0
zpět
 

diskuze k tématu: porovnání vozidel ford,citroen,octávia.

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, francouzská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 10.03.2013 13:54, porovnání vozidel ford,citroen,octávia.
chci si koupit koupit vuz do 300000kč a rozhoduji se mezi ford mondeo combi 2.2TDCi r.v.2008,nebo citroen C5 combi 2.7HDi r.v.2008,nebo škoda octavia combi lll.gener.2.0TDi RS r.v.2008


děkuji předem za radu.spozdravem josef.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pátek 05.04.2013 22:44, Re:
Dobrý den. Nemohu Vám doporučit konkrétní vozidlo, jelikož neuvádíte žádné bližší požadavky na to, co od auta očekáváte. Forda Mondeo Vám mohu shrnout jako prostorné kombi střední třídy s prostorným objemným zavazadelníkem a perfektními jízdními vlastnostmi. Jízda s ním Vás bude (dle mého názoru) bavit nejvíce ze všech tří vozidel. Pokud hledáte nadprůměrný komfort cestování a líbí se Vám francouzská auta, je pro Vás Citroen C5 ten pravý. Škoda Octavia je vůz nižší střední třídy a ostatními dvěma ji lze porovnávat snad jen ve velikosti zavazadelníku. Lepší komfort nebo dynamiku jízdy Vám ale nenabídne.
reagovat
Frankiee
počet příspěvků15
datum registrace02.11.2012
Pátek 26.04.2013 09:47, Mondeo
Ja bych vybral Mondeo, Mazdu 6 anebo Hondu Accord. Za tyto penize se sezenou vsechny v perfektnim stavu a jine kombi nebude mit lepsi jizdni vlastnosti. Francouze ani za nic a Oct je auto o tridu niz, nesrovnaval bych to.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1232
datum registrace08.09.2009
Pátek 26.04.2013 10:56, Francouz? Proč ne?
Frankie dělá unáhlené závěry. Naopak já bych třebas volil C5 a to na základě 14-ti leté zkušenosti s franc. vozy (konkretně Pežoty). C5 z koncernu PSA na tom bude stejně=dobře.
2,0HDI nebo 2,2 či 2,7 jsou výtečné motory a pohybují se mezi tím lepším, co dnes naftový motor nabídne. Jenže auto není jen o motoru, ale třebas také o komfortu jízdy, tím, co se komu líbí, ale i tím, jak rychle hnije. A zde bych hned vyškrtnul Mazdu. Avensis je jako rodinné auto na hranici, protože má malý kufr, na to jak je velké zvenku. Mondeo = tuctovka, má ho dnes kdekdo, ale špatná volba to není.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Pátek 26.04.2013 12:07, RE: Francouz? Proč ne?
Zdeny60 napsal:
Frankie dělá unáhlené závěry. Naopak já bych třebas volil C5 a to na základě 14-ti leté zkušenosti s franc. vozy (konkretně Pežoty). C5 z koncernu PSA na tom bude stejně=dobře. 2,0HDI nebo 2,2 či 2,7 jsou výtečné motory a pohybují se mezi tím lepším, co dnes naftový motor nabídne. Jenže auto není jen o motoru, ale třebas také o komfortu jízdy, tím, co se komu líbí, ale i tím, jak rychle hnije. A zde bych hned vyškrtnul Mazdu. Avensis je jako rodinné auto na hranici, protože má malý kufr, na to jak je velké zvenku. Mondeo = tuctovka, má ho dnes kdekdo, ale špatná volba to není.


Mimořádně se Zdenym60 souhlasím, jen bych podotknul, že do nové C5 se (s největší pravděpodobností) 2,7 HDi nedával. Nahradil ho nový V6 3,0HDi 177kW s údajně o 20%nižší spotřebou oproti předchůdci 2,7. Ten se asi do limitu nevejde, jelikož je v kombinaci s nejvyšší výbavou - ale do toho bych šel já (kdybych na to měl, a bylo to aktuální).
reagovat
Citroenak
počet příspěvků724
datum registrace13.04.2012
Pátek 26.04.2013 12:35, 3.0HDI
Do najnovsej c5 sa motor 2.7HDI montoval, ale 3.0HDI je po kazdej stranke lepsi motor. Do C5 ale bohate staci 2.2HDI bi-turbo. Auto nema podvozok urceny na sportovu jazdu a preto je 2.2HDI podla mna idealna volba do novej C5. Problemom u novej C5 bude skor mensi kufor v porovnani s octaviou a mondeom. Stale by ale mal stacit na rodinne pouzitie. Urcite bude vacsi ako ma navrhovany Accord.
reagovat
tesnav
počet příspěvků22
datum registrace11.08.2010
Sobota 27.04.2013 00:04, Rozšířit výběr?
Rozhodně bych doporučil rozšířit výběr i třeba na Volvo V70. Za 300tKč lze koupit ročník 2008 (což je srovnatelné s nadefinovaným výběrem). Pohodlný rodinný koráb na dlouhé trasy s obrovským kufrem. Servisně ne až tak náročné (spousta dílů Ford), spolehlivé, pro zloděje nezajímavé. Designově i přes krabicoidní siluetu velmi povedné. Sice bez spousty nesmyslných a často zbytečných elektronických vychytávek, ale festovní a bezpečné.

reagovat
petr87
počet příspěvků2
datum registrace27.04.2013
Sobota 27.04.2013 20:19, ?
mondeo 2,0TDCi a C5 2,0 HDi maji spolecny motor. Spolehlivost teto motorizace hodnotim jako vybornou. Jizdnimi vlastnostmi se priklanim k mondeu, pocitove k C5. Octavie je z vyberu o tridu nize. Osobne bych si vyzkousel vsechny dane vozy.
reagovat
petr87
počet příspěvků2
datum registrace27.04.2013
Sobota 27.04.2013 20:22, RE: Rozšířit výběr?
tesnav napsal:
Rozhodně bych doporučil rozšířit výběr i třeba na Volvo V70. Za 300tKč lze koupit ročník 2008 (což je srovnatelné s nadefinovaným výběrem). Pohodlný rodinný koráb na dlouhé trasy s obrovským kufrem. Servisně ne až tak náročné (spousta dílů Ford), spolehlivé, pro zloděje nezajímavé. Designově i přes krabicoidní siluetu velmi povedné. Sice bez spousty nesmyslných a často zbytečných elektronických vychytávek, ale festovní a bezpečné.


Bohuzel s motorem D5 136 kW nebo 2,4 D 120 kW celkem poruchove.
reagovat
Bill98
počet příspěvků2
datum registrace25.09.2012
Neděle 28.04.2013 09:09, RE: Rozšířit výběr?
tesnav napsal:
Rozhodně bych doporučil rozšířit výběr i třeba na Volvo V70. Za 300tKč lze koupit ročník 2008 (což je srovnatelné s nadefinovaným výběrem). Pohodlný rodinný koráb na dlouhé trasy s obrovským kufrem. Servisně ne až tak náročné (spousta dílů Ford), spolehlivé, pro zloděje nezajímavé. Designově i přes krabicoidní siluetu velmi povedné. Sice bez spousty nesmyslných a často zbytečných elektronických vychytávek, ale festovní a bezpečné.


Věta "servisně ne až tak náročné" mi ve spojení s V70 přijde značně zavádějící. Ceny všeho jsou oproti Fordu úplně někde jinde
reagovat
tesnav
počet příspěvků22
datum registrace11.08.2010
Pondělí 29.04.2013 22:34, RE: Rozšířit výběr?
Můžu vycházet jen ze zkušeností s benzínovou motorizací 2.4i, kde při srovnatelném stáří a výrazně vyšším stavu tacho ve srovnání s předchozí benzínovou OI (kterou hodnotím jako spolehlivou a bezproblémovou) Volvo rozhodně není servisně dražší. Rozdíl je jen v tom, že s Volvem momentálně stačí zajet co 15tkm na výměnu oleje a plánované opravy, zatímco na OI to každou chvilku byla nějaká další blbůstka.

Samozřejmě, v autorizovaném servise jsou ceny někdy jinde, než v neznačkovém servise. A když se k tomu přidá fakt, že některé díly jsou absolutně shodné s Fordem, jen řádově 2x dražší, tak ve finále je cena sevisu úplně někde jinde. Zatím jediné, co jsem na autě dělal za 4 roky (koupeno při 180tkm), byly rozvody a komplet zadní brzdy vč. ruční. Cena realizovaná - cca. 16,5tKč, nabídnutá z autorizovaného servisu - 36tKč. Takže asi tak.

Naftové motorizace máme v práci, resp. je kolegové mají i soukromě (XC60 /XC70, ročníky 2009 a 2010) a u žádného auta zatím nebyl u motoru žádný problém.

Za sebe a čistě z osobní zkušenosti hodnotím vzhledem k ceně (ojetého) auta, užitné hodnotě, spolehlivosti a provozním nákladům jako jednoznančně nejlepší auto, které jsme kdy doma měli. A až jednou doslouží, tak se budu dívat po odpovídající náhradě.
reagovat
luke75
počet příspěvků2
datum registrace30.04.2013
Úterý 30.04.2013 14:13, comment
Právě jsem si koupil Mondeo 1.8 TDCI. Zatím spokojenost na 100%, ale mám ho krátce, tak uvidíme. Uvažoval jsem o podobných kandidátech, okrajově jsem zvažoval ještě X-type.
Je fakt, že Octavia je opravdu o hodně menší auto a do této skupiny úplně nepatří.
Jsem zvědavý jaký bude výsledek testu.
reagovat
Franta Sádra
počet příspěvků4
datum registrace04.03.2013
Úterý 30.04.2013 22:01, Velké naftové rodinné kombi
Mně ve výběru chybí Passat, podle mě v kategorii snad nejtypičtější. Mám rok 1.9 TDi 96 kW r.v.2002 automat a celá rodina má toto auto moc ráda.
reagovat
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Čtvrtek 02.05.2013 15:28, RE: porovnání vozidel ford,citroen,octávia.
nepřihlášený uživatel napsal:
chci si koupit koupit vuz do 300000kč a rozhoduji se mezi ford mondeo combi 2.2TDCi r.v.2008,nebo citroen C5 combi 2.7HDi r.v.2008,nebo škoda octavia combi lll.gener.2.0TDi RS r.v.2008 děkuji předem za radu.spozdravem josef.


Vzhledem k rozdílnosti aut Vám doporučím se v každém z nich svézt. C5 s 2,7 Hdi je typický dálniční křižník zaměřený hlavně na pohodlí. Octavia RS je naopak tvrdší a i projevem motoru se hodí nejlépe na kvalitní dálnice nebo silnice první třídy s dlouhými táhlými zatáčkami, kde s RS předjedete téměř vše na co dojedete. Mondeo je někde mezi, karosářsky nejnudnější (vím, je do hodně subjektivní), ale jinak jde o pohodlné a jisté auto. U každého se musí dávat pozor na dieselové pasti, u RS určitě nebrat 2,0 TDI PD, které si absolutně nerozumělo s DPF. Common raily jsou na tom lépe. I když u RS by měl být jasnou volbou 2,0 TSI, nemá s ním tak utažené tlumiče a vůbec působí živěji.
reagovat
PV
počet příspěvků28
datum registrace15.05.2007
Pátek 03.05.2013 08:52, autor
Po dlouhé době velice dobře a srozumitelně napsaný článek. Nevím, kdo je autor MŠ, ale má za 1.
reagovat
Citroenak
počet příspěvků724
datum registrace13.04.2012
Pátek 03.05.2013 15:15, Pekny clanok
Presne takto to vidim s Citroenom C5 aj ja. Je treba si ho naozaj najskor vyskusat, pretoze to nie je auto pre kazdeho. Ak ale hladate komfort, nevahajte. Pekny clanok.
reagovat
Koloss
počet příspěvků639
datum registrace19.09.2008
Pátek 03.05.2013 17:23, RE: autor
PV napsal:
Po dlouhé době velice dobře a srozumitelně napsaný článek. Nevím, kdo je autor MŠ, ale má za 1.


Souhlas, velice střízlivě a srozumitelně sepsaná odpověď.
reagovat
Koloss
počet příspěvků639
datum registrace19.09.2008
Pátek 03.05.2013 17:26, Hmotnost
Jen z toho výběru upozorním na hmotnost. O2 bude z těchto aut nejlehčí, Mondeo Mk4 ztloustlo oproti Mk3 o 100 kg (asi přece jen bezpečnost), ale C5 je hotový otesánek. Nicméně s dieslem to na spotřebu nemá zas takový vliv, ale při vykružování zatáček je potřeba s tím počítat.
reagovat
Ajk_liberec
počet příspěvků1
datum registrace03.05.2013
Pátek 03.05.2013 21:11, C5 - rejd
U C5 si rozhodně vyzkoušejte manévrovatelnost.Kamaráda tchán má o něco starší ročník a říká, že rejd je zoufale malý.Parkovací domy a pod. je hotové peklo.Sestra má V70 a super stroj.Pohodlný, tichý.Velmi příjemný interiér (béžový).Kufr mi nepřidje zase až tak mega.Do Alp ve 4 jezdime s rakví. Řízení jak u videohry, sportovní antitalent.Ale na dálky se v něm cestuje fantasticky.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Pátek 03.05.2013 21:41, RE: Hmotnost
Koloss napsal:
Jen z toho výběru upozorním na hmotnost. O2 bude z těchto aut nejlehčí, Mondeo Mk4 ztloustlo oproti Mk3 o 100 kg (asi přece jen bezpečnost), ale C5 je hotový otesánek. Nicméně s dieslem to na spotřebu nemá zas takový vliv, ale při vykružování zatáček je potřeba s tím počítat.


C5 kombík s čtyřválcovou naftou má 1770kg. když to srovnám se svojí FX35 ve čtyřkolce, s V6 benzínem která má 1835 tak mi to vychází jako brutální nepoměr. to i sup v kombíku má skoro o čtvrt tuny menší váhu než C5.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.