0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaký olej pro Octavii II 2.0 TDI?

kategorie zařazení tématu: poradna, oleje, aditiva, česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.03.2007 11:52, RE: Trochu zjednodušené ne?
Petr napsal:
No to je prave ono. Pokud je ole cistej je to znamka toho, ze nefunguje spravne. Bud mas cistej motor a cernej olej, nebo naopak.
Taky mě to napadlo, ale nejsem si jistý, olej stírá usazeniny z válců, ale když tam od dobrého oleje žádné nejsou...? Každopádne nalít použitý olej do jiného auta, on totiž taky chytá vodu, takže...
BTW, když už tedy neplatí třídění na Syntetika, polosyn, minerál, tak to už taky neplatí že po minerálu se syntetiky lít neměla, aspoň ne bez pořádného proplachu?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.03.2007 11:53, RE: Trochu zjednodušené ne?
Petr napsal:
No to je prave ono. Pokud je ole cistej je to znamka toho, ze nefunguje spravne. Bud mas cistej motor a cernej olej, nebo naopak.
to prave me taky napadlo, ale v serviu rikali, ze je to v poradku a motor byl taky cistej (pravda ze na tu napln jsem nalel asi 8.000km)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.03.2007 11:53, Jaký olej do 2,5TDI po 270 000km?
A jaký olej do Volva 850 s tímto motorem od VW, když má najeto 270tkm a je stále v dobrém stavu. Jiný, nebo stejnou specifikaci, kterou doporučuje výrobce?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.03.2007 11:55,
Promiňte, ale autor článku je trochu mimo. Castrol možná nemá vlastní rafinérie, ale BP coby mateřská firma jich má dost :)
Tvrdit, že všechny receptury jsou stejné je taky pakárna. Nejlepší bylo tvrzení o tom, že nikdo neprovádí drahé testování... no co dodat, snad jen, že je to blud a že každý i obchodním názvem odlišený olej (tedy ne jen receptura) musí mít vlastní testy. A považovat Mobil1 za cenově přátelský... Porovnejte si normy a receptury s Esso Ultra ve stejné třídě, ale úplně jiné ceně...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.03.2007 11:58, RE: Trochu zjednodušené ne?
anonym napsal:
to prave me taky napadlo, ale v serviu rikali, ze je to v poradku a motor byl taky cistej (pravda ze na tu napln jsem nalel asi 8.000km)
Sr, ja se nepodepsal...s Feldy to vylewjvam vzdycky cerny jako prase, at uz po 8.000km nebo po 15.000km. Je mozny ze z toho noveho motoru se to nezasere tak brzo a na oleji nezalezi. Jinak tu vyjetinu jsem tam dal na vyplach, pak sla ven....ne ze bych s tim jezdil celej rok..to jsem spatne napsal
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.03.2007 12:44, Robin
robin napsal:
Promiňte, ale autor článku je trochu mimo. Castrol možná nemá vlastní rafinérie, ale BP coby mateřská firma jich má dost :)
Tvrdit, že všechny receptury jsou stejné je taky pakárna. Nejlepší bylo tvrzení o tom, že nikdo neprovádí drahé testování... no co dodat, snad jen, že je to blud a že každý i obchodním názvem odlišený olej (tedy ne jen receptura) musí mít vlastní testy. A považovat Mobil1 za cenově přátelský... Porovnejte si normy a receptury s Esso Ultra ve stejné třídě, ale úplně jiné ceně...
Čím je tedy odůvodněna vyšší cena olejů Castrol v porovnání s BP? A kdo a kde provádí testování třeba detergenčních vlastností olejů? Prosím o jasnou odpověď, když už jsem prý mimo, ač celou problematiku pečlivě konzultuji s nejuznávanějšími odborníky v oboru.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.03.2007 13:08, castrol
pro motory TDI a TDI PD je nejlepší olej castrol TXT nebo SLX longlife
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.03.2007 13:52, RE: Robin
Martin Vaculík napsal:
Čím je tedy odůvodněna vyšší cena olejů Castrol v porovnání s BP? A kdo a kde provádí testování třeba detergenčních vlastností olejů? Prosím o jasnou odpověď, když už jsem prý mimo, ač celou problematiku pečlivě konzultuji s nejuznávanějšími odborníky v oboru.
BP na svých stránkách uvádí že Castrol je jejich vedoucí značka, tak možná proto ty ceny.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.03.2007 15:23, RE: Oleje
mufik.martin napsal:
Abych rekl pravdu, vubec se v tech olejich nevyznam, podle me je v tom strsny zmatek, protoze netaci jen oznaceni treba jako 10W40 ale jeste dalsi specifikace atd. Kazdy to asi resi tak, ze koupi olej ktery doporucuje vyrobce ale jen podle oznaceni treba 10W40 a koup prvni levny ktery prijde po ruku, trba Mogul, nebo tak neco. Akroat jsem zarazilo co napsal pan Vaculik o Magnatecu, myslel jsem si, ze to je vyborny olej,kdyz je tak drahy a ta reklama, alespon je videt, jak s nami media a reklamy manipuluji
O Casrtolu jsem to dávno slyšel, že není tak kvalitní, jak se dělá a že se těší veklé oblibě, protože pomaleji černá, avšak to nemá nic společného s jeho skutečnou degradací. Jeho teorie magnetismu olejového filmu je údajně také "uvařená z vody".
Já používám TOTAL, protože 5l balení 10W-40 kupuju za necelých 700 Kč, a to mi 1/2 druhýho litru zbyde na další rok, neboť nemusím dolívat - takže čistě ekonomické důvody. K olejům Mogul, Madit a Hekra nemám důvěru, avšak neopodstatněně. Motor je vyrobený v roce 95, takže by mu asi stačil i vizkóznější 15W-40, ale protože má hdyroštely, kde dělá karbon paseku, tak jsem mu dal o třídu řidší snad i s nějakými syntetickými složkami, ale kdo ví, jak to dneska je.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.03.2007 15:31, Olej do Škodovky?
Měl jsem Fábii. Byla servisovaná pouze v origo servisech Škoda, ale na čtyřech různých místech v různých městech. Každý servis dával olej od jiné značky. Teď si nevzpomenu na všechny, ale vím určitě, že jednou to byl Castrol a naposled Madit.
Někdo tady píše, že nejlepší pro TDI je Castrol TXT. Může napsat, jestli si to jen myslí, nebo jestli to má nějak vyzkoušené ( třeba zkušenosti z autoservisu )? Kdyby někdo dovedl rozumně poradit jakej olej pro 1,9 TDI 81 KW, byl bych rád. Dík
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.03.2007 15:37, RE: bez předmětu
robin napsal:
Promiňte, ale autor článku je trochu mimo. Castrol možná nemá vlastní rafinérie, ale BP coby mateřská firma jich má dost :)
Tvrdit, že všechny receptury jsou stejné je taky pakárna. Nejlepší bylo tvrzení o tom, že nikdo neprovádí drahé testování... no co dodat, snad jen, že je to blud a že každý i obchodním názvem odlišený olej (tedy ne jen receptura) musí mít vlastní testy. A považovat Mobil1 za cenově přátelský... Porovnejte si normy a receptury s Esso Ultra ve stejné třídě, ale úplně jiné ceně...
Obávám se že autor článku není mimo ale má pravdu - Castrol je jen "míchárna" základového oleje s aditivy - nic víc nic míň - stejně jako zn. Fuchs - pokud je na flašce oleje napsáno 10W-40, API SL/CF ACEA A3/B3/B4 tak je uplně fuk jak se jmenuje výrobce protože je to jeden týž olej - jedinej rozíl poznáte na pokladně při placení. Stejně jako když budu péct chleba, budu mít uplně stejný ingredience, stejný mnoštví ingreiencí tak je fuk jestli ten chleba pečou Delta pekárny nebo nějaká babka někde na dvoře v peci - pořád to bude stejný chleba - to je to co chtěl p. VAculík říct - pokud je nějaký olej který má splňovat nějaké specifikace tak musí výt vyroben ze podle stejných receptur a přísad a je jedno kdo to vyrábí - přesněji řečeno míchá.......
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.03.2007 16:00, RE: Robin
Martin Vaculík napsal:
Čím je tedy odůvodněna vyšší cena olejů Castrol v porovnání s BP? A kdo a kde provádí testování třeba detergenčních vlastností olejů? Prosím o jasnou odpověď, když už jsem prý mimo, ač celou problematiku pečlivě konzultuji s nejuznávanějšími odborníky v oboru.
Nevím s kým to konzultuješ, kdo je tady u nás odborníkem v oboru, snad někdo kdo dělá pro domácí značky jako Mogul. Nebo teoretik, zasažený tím, že se byl kdysi při škole podívat v Paramu - Mogul nebo ve Slovnaftu - Madit. Viděl jsem na vlastní oči to čemu tady říkáte míchárna olejů s aditivy v Amsterdamu a já bych řekl spíš laboratoř. A to že Castrol nezkouší své oleje laboratorně mi přijde minimálně úsměvné. Jinak dobrý olej se vylévá z motoru čistý (neplatí pro diesel), protože u benzínového mohou vzniknout černé usazeniny pouze ze špatného oleje.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.03.2007 16:36, RE: Trochu zjednodušené ne?
David napsal:
U toho Castrolu bych zase netvrdil ze to je na nic.....Vim jak olej vypadal v jednom aute po vymene, Castrol jsme vylejvali uplne cistej, dal jsem si ho pak jeste do feldy, kdezto Mogul a podobny "levnejsi" (nerikam ze je mogul spatnej, do feldy staci bohate..) olej stejne viskozity byl znat jak na chodu motoru, tak pak pri vyliti....Uznavam ze je Castrol predrazenej, ale mate to jako s kazdou znackou. Audi je taky o neco lepsi nez treba dnesni polepseny FORD, ale financne je to rozdil obrovsky...
Možno nemám pravdu, no ak po päť-šesť tisíc kilometroch olej neztmavne a je stále číry, nejde o kvalitný olej, ale o fakt, že karbón nie je v ňom rozpestený, ale niekde usadený a to už môže byť veliký problém, napríklad s upchatím mazacieho kanálika a čau, motor!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.03.2007 17:15, RE: Trochu zjednodušené ne?
milan napsal:
Možno nemám pravdu, no ak po päť-šesť tisíc kilometroch olej neztmavne a je stále číry, nejde o kvalitný olej, ale o fakt, že karbón nie je v ňom rozpestený, ale niekde usadený a to už môže byť veliký problém, napríklad s upchatím mazacieho kanálika a čau, motor!
Ale z čeho jiného se v benzínovém motoru udělá karbon, než z oleje? Neznamená karbon že trocha oleje už při zatížení hoří, což by nebylo dobře? Černý olej jsem naposledy vyléval ze Š105, ale tam se dával Mogul M6 nebo tak něco, navíc tam byl 4 roky Neříkejte mi že BP5000 a Valvoline 5W-40 jsou špatné oleje, a proto po roce a cca 10 tisících teče ven celkem čirý olej?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.03.2007 17:28, FUSCH
když jsme u těch olejů,tak co říkáte na olej zn.FUSCH?měl jsem v autě napřed ten FUSCH,teď tam mám MADITa teď rozmýšlím,který z nich mám koupit na příští výměnu.Jo,a je to 5W40.Dík.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.03.2007 18:03,
nejhorší na celé věci je, že se v autodílnách účtují plné syťáky a hošíci tam lejou obyčejný minerály. Věřte tomu, že kdo si nechá měnit olej v Omnitechu v Písku tak má za 5 let prorezlej filtr!!!! U nás ve firmě jsme se setkali s případem, kdy zákazník místo doporučného oleje (míchá Shell) nalil do motoru s common railem Paramo a zadřel ho na 2 válcích. Domníváme se, že u Parama HTHS oleje je na spodní hranici a kvalita může ve výrobě kolísat, a tím se může dostane pod hranici - to máme potvrzené ze státní zkušebny.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.03.2007 19:02, RE: Robin
Pietro napsal:
Nevím s kým to konzultuješ, kdo je tady u nás odborníkem v oboru, snad někdo kdo dělá pro domácí značky jako Mogul. Nebo teoretik, zasažený tím, že se byl kdysi při škole podívat v Paramu - Mogul nebo ve Slovnaftu - Madit. Viděl jsem na vlastní oči to čemu tady říkáte míchárna olejů s aditivy v Amsterdamu a já bych řekl spíš laboratoř. A to že Castrol nezkouší své oleje laboratorně mi přijde minimálně úsměvné. Jinak dobrý olej se vylévá z motoru čistý (neplatí pro diesel), protože u benzínového ...
Tak ted uz fakt nevim...snad jedine dodat, ze kdyz jsem pouzil drahy olej castrol do stare feldy, motor byl znatelne tissi a neklepal. Kdyz je tam obycejny olej, tak je to hlasitejsi. Jak jinak to jeste rozlisit??
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.03.2007 20:09, No prece ...
MOGUL FORTE

http://tajemnik.osoba.cz
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.03.2007 20:20, RE: Děkuji
zigi napsal:
Děkuji redakci, že smazala oba příspěvky, je to hrůza co se tady poslední dobou děje.
Většina z nás už se nemohou určitě dočkat, až se do diskuze budeme registrovat, pak se každý pozná jaký doopravdy je.

Viděl bych to asi takhle: Mít tady diskuzi jak anonymní, tak i registrovanou, ale samozřejmě v sobě.
Registrovaní uživatelé by byli ale značeni třeba zelenou barvou a anonymové třeba černou, tak by se lehce poznalo, zda se někdo za někoho snažil něco napsat...
Děkuji
Tak proč se za mě vydáváš? Já sem pravej zigi
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.03.2007 21:25, oleje pro cdi
souhlasím s redakční poznámkou, s olejem se nadělá tajností a podvádí jako s koberci. já beru do mé masařky 5W40, tam kde je cena nejnižší, ale balený, ze sudu nemám dost důvěru.
Poslední zkušenost byla dobrá s olejem od Finy, prodává se i v obchodech s příslušenstvím. Na aktuální ceny se podívejte u www.ebay.de , kde se nabízí olej na internetu. určitě nepotřebujete 0W40, v létě je 40 trochu bezpečnější, v zimě stačí 30, ale na celý rok je 5W40 optimální.
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.