0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaký motor u Octavie? 1,6 MPI nebo 1,9 TDI?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaký typ motoru vybrat, technické dotazy, česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.04.2006 17:35, RE: 1.9 TDI 66kW nic moc
Honza napsal:
Vážený kolego. Je pravda, že 1.6 100- PS má uvedené zrychlení o 1.2 s lepší, než TDI 90 PS, ale to není v běžném provozu až tak podstatné. Hlavní výhodou TD je právě zátah motoru již v nízkých otáčkách, což je důležité při předjíždění a jak sám uvádíte 1.6-ku musíte při stejném jízdním tempu více točit a samozřejmě spotřebuje více paliva. Při stejné jízdním stylu si benzin vezme cca o 2 litry více a to je v těch "papírech" uvedeno také.
Zdravím všechny příznivce Octavie.
Jasny ... jak pisete ... Jen me nebavi porat cist to jak uzasne ty TDI jezdi ... A ze bych uz za benzin nemenil .. kazdy ma svoje .. Ja radeji koupim levnejsi motor a auto v lepcim stavu a prachy dam do benzinu, nez predrazenej dízl s drahym servisem... Jezdim malo (a jak sem tu psal pod jinym nickem - Smoula, ze jezdit hodne po dalnici tak koupim dizl) a vic se mi vyplati benzin (opravy za par kacek) a taky pocit z toho motoru ... dyz chci, nebo potrebuju tak tocim a jede lip nez TDI 66KW a s lepsim zvukem. TDI 66kW je skvelej motor, ale 1,6ka taky umi.. Nedame test???
A s tim predjizdenim ... OK .. u dizlu nemusite radit, staci dat nohu na podlahu, ale v benzinu si podradim a sem pri predjizdeni rychlejsi - a to je bezpecnejsi...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.04.2006 17:50, RE: dotaz
jaroslav Daliman napsal:
Prosim chtěl bych se zeptat když uvažuji o koupi Škody Octavie jaký naftový motor by byl lepší,jestli 66kw nebo 81kw děkuji.
81Kw
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.05.2007 22:40, RE: 1.9 TDI 66kW nic moc
martin_killer napsal:
Tak to má asi špatný motor a nebo neumí jezdit. S tímto motorem se běžně jezdí kolem 5 litrů. Kdyby byla spotřeba taková, jakou uvádíte, pochybuji, že by byla oktávka s tímto motorem tolik oblíbená.
Todle není o neumění, kolega má passata se stejným motorem ,jezdí jako prase brzda plyn apřes 6 litrů nepřeleze, a to passat je ve verzi kombi ještě těžší než octávka, opravdu to vypadá na špatnou váhu vzduchu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.05.2007 23:12, RE: 1.9 TDI 66kW nic moc
Honza napsal:
Vážený kolego. Je pravda, že 1.6 100- PS má uvedené zrychlení o 1.2 s lepší, než TDI 90 PS, ale to není v běžném provozu až tak podstatné. Hlavní výhodou TD je právě zátah motoru již v nízkých otáčkách, což je důležité při předjíždění a jak sám uvádíte 1.6-ku musíte při stejném jízdním tempu více točit a samozřejmě spotřebuje více paliva. Při stejné jízdním stylu si benzin vezme cca o 2 litry více a to je v těch "papírech" uvedeno také.
Zdravím všechny příznivce Octavie.
Také mám octávku 66KW a celkem spokojenost, táhne dobře proti 1,6 je to úplné letadlo. Ale můj kolega má starého Peugeota 306 1,9 XRDT a docela mne žere že mi s tím napráská a to dost rapidně na dálnici v SRN mi nedal šanci a to má najeto 220000 já mám 120000 asi to bude lehčím vozem ta jeho akcelerace byla přímo neuvěřitelná co s tím dělal za kusy na A3 do Frankfurtu to rozjel na200km/h no ale až na tuhle lekci jsem z Octávkou spokojenej.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.02.2009 22:09, Je to jenom auto
Chlapi ,to co tady čtu mi připadá jak trumfování komu to líp jede.Můj názor je ,každý auto je jiný.Nechci tady psát co jsem měl za auta,ale musím přispět svoji zkušeností . V r.2000 jsem koupil Fiat Tempra1,9TD 66kw kombi a říkal si TO jede.V roce 2007 mi přivezli to samé taky 66kw a jelo mnohem lépe než to předtím,byl to i stejnej rok výroby 93.Tak nevím ,já to přestal řešit v lednu ,v práci mi dali starou Mareu kombi 2,4td jede o trochu ,ale víc žere a co se týče Octávie ,tu jsem si koupil letos novou 1,6 MPI a na normalní ježdění taky stačí ,spotřeba je 7,6l a má najeto 660km.Pokud si někdo bude přát mohu zaslat mailem fota vozů včetně fota motorů i TP .Můj mail:kulhanekjarda@tiscali.cz
reagovat
pavel193
počet příspěvků1
datum registrace18.09.2012
Pátek 15.01.2016 17:24, Octavia r.v. 2001, TDI 66 kW - spotřeba
Oktávii jsem koupil v roce 2006 a měla najeto necelých 100.000 km. Za tři roky jsem s ní najel dalších zhruba 320.000 km jako kurýr. Stále zůstává v rodině a slouží dál, i když už má teď, v roce 2016 najeto k 500.000 km. průměrná spotřeba pod 6l nafty na 100 km.
Opravy kromě pravidelnéhjo servisu.
Oprava spojky
Výměna váhy vzduchu
2x kotouče přední ( vzadu jsou bubny )
2x tlumiče přední, 1x zadní
Výměna sedadla řidiče ( prosezené )
Toť vše, co si vybavím.
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Pondělí 18.01.2016 09:34, RE: Octavia r.v. 2001, TDI 66 kW - spotřeba
pavel193 napsal:
Oktávii jsem koupil v roce 2006 a měla najeto necelých 100.000 km. Za tři roky jsem s ní najel dalších zhruba 320.000 km jako kurýr. Stále zůstává v rodině a slouží dál, i když už má teď, v roce 2016 najeto k 500.000 km. průměrná spotřeba pod 6l nafty na 100 km. Opravy kromě pravidelnéhjo servisu.Oprava spojkyVýměna váhy vzduchu2x kotouče přední ( vzadu jsou bubny )2x tlumiče přední, 1x zadníVýměna sedadla řidiče ( prosezené )Toť vše, co si vybavím.


Dobrý den, vložte prosím Vaše zkušenosti s Octavií do recenze na TipCars: http://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost Budeme potěšeni.
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.