Kdyby se ta klika brodila olejem ,tak ten motor ujede maximálně 50km.a půjde do kopru.Pokud o tom pochybuješ můžeme to na tom tvým vraku skusit.Takový odborník tady radí....
No přece jen - ať je jeden nebo třeba čtyři, co to mění na problému?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 13.01.2012 19:30, RE: upřesnění
centaur napsal:
Člověče tebe s tvýma znalostma je tady škoda.Můžeš mě upřesnit kolik těch pístků na jednom kole je.Bavíme se samozdřejmě o Octávii.Minule stím olejem smě dostal.Kdyby se ta klika brodila olejem ,tak ten motor ujede maximálně 50km.a půjde do kopru.Pokud o tom pochybuješ můžeme to na tom tvým vraku skusit.Takový odborník tady radí....
A ještě, prosímtě, co jsi studoval? Proč by mělo brodění klikovky olejem odpálit motor? To by ho mohlo odpálit třeba i to, že tahá to auto.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 14.01.2012 11:11, RE: upřesnění
Koloss napsal:
A ještě, prosímtě, co jsi studoval? Proč by mělo brodění klikovky olejem odpálit motor? To by ho mohlo odpálit třeba i to, že tahá to auto.
U pístků,nic,ale kolik jich tam je nevíš.Ten olej,děláš jsi srandu,nebo jsi tak blbí.Víš co je to,odvětrání klikovéskříně?a kam vede.Vede samezdřejmě do sání.Tá klika,při tom množství oleje,se chová jako čerpadlo.Vevnitř toho motoru je peklo,stírací kroužky obsolutně nestíhají.Do spalovacího prostoru jde olej,zhora i zdola,to má fatální následky.U nafty nastane,jako když propouští turbo a nasaje olej,totálka.U benzinu odejde kat.,labdy,podpálí se ventily,zapečou se kroušky a svíčky se zaperou tak,že to chcípne.Pokud předtím nevyletí ojnice.Samozdřejmě je to dýmovnice,jenom blbec by to neviděl.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 14.01.2012 13:45, RE: upřesnění
centaur napsal:
Ty se blbečku starej o svůj pravopis a do mě se neser.
Nebo jako co? Vem si prášek...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 14.01.2012 13:55, RE: upřesnění
centaur napsal:
U pístků,nic,ale kolik jich tam je nevíš.Ten olej,děláš jsi srandu,nebo jsi tak blbí.Víš co je to,odvětrání klikovéskříně?a kam vede.Vede samezdřejmě do sání.Tá klika,při tom množství oleje,se chová jako čerpadlo.Vevnitř toho motoru je peklo,stírací kroužky obsolutně nestíhají.Do spalovacího prostoru jde olej,zhora i zdola,to má fatální následky.U nafty nastane,jako když propouští turbo a nasaje olej,totálka.U benzinu odejde kat.,labdy,podpálí se ventily,zapečou se kroušky a svíčky se zaperou ta...
Na pomocné a bourací práce jsem měl najatou partu složenou převážně z minority. Když se mnou jejich kápo komunikoval sms, měl podobné vyjadřovací schopnosti, stylizaci i pravopis. Jeho rodnej jazyk ale čeština nebyla, což ho částečně omlouvalo. Možná tomu trochu rozumíš, ale asi by bylo lepší, než něco napíšeš, to dát zkontrolovat nějakému menšímu ignorantovi. A slovo slušnost je pro tebe taky neznámej pojem. Mě je to jedno, já tu za blbce nejsem... Možná tak pro tebe, ale v tom případě je to v pořádku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 14.01.2012 14:38, RE: upřesnění
centaur napsal:
U pístků,nic,ale kolik jich tam je nevíš.Ten olej,děláš jsi srandu,nebo jsi tak blbí.Víš co je to,odvětrání klikovéskříně?a kam vede.Vede samezdřejmě do sání.Tá klika,při tom množství oleje,se chová jako čerpadlo.Vevnitř toho motoru je peklo,stírací kroužky obsolutně nestíhají.Do spalovacího prostoru jde olej,zhora i zdola,to má fatální následky.U nafty nastane,jako když propouští turbo a nasaje olej,totálka.U benzinu odejde kat.,labdy,podpálí se ventily,zapečou se kroušky a svíčky se zaperou ta...
Odpovím, sice to stejně nemá smysl, ale jen tak pro zábavu.

Na mém Mondeu je pístek jeden (kotouče i destičky jsem si měnil sám), předpokládám že na Oktávce je to stejné. Když jsem napsal pístky, myslel jsem všechny pístky na brzdách a že jsem napsal "destička" a "pístky" je překlep, ale proti tvým hrubkám je to naprostá prkotina (nepíše se "jsi blbí" ale "jsi blbý" pro tvou informaci).

Co se týče oleje, postupně. Pokud by stírací kroužky nestíhaly, to by byl dost problém, projevil by se modrým kouřem a vysokou spotřebou oleje. Nic tak neobvyklého v našich zemích. Ale totálka to není. Ani když ti bude "propouštět turbo", není to totálka, nevím jak jsi na to přišel. Spalování oleje v malém množství motor přežije, teprve v dlouhodobém měřítku to odnesou ventily, poklesne tlak, sníží se výkon, ale motor pořád bude fungovat.

Odvětrání klikové skříně se uplatní jen tehdy, když v ní vznikne tlak, třeba když nebudou dobře fungovat pístní kroužky. To je ale jiný problém. Pokud je motor v dobré kondici, tak to odvětrávání příliš neodvětrává, takže směs oleje se vzduchem bude pořád v té klikové skříni. Kdyby klikovka měla fungovat jako čerpadlo, tak by odněkud musela něco přisávat, aby mohlo jít něco ven odvětráním a současně tam nevzniklo vakuum.

Ale je to pořád dokola, napřed jsi trvdil, že se motor rozlítne, jak klikovka narazi na hladinu. To tě už přešlo, ale teď je hned totálka při spálení trochy oleje. Víš co? Prober to s chlapama v hospodě jak to děláš pokaždé, pak to nech uležet čtrnáct dní v hlavě a pak si to nech pro sebe.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 14.01.2012 15:15, RE: upřesnění
Koloss napsal:
Odpovím, sice to stejně nemá smysl, ale jen tak pro zábavu.

Na mém Mondeu je pístek jeden (kotouče i destičky jsem si měnil sám), předpokládám že na Oktávce je to stejné. Když jsem napsal pístky, myslel jsem všechny pístky na brzdách a že jsem napsal "destička" a "pístky" je překlep, ale proti tvým hrubkám je to naprostá prkotina (nepíše se "jsi blbí" ale "jsi blbý" pro tvou informaci).

Co se týče oleje, postupně. Pokud by stírací kroužky nestíhaly, to by byl dost problém, projevil by se m...
Člověče,ty jsi úplný pako,ty vůbec nevíš o čem je řeč.Skusto na tom vraku,uvidíme.Bavíme se o situaci,kdy klika brodí v oleji.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 14.01.2012 17:55, RE: upřesnění
centaur napsal:
Člověče,ty jsi úplný pako,ty vůbec nevíš o čem je řeč.Skusto na tom vraku,uvidíme.Bavíme se o situaci,kdy klika brodí v oleji.
Kromě hromady keců jsi nenapsal jediný argument. Proto jsem psal, že to nemá cenu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 15.01.2012 14:14, RE: upřesnění
Koloss napsal:
Kromě hromady keců jsi nenapsal jediný argument. Proto jsem psal, že to nemá cenu.
Že je Koloss blbec,je jasný.Zaráží mě,že takový "odborník"jako Pepe, mu přicmrduje a ten snad vlastní servis,kde bych určité znalosti předpokládal.(Možná se pletu a servis nemá) Nicméně,kdo má stejný názor jako Koloss,je u mě blbec, na jeho úrovni,i když jsi úžasně rozumí s rómským etnikem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 15.01.2012 18:31, RE: upřesnění
centaur napsal:
Že je Koloss blbec,je jasný.Zaráží mě,že takový "odborník"jako Pepe, mu přicmrduje a ten snad vlastní servis,kde bych určité znalosti předpokládal.(Možná se pletu a servis nemá) Nicméně,kdo má stejný názor jako Koloss,je u mě blbec, na jeho úrovni,i když jsi úžasně rozumí s rómským etnikem.
No je to jasné - centaur zvládá jen prázdné kecy, žádné argumenty a když se to provalí, tak už jen nadávky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 15.01.2012 21:03, RE: upřesnění
Koloss napsal:
No je to jasné - centaur zvládá jen prázdné kecy, žádné argumenty a když se to provalí, tak už jen nadávky.
Kolossi klid, s centaurem (já bych ho spíš podle projevu přejmenoval na Mínótaura) jsem už měl taky tu čest a nemá cenu se s ním dohadovat. Lepší to utnout. Nikdy nenapsal nic kloudnýho.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.01.2012 10:40, RE: upřesnění
David V napsal:
Kolossi klid, s centaurem (já bych ho spíš podle projevu přejmenoval na Mínótaura) jsem už měl taky tu čest a nemá cenu se s ním dohadovat. Lepší to utnout. Nikdy nenapsal nic kloudnýho.
Mně to je jasné, já se jen tak bavím, stejně to už všichni přestali číst.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 16.01.2012 11:13, RE: upřesnění
centaur napsal:
Že je Koloss blbec,je jasný.Zaráží mě,že takový "odborník"jako Pepe, mu přicmrduje a ten snad vlastní servis,kde bych určité znalosti předpokládal.(Možná se pletu a servis nemá) Nicméně,kdo má stejný názor jako Koloss,je u mě blbec, na jeho úrovni,i když jsi úžasně rozumí s rómským etnikem.
Ne servis nemám. Ale ve službách to je. A pracovně jsem zařazen dle hesla: kdo umí - umí, kdo neumí - učí, kdo neumí učit - řídí. Ty možná znáš a umíš (a takovejch lidí já si vážím), ale co se psaného projevu týče, radši by ses neměl pouštět do větších akcí. Otázka slušnosti je ale něco jinýho - takovou vizitku si tvý rodiče za rámeček nedaj. Ale předpokládám, že je jim to lógr...
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.