0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia 1.8T - zhodnocení po pěti letech provozu na LPG

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.06.2012 09:29, RE: Souhlas
ivan2 napsal:
Co třeba vyčištění klimy..neděláte? Kabinový filtr, vzduchový filtr a já nevim jaký věci ještě, to záleží na kilometrech, ford střídá jednu menší a jednu větší servisní prohlídku tuším po 20tis. km což u mě vychází asi za rok. Je mi docela jedno jestli dám za rok za servis 3 nebo 5 tisíc, vím že tu práci udělá člověk kterýmu důvěřuji a udělá to dobře, a to je pro mě hlavní. Dokonce můžu být při tom. A 5tis. se vám zdá hodně za servis za rok u mondea? Mě to netrápí.
Běžný servis v autorizáku nedělám, i když 4 tisíce za servisní prohlídku u auta střední třídy mi přijde adekvátní obnos a při úspoře díky nákupu ojetiny nad tím lze opravdu mávnout rukou.
Jelikož mě drobné práce kolem auta baví, zajišťuji je sám. Třeba vyčištění klimy lze udělat sám a existuje několik metod (autorizák to stejně jinak nedělá). Stejně tak olej a filtry není problém vyměnit a člověk i ušetří (tohle je pro mě už teď spíše podružné, ale byly doby, kdy byla úspora primární). Prachy pak dám servisu za něco, s čím se mi nechce drbat nebo mám strach, že to poškodím buď použitím nevhodného nářadí nebo neznalostí postupu. Vzhledem k tomu, že jsem si vyhandloval 20% slevu na díly a 15% na práci tak tam to auto čas od času zavezu, abych postupně vychytal věci, které odešly provozem nebo mi je tam zanechal předchozí majitel. Už mi chybí opravit jen jeden z pohonů sedadla (výměna ozubeného kolečka za 500 svépomocí a bederní opěrka spolujezdce cca 2000 v autorizáku).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.06.2012 10:27, RE: Souhlas
David V napsal:
Běžný servis v autorizáku nedělám, i když 4 tisíce za servisní prohlídku u auta střední třídy mi přijde adekvátní obnos a při úspoře díky nákupu ojetiny nad tím lze opravdu mávnout rukou.
Jelikož mě drobné práce kolem auta baví, zajišťuji je sám. Třeba vyčištění klimy lze udělat sám a existuje několik metod (autorizák to stejně jinak nedělá). Stejně tak olej a filtry není problém vyměnit a člověk i ušetří (tohle je pro mě už teď spíše podružné, ale byly doby, kdy byla úspora primární). Prachy ...
Davide a jak řešíš co s vypuštěným olejem? Berou ho dneska někde, třeba v servise?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.06.2012 10:46, RE: Souhlas
ivan2 napsal:
Davide a jak řešíš co s vypuštěným olejem? Berou ho dneska někde, třeba v servise?
U některých benzínek jsou sběrné nádrže na tuky a ropné produkty. A specializované ekodvory jsou na tyto chemikálie také zavedeny. Zatím mám olej ve veklém kanystru v garáži a až bude plný, tak jej na takové místo zavezu.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.