0
zpět
 

diskuze k tématu: ZKUŠENOSTI UŽIVATELE + PORADNA: Škoda Fabia 1.9 SDI

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 30.11.2006 08:26, Tachometry v Felicii
Pavel napsal:
Tu rychlost u Feldy si meril radarem nebo GPSkou. Pač jinak je všeobecně známo že tachometry u Felici měři se stoupající rychlostí absolutně nepřesně. Podívej se nejdřív do TP kolik tam máš maximálku!!! Protože po skutečných 180 ve Felici by jsi už nebyl mezi nami. A pak se tady rozkřikuj. A byt majitelem Shade tak recenzi napišu z felku hned, ale rozumně. Protože o žadnými jiným autě se tady nemluví v takových superlativech jako o Škodovce.
Tachometry se stoupající rychlostí ve Feldě naopak zpřesňují. Mám ji doma a pravidelně jezdím s GPSkou. Oproti ní ukazuje tachometr až do 100 km/hod o cca 10% víc, u 130 je to víc jenom o asi 5%. Jak je to u 180 nevím, vytahl jsem z toho (1,3) maximálně tachometrových 160 a bylo to skoro o život.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 30.11.2006 08:36, RE: Tachometry v Felicii
Willy napsal:
Tachometry se stoupající rychlostí ve Feldě naopak zpřesňují. Mám ji doma a pravidelně jezdím s GPSkou. Oproti ní ukazuje tachometr až do 100 km/hod o cca 10% víc, u 130 je to víc jenom o asi 5%. Jak je to u 180 nevím, vytahl jsem z toho (1,3) maximálně tachometrových 160 a bylo to skoro o život.
No ja jel s 50kw felckou 140 a uz jsem se nejak necitil moc dobre.Ma hodne mekky podvozek,ktery plave.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 30.11.2006 08:54, RE: Tachometry v Felicii
zigi napsal:
No ja jel s 50kw felckou 140 a uz jsem se nejak necitil moc dobre.Ma hodne mekky podvozek,ktery plave.
too lojza: lojza je opravdu trefný...možná, kdybych se snížil na tvoji úroveň, tak bych mohl napsat, že jsi hovno...úplně zbytečný hovno, který když tady nebude už nikdy nic psát, nikoho to nebude srát...ale nenapíšu to... bylo by mi tě pak líto, až by jsi psal další urážky a nadávky...líto je mi tě už tak...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 30.11.2006 09:33, RE: Tachometry v Felicii
zigi napsal:
No ja jel s 50kw felckou 140 a uz jsem se nejak necitil moc dobre.Ma hodne mekky podvozek,ktery plave.
Pokud je podvozek u Feldy v pořádku a má dobré gumy celkem to jde i bez plavání. Pokud jsem dal na ni třeba zimní protektor, bylo to auto těžko udržitelné na silnici - nechápu to, ale je to fakt.
Když jsem ale jel poprvé autem se stabilizátorem př. nápravy (montoval se standardně od 1,6 nebo i 1,3 s ABS byl to velký rozdíl. Po této zkušenosti jsem ho domontoval i na další dvě auta v rodině ( u prvních ročníků je to problém kvůli nápravnici a ramenům - u 95 jsem to musel vyměnit + jsem ještě namontoval do 1,3 posilovač řízení - fakt docela sranda, protože Felda 95 bylo úplně "jiné" auto než 2000 - tam ho rodiče objednávali za příplatek) + vzpěra mezi tlumiči, to pak bylo jiné auto - kdo nevyzkoušel neuvěří - žádné vlnění, omezené naklánění a p..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 30.11.2006 10:31, RE: Tachometry v Felicii
cruise napsal:
too lojza: lojza je opravdu trefný...možná, kdybych se snížil na tvoji úroveň, tak bych mohl napsat, že jsi hovno...úplně zbytečný hovno, který když tady nebude už nikdy nic psát, nikoho to nebude srát...ale nenapíšu to... bylo by mi tě pak líto, až by jsi psal další urážky a nadávky...líto je mi tě už tak...
To se mi líbí, to si s dovolením zkopíruju a někde použiju ))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 30.11.2006 15:39, RE: Tachometry v Felicii
zigi napsal:
No ja jel s 50kw felckou 140 a uz jsem se nejak necitil moc dobre.Ma hodne mekky podvozek,ktery plave.
zigi cigi co to meleš za žvásty
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 30.11.2006 15:44, RE: Skchóda
Tonny napsal:
Tož zasek jsem se jednúc pobavíl.Super rodinný vůz........Nechápu, ale je mi spíš toho člověka líto.Souhlasím jen s jednou věcí v tomto příspěvku,mám firemního Focuse a žárovky H7 měním min. 2x za měsíc.Nechápu to ,už mi i měřili v servisu jestli tam není nějaký problém v elektrice a nic nenašli.Jestli jste někdo měnil ve Focusu 2005 žárovky v předních světlech,je to úžasný eskamotérský zážitek zvláště když se mění ta na levé straně kde je i baterie.
S žárovkama u služebního Focuse (r.v. 2005) úplně stejný problém - za poslední tři měsíce čtyřikrát...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 30.11.2006 19:25, SDI
přileju si trošku do mlýna a ač Škodovku nemusím a sám jsem obdivovatel i majitel Japonských vozů a to žádných prašivek. Tak moje zkušenosti (3 roky staré) se služební Fabií Combi SDi potvrzují to co tady píšou zastánci tohoto vozu. Na tachometru jsem měl po řádném rozjetí z kopce 200 a spotřeba šla málo kdy přes 5,5 litru (myslím v dlouhodobém průměru). Jinak dynamika, kromě toho že se to dalo po čvrthodině roztáhnout až na těch zmíněných 200, byla opravdu strašná. Vůz bez podstatnějších problémů. Závěrem bych rád ještě pochválil informace od TipCarsu které jsou relevantní a v záplavě vulgarismů a vzájemného napadání se přispěvovatelů dost zapadly.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 30.11.2006 20:11, RE: SDI
Figo napsal:
přileju si trošku do mlýna a ač Škodovku nemusím a sám jsem obdivovatel i majitel Japonských vozů a to žádných prašivek. Tak moje zkušenosti (3 roky staré) se služební Fabií Combi SDi potvrzují to co tady píšou zastánci tohoto vozu. Na tachometru jsem měl po řádném rozjetí z kopce 200 a spotřeba šla málo kdy přes 5,5 litru (myslím v dlouhodobém průměru). Jinak dynamika, kromě toho že se to dalo po čvrthodině roztáhnout až na těch zmíněných 200, byla opravdu strašná. Vůz bez podstatnějších problé...
hm, tak je tady zřejmě někdo vtipálek a píše pod cizím nickem...nic o žvástech a zigim jsem nepsal...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 30.11.2006 22:21, RE: pro dementy
lojza napsal:
pro vsechny dementy typu cruise atd. ja jsem nenapadal skodovku ale autora protoze keca blaboly takze klid smradi
jseš DEBIL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 30.11.2006 22:52, RE: pro dementy
laurin napsal:
jseš DEBIL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ha ha ha a vite co je nejhorsi ze uz ste dospely a navazite se do me ach jo deti
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 04.12.2006 21:53, RE: kritika
zigi napsal:
Hlavně žádný vulgarismy vy kreténi,debilové,zmrdi,sráčové atd.
Tak tak vy kozomrdi
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 04.03.2007 15:36, RE: kritika
olaf napsal:
Tak tak vy kozomrdi
Nemám sice zkušenosti s Fabii SDI, ale zato mám přes čtyři roky Cordobu se stejným motorem a machři, co tady tenhle motor zavrhují, mají doma tak maximálně ojetou stodvacku na špálkách.
Zatím nejnižší průměrnou spotřebu na delší trase jsem naměřil kolem 4,2 - 4,3 l/100 km. Nad průměr 5,5 l/100 km jsem se ještě za celé čtyři roky nedostal, a to ani v zimě. Jinak, co se týče dynamiky, tak rozjezdy nejsou nic moc, ale pokud se člověk naučí držet motor v patřičných otáčkách, kde je maximální točivý moment, tak rozhodně není brzda provozu. V papírech mám napsánu maximálku 165 km/h, ale s přehledem jsem se už dostal přes 170 km/h, a to jsem ještě nebyl s plynem na podlaze a určitě jsem nejel z kopce. Jenže mám na autě 13 kola a rychlosti nad 150 Km/h už jsou tak trochu o hubu, protože auto má tendenci plavat. Maximálka v papírech neznamená, že auto není schopno jet více. Po technické stránce jsem s autem neměl jediný problém.
Tenhle příspěvek je jen a jen moje zkušenost a můj názor a nikoho tady o ničem nehodlám přesvědčovat. Kdo je ochoten něco slevit z jízdní dynamiky, a tím pádem i ušetřit na servisních a provozních nákladech, ať jde do SDI. Ostatní ať se poohlédnou po něčem jiném.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 08.04.2007 16:47, RE: kritika
Martin napsal:
Nemám sice zkušenosti s Fabii SDI, ale zato mám přes čtyři roky Cordobu se stejným motorem a machři, co tady tenhle motor zavrhují, mají doma tak maximálně ojetou stodvacku na špálkách.
Zatím nejnižší průměrnou spotřebu na delší trase jsem naměřil kolem 4,2 - 4,3 l/100 km. Nad průměr 5,5 l/100 km jsem se ještě za celé čtyři roky nedostal, a to ani v zimě. Jinak, co se týče dynamiky, tak rozjezdy nejsou nic moc, ale pokud se člověk naučí držet motor v patřičných otáčkách, kde je maximální točivý...
Tak krom A4 mám taky jako druhé auto právě Fabii SDI.Jezdí v něm převážně manželka,ale když jsem měl audinu po nehodě měsíc v servisu,tak jsem fabku používal a s tou spotřebou to uživateli naprosto věřím.Při běžné kombinované jízdě se mi spotřeba usadila na 4,4 litrech a když jsem jen tak ze zvědavosti zkoušel za kolik se s tímto autem dá minimálně jezdit,tak asi po 300 km šetrné jízdy byl průměr 3,9 litrů.Na dálnici se opravdu ručička tachometru dá dostat na 180 po rovině.nechci tady to auto nijak vyzdvihovat ,ale jen se zastat autora článku,protože mu naprosto věřím.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.07.2008 09:22, RE: Tachometry v Felicii
Willy napsal:
Tachometry se stoupající rychlostí ve Feldě naopak zpřesňují. Mám ji doma a pravidelně jezdím s GPSkou. Oproti ní ukazuje tachometr až do 100 km/hod o cca 10% víc, u 130 je to víc jenom o asi 5%. Jak je to u 180 nevím, vytahl jsem z toho (1,3) maximálně tachometrových 160 a bylo to skoro o život.
Jezdili jsme služební Laurinkou 1,6 s ABSkou, obvykle na Dunlopkách, přes celé Německo a často ve dvojici s některou Oktávkou, takže rychlost šlo porovnat a víme, že tacho Laurinky skutečně do stovky ukazuje o něco víc, nad stovku se chyba zmenšuje.
Takže bezpečná maximálka 170 km/h, i když to v případě potřeby umělo jet rychleji. Ale i v tom Německu 170 úplně stačilo.
Prohlašuji, že, ač jimi služebně jezdím a nestěžuji si, přesto nejsem propagátorem Škodovek, soukromě preferuji pro denní provoz v kombinovaném režimu lehčí váhovou kategorii, kterou Škoda nedělá. Ahoj, Jarda.
reagovat
Vladimnour
počet příspěvků1
datum registrace08.01.2022
Neděle 09.01.2022 00:25, Fabia SDI
Mám také jako druhé auto pracovní a na ryby Fabii SDI. S druhými auty jsem začínal od S1202, přes S100, 120, tri Favoritů až k Fabii. Měla najeto 95 tisíc, nyní 155. Myslím, že mohu zodpovědně posoudit. Snad nejhorší a stálá závada, praskání H7 a to shruba vždy po třech měsících. Nejdéle vydrží ty normální v základní ceně. Podle mne je to konstrukční vada. Jediná závada za 4 roky, začal ukazovat symbol porucha motoru a byl to spínač pod pedálem na brzdová světla. Jinak spotřeba úžasná. Normální jízda /jezdím sam/ 4.5, když spěchám 5.4, opravdu. Dá se i za 3.9 ale to už není jízda. Tohle auto z baráku nikdy nepůjde. Tahám s ním stavební materiál ve vleku, produkty z pole,, samozřejmě spotřeba větší, ale oproti těm Škodovkám a Favoritům je to nezmar. Nikde nic neboucha, nedrnči, nepiska. Závěrem to povím asi takhle. Mám Pasata osmičku, najedu s ním za rok tak kolem 2,5 tisíce km, většinou s. karavanem, vždy raději skočím do Fabky. Škoda že se takové motory přestaly vyrábět. Je to samozřejmě hlučnější, ale chce to jezdit tak do 110 a v poho. Zdravím
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.