0
zpět
 

diskuze k tématu: Koupit levnější ojetinu s nutným servisem nebo dražší v dobrém stavu?

kategorie zařazení tématu: poradna, servisní náklady, technické dotazy, česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.02.2010 21:36, rada
já osobně bych šel do té dražší varianty,ale pořádně bych si zjistil jestli je vážně v tak dobrém stavu aby se do ní nemuselo vbrzké době investovat,potom se dá postupně došetřit na různé údržbové opravy,jinak za 20000 se dá na autě udělat pár věcí v originál servisu ,jde o rozvody , oleje filtry tak pak tak tak vychází na podvozkové části, ,lepší investovat do lepšího ale prověřit pořádně stav a nic neuspěchat
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.02.2010 22:52, rada
Na Mondeo ST 220 vám nejlépe odpoví David V.
Problém je v motoru a jeho olejové náplni, která je velmi malá na 6ti válec
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.02.2010 23:32, rada
oleje je ve fordí 2,5V6 je tušim 5,5l v ST220 tušim 5.2l , to samo o sobě není problém, problém je ve chvíli kdy olej není:) to sou pak ty inzeráty na mobile.de, který končí motorschaden... , čili množství oleje stačí kontrolovat (jako u všeho)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 24.02.2010 07:53, rada
Vzal bych radši 1.9tdi,jezdí to za 4.5l a 1.6 se musí moc honit,je to na ctávku slabý motor,ale určitě si připlatte a mátě lepší kvalitu,ale s koupí nespěchejte
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 24.02.2010 10:12, rada
Ochcávka za sto litrů bez výbavy s čirými světly a ABS - dobře utracený prachy. A co třeba dát sto tisíc za Mitsubishi Galant r.v. 2001 2.5 V6 s kompletní výbavou, doložitelnou historií, po prvním majiteli, s najetými 105.000 km....? Japonská kvalita vs nejkradenější auto u nás...rozhodnutí je na Vás pane Páleníku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 24.02.2010 10:55, rada
Na Mitsu se těžko cokoliv shání. Na všechno se poměrně dlouho čeká a druhovýroby je minimum. Za malý prachy se musí kupovat konfekce, kde jsou alternativy v náhradních dílech a mají je všude. Kupovat si 10-ti letý exot a mít limity na rozpočtu je cesta do pekel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 24.02.2010 13:18, rada
Petr@S humus Mitsub. s obsahem 2.5 páne vy jste blázen . Nechápu vaše debilní rady ! Pán piše, že chce Octavii . Tak nejlepší bude, když mu napíší majitelé své rady ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 24.02.2010 14:12, rada
Tak jak je to napsané je jasnou volbou dražší varianta.19000,- rozdíl není velký a moc toho za to neopravíte - jen zákl.věci: rozvody,náplně,nějakej ten čípek,možná konc.vejfuku a pod. Na volítaným autě je toho zpravidla mnohem víc.
Smysl dotazu není špatný,taky mě kolikrát něco podobnýho napadlo,ale je to uvedeno na blbým příkldu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 24.02.2010 18:28, rada
Příjde mi že předmětem článku je octavie.Zbytečně řešíte 2.5L žrouty s velkou pojistkou.1,9TDI velka pojistka.Octavia je lepší z mnoha důvodů,např."domácí produkt" takže díly jsou za relativně dobré peníze a použitých dílů je taky mnoho na vrakovištích.1,6 je dobrá volba pokud nevozíte moc lidi denně a jezdíte slušně.Spotřeba je taky akorát.Ale sáhl bych po novějším autě.To kvůli investicím to je bezdebat.1,9TDI je s díly na tom podobně a motor zvládne bezproblémů 300tis a pořád dobře táhne.A 92KW je dost na ježdění v plném autě a spotřeba je parádní,ale ta pojistka
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 24.02.2010 18:50, rada
Omlouvám se za uvedení hodnoty 92KW u nafty to Škodovky nemají,jde o 81KW max 96kW PD
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 24.02.2010 19:56, rada
Octávka je jen modla, kterou výrobce tlačí do střední třídy. A koupit za 100t, desetileté auto, které má najeto 100t km v TOP stavu je utopie.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 24.02.2010 20:11, rada
Přiklonil bych se spíše ke koupi jiného vozu, Oktávie a Fabie jsou u nás šíleně předražené jen z důvodu oblíbenosti auta a jeho "domácího prostředí", ale kvalita takových ročníků jak udáváte, a vůbec těchto vozů, je šílená, spíše bych radil se poohlédnout jinde u kvalitnější a mnohdy daleko levnějších aut, za ty peníze se dá koupit Ford Mondeo z roku 2002 a to je úplně jiná liga, podvozkem prostorem, kvalitou. Řešil jsem stejný problém před rokem a vyhrálo Mondeo a dodnes jsem nepochopil jak se vůbec ceny těchto dvou vozů mohou rovnat (Mondeo 2001, Oktávie 1999)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.02.2010 13:04, rada
Jsem pred rokem koupil oktavu od souseda rok 98 1,9TDI 66kW najeto 134tisiců servisovaný ve skodovce za -- drzte se .. 75tisic korun .. mam ji rok najel jsem 120tisic a nesahlo se na nic.. jezdim jako taxi.. bezte do haje s galantem mondeem a tak podobne.. jeste tak dieselovou avensisku bych bral z tehle let, nebo samozrejme passata s 1,9TDI.. Pak uz jen neco novyho..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.02.2010 16:13, rada
Běžte do háje s tou octávkou, bez investic ha ha ,také rád sci-fi, ale co je moc, to je moc.Už nikdy bych do takového krámu nevlez.Zdarec.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.02.2010 16:16, rada
Hugo, je mi tě opravdu líto, za celý rok jsi na nic nesáhl - hm,přijmi ode mne upřímný obdiv.Celý rok v garáži ...chodíte se na ni aspoň občas podívat?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.02.2010 16:23, rada
dobrý deň,chcem kupiť auto do 3500€ rozhodujem sa medzi peugeot 306 break a fiat marea weekend.prevedenie diesel,66-81kw.ktore auto sa vam zda lepsie z pohladu kvality?/spotreba,poruchovosť,vybava.../
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.02.2010 18:23, rada
Hugo, proč bychom se měli držet: 75 tis. za 11-12 let starý krám? Octávky jsou stále předražené.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.02.2010 18:58, rada
dobry ten samy model mam 1.6 74kw a jsem na sto procent spokojeny za 20tis ješte jsem nemel tam investici akorad vyši spotřeba abych vam mohl poradit tak když vam nekdo bude nabizet octavii 99 a ma najete 120tis km a bez servisky tak to je na považenou taky zaleži kolik majitelu tam bylo před vama zdali firmy nebo soukrome osoby radeji za vic kaček a ve 100% stavu bez investic aspon rok dva
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.02.2010 19:51, rada
Doporučuji vždy koupit auto, které je v lepším technickém stavu. Auto bude v pořádku, pokud se o něj předchozí majitel staral. Rovněž doporučuji prověřit počet ujetých km dle VINu a nikoliv dle servisní knížky, kde může být napsáno cokoliv. Předchozí auto jsem měl Octavia kombi TDI 66kW a najel jsem s ní 290 tisíc km. Pravidelně jsem auto servisoval a bylo garážované. Během celé doby jsem měnil pouze spotřební materiál. Ke konci začaly pravidelně zlobit stěrače. Nicméně je fakt, že Škodovky jsou předražené. Ale i tak jsem přešel v rámci koncernu k ještě předraženější značce. Doporučoval bych ojeté auto kupovat pouze u oficiálního zastoupení značky, nejlépe v Německu, ale bohužel vozy tohoto stáří tam nejsou k dispozici. Dá se očekávat, že přibližně 10-ti leté auto bude vždy vyžadovat určitou investici. Pokud není možno koupit auto u oficiálního zastoupení značky, pak nejlépe od známého, kde je známá historie auta. Pak bych se nebál koupit auto, které má najeté poctivých 200 tisíc km a je pravidelně udržované, než z autobazaru s tachometrovými 110 tisíc (včetně doložení servisní knížkou) a reálnými 350 tisíci km (ověřeno dle VINu). Pravděpodobně bych se vyhnul Oktáviím 1,6 před r.v. 2001 vzhledem k negativním referencím několika známých. Jiný objem např. 1,8 nebo TDi jsou spolehlivější.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.02.2010 00:14, Souhlas
Docela slušný článek. Koupit dobře ojetý automobil, to je fakt fuška. Dobrý automobil se v inzerci pozná podle toho, že tam jeden den je a druhý už je fuč. Takže, jestli pisateli někdo čeká 14 dní, jak se rozhodne, tak je to buď známý nebo filantrop.
reagovat
1 2 3 4 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.