Velké naftové rodinné kombi. Ford Mondeo? Citroen C5? Nebo Octavii?
 
 
 
 
 
 

Velké naftové rodinné kombi. Ford Mondeo? Citroen C5? Nebo Octavii?

již zítra na TipCars.com

Na co pozor u starší benzínové Hondy Accord?
nejčtenější články
1. Jaký je tříválec 1,2 HTP?
2. Volvo V40 nebo Ford Focus?
3. Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?
 
Pan Josef má připravených 300.000 Kč a utratit by je chtěl za rodinné kombi se silným naftovým motorem. Vybírá mezi neopomenutelnou Octavií, populárním Mondeem a francouzsky elegantním Citroenem C5. Který vůz má zvolit?
PORADNA, 26.04.13 | 00:00
hodnocení článku 4.1 b / 15x
vaše hodnocení: 0 b.

DOTAZ: Chci si koupit vůz do 300.000 Kč a rozhoduji se mezi Fordem Mondeo combi 2.2TDCi, r. v. 2008 nebo Citroenem C5 combi 2.7HDi, r. v. 2008 nebo Škodou Octavií combi lll. generace 2.0TDi RS, r. v. 2008.

Děkuji předem za radu. S pozdravem Josef.ODPOVĚĎ: Vážený pane Josefe. Zpočátku mi dovolte být možná trochu nepříjemný. Věřte ale, že následující věty nejsou v žádném případě určeny Vám osobně. Chtěl bych vyjádřit údiv nad tím, kolikátý je tohle už dotaz, ve kterém je Octavia znovu a znovu stavěna do nerovného souboje s vozidly minimálně o třídu výše. Takových dotazů chodí hodně a já potom vypadám, že nemám Octavii rád, protože ona takový souboj většinou v mých článcích nevyhraje. Na druhou stranu není špatné, že marketing největší tuzemské firmy funguje takhle skvěle. Češi mají Octavii zařazenou o třídu výš, a tak to prostě je. Už čekám jen na den, kdy přijde dotaz typu: Mám si koupit Rolls-Royce Phantom, Bentley Continental nebo Octavii „v plné palbě“? Toho dne si vezmu do ruky pevný provaz, rozloučím se s rodinou a s odevzdaným výrazem odkráčím na půdu.

Chápu ale, že v rubrice poradna Vám mám spíš poradit. První radou bude, že alternativou k Fordu Mondeo a Citroenu C5 je Škoda Superb, a ne Octavia druhé generace. Ano, druhé. To, že se jí protáhla světla, byl jen běžný facelift. Třetí generace nastupuje právě nyní. Ale to je běžné. Pamatuji doby, kdy majitelé modifikovaných Volkswagenů T4 se sešikmenými světlomety také trvali na tom, že jsou vlastníky modelu T5. Ten pak spatřil světlo světa o sedm let později. Ale teď k Vašemu dotazu. O Octavii a Mondeu je na internetu napsáno snad už všechno. Přispěl jsem také se svou troškou do mlýna. Nechci se opakovat, a tak Vás nyní odkážu na související články, ve kterých jsem se těmto vozům již věnoval. První je článek č. 5874, který je celý jen o Vámi poptávané generaci Fordu Mondeo. V dalším článku (č. 5890) se už Octavia s Mondeem jednou utkaly. Dalším protivníkem byl tehdy VW Passat. No a opět s Passatem se Octavia (už RS, ale benzínová) popasovala ve článku č. 5779. Do party tehdy přibylo Audi A4. A zažil jsem i situaci, kdy Octavia byla čtenářem postavena proti soupeřům odpovídající váhové kategorie. Byl to článek č. 5986, který ji srovnává s Focusem a Astrou. Z těchto příspěvků snad nějaké informace získáte.

V následujícím textu se pokusím napsat něco nového. A největší novinkou ve Vašem dotazu je Citroen C5. Je to velice zajímavý vůz. Podle mě je designově velmi povedený, a to v obou karosářských variantách. Toto vozidlo některými konstrukčními řešeními docela vybočuje ze středního proudu. Jedná se o volant s pevným středem a hlavně o podvozek Hydractive. Jsou i „cépětky“ bez tohoto prvku výbavy, ale je jich málo a jedná se většinou o kusy se základní motorizací. Takové vozy potom postrádají to, co je největším trumfem Citroenu C5. Přirovnal bych je k Pamele Anderson bez silikonových ňader. Právě hydraulický podvozek je totiž tím největším důvodem, proč koupit C5. Jeho schopnost odfiltrovat příčné nerovnosti je téměř bezkonkurenční. Dokáže „vyžehlit“ i šílené úseky legendární „déjedničky“. Přitom se dá krom výšky nastavit i tuhost odpružení. K dispozici je i režim „Sport“. Další dobrou zprávou je, že celý tento systém je překvapivě spolehlivý. Citroeny C5 jsou většinou velmi pěkně vybaveny a hlavním cílem tohoto vozu je poskytnout posádce co nejvyšší míru komfortu. Sedadla jsou „křesloidní“, prostoru je dost a o podvozku jsem se už zmiňoval. Co se týká kvality zpracování, potěší. Interiér je udělán s pečlivostí, která je vyšší než např. u Opelu Insignia a materiálově a pocitově se mně osobně líbí víc než třeba japonské vozy. Zkušené oko odhalí sem tam detail, který pochází z levnějších modelů citroenu či sesterského peugeotu. V dnešním automobilovém průmyslu je tohle ale normální.

Otázkou pro mne zůstává, proč jste si vybral šestiválcový motor 2.7HDI? Tento motor je produktem dlouhodobého společného vývoje koncernu PSA (Peugeot a Citroen) a právě koncernu Ford – výrobce Mondea. Můžete ho najít například v Jaguaru S -Type. Vzhledem ke zdvihovému objemu a hmotnosti vozů, do kterých byl aplikován, jej lze označit za velmi úsporný. Musíte se však smířit s tím, že oproti čtyřválcům v Mondeu nebo Octavii bude spotřeba vyšší. Navíc tento tehdy vrcholný vznětový agregát bývá často v „cépětce“ spřažen s automatickou převodovkou, což může být dalším minusem ohledně spotřeby a rizika případných poruch. Když Vám 2.2TDCi stačí v Mondeu, proč by neměl stačit 2.2HDI Bi-Turbo v Citroenu C5? Vždyť oba motory pochází také z výše popsané joint venture. Tedy jejich základ. Automobilky se v tomto případě posléze vydaly odlišnou cestou a (kromě některých dalších věcí) největší rozdíl je v tom, že „dvadvojka“ v citroenech a peugeotech je dopována hned dvojicí turbodmychadel. Zatímco Ford zůstal u turbodmychadla jednoho.

Mám s Citroenem C5 2.2HDI-BT, ročníkem 2008, osobní zkušenost. Dovolte mi, abych se s Vámi o ni podělil. Nástup výkonu byl rovnoměrný, chod kultivovaný. Měl jsem pocit, že v motoru je větší potenciál než těch 170 koní. Že ta dvě turba by za to mohla „rafnout“ ještě víc, to se potvrdilo. U další generace této pohonné jednotky šel výkon dokonce přes 200 PS. Spotřeba se pohybovala při klidné jízdě v kombinaci okolo sedmi litrů nafty. Pod tuto hranici jsem se dostával velmi těžko a musím uznat, že jsem to zkoušel. Nechci Vám ale „dvadvojku“ doporučovat a od šestiválce Vás zrazovat. Výběr motoru nechám na Vás. A jak rozlousknout hlavní oříšek? Jaký vybrat vůz? Často musím tazatelům, kteří vedle sebe postaví dva či více velmi podobných vozů, napsat, že auta jsou si tak charakterově podobná, že se vyplatí vybírat spíše podle výbavy, ceny a dalších faktorů než podle značky a typu. Tohle ovšem není problém, který by se týkal Vašeho dotazu. Vy se rozhodněte, co je vlastně na autě pro Vás důležité a potom budete mít jasno, který z těchto automobilů je pro Vás ten pravý.

Pokud chcete klasickou českou konfekci, tentokrát prezentovanou jako sportovní kombi, sáhněte po Octavii RS TDI. Pravda je, že disponuje velmi dobrým a silným motorem 2.0TDI (170 PS). Jejími slabinami oproti Mondeu a C5 budou o dost slabší jízdní vlastnosti a hlavně komfort (daný malým rozvorem). Nezachrání to ani sportovnější „RS“. Rozložení váhy zůstane stejné a naopak se zmenší pohodlí. Strašně moc lidí, co si RS Kombi koupili, si myslí, že mají geniální auto, které kombinuje skvělé výkony s rodinnou karoserií. Pokud jsou spokojení, jedině dobře. Možná budete nakonec jeden z nich. Jejich názor a měřítka jim neberu. Pouze je nesdílím. Další minus bude menší prostornost interiéru i zavazadlového prostoru. Octavia ale bude mít i nesporné plusy. Bude to spolehlivost, nezáludnost a asi nejnižší náklady na servis. Ze všech tří kandidátů bude mít i nejnižší spotřebu a vsadil bych si na ni i ohledně ztráty hodnoty na trhu. Asi si bude cenu držet. Jako všechny Octavie odjakživa. A vzhledem k nižší hmotnosti nebude Octavia rychlostí v zatáčkách až tolik zaostávat za podvozkově lepším Mondeem. Jen v tom pohodlí a pocitu z rychlosti. Bohužel, Škoda vyrábí Superb Kombi (se stejným motorem jako v Octavii RS) až od konce roku 2009. Je tak zatím mimo Váš cenový limit. Právě tohle auto by se spíš hodilo zákazníkovi Fordu Mondeo a Citroenu C5. Možná by srovnání vyhrálo.

Doprostřed bych zařadil Ford Mondeo. Je podvozkově silný, prostorný a s motorem 2.2TDCi i docela rychlý automobil. Jeho příkladné jízdní vlastnosti nejsou na úkor pohodlí posádky. Mix sportovnosti a praktičnosti je v tomto případě velmi rozumně namíchán. Přidejte si k tomu kvalitní interiér a velkorysý prostor a porovnejte jej s ostatními dvěma vozy. Verdikt je na Vás.

Citroen C5 je možná nejexotičtějším z dané trojice. Jak to myslím? Zatímco Mondeo a Octavia se snaží být do určité míry všeuměly, C5 je pro lidi, kteří přesně vědí, co od auta čekají. Lidé, kteří si jej koupí, očekávají pohodlí a komfort odpružení, který v této cenové hladině jinde prostě nemohou najít. Pokud máte tyto tužby, berte „cépětku“. Je pro řidiče, kteří chtějí cestovat a nepotřebují zpětnou vazbu. Nechtějí, aby s nimi vůz prostřednictvím řízení komunikoval o vozovce a o tom, jak se s ní vypořádává (jako BMW nebo do určité míry i Mondeo). Oni nechtějí o vozovce vědět nic. Nechtějí vědět, že tam vůbec je. Což je na českých silnicích někdy hodně pochopitelný postoj. A tohle dokonale umí C5 s Hydractivem. Při odpovídajícím nastavení výšky a tuhosti podvozku se ale dá dosáhnout i svezení s nádechem sportovnosti. Sériové Mondeo je na tom v tomto ohledu ale lépe. Ovšem pokud přednastavíme C5 na komfortní naladění, pak zase on poráží Mondeo. On totiž pak poráží v tomto směru všechna auta své třídy a většinu aut o třídu výš. Toto je tedy hlavní pozitivum Citroenu C5. A negativa? Sofistikovaná konstrukce a netradiční řešení dávají tušit, že případná nečekaná porucha Vás bude dost bolet. Její riziko je ze všech tří vozů největší. Ne, že by se C5ky sypaly pod rukama, ale ve srovnání s Octavií a Mondeem je to tak. I běžná údržba bude na Citroenu z dané trojice nejdražší. To ještě umocníte, rozhodnete-li se pro šestiválcový motor 2.7HDI. Když si ujasníte, co od vozu čekáte, budete hned vědět, který ze tří Vašich kandidátů je ten pravý. Jestli Octavia (spolehlivost, nízké náklady, rychlost, horší komfort, menší prostor, dostupný a levný servis), Mondeo (od všeho dobrého slušný kus) nebo C5 (komfort nade vše, krásný design, některá netradiční řešení, servis neudělá každý garážista).
Autor: -MŠ-

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
tomaskrtek - 03.05.2013 21:41 
Koloss napsal:
Jen z toho výběru upozorním na hmotnost. O2 bude z těchto aut nejlehčí, Mondeo Mk4 ztloustlo oproti Mk3 o 100 kg (asi přece jen bezpečnost), ale C5 je hotový otesánek. Nicméně s dieslem to na spotřebu nemá zas takový vliv, ale při vykružování zatáček je potřeba s tím počítat.


C5 kombík s čtyřválcovou naftou má 1770kg. když to srovnám se svojí FX35 ve čtyřkolce, s V6 benzínem která má 1835 tak mi to vychází jako brutální nepoměr. to i sup v kombíku má skoro o čtvrt tuny menší váhu než C5.
c.zdenda - 04.05.2013 22:10 
petr87 napsal:
tesnav napsal:
Rozhodně bych doporučil rozšířit výběr i třeba na Volvo V70. Za 300tKč lze koupit ročník 2008 (což je srovnatelné s nadefinovaným výběrem). Pohodlný rodinný koráb na dlouhé trasy s obrovským kufrem. Servisně ne až tak náročné (spousta dílů Ford), spolehlivé, pro zloděje nezajímavé. Designově i přes krabicoidní siluetu velmi povedné. Sice bez spousty nesmyslných a často zbytečných elektronických vychytávek, ale festovní a bezpečné.
Bohuzel s motorem D5 136 kW nebo 2,4 D 120 kW celkem poruchove.


A mohl bys mi to nějak podložit že jsou tak poruchové máme v rodině rv 2007 136kw najeto 320000km a krom běžné údržby se na motor nemuselo šáhnout naprosto spolehlivé druzí majitelé, sám teď jezdím ve V70 rv 2005 120kw najeto 380000km jsem druhý majitel v rodině, a na autě i na motoru nikdy za tu dobu žádná porucha též naprosto spolehlivé tak nevím kdes to vzal že sou poruchové stačí se jen podívat na volvoforum tam taky nikdo nepíše o zásadních poruchách. A jestli zrovna ty sis koupil auto co mělo na tachometru 200000 a něco se ti podělali tak se nediv protože to mohlo mít najeto i přes 500000km to auto vydrží hodně, řeknu známýmu aby jsem napsal svoji skušenost na tomto motoru po 650000km mám takový pocit že dělal jen turbo a asi 2vstřiky až kolem 600000km. tím končím. Akorát to není auto pro sportovně založené řidiče je to spíš polikač kilometrů
Duval - 15.05.2013 11:35 
No k výběru auta. Předně, srovnávat MONDEO, C5 a k tomu vzít jako možnou alternativu Ochcávku, to je jako porovnávat papundeklový mobilheim s pěkným prostorným dlouhověkým zděným domem s garáží. To opět svědčí o typu zákazníků koncernu VW a zejména zákazníků škodověnkářů. Firma škoda má za 1 za marketing, jak se jim podařilo zmanipulovat čehůňské zákazníky a vnutit jim pocit, že Ochcávka je na úrovni např. Mondea, Passatu, Avensisu, C5 apod. Lidi, ochcávka je na úrovni Astry, Golfu, Focusu, Meganu apod. To samé jako že Superb je na úrovni BMW 5, Mercedes E, AUDI A6. Lidi - Superb je na stejném podvozku - prodlouženém VW Golfa!!! Proto je tak úzký a boky vyboulené, jak jezevčík. To aby vás ošálili velikostí, ale podvozek je stále malý. Superb je s bídou na úrovni MONDEA, C5, natož ochcávka. Nenechte se stále jen počesku šálit velikostí kufru. . Platíte za nové škodověnky nekřesťanské peníze jen proto, že jste uvěřili a žerete, že vaše škůdka je o třídu výše. Není!!!!!!!!!!!!!! Stejně tak Fóbia divočák dravec 1,2 HTP není na úrovni Astry, Focusu apod., ale na úrovni Clia, Punta, Fiesty apod. Používejte konečně rozum!!!!! Chápu, i v českých motoristických časopisech tomu rádoby odborníci typu Hlisnikovský cíleně pomáhají, aby si škodověnkáři mysleli, že jsou o třídu výše. Hauk.
Duval - 16.05.2013 13:06 
Ještě klukům, co tady vyzdvihují, jak jsou jejich veliká auta lehká a Mondeo a C5 móóóc těžké. Dnešní nově postavená papundeklová a skoro papírová auta (viz Ochcávka III s váhou lehce přes 1100 Kg, což dříve vážila skoro šáde 105), tak vás ujišťuji, že dnes je vše konstruováno na hranici funkčnosti a snesitelnosti. Za pár let se možná budou auta (některé domácí značky) dělat z použitého toaleťáku, aby byl zisk převážně od chudáků důchodců ještě vyšší a odměny managerů ještě vyšší. Viz hliníkové tenké bloky motorů (s chlubením, jak motor z auta vyzvedne skoro jeden opravář), tenké výplně dveří nové ochcávky III (porovnejte třeba s jednotkovou), plastové sací potrubí, rozvodové řetězy v motorech nejmenované české úžasné automobilky, které se po 20 000 km vytáhly jak kšandy a došlo k totál. destrukci motoru apod. Atd. atd. atd. Vše ale na úkor životnosti a spolehlivosti!!!! Myslete, lidi !!! Auta typu Mondeo IV 1,8 TDCi, Citroen C5 HDi poslední generace mají vzhledem ke své době vývoje ještě vše relativně poctivé - hlavně motory. Tudíž více materiálu, více váhy. Mondeo blok i hlava litina - tudíž životnost při lidském chování k motoru neomezená, nehrozí praskání hlavy apod. C5 blok litina, hlava hliník. Přečtěte si např. článek v Auto Tipu květen 2013 - test Citroenu C5 - závěr hodnocení: "takto robustní, technicky neošizené, velkorysé auto už nikdy nikdo za podobné peníze nesežene. S Citroenem C5 jsme se loučili neradi, kdoví, zda ještě někdy někdo bude za takové peníze prodávat podobně velkoryse postavené auto.........Lidi, ono jde i o to, jaký kdo má na autě zisk, tudíž jednoduše řečeno: kdo své zákazníci více šulí a více oškube - a jestli se nepletu, jedna domácí automobilka se chlubí tuším průměrným ziskem na autě někde kolem 90 000 Kč, Takže: čím auto lehčí, tím méně materiálu, tím asi i horší materiál, tím více poruch, tím menší životnost všeho, tím více zisku z prodeje předražených ND, tím rychleji si loajální zákazníček jedné domácí značky běží pro další úchvatné, spolehlivé, hlavně české auto české??? ......krásně zmáknutý marketing. TAKŽE: jen trochu používat selský rozum! Proč jsou dnes v době krize autobazary nacpané tisíci použitých ojetých 3-5 letých ochcávek 2,0 TDI a prassatů 2,0 TDI za směšné peníze????? Také Fóbií 1,2, kde rozvodový řetěz je skoro tenčí než špageta ??? ....no a životnost tomu odpovídá a spoustu důchodců těch 30 000 najedou až po záruce a to už je přece krásný zisk i na dílech a na opravách. Myslíte si, že kdyby to byla tak úchvatná, bezporuchová, náramně spolehlivá auta, že by se jich firmy a lidé zbavovali po 100-150 000 Km apod., když dříve se běžně dávala auta pryč po 200-300 000 km?
Generis - 08.06.2013 07:26 
Mám vlastní zkušenost se značkou Citroen a věřte že není dobrá, po stránce elektroniky je dosti často kvalita těchto vozů zoufalá. V rodině máme jednu C5 která je tedy starší model té co máte zájem pořídit a poruchovější auto jsem ještě neviděl. Jen díky tomu že její majitel není schopen přiznat vlastní chybu při výběru vozidla je ještě stále zaparkovaná v naší garáži ale pokud by záleželo na mě již by tam nebyla.
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

S jakým motorem koupit Rover 75?

17.října 2017
Náš čtenář se nebojí experimentovat. Vyhlédl si ojetý Rover 75 a dotazuje se na ideální motor do tohoto netypického vozu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (510) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je koncernový motor 1,6 TDI?

13.října 2017
Náš čtenář by si rád pořídil ojetou Octavii s motorem 1,6 TDI hlavně z důvodu jeho malé spotřeby. Je ale tento motor i po letech spolehlivý?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 632) | komentářů (10) otevřít článek...

Koupit ojetý Saab 900 první generace?

13.října 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Saab 900 za cenu kolem 50 tisíc korun. Jaké má možnosti a který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 147) | komentářů (6) otevřít článek...

Vyplatí se koupit Fiat Palio za 25 tisíc korun?

11.října 2017
Náš čtenář potřebuje levného a spolehlivého kombíka. Známý mu nabízí ojeté Palio Weekend. Bude to dobrá volba, nebo past na peněženku?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 422) | komentářů (3) otevřít článek...

S jakým motorem koupit ojetý Chrysler 300C?

10.října 2017
S cenami od 150 tisíc korun se tohle netradiční auto s bohatou výbavou stává velikým lákadlem. Který motor bude nejschůdnější variantou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 898) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?

6.října 2017
Náš čtenář vybírá mezi ojetým Bravem a Deltou. Obě auta chce s benzínovým motorem 1,4 T-Jet a jeho rozpočet je 150 tisíc korun. Který vůz bude lepší volbou?
hodnocení: 1.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 655) | komentářů (7) otevřít článek...

Jaké malé spolehlivé auto za 50 tisíc korun?

4.října 2017
Naše čtenářka chce menší auto s omezeným rozpočtem padesát tisíc korun. Prioritou je spolehlivost motoru. Vybrali jsme několik kandidátů.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 396) | komentářů (2) otevřít článek...

Porsche Cayenne nebo BMW X5 za 500 tisíc korun?

3.října 2017
Náš čtenář by rád velké SUV za cenu kolem půl milionu korun. Váhá mezi Porsche Cayenne a BMW X5.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 734) | komentářů (0) otevřít článek...

Volvo V40 nebo Ford Focus?

29.září 2017
Náš čtenář uvažuje nad zakoupením Volva V40. My mu poradíme alternativu v podobě Fordu Focus, který je podle nás lepší volbou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 265) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Fiat Ducato za 200 tisíc korun?

27.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Fiat Ducato na podnikání. Zajímá se o jeho třetí generaci za 200 tisíc korun. Který z motorů bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (973) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroën C-Elysée za 200 tisíc korun?

26.září 2017
Náš čtenář by rád pro manželku koupil ojetý C-Elysée. Na auto má 200 Kč a chce spolehlivou motorizaci. Co mu poradíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 192) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je tříválec 1,2 HTP?

22.září 2017
První koncernové tříválce se objevily už před patnácti lety. Jak se za tu dobu změnily a která verze je nejspolehlivější?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 348) | komentářů (10) otevřít článek...

Doporučíme nákup Hondy CR-V za 60 tis. Kč?

20.září 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Hondu CR-V první generace. Jako ojetina se prodává za ceny do 100 tisíc. Je to vhodná koupě?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 003) | komentářů (2) otevřít článek...

Na co si dát pozor při nákupu ojetiny s pohonem 4x4?

19.září 2017
Náš čtenář začíná před zimou hledat ojetinu do 150 tisíc korun. Nemá ale zatím vybráno, a tak jej zajímají obecné rady pro výběr ojeté čtyřkolky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 633) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?

15.září 2017
Náš čtenář by rád koupil zážehové mondeo třetí generace. Zvažuje ale výběr motorizace. Poradíme, která bude nejlepší volbou a proč.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 701) | komentářů (6) otevřít článek...

Doporučíme ojetou Lancii Voyager s dieselem?

13.září 2017
Rodina plánuje pořízení vícemístné ojetiny. Zaujala ji starší Lancia Voyager s dieselovým motorem 2,8 CRDi. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 536) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetý Peugeot 208 - s jakým benzínem jej koupit?

12.září 2017
Naše čtenářka plánuje koupi druhého auta do rodiny. Má jím být Peugeot 208 s benzínovým motorem. Která z pěti motorizací bude nejlepší volbou z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 003) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?

8.září 2017
Náš čtenář by rád vůz střední třídy. Původně chtěl koupit Passat, nyní zvažuje i Optimu kde dostane za stejné peníze více muziky.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 009) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit Fabii nebo Sandero za 100 tisíc korun?

6.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté Sandero, přátelé mu ale radí, aby si vybral Škodu Fabii. Jaké bude naše doporučení?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 599) | komentářů (7) otevřít článek...

Almera Tino nebo Matrix? Vybíráme levné MPV do 100 tisíc korun

5.září 2017
Náš čtenář by rád koupil starší ojeté MPV s benzínovým motorem do 100 tisíc korun. Vybírá mezi Nissanem Almera Tino a Hyundai Matrix. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 237) | komentářů (0) otevřít článek...

Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?

1.září 2017
Náš čtenář by rád zachovalé MPV s dieselovým motorem. Který ze dvou uvedených kandidátů bychom doporučili a proč?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 731) | komentářů (15) otevřít článek...

Jaký koupit nejlevnější spolehlivý Mercedes třídy E?

30.sprna 2017
Náš čtenář se chystá na dovolenou na jih Evropy. Rád by cestu s kamarády podnikl ve starém Mercedesu. Kterou generaci a motorizaci doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 158) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 3008 - vybíráme nejlepší motor pro ojetinu

29.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Peugeotu 3008. Některé z motorů ale mají hrůzostrašnou pověst. Který z nich naopak doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 278) | komentářů (0) otevřít článek...

Dacia Logan II - proč je tak malý výběr mezi ojetinami?

25.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Logan druhé generace. Překvapuje jej ale malá nabídka na trhu ojetin. Pokusíme se odpovědět.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 251) | komentářů (6) otevřít článek...

Jaké je Hyudai ix20 za 200 tis. Kč?

23.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda koupila ojetý model ix20. Váhá ale nad motorizací. Poradíme.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 231) | komentářů (6) otevřít článek...

Corsa D nebo Clio III za 120 tis. Kč?

22.sprna 2017
Čtenářka by ráda koupila malé auto se spolehlivým dieselovým motorem na delší cestování. Jaké naftové motory jsou u obou vybraných favoritů nejlepší a který z nich vybrat?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 260) | komentářů (1) otevřít článek...

Toyota Corolla - který benzínový motor je nejlepší volbou?

21.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Corollu deváté generace. Uvažuje nad benzínovým motorem, ale není si jistý, která jednotka z nabídky bude nejlepší.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 653) | komentářů (4) otevřít článek...

Jaké malé auto koupit do města za 100 tisíc korun?

18.sprna 2017
Naše čtenářka vybírá mezi Nissanem Micra a Mitsubishi Colt. Po kterém z nich by měla sáhnout raději?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 423) | komentářů (6) otevřít článek...

Subaru Impreza III - s jakým benzínem koupit civilní verzi?

16.sprna 2017
Náš čtenář by rád ojetou Imprezu třetí generace. Váhá ale nad benzínovým motorem.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 697) | komentářů (18) otevřít článek...

Koupit za 250 tis. korun VW Passat nebo Mercedes C?

11.sprna 2017
Náš čtenář váhá mezi německou stálicí v podobě Passatu B6 a prémiovým Mercedesem třídy C generace W204. Obě auta by rád v dieselu za cenu 250-300 tisíc korun. Co poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 910) | komentářů (10) otevřít článek...

Jaký je motor 2,0 CDRi v Hyundai Tucson první generace?

9.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Tucsonu za 150 tisíc korun. Má ale strach z dieselového dvoulitru. Bojí se oprávněně?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 009) | komentářů (3) otevřít článek...

Ojetina za 150 tis. Kč - koupit Swift nebo Fabii?

8.sprna 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi Škodou Fabií a Suzuki Swift s benzínovými motory. Na obě auta má částku asi 150 tisíc. Které z vozidel vyniká nad tím druhým?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 950) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit za 450 tisíc zánovní Octavii nebo starší Mercedes třídy E?

4.sprna 2017
Náš čtenář má dilema. Zvolit luxusní mercedes třídy E, který bude mít už něco za sebou, nebo za stejné peníze pořídit málo jetou Octavii třetí generace?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 457) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit za 100 tis. Kč Fabii nebo Aygo?

2.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda malé auto do města. Za asi 100 tisíc korun si chce pořídit domácí Škodu Fabii nebo menší, ale o to roztomilejší Toyotu Aygo. Které auto bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 086) | komentářů (6) otevřít článek...

Bát se ojetého hybridního Lexusu GS?

1.sprna 2017
Náš čtenář se chystá koupit starší Lexus GS 450h. Je hybridní pohon po letech spolehlivý?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 895) | komentářů (1) otevřít článek...

Koupit za 200 tisíc Kč Škodu Yeti nebo Suzuki SX-4?

28.července 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad dvěma ojetými čtyřkolkami za cca 200 tisíc korun. Které auto mu doporučíme jako lepší volbu a proč?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 333) | komentářů (5) otevřít článek...

Fiat Linea nebo Renault Thalia?

26.července 2017
Jednoduché a bytelně postavené sedany za dobrou cenu si své místo na tuzemském trhu našly už před lety. Fiat Linea je na rozdíl od Thalie mezi ojetinami nepříliš rozšířeným vozem. Znamená to, že je o tolik horší?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 183) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký je nejhorší a nejlepší motor pro starší Citroën C5?

25.července 2017
Druhá generace "cé pětky" se prodává téměř deset let. Dnes už je k dispozici výhradně s dvoulitrovým dieselem, na začátku se ale prodávala se sedmi motory!
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 007) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký Opel Zafira koupit za 250 tisíc Kč?

21.července 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi dvěma generacemi Zafiry. Starší generace B má méně najeto, novější generace C pak používá novější techniku.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 046) | komentářů (8) otevřít článek...

Jaký je ojetý Fiat Freemont s motorem 2,0 JTD?

19.července 2017
Náš čtenář pokukuje po ojetém Fiatu Freemont s dieselem MultiJet. Jde o dobrou volbu?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 887) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaké je staré Volvo V70?

18.července 2017
Dvacet let staré ojetiny už mají často najeto přes 300 tisíc kilometrů. Přesto stále jezdí. Na co si dát pozor při jejich výběru?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 589) | komentářů (1) otevřít článek...

Koupit starší Nissan Patrol nebo Toyotu LC 100?

14.července 2017
Čtenář vybírá mezi dvěma zástupci těch nejlepších offroadů ze staré školy. Váhá však nad volbou motorizace.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 877) | komentářů (2) otevřít článek...

BMW 5 - vyplatí se koupit deset let starý diesel?

12.července 2017
Náš čtenář pokukuje po BMW řady 5 (E60) s dieselovým motorem. Který z nich zvolit a na co si dát pozor?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 265) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit devět let staré Volvo S60 s dieselem?

11.července 2017
Náš čtenář by rád koupil Volvo S60 z roku 2008 s dieselovým pětiválcem 2,4 D5 a nájezdem 150 tisíc kilometrů. Je třeba se před tímto motorem mít na pozoru?
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 911) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Superb II nebo Passat B7?

7.července 2017
Doporučíme za 300 tisíc korun pořídit sen českých domácností nebo tradiční německou klasiku?
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 294) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit ojetý Ford B-Max nebo Citroen C3 Picasso?

5.července 2017
Náš čtenář vybírá ojetinu do 200 tisíc korun. V hledáčku má tyto dvě malá MPV. Které z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 807) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroen Berlingo nebo Volkswagen Caddy?

4.července 2017
Jaká je ideální naftová motorizace pro užitkové verze těchto dvou ojetin?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 703) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 300 tis. Kč. Koupit Golf, nebo Passat?

30.června 2017
Náš čtenář vybírá mezi Volkswagenem Golf VI a větším Passatem sedmé generace. Oba by měly být v kombíku s dieselem TDI. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 812) | komentářů (7) otevřít článek...

S jakým benzínovým motorem koupit Octavii II?

28.června 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Octavii druhé generace po faceliftu. Který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 4.5 b. (4x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 199) | komentářů (21) otevřít článek...

Jaký Volkswagen Tiguan koupit za 300 tisíc korun?

27.června 2017
Čtenář se chystá na koupi staršího VW Tiguan. Která motorizace bude nejlepší volbou a co zkontrolovat před koupí?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 340) | komentářů (4) otevřít článek...
 
/ 24 (1167)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Velké naftov ...