0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia 1.6 GLX a zkušenost majitele po pěti letech

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 28.10.2009 10:58, RE: bez předmětu
Zdeny60 napsal:
JJ. jsem byl taky blázen. Koupil jsem v Superauta.cz ojetého Superba 2,5V6 tiptronic. Tu nejhorší možnou kombinaci motoru a převodovky. A světe, dive se! Já ho koupil s tachovými 87.000km po 3 letech (ukončený lízink) - čemuž jsem věřil jak pohádce o stašidlech, ale stav byl dobrý a šel jsem do toho. Najel jsem s ním za 2,5 roklu dalších 70tkm - bez jedinéhop problému (vlastně malý problémek byl- kapala servohadice - výměna u VW 8500CZK. zabil bych je, ale co dělat, když jsem spěchal) a pak repa...
Jen pro Zdeny60 : tady není řeč o motoru 1.6 s výkonem 74 - 77 kw, ale o verzi 55 kw která pochází z golfu prví generace. Je to nejhorší motor co škodovka kdy dávala - dokonce je horší než 1.8 20V bez turba s "naladěním" od škodovky . Vámi zmiňované motory jsou o generaci novější a s tímto motorem mají stejný jen přibližný objem válců. Jinak souhlasím, že 1.6 s výkonem 74 a 77 kw jsou držáky - také jsou to "pravěké" jednoduché motory.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 28.10.2009 12:05, Zkušenosti
Rodiče mají OI 1.6 GLX 55kW od novoty, r.v.97, najeto 190tis.
Ze závad:
Po cca 15tis.km hlučnější převodovka - vyměněno v záruce.
Zadřené stěrače, už někdy před osmi lety, stačilo je rozdělat, vyčistit a promazat a fungují stále.
Čidlo ABS.
Ložisko zadního kola.
Cívka zapalování - stalo se naštěstí doma.
Zámek pátých dveří.
Čidlo teploměru motoru.
Centrál občas blbne.
Celkově vzato spokojenost, hlavně motoricky bez problémů. Výkon sice nic moc, ale ujde. Opravy vždy spravilo pár stokorun. Spotřeba oleje cca 1l/10000km, benzínu cca 7l/100km.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.10.2009 10:24, RE: Bouračka
Rover623 napsal:
Nechci autorovi brát iluze,ale to auto mělo naheto nějakých 300 000 km a bylo stoprocentně několikrát nebo jednou (ale pořádně) nabouráno a potom hezky levně opraveno,možná přestříkáno sprejem a potom rychle prodat.Jinak to,že se Octavia 1 generace dá otevřít stejně snadno jako Škoda 120,to snad všichni vědí
Tak to je ale opravdu veselé! Auto nemá zámky, takže při poruše imobilizéru se dovnitř musí kufrem. A naopak zloděj se dovnitř dostane velmi snadno. Takže vlastně to auto je děláno pro zloděje! Že by úmysl? Ale jsou naštěstí i jiná, nekoncernová auta, do kterých se zloděj dostává o trochu hůře a která i s nefunkčním imobilizérem jdou kulturně otevřít, neboť zámky mají. Jen se je asi nesmí hledat u koncernu VW.
Jinak souhlasím, že to musela být řádně neopravená a neudržovaná bouračka a milionem najetých kilometrů.
Zdraví D.M.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 29.10.2009 10:43, RE: bez předmětu
Pavlik napsal:
Jen pro Zdeny60 : tady není řeč o motoru 1.6 s výkonem 74 - 77 kw, ale o verzi 55 kw která pochází z golfu prví generace. Je to nejhorší motor co škodovka kdy dávala - dokonce je horší než 1.8 20V bez turba s "naladěním" od škodovky . Vámi zmiňované motory jsou o generaci novější a s tímto motorem mají stejný jen přibližný objem válců. Jinak souhlasím, že 1.6 s výkonem 74 a 77 kw jsou držáky - také jsou to "pravěké" jednoduché motory.
Pokud se nemýlím, motory 1.6 74 a 75 kW mají osmiventilovou techniku, zatímco motor 1.6 77 kW má tu techniku šestnáctiventilovou, takže se nejedná o stejné motory. Opravte mě, pokud se mýlím. Jinak souhlasím s tvrzením, že to nejsou nějak problémové motory.
D.M.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.08.2010 20:44, RE: No jo....Skoda ze je to Skoda!! Magore !!
martilulin napsal:
Fuj tajxl,koupit takovy vergl...a to srseni ve sloupku me dostalo,no a ta prevodovka....stejnou jsem mel v Seatu 1.9sdi,pry je to normalni,odesla ve 134tis,potkava tojen 1.6 a 1.9sdi.Po me chteli na vrakaci 15k nastesi se da kombinovat s jednou starsi prevodovkou koncernu VW,tak me cela sranda vysla na 5k
Jaky SDI kolik to asi mělo skutečně najeto... Hovado
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.