0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaký olej pro Octavii II 2.0 TDI?

kategorie zařazení tématu: poradna, oleje, aditiva, česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.03.2007 21:34, RE: Trochu zjednodušené ne?
David napsal:
U toho Castrolu bych zase netvrdil ze to je na nic.....Vim jak olej vypadal v jednom aute po vymene, Castrol jsme vylejvali uplne cistej, dal jsem si ho pak jeste do feldy, kdezto Mogul a podobny "levnejsi" (nerikam ze je mogul spatnej, do feldy staci bohate..) olej stejne viskozity byl znat jak na chodu motoru, tak pak pri vyliti....Uznavam ze je Castrol predrazenej, ale mate to jako s kazdou znackou. Audi je taky o neco lepsi nez treba dnesni polepseny FORD, ale financne je to rozdil obrovsky...
zbylo mi v motoru po vysávání asi litr starého oleje od Valvoline 10W40 na který jsem léta jezdil,dal jsem nový filtr a Castrol 10W40. po zahřátí se vše hrozně zpěnilo jako v pračce a začal mi poskakovat manometr (ten měly skoro všichni medvědi) tak jsem to zase všechno vylil a dal tam Valvoline.
Teď dávám do 270CDI olej od Finy-Totalu, levně u mého obchodu s autodíly a jsem velmi spokojen, nemusím dolévat ani po 15 tis. km.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.03.2007 22:31, Michal
Nevím co je pravdy na značce Castrol, ale v naší společnosti máme 6 Octaviíí s motory TDi 66 a 81 kW. Auta mají najeto v rozmezí 250 až 450 tis. km. Mají pravidelný servis a dle typu motoru používají oleje Castrol TXT nebo SLX Longlife. S motory nebyl nikdy problém, spotřeba oleje u TXT je cca 0,5l na 15000 km, u SLX Longlife je cca 1l na 35000 km (obojí na styrých motorech). Je to sice dražší značka, ale funguje.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 10.03.2007 20:51, Čistota oleje
Octavia TDI napsal:
Nevím co je pravdy na značce Castrol, ale v naší společnosti máme 6 Octaviíí s motory TDi 66 a 81 kW. Auta mají najeto v rozmezí 250 až 450 tis. km. Mají pravidelný servis a dle typu motoru používají oleje Castrol TXT nebo SLX Longlife. S motory nebyl nikdy problém, spotřeba oleje u TXT je cca 0,5l na 15000 km, u SLX Longlife je cca 1l na 35000 km (obojí na styrých motorech). Je to sice dražší značka, ale funguje.
Já mám v rencku (20O5) castrol magnatec a v alfě (1998) selenii racing a u obouch je ten olej pěkně čistej,když ho měním a dokonce ten mechoš říkal,že si tu selenii racing odlije,že je ještě gut (podle mě to někomu frkne při výměně a započítá si novej olej)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 11.03.2007 08:33, olej
Ak mozem doporucit tak jednoznacne Mobil 1.Pokial viem maju svoje aditiva,ktore od nich kupuju aj takzvany vyrobcovia zazracnych technologii v oblasti mot.olejov,na ktorych čele je uz spominany Castrol a ich magnatec.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 11.03.2007 11:25, Mobil 1
Mám auto s motorem, který má přímý vstřik benzínu. Používám Mobil 1 0W-40 a neměnil bych. Značkový servis používal Shell Helix, ale při studeném motoru jsem slyšel lehce klapat ventily.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 11.03.2007 11:31, RE: Olej do Škodovky?
Vepř napsal:
Měl jsem Fábii. Byla servisovaná pouze v origo servisech Škoda, ale na čtyřech různých místech v různých městech. Každý servis dával olej od jiné značky. Teď si nevzpomenu na všechny, ale vím určitě, že jednou to byl Castrol a naposled Madit.
Někdo tady píše, že nejlepší pro TDI je Castrol TXT. Může napsat, jestli si to jen myslí, nebo jestli to má nějak vyzkoušené ( třeba zkušenosti z autoservisu )? Kdyby někdo dovedl rozumně poradit jakej olej pro 1,9 TDI 81 KW, byl bych rád. Dík
Pre tdi vseobecne txt,505 ale asi naj je slx III longlife od castrolu,robim v skoda servise takze to vidim ak je to uz 2,5tdi tak slx II longlife.tot vse
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 11.03.2007 18:28, RE: Mobil 1
Pavel napsal:
Mám auto s motorem, který má přímý vstřik benzínu. Používám Mobil 1 0W-40 a neměnil bych. Značkový servis používal Shell Helix, ale při studeném motoru jsem slyšel lehce klapat ventily.
"Ventily"?! Co jsi slyšel mohly být tak hydroštely těch ventilů.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 11.03.2007 21:59, RE: bez předmětu
mikesi napsal:
nejhorší na celé věci je, že se v autodílnách účtují plné syťáky a hošíci tam lejou obyčejný minerály. Věřte tomu, že kdo si nechá měnit olej v Omnitechu v Písku tak má za 5 let prorezlej filtr!!!! U nás ve firmě jsme se setkali s případem, kdy zákazník místo doporučného oleje (míchá Shell) nalil do motoru s common railem Paramo a zadřel ho na 2 válcích. Domníváme se, že u Parama HTHS oleje je na spodní hranici a kvalita může ve výrobě kolísat, a tím se může dostane pod hranici - to máme potvrze...
Proboha jakej filtr????
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 12.03.2007 12:21, RE: Mobil 1
SY35 napsal:
"Ventily"?! Co jsi slyšel mohly být tak hydroštely těch ventilů.
Ano hydroštely, nechtěl jsem být až tak "odborný"
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 12.03.2007 16:21, RE: bez předmětu
olda napsal:
Proboha jakej filtr????
no přece ten co je namontovanej v bloku motoru - voni ty dobytkové jej totiž vůbec nemění a tak můj kamarád přijel, že mu svítí mazání, načež jsme zjistili, že má dírku ve filtru. A to tam jezdil na servisku pravidelně!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.03.2007 16:41,
Pánové, málokdo z vás asi ví, že do Octávie se dává jako originální náplň Titan Supersyn PCI 0W-30 long life od firmy Fuchs oil. Jinak shelly a castroly jsou přehnaně drahý.
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.