0
zpět
 

diskuze k tématu: Mírně jetou Škodu Octavii nebo Mazdu6?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, česká vozidla, japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 12:56, RE: Jaký auto?
anonym napsal:
Pockej, pockej, nektery z techle mi doufam bude k padesatinam stat v garazi. To vykopu Mondeo a budu jezdit po meste s timhle:
http://sivili.rajce.idnes.cz/Power_Big_meet_Vasteras_08_part_1/
Tak to jóó. Pěkný kárky.

Osel
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 13:00, Náhradní díly
anonym napsal:
Až na Mazda servis (kapitola sama pro sebe), údržbu a náhradní díly (originální).
Doměnka, že servis Škodovky je stále ten nejlevnější je už dost mimo. Vzpomínám na běžnou servisní prohlídku po xx kilometrech s Fabií a Subaru Legacy. Pro toho kdo nezažil asi šok, ale Subaru vyšlo levněji a to samý platí pro Mazdu. Naopak Oktávka je (jak nová, tak ještě víc v bazarech) naprosto nesmyslně předražená. Furt je to jen auto "Golf klasse" a i když s tím tady má kdekdo problém, není ani ve svý třídě nejlepší, ani nejspolehlivější, ani nejbezpečnější atd. Je to prostě hodně golf s batohem, kterej se škodovce daří v česku prodávat za unglaublich preise.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 13:04, RE: Sorry, ale srovnávat
anonym napsal:
Octavii s Mazdou 6, to je jako řešit jestli si koupit Logana anebo A4ku...
Myslím že volba je jasná, zvlášť když si člověk uvědomí, že se mu ten Logan ani nevleze do cenového limitu!
myslim ze srovnavat A4 a Logan a M6 a Octavii je dost mimo.... Mazda 6 ze je o tolik lepsi nez OII? Ani nahodou.... spis ma nekdo problem...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 13:11, RE: Mazda
anonym napsal:
Koupit 5 let staré auto za 300k a předem počítat s tím, že 100k dám do servisu?
nejde o to, ze date 100 do servisu. Vy jste me vubec nepochopil. Jde o to, ze za 300 dostanu uplne stejny vyrobek, stejne auto jen misto 2002 to bude 2004 a to pro me nehraje takovou roli jako stav, vybava. A usetrite 100 tis. Do servisu je asi tezko narvete, ale usetrite. Vzal jste me za slovo s tim, ze mam 100 tis na servis, to bylo obrazne receno. Vyznelo me to od vas jako kdyz jste typ, co kupuje nova auta a tak nechce do servisu dat ani korunu. Ale zase propad ceny za rok nebo dva je i u sebelepsiho auta vyssi nez tech 100 tis, pokud tedy nekoupite fabii junior za 199 tis a za 2 roky neprodate jeste za 150.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 13:14, RE: Jaký auto?
anonym napsal:
Předpokládám že Lacetti je pro Oslici a ty máš Epicu pro sebe.Děláš v Velkém plus nebo sis to vybral z nějakého důvodu? Epica má pěkné světla,ale jinač to není můj styl.(neurážím), jen se přidávám k těm co tě budou už spíše jen ignorovat.
Lacík byla volba z rozumu. Potřeboval jsem slušný auto a nechtěl platit moc peněz, protože jsem tehdy ještě platil hypotéku. Epicu jsem si vzal protože se mi líbí (neměřitelná věc vkusu, respektuji, že někomu se nelíbí), protože jsem měl výborné zkušenosti s Lacíkem a v neposlední řadě protože za celkem málo peněz mám technicky průměrný auto střední třídy. Toť vše.

Osel

PS: Moje škodovkářská rodina to kupodivu skousla. Nicméně ve špičkování na koncern a naopak mám praxi... .
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 13:44, RE: Sorry, ale srovnávat
anonym napsal:
myslim ze srovnavat A4 a Logan a M6 a Octavii je dost mimo.... Mazda 6 ze je o tolik lepsi nez OII? Ani nahodou.... spis ma nekdo problem...
Když se někomu líbí 6 ať si jí koupí, když Octavia ať si koupí jí.
Chybu neudělá v žádném případě. Má volba by byla Octavia II. z důvodu jakéhosi "robustního" pocitu v interiéru, Mazda 6 by mě brala z pocitu že jich na silnicích moc nepotkám. Jinak po třech dnech za volantem stejně člověk neví v čem jede, takže je to trochu fuk, toť můj názor. Diskutovat o tom jestli je OCT. střední nebo ne je trochu mimo, sedněte si do A4 nebo BMW3 - což jsou typičtí reprezentanti střední třídy - dopředu a pak i dozadu a možná dojdete k závěru že ona Octavia je velice srovnatelná, možná i prostornější.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 13:57, RE: Není o čem přemýšlet!
anonym napsal:
Já bych to zas tak JASNO JASNĚ neviděl, pokud čloěk neni blb tak novou škodovku sežene za slušný prachy.
spíš pokud je blb tak si jde koupit novou škodovku
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 14:16, RE: Jaký auto?
anonym napsal:
Lacík byla volba z rozumu. Potřeboval jsem slušný auto a nechtěl platit moc peněz, protože jsem tehdy ještě platil hypotéku. Epicu jsem si vzal protože se mi líbí (neměřitelná věc vkusu, respektuji, že někomu se nelíbí), protože jsem měl výborné zkušenosti s Lacíkem a v neposlední řadě protože za celkem málo peněz mám technicky průměrný auto střední třídy. Toť vše.

Osel

PS: Moje škodovkářská rodina to kupodivu skousla. Nicméně ve špičkování na koncern a naopak mám praxi... .
Znacka v rodine ->
to je typicky, ze clovek (pokud je spokojen) tak zustava u znacky. Tchan prezil pomerne skaredou havarku v BMW a proto ted stale vrazi prachy do novych Bav...a to ze bydli v horach a jsou i lepsi auta na zimni jezdeni mu nikdo nevymluvi :)
Jinak skoda neni spatny auto, ale ne za ty oficialni cesky ceniky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 14:16, RE: Sorry, ale srovnávat
anonym napsal:
Já se servisem problém nemám, spíš jsem slyšel nadávat škodováky.
A co se týče běžných spotřebních dílů (destičky, kotouče, výfuky, čepy) - vše se dá sehnat od druhovýrobců. A i u originálů už dnes není takový rozdíl v cenách, třeba origoš díly na Ford jsou levnější než na Škodovku.
Autorizovaný servis Mazdy je, podle mne, moc předražený. Kvalita práce se samozřejmě liší servis od servisu, to je , ale u všech značek. Jinak ND se dají v internetových obchodech opravdu sehnat za slušný peníz. Radím zásadně nekupovat v Mazdách servisech. Auto po 3-leté záruce servisovat v normálních servisech, které servisují různé značky. Já jsem si nechal měnit na M3 brzdový destičky vpředu i vzadu v Pneuboxu. kdy jsem si destičky sehnal přes internet, a bylo to zhruba o 2.500,- Kč lacinější než, kdybych si to nechal dělat v Mazdě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 14:18, RE: Jaký auto?
anonym napsal:
Znacka v rodine ->
to je typicky, ze clovek (pokud je spokojen) tak zustava u znacky. Tchan prezil pomerne skaredou havarku v BMW a proto ted stale vrazi prachy do novych Bav...a to ze bydli v horach a jsou i lepsi auta na zimni jezdeni mu nikdo nevymluvi :)
Jinak skoda neni spatny auto, ale ne za ty oficialni cesky ceniky.
V podstatě souhlas.

Hýky, hýk

Osel
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 14:20, RE: Sorry, ale srovnávat
anonym napsal:
Když se někomu líbí 6 ať si jí koupí, když Octavia ať si koupí jí.
Chybu neudělá v žádném případě. Má volba by byla Octavia II. z důvodu jakéhosi "robustního" pocitu v interiéru, Mazda 6 by mě brala z pocitu že jich na silnicích moc nepotkám. Jinak po třech dnech za volantem stejně člověk neví v čem jede, takže je to trochu fuk, toť můj názor. Diskutovat o tom jestli je OCT. střední nebo ne je trochu mimo, sedněte si do A4 nebo BMW3 - což jsou typičtí reprezentanti střední třídy - dopředu a pak...
Ja jezdim vzadu jen kdyz pro mne prijede do hospody syn s pritelkyni a oba sedi v predu
Jinak teda malokdy mam moznost aby mne jako vasnostu vozili vzadu vpravo
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 15:06, RE: Jaký auto?
anonym napsal:
Mně u SAABu 9-5 motor 2.3/LPT táhne vocpodu tak kurewsky, že se fšechna tédéíčka musí klidit z levýho pruhu.
A nejvíc mě pobaví, když vidím, jak těsně před tím roštujou a vypalujou ty saze
a me u q7 4.2 tdi to tahne tak,ze si naky benzinovy motorecky z anglicaku,podporeny turbem,aby vubec jeli,klidi okamzite z levyho a to maji zarazeny nehty ve volantu a pot na celu myslici si,ze zavodi.i stara z wv5 gti(chip) natrhla prdel v nakym saaaaaaaaaaaaaabuuuuuuuuu.ahoj
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 15:08, RE: za 400 tisic?
anonym napsal:
Octavii s timto motorem za 400 tisic aktualne nesezenete, to budete muset pockat jeste tak pul roku, pak ano. Na druhou stanu Mazdu 6 s dvoulitrovym benzinem za 400? no z roku 2006 to nebude zadny vyber, nasel jsem jen jednu, na druhou stranu 2005 uz jich par najde, /na tipcars 12 inzeratu/ takze taky nic moc vyber. Takze spise nez je stari 2-3, bych to videl na stari 3 az 4 roky za ty prachy.
To je jedno, srovnáváme nesrovnatelné. Ať 2, nebo 4 roky staré, jednoznačně lepší koupí je Mazda 6. Už to že se dají pořídit za podobnou cenu je "na hlavu". Myslím, že zaslepené období, kdy každý chtěl novou či bazarovou jedině Octavii v TDíčku přece jen odcházejí a je to dobře. Není to katastrofální auto, ale nejlepší zrovna taky ne. Je to prostě varianta, pro některé kteří touží po českém autě (co dávno není české) po autě s big kufrem (ať si kufry užijí, pasažeři se uskrovní), po autě na malém rozvoru s obrovskými převisy (o co levnější výroba o to vyšší prodejní cena, a česká bazarová cena to už je skoro tragikomedie).
PS: Je samozřejmě možnost, že konstrukci aut vůbec nerozumím a Škoda Octavia je opravdu lepší než všechna auta střední třídy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 15:15, RE: Náhradní díly
anonym napsal:
Trochu odbočím od motorů, chtěl bych se zeptat ohledně cen náhradních dílů a cen servisů na Octávku II (třeba 1,9 TDi) a MAZDOU 6 (2,0 MZR-CD). Jsou v těchto cenách velké rozdíly?
Právě že už dávno ne. Cenová výhodnost škodovky skončila v reálu s Felicií. Dneska je to vyjde víceméně nastejno a bonus navíc, Mazda je krom toho že je to auto konstrukčně o kategorii výš (dál) o dost spolehlivější (drží se dlouhodobě v provní desítce nebo dokonce pětce nejspolehlivějších aut). Oktávku srovnávejte třeba s Golfem nebo Mazdou 3, tam patří (má jen větší převisy = větší kufr - nic víc).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 15:23, RE: za 400 tisic?
anonym napsal:
To je jedno, srovnáváme nesrovnatelné. Ať 2, nebo 4 roky staré, jednoznačně lepší koupí je Mazda 6. Už to že se dají pořídit za podobnou cenu je "na hlavu". Myslím, že zaslepené období, kdy každý chtěl novou či bazarovou jedině Octavii v TDíčku přece jen odcházejí a je to dobře. Není to katastrofální auto, ale nejlepší zrovna taky ne. Je to prostě varianta, pro některé kteří touží po českém autě (co dávno není české) po autě s big kufrem (ať si kufry užijí, pasažeři se uskrovní), po autě na mal...
S tímto bez výhrady souhlasím.Nechápu,co se zde řeší.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 17:51,
Já bych to vyřešil následovné koupil bych ridině horská kola a vykašlal bych se na prdelonosic. Přeji přijemný den.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 19:45, RE: za 400 tisic?
anonym napsal:
To je jedno, srovnáváme nesrovnatelné. Ať 2, nebo 4 roky staré, jednoznačně lepší koupí je Mazda 6. Už to že se dají pořídit za podobnou cenu je "na hlavu". Myslím, že zaslepené období, kdy každý chtěl novou či bazarovou jedině Octavii v TDíčku přece jen odcházejí a je to dobře. Není to katastrofální auto, ale nejlepší zrovna taky ne. Je to prostě varianta, pro některé kteří touží po českém autě (co dávno není české) po autě s big kufrem (ať si kufry užijí, pasažeři se uskrovní), po autě na mal...
Trochu hystericka reakce na to, ze chce nekdo poradit jestli to nebo ono auto, ne? Tyhle zakomplexovane komentare mu asi houby pomuzou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 20:18, RE: Sorry, ale srovnávat
anonym napsal:
myslim ze srovnavat A4 a Logan a M6 a Octavii je dost mimo.... Mazda 6 ze je o tolik lepsi nez OII? Ani nahodou.... spis ma nekdo problem...
To neres, jsou tady i takovi, kteri si mysli ze v Mazde je vic mista, ale strilet je kvuli tomu nebudem :o)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 20:30,
Začíná mi lézt na nervy věta "Při dnešním rozdílu cen nafty a benzinu bych jednoznačně volil zážehový motor" . Každý motor je přece o ničem jiném a jednomu sedí to a druhýmu zase to. Já mám třeba všemi nenáviděný a zatracovaný TDI PD a nedám na něj dopustit a když to srovnám s zážehovým motorm o zhruba stejném výkonu, neměnil bych ani za nic. Podotýkám že tento příspěvek se nevztahuje k tomuto článku, pouze k té větě a nikomu nevnucuju vznětové motory, ať si každý koupí co chce, ale zbytečně nehaní to druhé....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 22:06, RE: Není o čem přemýšlet!
anonym napsal:
To je snad nejsnazší rozhodování, co tady kdy bylo. Mazda 6 je hodně povedené auto střední třídy s výborným podvozkem, Octavia je Golf s batohem = auto nižší střední třídy s hodně velkými převisy a krátkým rozvorem. Absolutně totálně není co řešit! Jako bonus navíc je 6ka podle statistik i spolehlivější, fakt snadnej výběr. M.
Kup si Logana, ten ma uzasny rozvor, proste nejlepsi auto stredni tridy.
reagovat
  1 2 3 4 ... 7




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.