0
zpět
 

diskuze k tématu: Mírně jetou Škodu Octavii nebo Mazdu6?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, česká vozidla, japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 10:06, Mazda
Ac mam rad OCtavii II. A o TSI slysim jen samou chvalu, asi bych misto 400 tis vzal jen 300 a koupil Mazdu z roku 2002 nebo 3. Zbyde vam jeste 100 tis, jeden nebo dva roky stari stejne nejsou poznat, zalezi na stavu a na pripadny servis mate tech 100 tis.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 10:16, Teflon
Já bych to viděl na Mazdu 6 v benzinu, má parádní podvozek a co s ní jezdí kolega tak absolutně bez poruchy!! Nebo ještě zkus popřemýšlet nad Avensis nebo Accordem!

čau eTeflon
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 10:34, RE: Jaký auto?
anonym napsal:
Chevrolet Lacetti 1,8 verze platina z roku 2005 a Chevrolet Epica 2.0 24v (šestivál) LT s manuálem z roku 2008, oba benzín. Dříve Daewoo, dnes GM.
Obě auta koupeny jako skoro nové (předváděčky s cirka 1500 km)

Osel
Předpokládám že Lacetti je pro Oslici a ty máš Epicu pro sebe.Děláš v Velkém plus nebo sis to vybral z nějakého důvodu? Epica má pěkné světla,ale jinač to není můj styl.(neurážím), jen se přidávám k těm co tě budou už spíše jen ignorovat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 10:43, RE: Mazda
mufik.martin napsal:
Ac mam rad OCtavii II. A o TSI slysim jen samou chvalu, asi bych misto 400 tis vzal jen 300 a koupil Mazdu z roku 2002 nebo 3. Zbyde vam jeste 100 tis, jeden nebo dva roky stari stejne nejsou poznat, zalezi na stavu a na pripadny servis mate tech 100 tis.
Koupit 5 let staré auto za 300k a předem počítat s tím, že 100k dám do servisu?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 10:53, RE: Jaký auto?
anonym napsal:
Předpokládám že Lacetti je pro Oslici a ty máš Epicu pro sebe.Děláš v Velkém plus nebo sis to vybral z nějakého důvodu? Epica má pěkné světla,ale jinač to není můj styl.(neurážím), jen se přidávám k těm co tě budou už spíše jen ignorovat.
Mne se ta Epica libi - ted jsem na ni koukal a za ty penize, rozhodne pekny.
Nechces si koupit jeste jeden chevy do tretice - camaro? :D
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 10:57, RE: Jaký auto?
mikes napsal:
On si jenom kolega nevsimnul, ze mas tendenci vzdycky psat o necem jinem, nez o cem je hlavni diskuse - viz kryploidni 8 ventil.
No šak jsem Osel! I když, protože 1,8 turbo v té ceně nesežene, tak si bude muset octávku pořídit a) s kryploidním benzínem nebo b) nepovedeným benzínem přímovstřikem.

Osel
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 10:58, RE: Jaký auto?
anonym napsal:
Mne se ta Epica libi - ted jsem na ni koukal a za ty penize, rozhodne pekny.
Nechces si koupit jeste jeden chevy do tretice - camaro? :D
Nemám na to už a) prachy b) ani potřebu.

Osel
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 11:08, RE: Jaký auto?
anonym napsal:
Nemám na to už a) prachy b) ani potřebu.

Osel
Pockej, pockej, nektery z techle mi doufam bude k padesatinam stat v garazi. To vykopu Mondeo a budu jezdit po meste s timhle:
http://sivili.rajce.idnes.cz/Power_Big_meet_Vasteras_08_part_1/
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 11:34, Není o čem přemýšlet!
anonym napsal:
Já bych to viděl na Mazdu 6 v benzinu, má parádní podvozek a co s ní jezdí kolega tak absolutně bez poruchy!! Nebo ještě zkus popřemýšlet nad Avensis nebo Accordem!

čau eTeflon
To je snad nejsnazší rozhodování, co tady kdy bylo. Mazda 6 je hodně povedené auto střední třídy s výborným podvozkem, Octavia je Golf s batohem = auto nižší střední třídy s hodně velkými převisy a krátkým rozvorem. Absolutně totálně není co řešit! Jako bonus navíc je 6ka podle statistik i spolehlivější, fakt snadnej výběr. M.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 11:52, Sorry, ale srovnávat
Octavii s Mazdou 6, to je jako řešit jestli si koupit Logana anebo A4ku...
Myslím že volba je jasná, zvlášť když si člověk uvědomí, že se mu ten Logan ani nevleze do cenového limitu!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 11:58, RE: Sorry, ale srovnávat
anonym napsal:
Octavii s Mazdou 6, to je jako řešit jestli si koupit Logana anebo A4ku...
Myslím že volba je jasná, zvlášť když si člověk uvědomí, že se mu ten Logan ani nevleze do cenového limitu!
Až na Mazda servis (kapitola sama pro sebe), údržbu a náhradní díly (originální).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 12:05, RE: Sorry, ale srovnávat
anonym napsal:
Až na Mazda servis (kapitola sama pro sebe), údržbu a náhradní díly (originální).
Já se servisem problém nemám, spíš jsem slyšel nadávat škodováky.
A co se týče běžných spotřebních dílů (destičky, kotouče, výfuky, čepy) - vše se dá sehnat od druhovýrobců. A i u originálů už dnes není takový rozdíl v cenách, třeba origoš díly na Ford jsou levnější než na Škodovku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 12:08, RE: Jaký auto?
anonym napsal:
Ber mazdu a nemudruj! Proč by jsi měl za stejný prachy kupovat předraženou nižší střední s nějakým kryploidním osmiventilem nebo příliš povedeným přímostřikem případně van chrochtem, když můžeš mít střední s fajn motorem? Aby jsi měl stříbrnou octávku na hlínách, v TDi a s křídlem, která dáhne božsky vodcpodu? Proboha proč každej chce, aby motor táhnul vodcpodu? I u benzínu. To jste tak zblbí marketingem koncernu?

Hýky, hýk

Osel
tak ty seš solidní jelito, příspěvek tohohle "kalibru" mě opravdu rozesmál
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 12:08, RE: Jaký auto?
anonym napsal:
Ber mazdu a nemudruj! Proč by jsi měl za stejný prachy kupovat předraženou nižší střední s nějakým kryploidním osmiventilem nebo příliš povedeným přímostřikem případně van chrochtem, když můžeš mít střední s fajn motorem? Aby jsi měl stříbrnou octávku na hlínách, v TDi a s křídlem, která dáhne božsky vodcpodu? Proboha proč každej chce, aby motor táhnul vodcpodu? I u benzínu. To jste tak zblbí marketingem koncernu?

Hýky, hýk

Osel
Mně u SAABu 9-5 motor 2.3/LPT táhne vocpodu tak kurewsky, že se fšechna tédéíčka musí klidit z levýho pruhu.
A nejvíc mě pobaví, když vidím, jak těsně před tím roštujou a vypalujou ty saze
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 12:15, RE: Není o čem přemýšlet!
anonym napsal:
To je snad nejsnazší rozhodování, co tady kdy bylo. Mazda 6 je hodně povedené auto střední třídy s výborným podvozkem, Octavia je Golf s batohem = auto nižší střední třídy s hodně velkými převisy a krátkým rozvorem. Absolutně totálně není co řešit! Jako bonus navíc je 6ka podle statistik i spolehlivější, fakt snadnej výběr. M.
Já bych to zas tak JASNO JASNĚ neviděl, pokud čloěk neni blb tak novou škodovku sežene za slušný prachy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 12:15, RE: Není o čem přemýšlet!
anonym napsal:
To je snad nejsnazší rozhodování, co tady kdy bylo. Mazda 6 je hodně povedené auto střední třídy s výborným podvozkem, Octavia je Golf s batohem = auto nižší střední třídy s hodně velkými převisy a krátkým rozvorem. Absolutně totálně není co řešit! Jako bonus navíc je 6ka podle statistik i spolehlivější, fakt snadnej výběr. M.
Já bych to zas tak JASNO JASNĚ neviděl, pokud čloěk neni blb tak novou škodovku sežene za slušný prachy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 12:15, RE: Není o čem přemýšlet!
anonym napsal:
To je snad nejsnazší rozhodování, co tady kdy bylo. Mazda 6 je hodně povedené auto střední třídy s výborným podvozkem, Octavia je Golf s batohem = auto nižší střední třídy s hodně velkými převisy a krátkým rozvorem. Absolutně totálně není co řešit! Jako bonus navíc je 6ka podle statistik i spolehlivější, fakt snadnej výběr. M.
Já bych to zas tak JASNO JASNĚ neviděl, pokud čloěk neni blb tak novou škodovku sežene za slušný prachy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 12:16, RE: Sorry, ale srovnávat
anonym napsal:
Já se servisem problém nemám, spíš jsem slyšel nadávat škodováky.
A co se týče běžných spotřebních dílů (destičky, kotouče, výfuky, čepy) - vše se dá sehnat od druhovýrobců. A i u originálů už dnes není takový rozdíl v cenách, třeba origoš díly na Ford jsou levnější než na Škodovku.
ŘEKL BLB
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 12:51, RE: automat
anonym napsal:
Já mám automat a nedám na něj dopustit! (nejsem blondyna)
Já jsem blondýna, mám nejeto s automaty i manuály třičtvrtě miblionu kilometrů a do budoucna už jen automat! Současné automaty jsou (pokud nechceš vyslvoveně sportovní auto - a i tam už to není jednoznačné) už jasně lepší praktičtější atd. atp.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.07.2008 12:53, RE: Octavie/Mazda
anonym napsal:
Mazda bude urcite sportovnejsi, Octavie mi prisla zase lepe spracovana a v interieru drazsi, luxusnejsi (verze elegance). Kdyby stala octavia o 100-120t. mene, volil bych ji ihned. V teto situaci bych asi nevzal ani jedno auto, za 400t. lze poridit krásnou E46 330i nebo s trochou stesti nove mondeo z prvnich kusu.....(v NDR)
Zpracování interiéru má Mazda 6 naprosto bezprobémové a na první místo v hodnocení bych to fakt nestavěl. Pokud není jediným kritériem big kufr, tak není co řešit, Mazda je úplně jinde než Oktávka, stačí s nima ujet pár ukázkových kilometrů.
reagovat
  1 2 3 ... 7




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.